Jump to content

Οι διαφημίσεις που μας αρέσουν


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ακόμη μία φορά η coca cola μας βάζει για τα καλά στο κλίμα των γιορτινών ημερών!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ακόμη μία φορά η coca cola μας βάζει για τα καλά στο κλίμα των γιορτινών ημερών!

 

το οποίο, ούτως ή άλλως, η ίδια έχει εφεύρει ;):X

Link to comment
Share on other sites

το οποίο, ούτως ή άλλως, η ίδια έχει εφεύρει ;):X

 

πωπω αυτο που κανει ο Αι Βασιλης στη διαφημιση ειναι τρομερα επικινδυνο...χαμος θα γινει στην πολη ολοι περα δωθε!επισης αυτος πανω στο καροτσι μεσα στο κρυο και στο χιονια κανονικα θα πρεπε να χε γινει παγακι ετσι γρηγορα που τον τρεχει ο σαντα..δε φοραει και κανα ζεστο ρουχαλακι!και τελος με εκνευριζει το γεγονος οτι ο Αι Βασιλης ειναι δημιουργημα της coca cola(περιπου)!!

Link to comment
Share on other sites

και τελος με εκνευριζει το γεγονος οτι ο Αι Βασιλης ειναι δημιουργημα της coca cola(περιπου)!!

Ο Santa Claus είναι δημιούργημα της coca cola όχι ο Άγιος Βασίλειος ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο Santa Claus είναι δημιούργημα της coca cola όχι ο Άγιος Βασίλειος ;)

ε ο παππους με την κοιλιά, τα μουσια και τα κοκκινα ρούχα που φέρνει τα δώρα απο την καμινάδα τελοσπάντων. Ειδικά το κόκκινο χρώμα του αποδίδεται στην Κοκακολα... btw, μονο εμεις τον λεμε Βασίλη, όλοι οι άλλοι τον λένε "μπαμπαΧριστούγεννα" ή κατι παρόμοιο, κι από ονόματα κυρίως παίζει το Nick

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω τον τίτλο του θέματος. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χθες τα ξημερώματα πέτυχα τη διαφήμιση telemarketing για το ρουφοτασάκι. Ήταν ό,τι πιο ερασιτεχνικό και χαζό έχω δει. Ήταν τόσο ηλίθια τα επιχειρήματα, τα πειράματα (καπνός σε σπίτι με απλό τασάκι vs. καπνός σε σπίτι με ρουφοτασάκι) και το κείμενο που πραγματικά την απόλαυσα. Τόσο γέλιο είχα να ρίξω από το "Στη μάνα σου το 'πες;" :lol::lol::lol:

 

Επίσης ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου έχει και το υγιεινό καπάκι λεκάνης με ενσωματωμένο μπεκ για πλύσεις με ζεστό νερό υπό πίεση. Κυρίως εκεί που τους ξέφυγε και ξαναπαίζει το ίδιο κομμάτι με την περιγραφή των ρυθμίσεων.

 

:respect: στο telemarketing, :respect: στις διαφημίσεις με πατέντα ευρεσιτεχνίας. Θα τους στείλω απανωτά mail να αλλάξουν τις ώρες προβολής και να μπορούμε να τα βλέπουμε και κατά τη διάρκεια της ημέρας :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες τα ξημερώματα πέτυχα τη διαφήμιση telemarketing για το ρουφοτασάκι. Ήταν ό,τι πιο ερασιτεχνικό και χαζό έχω δει. Ήταν τόσο ηλίθια τα επιχειρήματα, τα πειράματα (καπνός σε σπίτι με απλό τασάκι vs. καπνός σε σπίτι με ρουφοτασάκι) και το κείμενο που πραγματικά την απόλαυσα. Τόσο γέλιο είχα να ρίξω από το "Στη μάνα σου το 'πες;" :lol::lol::lol:

 

Επίσης ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου έχει και το υγιεινό καπάκι λεκάνης με ενσωματωμένο μπεκ για πλύσεις με ζεστό νερό υπό πίεση. Κυρίως εκεί που τους ξέφυγε και ξαναπαίζει το ίδιο κομμάτι με την περιγραφή των ρυθμίσεων.

 

:respect: στο telemarketing, :respect: στις διαφημίσεις με πατέντα ευρεσιτεχνίας. Θα τους στείλω απανωτά mail να αλλάξουν τις ώρες προβολής και να μπορούμε να τα βλέπουμε και κατά τη διάρκεια της ημέρας

 

όντως είναι τελείως cult αυτό το telemarketing :lol::lol: :respect:

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη η καινουρια διαφημιση του οπαπ με τον σερβιτορο και τα πιατα που του πεφτουν. η καλυτερη που εχω δει τον τελευταιο χρονο. απαιχτη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω...αλλα κ μεις οταν λεμε αι βασιλη συνηθως σε αυτον αναφερομαστε!!!

