Jump to content

Μουσικές προτάσεις και αναζητήσεις [VI]


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να το βρω με τιποτα. Και ειναι φοβερο τραγουδι :(

 

Dr Zivago Yesterday,το βρήκα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας, ψάχνω αυτό το κομμάτι:

http://www.youtube.com/watch?v=3pPIJ3126t8&feature=youtu.be

ακουγεται σε δυο σημεια: το αρχικό beat και ένα κομμάτι με φωνητικά μετά τη συζήτηση

 

Το τραγούδι λέγεται έτσι.Interstate Feat. Jenny Laszlo - Won't Forget (IV Legend Remix)

 

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...εδώ κ καιρό έχω κολλήσει κ δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ ένα τραγούδι με γκαιντα ... είχε γίνει επιτυχία στην Ελλάδα νομίζω το 2004.. πολύ γνωστό.. όποιος γνωρίζει ας μου πει... θα χαρώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...εδώ κ καιρό έχω κολλήσει κ δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ ένα τραγούδι με γκαιντα ... είχε γίνει επιτυχία στην Ελλάδα νομίζω το 2004.. πολύ γνωστό.. όποιος γνωρίζει ας μου πει... θα χαρώ πολύ!

 

Hevia - Busindre Reel ???

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν σας πω οτι ψαχνω ενα τραγουδι που δεν

θυμαμαι καθολου ουτε τους στιχους ουτε τον

ρυθμο του τραγουδιου θα με πιστεψετε; το

μονο που θυμαμαι ειναι οτι περιγραφει την

ζωη ενος τυπου απο την παιδικη ηλικια μεχρι

το τελος

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο τραγουδι ειναι. Τωρα για το ειδος το τραγουδιου δεν παιρνω ορκο αλλα σιγουρα δεν λαικο, οπως π.χ. ρεμπετικο, ειναι στην συγχρονη μουσικη :P
Link to comment
Share on other sites

Αν σας πω οτι ψαχνω ενα τραγουδι που δεν

θυμαμαι καθολου ουτε τους στιχους ουτε τον

ρυθμο του τραγουδιου θα με πιστεψετε; το

μονο που θυμαμαι ειναι οτι περιγραφει την

ζωη ενος τυπου απο την παιδικη ηλικια μεχρι

το τελος

 

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ξέρει κάποιος ποιο είναι το τραγούδι στο πιάνο που πάιζει από το 00:20 και μετά;

 

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

paidia psaxno ena kseno kommati beatato me saksofono i trompeta vgike persi i to 2011.....................

 

Μήπως λες αυτό ;

 

Federico Scavo - Strump feat. Andrea Guzzoletti

 

http://www.youtube.com/watch?v=NmPAgGW99h8

 

Αλλιώς λες μάλλον αυτό

 

ALEXANDRA STAN - Mr. Saxobeat

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια!

ψαχνω ενα τον τιτλο απο ενα dance κομματι που ακουγεται τους τελευταιους μηνες αρκετα.

δεν ξερω αν εχει λογια, γιατι το πετυχαινω κυριως σε αποσπασμα διαφημισης τοπικου ραδιοφωνικου σταθμου κ σε εκεινο το σημειο ειναι μονο μουσικη.

το μονο στοιχειο που μπορω να δωσω ειναι οτι ακουγεται μια κιθαρα(?) ξεχαρβαλωμενη να την πω, ινδικη (σιταρ) να την πω, θα σας γελασω.

ξερω, δε σας βοηθαω και πολυ αλλα πονταρω μονο στο οτι ακουγεται πολυ σε clubs και τετοιους χωρους οπου συναθροιζονται οι teenagers :p οποτε ολο και καποιος μπορει να καταλαβει ποιο εννοω!

thx!

Link to comment
Share on other sites

Ενα τραγουδι ξενο που επαιζε το καλοκαιρι 2012..με βιντεοκλιπ..

...με μια γυναικα που τρωει ερωτικη απογοητευση και καταταγεται στον στρατο(γυναικείο ισως)..

Ποια/ποιο ειναι η τραγουδιστρια/το τραγουδι?

 

Παιζοταν συνεχως στο Mad και το ελληνικο mtv το καλοκαιρι και δεν συγκρατησα τα λογια/στιχους για να το βρω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

ψαχνω ενα τον τιτλο απο ενα dance κομματι που ακουγεται τους τελευταιους μηνες αρκετα.

