Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hey guys, η αδερφή μου κάνει πάρτυ την Παρασκευή και θέλει να της φτιάξω playlists με songs..

 

Μπορείτε να μου πείτε καμιά 20ρια (και παραπάνω άμα λάχει) τραγούδια που να παίζουν εδώ στα clubs αυτόν τον καιρό? Επειδή εγω δεν ακούω τέτοια :p

 

θα δοκιμασω :D

 

sidekick - deep fear

guru josh project - infinity

pitbull - calle ocho

flo rida - right round

eric prydz - pjanoo

sharam feat daniel bendingfield - the one

dj smash - volna

alex gaudino - destination calabria

armin vanbuuren - in and out of love

david guetta - love is gone

michael mind - baker street

michael mind - show me love

david deejay ft dony - sexy thing

domino dancing - you are my sunshine

kurd maverick - blue monday

lady gaga - poker face

de-gress - just dance

baracuda - where is the love

morandi - save me

basshunter - walk on water

dave darell - children 2008

deepdish - we gonna feel it

ina - hot

michael mind - two three four

nightcrawlers - push the feeling on

funkerman - speed up

ian carey - keep on rising

eddie watta - i love my people

fedde le grand - three minutes to explain

jakarta - superstar

playmen ft reckless - together forever

cidinho and doca - rap das armas

remady pnr - no superstar

david may - superstar

chris lake ft natasla - if you knew

spit - falling

lanfranchi and marchensini - boys and girls

eric prydz - call on me

the real booty babes - i kissed a girls

the pussycat dolls - when i grow up (ralphi rosario mix)

fragma - memory (klaas remix)

klaas - how does it feel

r.i.o - when the sun comes down

dave darell - freeloader

manian - turn the tide 2k8

laurent wolf - saxo

laurent wolf - no stress

the partysquad vs art official - sta stil dan

john dahlback - blink

phantastique - samba de janeiro

magic artists - everytime we touch

royal flush - tell it to my heart

dave sinclair - self control

michael mind - blinded by the light

d.o.n.s. - oh la la la

dance nation vs shaun baker - sunshine 2009

 

νομιζω αυτα εχω να προτεινω, το μονο προβλημα ειναι οτι δεν ξερω ποσα και ποια παιζονται στα clubs :S

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα δοκιμασω :D

 

sidekick - deep fear

......

dance nation vs shaun baker - sunshine 2009

 

νομιζω αυτα εχω να προτεινω, το μονο προβλημα ειναι οτι δεν ξερω ποσα και ποια παιζονται στα clubs :S

 

thank youuu!! Θα τα κοιτάξω, :):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ψαχνω το original τραγουδι στο οποίο εγινε η διασκευη της Αρβανιτάκη δεν μιλω για μια νυχτα εγω το ακουσα σε club το σαββατοκυριακο και ειναι τελειο

 

Ευχαριστώ πολύ

Καλα Μπάνια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ψαχνω το original τραγουδι στο οποίο εγινε η διασκευη της Αρβανιτάκη δεν μιλω για μια νυχτα εγω το ακουσα σε club το σαββατοκυριακο και ειναι τελειο

 

Ευχαριστώ πολύ

Καλα Μπάνια

 

To τραγουδι λεγεται Bukovina, για την ακριβεια ειναι folklore χορος της Ρουμανιας. Ποια ακριβως εκτελεση θελεις δεν ξερω, υπαρχουν πολλες, απο πολυ παραδοσιακο μεχρι μιξαρισμενες. Για δοκιμασε για αρχη αυτο.

 

Και αυτο του Shantel.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς το τραγούδι που ακούγεται από 1.20 μέχρι 1.37 στο παρακάτω video???

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Βλεπεις πραγματα κ αναρωτιεσαι γιατι... Αλλα εγω βλεπω πραγματα που δεν υπηρξαν ποτε και λεω γιατι οχι....;
Link to comment
Share on other sites

αυτο το τραγουδι μπορει να μου πει καποιος πως το λενε? ειναι γνωστο και υπεροχο! ευχαριστω!

 

http://www.youtube.com/watch?v=072OFfMvnUw&eurl=http%3A%2F%2Fwww.sport-fm.gr%2Farticle%2F182228&feature=player_embedded

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

αυτο το τραγουδι μπορει να μου πει καποιος πως το λενε? ειναι γνωστο και υπεροχο! ευχαριστω!

 

http://www.youtube.com/watch?v=072OFfMvnUw&eurl=http%3A%2F%2Fwww.sport-fm.gr%2Farticle%2F182228&feature=player_embedded

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να επαναφερω 2 αναζητησεις μου γιατι δεν τα βρηκα ακομα....

ψαχνω ενα τραγουδι, μαλλον αρχες 90 πρεπει να ειναι, το μονο που θυμαμαι ειναι ενας στιχος που ελεγε You're a Liar απο γυναικεια φωνητικα τυπου la bouche αλλα καπως πιο αργο αν θυμαμαι καλα.....

