Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & τηλεοπτικών εκπομπών [IV]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι φίλε μου...

Σε ευχαριστώ πάντως!:)

Μήπως μπορείς να βρεις το λινκ ώστε να βοηθηθούμε κι εμείς ? :)

 

Έχω την εντύπωση ότι το τραγούδι το ήξερα, αλλά δεν το θυμάμαι τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να βρεις το λινκ ώστε να βοηθηθούμε κι εμείς ? :)

 

Έχω την εντύπωση ότι το τραγούδι το ήξερα, αλλά δεν το θυμάμαι τώρα..

Όπως προείπα,έχω ψάξει αρκετά και δεν το έχω βρεί...:(

Link to comment
Share on other sites

Η μουσικη που ακουγεται στην εκπομπη σταρς συστεμ η καπως ετσι ειναι καποιο συγκεκριμενο κομματι; αν ναι, ποιο;

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια,μονο μην βαρεσετε..μολις εκανα εγγραφη στο φορουμ,και πραγματικα δεν ξερω πως να κανω post μια ερωτηση...γι΄αυτo κατανοηση αν φανει πως απαντω καπου

ψαχνω απεγνωσμενα και επιμονα ποιο κομματι παιζει στο τιζερ του σταρ με τιτλο "η εντονη πλευρα"..ειναι ενα ροκ κομματι με εντονο και κοφτο riff και σε κατι "ααααααααααα" που ακουγονται σαν να αναγνωριζω την φωνη του serj tankian απο s.o.a.d...εχω λειωσει το πληκτρολογιο να ψαχνω...

 

και κατι αλλο που πιστευω πως θα βοηθησει πολλους..

υπαρχει ενας πολυ απλος τροπος να βρισκετε οποιοδηποτε τραγουδακι σας εχει κολλησει,αρκει να ξερετε ενα στιχο,δυο λεξεις συνεχομενες,κατι....

χτυπατε στο google "find song by lyrics" ,πηγαινετε σε καποιο δημοφιλες site που βγαινει,και απλα στην αναζητηση βαζετε τους στιχους που ξερετε...θα βγαλει οποιοδηποτε τραγουδι εχει αυτο που εχετε ακουσει,μεσα στους στιχους...ειναι απλα θεμα ψαξιματος μετα,απο τις επιλογες που θα εχετε...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

παιδια,μονο μην βαρεσετε..μολις εκανα εγγραφη στο φορουμ,και πραγματικα δεν ξερω πως να κανω post μια ερωτηση...γι΄αυτo κατανοηση αν φανει πως απαντω καπου

ψαχνω απεγνωσμενα και επιμονα ποιο κομματι παιζει στο τιζερ του σταρ με τιτλο "η εντονη πλευρα"..ειναι ενα ροκ κομματι με εντονο και κοφτο riff και σε κατι "ααααααααααα" που ακουγονται σαν να αναγνωριζω την φωνη του serj tankian απο s.o.a.d...εχω λειωσει το πληκτρολογιο να ψαχνω...

 

και κατι αλλο που πιστευω πως θα βοηθησει πολλους..

υπαρχει ενας πολυ απλος τροπος να βρισκετε οποιοδηποτε τραγουδακι σας εχει κολλησει,αρκει να ξερετε ενα στιχο,δυο λεξεις συνεχομενες,κατι....

χτυπατε στο google "find song by lyrics" ,πηγαινετε σε καποιο δημοφιλες site που βγαινει,και απλα στην αναζητηση βαζετε τους στιχους που ξερετε...θα βγαλει οποιοδηποτε τραγουδι εχει αυτο που εχετε ακουσει,μεσα στους στιχους...ειναι απλα θεμα ψαξιματος μετα,απο τις επιλογες που θα εχετε...

 

ειμαι αρκετα καμενος με SOAD + Scars On Broadway + Serj Tankian στην σολο καριερα του οποτε, εαν μπορεις να ποσταρεις το σχετικο βιντεακι εαν το τραγουδι ειναι του Serj θα βοηθησω :P

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αρκετα καμενος με SOAD + Scars On Broadway + Serj Tankian στην σολο καριερα του οποτε, εαν μπορεις να ποσταρεις το σχετικο βιντεακι εαν το τραγουδι ειναι του Serj θα βοηθησω :P

 

αδερφε,αυτο και αν ειναι προβλημα...δεν το βρισκω πουθενα ουτε ως λινκ..βρε στο youtube εψαξα,βρε στο σαιτ του σταρ τιποτα...ειναι οπως ειπα ενα τιζερακι που λεει στο τελος "η εντονη πλευρα"..χθες το εβαλε πριν να ξεκινησει το supernatural...εχω κουσει ολα τα κομματια ενα ενα,δεν μπορω να καταλαβω που μου ξεφευγει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πως λέγετε το τραγούδι στο επεισόδιο 15, το τραγούδι ξεκινάει στο 52:49.

Ορίστε και το link: http://www.megatv.com/classics.asp?catid=24446#toppage

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πως λέγετε το τραγούδι στο επεισόδιο 15, το τραγούδι ξεκινάει στο 52:49.

