Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Στο μενού των ειδοπιήσεων - ήχων, δεν έχει επιλογή ώστε να αλλάξεις των ήχο των εισερχομένων μηνυμάτων ...

Πως μπορούμε να τον αλλάξουμε;

 

Sta Notifications den exeis Event me titlo: "Messaging: New text message"? Afto einai gia ta sms.

 

(Ean exeis elliniko menu, kane ti metafrasi)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sta Notifications den exeis Event me titlo: "Messaging: New text message"? Afto einai gia ta sms.

 

(Ean exeis elliniko menu, kane ti metafrasi)

Ναι το ξέρω. Αυτό ψάχνω κι εγώ αλλά δεν το έχει.

Οπως λείπουν και άλλα events από εκεί.....:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες το απόγευμα και εγώ από Πλαίσιο Θεσσαλονίκης. :D

 

Υπέροχο το κινητό, απλά έχω ένα πρόβλημα, για το οποίο φταίει κάτι στον υπολογιστή μου μάλλον αλλα αν ξέρετε τίποτα...

 

Δεν μπορεί να συνδεθεί με activesync, ενώ αν το ρυθμίσω να λειτουργεί σαν mass storage όταν το βάλω στον υπολογιστή, μόλις πάω να αντιγράψω κάποιο αρχείο στην μνήμη, πετάει σφάλμα, λέγοντας ότι η διαδρομή εκτείνεται πολύ... :cry: :cry:

 

 

Υ.Γ. Αν κάποιος μπορεί να με ''βοηθείσει'' με το destinator 7 ας στείλει πμ αν είναι εύκολο. ;)

 

 

Δοκίμασε να τσεκάρεις και να ξετσεκάρεις το USB to PC chekbox. Εγώ τα κατάφερα στις 06:30 το πρωί. Μάλλον πρέπει να φταίει η ελληνική έκδοση του ΟΜΝΙΑ!!! Επίσης δοκίμασε το ίδιο και με το εικονίδιο που είναι πιο κάτω από το USB to PC και αναφέρεται στο USB πάλι! :blink:

======================

Το lailapskilo

Δεν το έχω το τηλέφωνο αλλά, πήγαινε στο εδω http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=5938 και θα το βρεις

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

παλι τα ιδια. τι να φταιει ? ? ?:(

Link to comment
Share on other sites

to bluetooth ενεργοποιηται κανονικοτατα αλλα δε βρείσκει το bluetooth ακουστικο μοy sony ericsson.....ΓΙΑΤΙ??
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ E-SHOP ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΘΗΚΗ

SCREEN PROTECTOR ΚΤΛ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΠΟ EBAY

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Ελληνικο ΟΜΝΙΑ φαινεται οτι εχει πολλα bugs κια κολλημτα σε σχεση με την Αγγλικη version. Ελπιζω να βγει συντομα αναβαθμιση ωστε να στρωσουν οι παιδικες ασθενεις της Ελληνικης ROM....
Link to comment
Share on other sites

Με την μνήμη μπορεί να μου πει κανείς τι παίζει? Κάνω εγκατάσταση τα προγράμματα στην my storage του κινητού και μου τα βάζει στην rom. Γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το πιθανότερο είναι ότι κάτι έχω κάνει λάθος. Ξέρει κανείς πως μπορεί να το απενεργοποιήσω? Συνέχεια συνδέεται από μόνο του στο INTERNET μέσω του GPRS. Όλη την ώρα, μου έχει σπάσει τα νεύρα!

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... είμαι 24 ώρες και.. ξύπνιος. Τα έχω δει όλα. Πως βάζουμε SPB MOBILE SHELL SKINS στο ΟΜΝΙΑ?

 

Επίσης, εμείς που το πήραμε από Ελλάδα, που θα κάνουμε update την ROM. Το ελληνικό site της SAMSUNG δεν έχει τιποτε για ROM.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... είμαι 24 ώρες και.. ξύπνιος. Τα έχω δει όλα. Πως βάζουμε SPB MOBILE SHELL SKINS στο ΟΜΝΙΑ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Άμα είσαι 24 ώρες ξύπνιος θα έπρεπε να το έχεις βρει. Υπάρχει εδώ μέσα πολλές φορές αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ E-SHOP ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΘΗΚΗ

SCREEN PROTECTOR ΚΤΛ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΠΟ EBAY

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

10 Screen Protector + μεταφορικα (συστημένο πακεττο) απο ebay €7 σε 5 μέρες τα είχα... δεν νομίζω να βρεις κάπου στην ελλάδα τέτοια τιμη! Στο expansys έχει €11.99 το ΈΝΑ!!