Εγώ πάντως όχι:)

Στις 1 Ιανουαρίου δεν γιορτάζει ο χοντρούλης με τη γενειάδα:p

 

ε ο παππους με την κοιλιά, τα μουσια και τα κοκκινα ρούχα που φέρνει τα δώρα απο την καμινάδα τελοσπάντων. Ειδικά το κόκκινο χρώμα του αποδίδεται στην Κοκακολα... btw, μονο εμεις τον λεμε Βασίλη, όλοι οι άλλοι τον λένε "μπαμπαΧριστούγεννα" ή κατι παρόμοιο, κι από ονόματα κυρίως παίζει το Nick

Δεν τον λέμε Άη Βασίλη.Έτσι λέγεται:)

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CF%82_%CE%9A%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82

Το λάθος είναι ότι τον συγχέουμε με τον santa claus που δεν υπήρξε ποτέ και είναι μια διαφημιστική εφεύρεση.

 

 

Ζητώ συγγνώμη από τον Veco που βγαίνω εκτός θέματος.Απλώς ήθελα να το διευκρινίσουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη από τον Veco που βγαίνω εκτός θέματος.Απλώς ήθελα να το διευκρινίσουμε:)

 

Το παρόν θέμα όμως απέχει παρασάγγας από τη συζήτηση σας. Θεωρώ ότι το θέμα έχει κλείσει και οποιαδήποτε συνέχιση του θεωρείται of-topic και θα αφαιρείται πάραυτα.

 

Αυτά τα ολίγα και συνεχίζουμε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη η καινουρια διαφημιση του οπαπ με τον σερβιτορο και τα πιατα που του πεφτουν. η καλυτερη που εχω δει τον τελευταιο χρονο. απαιχτη

 

Kαλα αυτη η διαφημιση τα σπαει..βεβαια το στοιχημα δεν το κερδισε αφου τα πιατα δεν του επεσαν λογω των αυτοκινητων :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

κορυφαιες δυστηχως δεν εχουν προβληθει στην Ελληνικη τηλεοραση

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια που διαφημιζει το SEAT με τον τυπο που δε το αγοραζει επειδη του τσαλακωνει η ζωνη το πουκαμισο :lol:

Η εκφραση του οταν το λεει αυτο ειναι φοβερη

Link to comment
Share on other sites

Η νέα διαφήμιση του
που ο τύπος σπάει το mouse. κατά τη μέση είναι το καλό:)

Ωραια διαφημιση.Καλες ειναι επισεις και οι Χριστουγεννιατικες του Γερμανου.Εχουν ωραια μουσικη.

 

 

 

κορυφαιες δυστηχως δεν εχουν προβληθει στην Ελληνικη τηλεοραση

Η 2η ειχε προβληθει στην Ελληνικη τηλεοραση γυρω στο 2005-2006 νομιζω.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψάχνω καιρό τώρα μια διαφήμιση της Heinz της δεκαετίας του '90 όπου δείχνει έναν τύπο με μακριά καμπαρντίνα - γυρισμένο πλάτη - να την ανοίγει διάπλατα σε όλα τα αυτοκίνητα που περνούσαν από το σημείο που βρισκόταν.

Οι τσέπες του - τελικά - ήταν γεμάτες με μπουκάλια Heinz ketchup.

 

Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να μου πει πού μπορώ να βρω αυτό το σποτάκι?

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω καιρό τώρα μια διαφήμιση της Heinz της δεκαετίας του '90 όπου δείχνει έναν τύπο με μακριά καμπαρντίνα - γυρισμένο πλάτη - να την ανοίγει διάπλατα σε όλα τα αυτοκίνητα που περνούσαν από το σημείο που βρισκόταν.

Οι τσέπες του - τελικά - ήταν γεμάτες με μπουκάλια Heinz ketchup.

 

Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να μου πει πού μπορώ να βρω αυτό το σποτάκι?

Ηταν Ελληνικη ή ξενη?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να μου πει πού μπορώ να βρω αυτό το σποτάκι?

 

Υπαρχει ενα site που βρισκεις ο,τι βιντεο θελεις αρκει να ψαξεις με τα σωστα key words.

 

http://www.youtube.com

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ηταν Ελληνικη ή ξενη?

 

 

Νομίζω ξένη διαφήμιση , αλλά μεταγλωττισμένη στα ελληνικά.

Πολύ γέλιο!

 

 

Υπαρχει ενα site που βρισκεις ο,τι βιντεο θελεις αρκει να ψαξεις με τα σωστα key words.

 

http://www.youtube.com

 

Ε καλά το youtube το ξέρει όλος ο κόσμος. Έψαξα εκεί και βρήκα ένα κάρο διαφημίσεις , αλλά όχι τη συγκεκριμένη , γι'αυτό και έγραψα εδώ...

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

συμπαθητικη και η καινουρια του Παμε Στοιχημα με τον χοντρουλη και τα φιλαρακια του στην καντινα αυτη τη φορα να στοιχηματιζουν για το ζευγαρακι στο απεναντι τραπεζακι..αυτος-αυτη 0-1..χαχα:lol:
Link to comment
Share on other sites

Η προηγουμενη με το αμαξι και τον σερβιτορο ηταν η καλυτερη.Ειχε πιο πολυ πλακα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και πάλι πολύ πλάκα η νέα διαφήμιση της Q έχοντας δανειστεί κομμάτια αυτή τη φορά από το master chef. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...