Ορίστε και το link: http://www.megatv.com/classics.asp?catid=24446#toppage

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Stereophonics - Have a nice day :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Στην εισαγωγη ακουγεται ενα ελληνικο κομματι (το βαζουνε συνηθως σε εναρξη προγραμματων σε κεντρα) το οποιο δεν ξερω ποιο ειναι...οχι το τσιφτετελι....αλλα στην εισαγωγη εκει που παρουσιαζει τα γρεβενα!

Οποιος Γνωριζει ας βοηθησει.. http://www.youtube.com/watch?v=aFE69v97aQo

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μηπως μπορείτε να βρείτε ποιο τραγούδι ακούγεται από το 2:33;

http://www.real.gr/VideoViewer.aspx?FileType=4&FileName=98940.mp3

 

Εχω τρελαθεί στο ψάξιμο αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψαχνω απεγνωσμενα ενα κομματι που επαιζε στο trailer της ταινιας ο ελεεινος ιπποτης της ασφαλτου στο mega cinema......please βοηθηστε με
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω το τραγουδι της διαφημισης του STAR SUPERNATURAL http://www.star.gr/tv/seires/997/SUPERNATURAL

Συγκεκριμενα το 2ο μερος με τα λογια,το πρωτο ειναι το Papercut-Linkin Park

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς ποιο είναι το κομμάτι που ακούγεται στη διαφήμιση της Interamerican που έχει βγει τον τελευταίο καιρό ;; Το κομμάτι είναι κυρίως με πιάνο και δείχνει ενα παιδάκι με τον πατέρα του αν δεν κάνω λαθος!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τραγουδι που επαιζε στον ant1, ενω διαφημιζε τον ant1 και το νεο προγραμμα του (fresh). Ηταν καποιες διασκευες που τραγουδουσε ενας τυπος με παραξενη φωνη..και εδειχνε μια φιγουρα πανω σε μια ταρατσα...
Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia. μηπως γνωριζεται πιο κομματι ειναι αυτο??????

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω και δεν είμαι και σίγουρος, αλλά το κομμάτι μοιάζει να είναι απλά μουσική γραμμένη για τη διαφήμιση. Δε νομίζω πως είναι κάποιο τραγούδι.

 

Ψαχνω ενα τραγουδι που επαιζε στον ant1, ενω διαφημιζε τον ant1 και το νεο προγραμμα του (fresh). Ηταν καποιες διασκευες που τραγουδουσε ενας τυπος με παραξενη φωνη..και εδειχνε μια φιγουρα πανω σε μια ταρατσα...

 

Βίντεο, παιδιά.

Χωρίς βίντεο μόνο αν κάποιος έχει τύχει να δει τη διαφήμιση και ξέρει το κομμάτι θα μπορεί να σας βοηθήσει (άρα λιγότερες πιθανότητες)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε το κομματι που ακουγεται στο trailer του star channel για την ταινια λαρα κροφτ? το βιντεο με το trailer ειναι εδω http://www.star.gr/tv/tainies/120/TOMB_RAIDER_2:_TO_LIKNO_TIS_ZOIS_(LARA_CROFT__TOMB_RAIDER:_THE_CRADLE_OF_LIFE), ειναι διπλα ακριβως απο εκει που λεει την υποθεση....
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε το κομματι που ακουγεται στο trailer του star channel για την ταινια λαρα κροφτ? το βιντεο με το trailer ειναι εδω http://www.star.gr/tv/tainies/120/TOMB_RAIDER_2:_TO_LIKNO_TIS_ZOIS_(LARA_CROFT__TOMB_RAIDER:_THE_CRADLE_OF_LIFE), ειναι διπλα ακριβως απο εκει που λεει την υποθεση....

 

Είναι από το soundtrack της ταινίας:

Lunatic Calm - Leave You Far Behind

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος καλός άνθρωπος ξέρει που μπορώ να βρώ ολόκληρο το κομμάτι αυτής της διαφήμισης;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος καλός άνθρωπος ξέρει που μπορώ να βρώ ολόκληρο το κομμάτι αυτής της διαφήμισης;

 

Στα σχόλια του βίντεο γράφει πως ειναι από την Marrieta Fafouti.

Φαντάζομαι πως το έχει γράψει για τη διαφήμιση, γιατί αλλιώς θα έλεγαν και ποιό κομμάτι είναι. Οπότε νομίζω μόνο αν τους στείλεις mail και τους το ζητήσεις θα μπορέσεις να το βρεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Στα σχόλια του βίντεο γράφει πως ειναι από την Marrieta Fafouti.

Φαντάζομαι πως το έχει γράψει για τη διαφήμιση, γιατί αλλιώς θα έλεγαν και ποιό κομμάτι είναι. Οπότε νομίζω μόνο αν τους στείλεις mail και τους το ζητήσεις θα μπορέσεις να το βρεις.

σε ποιον να στείλω mail?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι από το soundtrack της ταινίας:

Lunatic Calm - Leave You Far Behind

φιλε\φιλη σε ευχαριστω πολυ, λες και σε πηρα τηλεφωνο, ποιο γρηγορα δεν θα μπορουσες να ειχες απαντησει

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...