 

και ακουσα το Twist In My Sobriety της Tanita Tikaram σε ενα ντουετο της με εναν ανδρα που τραγουδουσε και εκεινος στα ιταλικα και δεν ξερω την εκτελεση...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ψαχνω και εγω ενα τραγουδακι που ακουγεται και στα ραδιαφωνα και στα club εχει γαλλικο (νομιζω) και αγγλικο στοιχο η μουσικη θυμιζει καποιο παλιο τραγουδι και στα αγγλικα στο ρεφρεν λεει νομιζω "he kiss me he love me he ....." και η τραγουδιστρια μαλλον ειναι γαλλιδα και τη λενε καπως la grid ή δεν ξερω εγω πως. καμια βοηθεια?

ευχαριστω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ψαχνω και εγω ενα τραγουδακι που ακουγεται και στα ραδιαφωνα και στα club εχει γαλλικο (νομιζω) και αγγλικο στοιχο η μουσικη θυμιζει καποιο παλιο τραγουδι και στα αγγλικα στο ρεφρεν λεει νομιζω "he kiss me he love me he ....." και η τραγουδιστρια μαλλον ειναι γαλλιδα και τη λενε καπως la grid ή δεν ξερω εγω πως. καμια βοηθεια?

ευχαριστω?

Είναι το Le Dragueur από την In-Grid.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ψαχνω και εγω ενα τραγουδακι που ακουγεται και στα ραδιαφωνα και στα club εχει γαλλικο (νομιζω) και αγγλικο στοιχο η μουσικη θυμιζει καποιο παλιο τραγουδι και στα αγγλικα στο ρεφρεν λεει νομιζω "he kiss me he love me he ....." και η τραγουδιστρια μαλλον ειναι γαλλιδα και τη λενε καπως la grid ή δεν ξερω εγω πως. καμια βοηθεια?

ευχαριστω?

In-Grid - Le Dragueur

 

EDIT

too late :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να επαναφερω 2 αναζητησεις μου γιατι δεν τα βρηκα ακομα....

ψαχνω ενα τραγουδι, μαλλον αρχες 90 πρεπει να ειναι, το μονο που θυμαμαι ειναι ενας στιχος που ελεγε You're a Liar απο γυναικεια φωνητικα τυπου la bouche αλλα καπως πιο αργο αν θυμαμαι καλα.....

?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια. αυτο ειναι αμεση εξυπηρετηση

 

να ρωτησω και κατι αλλο η μουσικη που εχει αυτο το τραγουδι στην αρχη δεν ειναι ενα παλιο τραγουδι ή κανω λαθος? ποιο ειναι αυτο το παλιο τραγουδι που εχει ολοιδια μουσικη? ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια. αυτο ειναι αμεση εξυπηρετηση

 

να ρωτησω και κατι αλλο η μουσικη που εχει αυτο το τραγουδι στην αρχη δεν ειναι ενα παλιο τραγουδι ή κανω λαθος? ποιο ειναι αυτο το παλιο τραγουδι που εχει ολοιδια μουσικη? ξερει κανεις?

Δεν γνωρίζω κάτι τέτοιο, ούτε μου θυμίζει κάτι για να είμαι ειλικρινής. Πολλά τραγούδια της συγκεκριμένης τραγουδίστριας έχουν τέτοιο στυλ όμως, με ακορντεόν, που παραπέμπει σε παλιότερους ήχους.

Link to comment
Share on other sites

Δυο γνωστα, αρκετα, κομματια θελω.

Στο 0:50 μπαινει το επομενο.

 

Drop.io: http://drop.io/lcd4oae#

 

tnx!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δυο γνωστα, αρκετα, κομματια θελω.

Στο 0:50 μπαινει το επομενο.

 

Drop.io: http://drop.io/lcd4oae#

 

tnx!!

Το 2ο ειναι το James - Getting Away With It

για το 1ο εχω κολλησει.:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία ακούω συχνά ένα remix του that’s my name – accent, μόνο που αυτό έχει κυρίως γυναικεία vocals. Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι?
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο ειναι το James - Getting Away With It

για το 1ο εχω κολλησει.:)

 

Όντως κόλλησες, με UHU :p

 

REM - The one I love

 

http://www.youtube.com/watch?v=R52RrbF3mM4

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως κόλλησες, με UHU :p

 

REM - The one I love

 

http://www.youtube.com/watch?v=R52RrbF3mM4

Οκ ξεκολησα

REM - The one I love:p

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία ακούω συχνά ένα remix του that’s my name – accent, μόνο που αυτό έχει κυρίως γυναικεία vocals. Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι?

 

Edward Maya - Stereo Love (Vika Jigulina vocal version Extended);

Link to comment
Share on other sites

Moi aussi!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια. αυτο ειναι αμεση εξυπηρετηση

 

να ρωτησω και κατι αλλο η μουσικη που εχει αυτο το τραγουδι στην αρχη δεν ειναι ενα παλιο τραγουδι ή κανω λαθος? ποιο ειναι αυτο το παλιο τραγουδι που εχει ολοιδια μουσικη? ξερει κανεις?

 

Ramirez - Hablando

 

http://www.youtube.com/watch?v=9R6SVbv1RZc

 

?

 

Δυστυχως δεν ειναι αυτο....

 

ΕΔΙΤ: Σορυ ξεχασα να το βαλω μαζι με το προηγουμενο ποστ μου :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...