Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς το κομμάτι που παίζει από την αρχή του βίντεο μέχρι το 1:00, κατά τη διάρκεια που κάνει αφήγηση ο Δαδακαρίδης; Από το ''Οικογένεια βλάπτει''. Δεν το έχει μόνο εδώ. Το βάζει συνήθως και σε άλλα επεισόδια, στην αρχή, όταν κάνει μια <<περίληψη>> του προηγούμενου επεισοδίου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εδώ είναι το βίντεο: http://www.youtube.com/watch?v=w6zJL90m0nw

Edited by alex2012
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα......θελω μια βοηθεια!!!Ψαχνω να βρω ενα κομματι που επαιζε συνηθως στο Μεγάλο Παζάρι Οταν ηταν στον Alpha περιπου το 2007....εκει τις περισσοτερες φορες ακουγοταν ενα κομματι στο στιλακι του The Drill.....Aλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αυτο....Μπορειτε να με βοηθησετε;;;

 

μήπως εννοείς το Holly Dolly - Dolly Song; Αυτό θυμάμαι ότι έπαιζε καμιά φορά:

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ποιο είναι το τραγούδι που ακούγεται στο αποκριάτικο επεισόδιο του <<Άκρως Οικογενειακών>> στο 27:40;;;;;;;;

 

Εδώ είναι το βίντεο:http://www.youtube.com/watch?v=S_8lcWxH36Y

Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς το Holly Dolly - Dolly Song; Αυτό θυμάμαι ότι έπαιζε καμιά φορά:

 

Οχι Φιλε μου το Holly dolly Ειναι γνωστοτατο.......απλα παταω στο Youtube The Drill και μου βγαζει το κομματι ιδιο αλλα με καποιες διαφορες εαν το ακουσεις θα το θυμηθεις

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΑΝ ΧΑΛΙ ΣΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ-ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΥROBANK ΣΤΟΝ REAL FM ? TO EXΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑ ΔΙΑΛΕΙΜΑΤΑ.

ΠΑΛΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 80-90!!

 

ΣΑΣ ΦΩΤΙΣΑ Ε?

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΑΝ ΧΑΛΙ ΣΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ-ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΥROBANK ΣΤΟΝ REAL FM ? TO EXΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑ ΔΙΑΛΕΙΜΑΤΑ.

ΠΑΛΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 80-90!!

 

ΣΑΣ ΦΩΤΙΣΑ Ε?

 

αυτής της διαφήμισης ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ 4:11 ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ VIDEO? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΜΗΝΕΣ :cry: . ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ!

:):):):):)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, μήπως ξέρει κάποιος ποιο είναι το τραγούδι τίτλου που παίζει στην αρχή της εκπομπής <Η αγορά σήμερα> στο Μακεδονία TV

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ 4:11 ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ VIDEO? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΜΗΝΕΣ :cry: . ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ!

:):):):):)

 

 

Το κομμάτι είναι του Rene Aubry και λέγεται "Mimi & Fredo" από το δίσκο του Ne M'oublie Pas (1999, κομμάτι 4) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πως λέγεται το τραγούδι ?''

Ορίστε και το link: http://www.youtube.com/watch?v=j2AJKxBws0s

Η μουσική παίζει στο 47:48

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Δεν είμαι σίγουρη αλλά μήπως είναι το Insomnia;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω -και μπορεί να με βοηθήσει, νομίζω, όποιος έχει τηλεόραση ΟΝtelecoms, ποιό τραγούδι παίζει όταν διαφημίζει το Grey's Anatomy στο FoxLife.Εχει κιθάρα και ακούγεται λίγο γιατί μιλάνε απο πάνω αλλά οι στίχοι λένε κάτι τύπου Where lies such an easy lie- ίσως να ακούω και λάθος. Έψαξα λιγάκι εδώ έψαξα και στο ίντερνετ αλλα χωρίς επιτυχία μέχρι στιγμής. Πρόκειται για την 8η σεζον αλλά δεν έχει κάποια σχέση με το πρόμο της σειράς.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι είναι του Rene Aubry και λέγεται "Mimi & Fredo" από το δίσκο του Ne M'oublie Pas (1999, κομμάτι 4) :)

