Jump to content

[Επίσημο] HTC P3470 (Pharos)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει σε κάποιες απορίες που έχω για τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Η απουσία του wi-fi με χαλάει, είναι δυνατόν να του το προσθέσω με μια κάρτα σαν κ αυτή http://www.spectec.com.tw/products_detal.asp?dptype=w1sdw823?? Κ αν ναι πόσο λειτουργικό θα είναι??

Κ τέλος διάβασα σε προηγούμενα ποστ παράπονα για τον επεξεργαστή. Μπορείτε να γίνεται πιο συγκεκριμένοι?? Για παράδειγμα θα υπάρχει πρόβλημα στο να τρέξει το destinator??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η απουσία του wi-fi με χαλάει, είναι δυνατόν να του το προσθέσω με μια κάρτα

 

Η έλλειψη Wifi είναι ένα σημαντικό θέμα. Εάν το θέλεις οπωσδήποτε να κοιτάξεις αλλού. MicroSD που να είναι wi-fi δε θα βρεις και δεν θα σε βόλευε εξάλλου.

 

Κ τέλος διάβασα σε προηγούμενα ποστ παράπονα για τον επεξεργαστή. Μπορείτε να γίνεται πιο συγκεκριμένοι?? Για παράδειγμα θα υπάρχει πρόβλημα στο να τρέξει το destinator??

 

Η αλήθεια είναι ότι ο επεξεργαστής του δεν είναι και ότι πιο καινούργιο έχουμε δει τελευταία. Το μόνο καλό είναι ότι overclockάρεται και δουλεύει σχετικά αξιοπρεπώς. Το Destinator τρέχει αλλά γενικώς πρέπει να χρησιμοποιείς τις εφαρμογές φειδωλά!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη Wifi είναι ένα σημαντικό θέμα. Εάν το θέλεις οπωσδήποτε να κοιτάξεις αλλού. MicroSD που να είναι wi-fi δε θα βρεις και δεν θα σε βόλευε εξάλλου.

 

Σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά τι εννοείς δε θα βρείς? Αυτη που έδωσα στο λινκ παραπάνω τι είναι??

 

Όσο για το να κοιτάξω αλλού που λες, σκεφτόμουνα το συγκεκριμένο κινητό κυρίως λόγο τιμής αλλά wm συσκευή χωρίς wi-fi δεν λέει.. τα υπόλοιπα όμως ξεφεύγουν σε τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δε διαφωνώ ούτε κ μένα μ' αρέσει σαν ιδέα αλλά είπα μήπως.

 

Το cruise το έχω δει, αλλά πρέπει να είναι μεγάλο αρκετά για να είναι συνέχεια σε μια τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είναι μεγάλο... δες τις διαστάσεις του.

 

Αν και για να είμαι ειλικρινής... η οθόνη των PPCs είναι αρκετά ευαίσθητη για να μπαίνει σε τσέπες!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σ ευχαριστώ που με βοηθάς.

 

Απ' ότι είδα είναι λίγο πιο μεγάλο απο το ν95 αν κ λεπτό. Ουσιαστικά ψάχνω ένα πλήρες κινητό με wm για καθημερινή χρήση (άρα λογικό μέγεθος)το οποίο να κρατήσω πολύ καιρό γιατί με τις τιμές που έχουν δε μπορώ να αλλάζω συχνά. Γι αυτό ψάχνομαι όσο μπορώ. Αλλιώς αν δεν βρώ θα πάω να πάρω ένα ν78.

 

ΥΓ

@mods : είμαι λίγο :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το είχα διαγράψει λόγω μεγέθους αλλά αφού το λες, θα του ξαναρίξω μια καλύτερη ματιά.

Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ήσουν σαφέστατος. Θα επανέλθω με το θέμα σth σωστή ενότητα για να μην συνεχίσω το offtopic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν χρεώνεται η πλοήγιση;

Έχει προεγκατεστημένους χάρτες;

Έχω το 6110 και σκέφτομαι να το αλλάξω για να πάρω το htc.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κάποιος να μου πεί αν χρεώνεται η πλοήγιση;

 

Όχι.