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Άμα είσαι 24 ώρες ξύπνιος θα έπρεπε να το έχεις βρει. Υπάρχει εδώ μέσα πολλές φορές αυτό που ζητάς.

 

 

Λίγη βοήθεια????:rolleyes:

 

Κερνάω καφέ, ρε παιδιά:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε, αξίζει? http://cgi.ebay.co.uk/10-in-1-Socks-Case-Battery-Skin-for-Samsung-i900-Omnia_W0QQitemZ270283979085QQcmdZViewItem?hash=item270283979085&_trkparms=72%3A1350|39%3A1|66%3A2|65%3A12|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

 

Λίγη βοήθεια????:rolleyes:

 

Κερνάω καφέ, ρε παιδιά:O

Θα το βρεις σελ. 215.

Link to comment
Share on other sites

to bluetooth ενεργοποιηται κανονικοτατα αλλα δε βρείσκει το bluetooth ακουστικο μοy sony ericsson.....ΓΙΑΤΙ??

 

καμια βοηθεια???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :) Μήπως μπορείς να μου πεις αν υπάρχει κάποιο ελληνικό μαγαζί ή e-shop απ όπου μπορώ να πάρω Screen Protector ?

 

Δεν ξέρω συγκεκριμένα... Νομίζω ένα παλλικάρι πιο πρίν είχε αναφέρει κάτι για 3 ζελατίνες αλλά ήταν για i-phone και ήθελε μοντιφιές... Μπορεί και να κάνω λάθος πάντως!

To e-bay πάντως προσφέρεται για τέτοια δουλειά. Και γκαντέμης του κερατά να είσαι και να γίνει στραβή, το πολύ πολύ καμια 8€ θα χάσεις...(που δεν τα χάνεις)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το παρελαβα κι εγω

Ειχα να δουλεψω windows mobile απο εποχη qtek 2020 και επηξα λιγο.

Αρχικα και χωρις να το εχω συνηθησει εχω καποιες ενστασεις οσον αφορα την "αντιδραση" της οθονης στο αγγιγμα ειτε με stylus ειτε με το χερι, αλλα ειναι πολυ πιθανο να οφειλεται στο οτι εχω επανω τη ζελατινα της μαμας του γιατι δεν εχω παραλαβει ακομα το screen protector

Link to comment
Share on other sites

Kai giati den pairneis aggliki ekdosi kateftheian? Ypostirizei kanonika kai ta ellinika kai yparxoun etoimes lyseis gia na grafeis kiolas.

To provlima einai oti to kinito tha mou to exei parei o pateras mou pou zei ellada san doro kai den kserei polla apo kinita. Opote an parei tin elliniki ekdosi mporo an to guriso se english ma english windows mobile?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι πολυ πιθανο να οφειλεται στο οτι εχω επανω τη ζελατινα της μαμας του γιατι δεν εχω παραλαβει ακομα το screen protector

 

De nomizw na ofeiletai se afto. Mipws apla einai diaforetiko apo opws to perimenes?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

for samsung alarms/phone rings

 

HKEY_CURRENT_USERControlPanelSoundCategoriesRingDirectory registry key

Edit the default value of "WindowsRings" to "Storage Card<your preferred directory>"

Place those ringtones into Storage Card<your preferred directory>

 

for wm6 alarm (only wav files here)

 

/application data/sounds

Σορρυ αν εχει ξαναναφερθει , αλλα προσπαθω να βαλω custom ringtones και δε τα καταφερνω.

 

[ATTACH]12670[/ATTACH]

 

Εβαλα το RegEdit , πειραξα την registry οπως γραψατε , αλλα μολις μπω να αλλαξω ringtone , βγαζει παλι τα default και κολλαει εκει. δηλαδη παταω οκ αλλα δε βγαινει απο τις επιλογες ηχου. ( μπορω να βγω με εναλλαγη task αλλα δεν κλεινει το sound setup )

Link to comment
Share on other sites

De nomizw na ofeiletai se afto. Mipws apla einai diaforetiko apo opws to perimenes?

 

Οσο περισσοτερο το δουλευω τοσο πιο ευκολα το συνηθιζω.. απλα θελει το πατημα με ελαχιστη περισσοτερη δυναμη.

Στην αρχη σχεδον το χαιδευα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...