Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά αποφάσισα να το αγοράσω.... :)

το θέμα είναι από πού;

 

το βρήκα σε Ιταλία 470 € αλλά μάλλον έχει Ιταλική rom... θα βρώ εύκολα Αγγλική?

 

μετά βρήκα κάτι περίεργες εταιρίες ('άγνωστες σε μένα) απο Κορέα με τιμές ασύλιπτα μικρές και με την μεταφορά μέσα... αλλά δεν ξέρω αν όντως θα μου στείλουν αυτό που θα τους ζητήσω και αν θα έχω πρόβλημα με τίποτε δασμούς φόρους κλπ.... αλλιώς με 300-400 δολάρια έρχεται...

 

τι έχετε να μου προτείνεται?:D

 

Απο χθεσινή έρευνα αγοράς (1€:1,43$), ολες οι τιμές χωρίς μεταφορικά:

 

welectronics: 451

cti-miami: 468,5

plemix: 463,6 / 495 (16Gb)

timtechs:433,5 / 473,5 (16Gb)

timtechs(uk): 451,8

fizi: 487

 

Δεν ξέρω αν αυτοί στο timtechs(uk) το στέλνουν απο UK ωστε να γλυτώσουμε σίγουρα (?) το φόρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα ειμαι καινουργιος στο forum να πω και εγω μια πληροφορία που εχω απο τη WIND οτι μεχρι τελος της αλλης εβδομαδας θα το εχουν στα μαγαζια.

 

Εεε ... κάθε εβδομάδα τα ίδια ... αχαχαχα :)

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΚΩΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΣΑΣ

Μακρυα από το συκώτι, μακρυά από το κεφάλι, μακρυά από την τσέπη, ....που στο καλό να τα "φοράμε"?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Γερμανός το έχει σαν preorder σε τιμή 559Ε

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=46001&preorder=true&category=93&stats=8

 

Ελπίζω να έρθει γρήγορα γιατί ήδη περιμένω ένα μήνα και...:(

Link to comment
Share on other sites

Δωσ' το μου να στο κρατώ εγώ (δώσε μου και ένα σταθερό νούμερο να σε ενημερώνω για τις κλήσεις σου).
Link to comment
Share on other sites

Ε , ε , έρχετε .... λες και περιμένουμε και εγώ δεν ξέρω τι . Σε λίγες μέρες , σε λίγες βδομάδες .... ουφ αμάν πια . :mad:

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε την διαφορά μεταξύ Ευρώπης και Ελλάδας ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μα και εμείς Ευρω.παίοι δεν είμαστε ? :lol:

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ανορθόγραφος: "Ευρω-πέη" είναι το σωστό. :lol::lol:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε εσείς.. πείτε μου τι ακριβώς περιμένετε και δεν το αγοράζεται από τόσα online καταστήματα (ελληνικά) που το έχουν εδώ και τόσο καιρό? Για να έχει αγωνία? Εκτός και αν θέλετε ελληνική ρομ :rocket: τότε πάω πάσο:p
Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε εσείς.. πείτε μου τι ακριβώς περιμένετε και δεν το αγοράζεται από τόσα online καταστήματα (ελληνικά) που το έχουν εδώ και τόσο καιρό? Για να έχει αγωνία? Εκτός και αν θέλετε ελληνική ρομ :rocket: τότε πάω πάσο:p

 

Την αγγλική θέλουμε αλλά μας τα χαλάει το γ@μιδι το Τ9 κ λίγο τα Contacts που θέλουν 3d party app..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως θα μπορούσατε να μου συστήσετε κάποια αξιόπιστη ευρωπαϊκή εταιρία που θα μπορούσα να παραγγείλω το μοντέλο των 16GB με αγγλική ROM, ξεκλείδωτο στην τιμή 400-500 Ευρώ; Αν υπάρχει πρόβλημα κοινοποίησης στο thread στείλτε μου ένα PM. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Την αγγλική θέλουμε αλλά μας τα χαλάει το γ@μιδι το Τ9 κ λίγο τα Contacts που θέλουν 3d party app..