 

Έχει προεγκατεστημένους χάρτες;

 

Ανάλογα ποιο πακέτο θα αγοράσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μηπως τελικα εχει Wifi?

Για ριξτε μια ματια εδω:

http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-400361.html

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι τόσο απλό και θα έλεγα να μη στηρίζεσαι σε κάτι τέτοιο για να κάνεις την αγορά. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν εχω τετοιο σκοπο...Θα μεινω στο ΤΥΤΝ ΙΙ εως το Diamond Pro και βλεπουμε....απογοητευτηκα απο τα Diamond που ειχα για σχεδον μια εβδομαδα στο γραφειο...

Αν και εχει γινει μεγαλη προσπαθεια να αντιγραψουν το I phone εχουν μεινει στην προσπαθεια...παλι τα γνωστα κολληματα...μονο εφε με το touch αλλα και αυτο με προβληματα...να μενει το βυσσινο

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφερει τοσο to touch οσο το να παρω επιτελους στα χερια μου ενα μηχανακι που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να περιοριστουν τα γνωστσ κολληματα σε διαφορες λειτουργιες & εφαρμογες....

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα σε πολλες εφαρμογες παρουσιαζει χρονικες καθυστερησεις....προσπαθησα να δω με το touch τις φωτο που ειχα τραβηξει με το diamond (γυρω στις 50) και μετα απο τις 5-6 πρωτες αργουσε να τις φορτωσει... το διο και με τα mails...

Σοβαρο προβλημα στην ενεργοποιηση του gps...εκανε 3 ωρες να δει στο ενσωματωμενο δεκτη!!!...ποιοτητα εξωτερικου κελυφους εικαστικα πολυ καλη αλλα super αναξιοπιστη σε γδαρσιματα και πτωσεις....

Για να το συμμαζεψεις πρεπει να αρχισεις κοπτοραπτικη με ελαφρυτερες rom μπας και εκμεταλευτεις την επιπλεον μνημη που εχει και δεν φαινεται στην χρηση

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα σε πολλες εφαρμογες παρουσιαζει χρονικες καθυστερησεις....προσπαθησα να δω με το touch τις φωτο που ειχα τραβηξει με το diamond (γυρω στις 50) και μετα απο τις 5-6 πρωτες αργουσε να τις φορτωσει... το διο και με τα mails...

Σοβαρο προβλημα στην ενεργοποιηση του gps...εκανε 3 ωρες να δει στο ενσωματωμενο δεκτη!!!...ποιοτητα εξωτερικου κελυφους εικαστικα πολυ καλη αλλα super αναξιοπιστη σε γδαρσιματα και πτωσεις....

Για να το συμμαζεψεις πρεπει να αρχισεις κοπτοραπτικη με ελαφρυτερες rom μπας και εκμεταλευτεις την επιπλεον μνημη που εχει και δεν φαινεται στην χρηση

στο gps κατι δεν εκανες καλα,εαν ειχες destinator και του εβαζες την πορτα com 4 kai 4800 ταχυτητα δεδομενων πηγαινε καρφωτο,στο δικο μου δε χρειαστηκε το βρηκε αμεσως,στις φωτογραφιες εαν τις τραβηξεις στην μεγιστη αναλυση λογικο ειναι να καθυστερει να στις φορτωσει.Στο iphone κανει την μαγκια και τις μετατρεπει ολες στα 600 κιλομπαιτ,στα δικα μας τις φορτωνει στο κανονικο τους μεγεθος και καθυστερει.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το p3470 μ'αρέσει σαν συσκευή με μοναδικό ελλάτωμα την έλλειψη wi-fi. Ξέρετε αν υπάρχει καμμιά κάρτα wifi sd που παίζει με το 3470;
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που δεν έχει wifi αυτόακυρώνετε το κινητό... Χωρίς Wi-Fi και 2G τι να τα κάνεις τα Windows mobile;;;

 

Εδω έχει το Qtek 8310 και δεν έχει αυτό... ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ της HTC...:!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...