 

 

 

Σε ευχαριστώ πάαααααρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!το έψαχνα μήνες!!!:):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε,

γνωριζει κανεις το τραγουδι που παιζει στην ελληνικη διαφημιση του ΟΤΕ για το i phone 4 s;

 

παιζει εδω http://www.youtube.com/watch?v=mFhvlbRXRiU

Edited by tortoise
προσθεση video
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα συμφωνικό κομμάτι. Είναι new age opera (αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι) και τραγουδά χορωδία στα λατινικά. Το ύφος της μουσικής είναι σαν την Carmina Burana του Orff, αλλά πιο σύγχρονο και όχι τόσο δραματικό. Αν δεν κάνω λάθος, στους στίχους αναφέρονται οι λέξεις animus και fortius ή κάτι τέτοιο. Ακούγεται σε μεγάλες εκδηλώσεις, παρουσιάσεις, events κλπ (μπορεί και σε προεκλογικές εκστρατειες lol). Όποτε το ακούω δεν προλαβαίνω να βγάλω το Shazam γμτ! :) Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα συμφωνικό κομμάτι. Είναι new age opera (αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι) και τραγουδά χορωδία στα λατινικά. Το ύφος της μουσικής είναι σαν την Carmina Burana του Orff, αλλά πιο σύγχρονο και όχι τόσο δραματικό. Αν δεν κάνω λάθος, στους στίχους αναφέρονται οι λέξεις animus και fortius ή κάτι τέτοιο. Ακούγεται σε μεγάλες εκδηλώσεις, παρουσιάσεις, events κλπ (μπορεί και σε προεκλογικές εκστρατειες lol). Όποτε το ακούω δεν προλαβαίνω να βγάλω το Shazam γμτ! :)

 

Από την περιγραφή σου, μου ήρθε στο μυαλό το παρακάτω κομμάτι:

Link to comment
Share on other sites

Από την περιγραφή σου, μου ήρθε στο μυαλό το παρακάτω κομμάτι:

 

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση φίλε μου, αλλά δεν είναι το "Ameno". Πάντως αυτό είναι το στυλ της μουσικής που ψάχνω. Θα κοιτάξω στα related μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ψαχνω εδω και καιρο ενα τραγουδι απο ενα παλιο,καλοκαιρινο σποτ του ΑΝΤ1 σχετικα με ταινιες η σειρες που θα επαιζε την επομενη σαιζον.Ηταν αναμεσα σε 2002 και 2006 νομιζω.Δεν θυμαμαι ποια χρονια ακριβως.Ενα Chill Out κομματι,που αν δεν κανω λαθος,η μουσικη του εμοιαζε καπως με την αρχη και το τελος του ''A Beautiful Lie''των ''30 Seconds To Mars''.Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...μηπως εχετε υπ'οψιν το τραγουδι που παιζεται στη διαφημηση της σειρας ''νομος και ταξη'' στο σταρ αυτες τις μερες..??

 

Υ.Γ. Μιλαω για το συγκεκριμενο http://www.star.gr/tv/seires/757/136289361/NOMOS_KAI_TAXI:_EIDIKI_OMADA_(LAW_AND_ORDER:_SVU)

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα συμφωνικό κομμάτι. Είναι new age opera (αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι) και τραγουδά χορωδία στα λατινικά. Το ύφος της μουσικής είναι σαν την Carmina Burana του Orff, αλλά πιο σύγχρονο και όχι τόσο δραματικό. Αν δεν κάνω λάθος, στους στίχους αναφέρονται οι λέξεις animus και fortius ή κάτι τέτοιο. Ακούγεται σε μεγάλες εκδηλώσεις, παρουσιάσεις, events κλπ (μπορεί και σε προεκλογικές εκστρατειες lol). Όποτε το ακούω δεν προλαβαίνω να βγάλω το Shazam γμτ!

 

μήπως εννοείς αυτό?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..ξερει κανεις ποιο ειναι το τραγουδι που ακουγεται στην αρχη της εκπομπης "περιοδευων θιασος" στο sport-fm?

Ευχαριστω..

here's johny!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...