 

Σας έχει διαβεβαιώσει κάποιος ότι θα μπορείς να έχεις το Ομνια με αγγλική ρομ και με ελληνικό πληκτρολόγιο (με T9) (χαζή ερώτηση αφού δεν ξέρουν καν ποτέ θα έρθει..απλα λέω αν?) τώρα για τα Contacts που θέλουν 3d party app δεν έχω καταλάβει τι είναι όποτε .. Υπομονή.. σε μια,δυο,τρεις.. βδομάδες και θα έρθει:)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως θα μπορούσατε να μου συστήσετε κάποια αξιόπιστη ευρωπαϊκή εταιρία που θα μπορούσα να παραγγείλω το μοντέλο των 16GB ξεκλείδωτο στην τιμή 400-500 Ευρώ; Αν υπάρχει πρόβλημα κοινοποίησης στο thread στείλτε μου ένα PM. Ευχαριστώ!

 

με επαγγελματικό αφμ και χρησιμοποιώντας το κουπόνι FRX4548 στο expansys το παίρνεις μαζι με τα μεταφορικά €527.79

δεν γνωρίζω αυτήν την στιγμή καλύτερη προσφορά!!!!

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=169741

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!! ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 10/10/2008 ... θα βγάλουν και Pre order λίγες μέρες πριν στο site ... τουλάχιστον αυτό μου είπαν...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας έχει διαβεβαιώσει κάποιος ότι θα μπορείς να έχεις το Ομνια με αγγλική ρομ και με ελληνικό πληκτρολόγιο (με T9) (χαζή ερώτηση αφού δεν ξέρουν καν ποτέ θα έρθει..απλα λέω αν?)

 

Να το διαβεβαιώσει ποιος; Συμβουλή μου πάντως είναι να μην πάρεις συσκευή περιμένοντας κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μετά το κινητό όταν σταματήσεις το destinator,σβήνει η οθόνη η παραμένει ανοιχτή ?

 

σβηνει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να το εννοεις... γιατι βλεπω οτι μετα απο 4 χρονια εγγραφής αποφασισες σημερα να μιλησεις για πρωτη φορα...

 

το εχεις σκεφτει καλα ?

ειναι πολλα τα λεφτα..:this:

 

φιλικα .

 

το εννοώ απόλυτα! :)

τον λογαριασμό τον είχα ανοίξει παλιά για τα αρχειάκια....

στο forum απλά έμπαινα να πάρω πληροφορίες χωρίς να Postάρω...

είπα να κάνω τώρα την αρχή γι αυτό το υπέροχο κινητό!

Το "κινητό" αξίζει τα λεφτά του!:D

 

ετοιμοπαράδοτο με 545 ευρώ http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=OMNIA

hthp://telisv.wordpress.com/2008/10/08/61

οδηγός samsung omnia i900 με πολλά απο όσα έχουν γραφεί στο forum!

Link to comment
Share on other sites

Να το διαβεβαιώσει ποιος; Συμβουλή μου πάντως είναι να μην πάρεις συσκευή περιμένοντας κάτι τέτοιο.

 

Αυτό λέω και εγώ :lol:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να περασω στην my storage το spb mobile γιατι μου πηγαινει στην κυρια μνημη

 

Την ώρα που το έκανες εγκατάσταση δεν σε ρώτησε που θές να το κάνεις?

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

το εννοώ απόλυτα! :)

τον λογαριασμό τον είχα ανοίξει παλιά για τα αρχειάκια....

στο forum απλά έμπαινα να πάρω πληροφορίες χωρίς να Postάρω...

είπα να κάνω τώρα την αρχή γι αυτό το υπέροχο κινητό!

Το "κινητό" αξίζει τα λεφτά του!:D

 

ετοιμοπαράδοτο με 545 ευρώ http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=OMNIA

 

Φίλε από εκεί το πήρα και εγώ.. (ήταν €565 πριν μια βδομάδα :mad:) *

 

*αξίζει τα λεφτά του :cool:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να το κανουμε να χτυπαει πιο σιγα.

 

Ειχα βρει ενα hidden menu πριν καμια εβδομαδα εδω εχει γραφτει καπου, για το ηχειο, μπορει καποιος να μου πει που ειναι.

 

Μπορουμε τις επαφες μας να τις χωρισουε σε ομαδες? και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...