δεν ξερω αν εχει λογια, γιατι το πετυχαινω κυριως σε αποσπασμα διαφημισης τοπικου ραδιοφωνικου σταθμου κ σε εκεινο το σημειο ειναι μονο μουσικη.

το μονο στοιχειο που μπορω να δωσω ειναι οτι ακουγεται μια κιθαρα(?) ξεχαρβαλωμενη να την πω, ινδικη (σιταρ) να την πω, θα σας γελασω.

ξερω, δε σας βοηθαω και πολυ αλλα πονταρω μονο στο οτι ακουγεται πολυ σε clubs και τετοιους χωρους οπου συναθροιζονται οι teenagers :p οποτε ολο και καποιος μπορει να καταλαβει ποιο εννοω!

thx!

 

ισως..

Link to comment
Share on other sites

Το 'χω πετυχει στο Freedom 2-3 φορες μ'αρεσει πολυ ο ρυθμος του, μηπως ξερει κανεις πως λεγεται;

Αν και εκανα ενα record για να ψαξω τα lyrics δεν βρηκα τπτ.

 

Lyrics : "Θυμαμαι αυτο το παρτυ εδω τελειωνει ελα να σε παρω αγκαλια, μα μη σβηνεις το κερι πριν ερθει παντα να χεις πιστη ετσι μου χες πει και σαν αγγελος θα σε κραταω μεχρι να πεταξουμε μαζι"

 

Sample : Live Link

 

Thanks!

 

Edit : Κ.Βήτα : Μπλε Καφέ

Edited by DEJiX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

γνωρίζει κάποιος ένα τύπου remix του τραγουδιού της Μαρινέλλας "ποτέ μην χαθείς (από την ζωή μου)".

Τραγουδάει κάποιος άντρας και σε κάποιο σημείο λέει "για έρωτες που έσβησαν και ας ήταν πυρκαγιές".

Το original τραγούδι είναι μόνο στο ρεφρέν.

Καμία ιδέα; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει κανείς, αλλά ας κάνω μια προσπάθεια. :)

Θυμήθηκα κάποιο video clip που πετύχαινα παλιά στην τηλεόραση. Δε θυμάμαι πόσο παλιά, ή τότε που πρωτοείχαμε Mtv ή ίσως στα πρώτα βήματα του MAD. Συγκρότημα έδειχνε, νομίζω ένας άντρας - μία γυναίκα, αυτό που μου έχει μείνει ήταν ότι ο άντρας φορούσε γόβες, ψηλές κιόλας. Πρέπει να φορούσε και κάποια ολόσωμη φόρμα από βινύλιο... εντελώς 80s σκηνικό. Μου είχε κάνει εντύπωση ότι ήταν πολύ άνετος με αυτή την αμφίεση, σαν να κυκλοφορούσε γενικά έτσι και όχι για τις ανάγκες του συγκεκριμένου βίντεο.

 

Θυμίζει κάτι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει κανείς, αλλά ας κάνω μια προσπάθεια. :)

Θυμήθηκα κάποιο video clip που πετύχαινα παλιά στην τηλεόραση. Δε θυμάμαι πόσο παλιά, ή τότε που πρωτοείχαμε Mtv ή ίσως στα πρώτα βήματα του MAD. Συγκρότημα έδειχνε, νομίζω ένας άντρας - μία γυναίκα, αυτό που μου έχει μείνει ήταν ότι ο άντρας φορούσε γόβες, ψηλές κιόλας. Πρέπει να φορούσε και κάποια ολόσωμη φόρμα από βινύλιο... εντελώς 80s σκηνικό. Μου είχε κάνει εντύπωση ότι ήταν πολύ άνετος με αυτή την αμφίεση, σαν να κυκλοφορούσε γενικά έτσι και όχι για τις ανάγκες του συγκεκριμένου βίντεο.

 

Θυμίζει κάτι;

 

Κατι τετοιες κουλες εμφανισεις τις εκαναν οι Barbie που μετεπειτα εγιναν Army of Lovers (δε θυμαμαι συγκεκριμενα γοβες αλλα μου φαινεται λογικο αξεσουαρ). Δε μπορεις να θυμηθεις κατι παραπανω, καμια λεξη ισως?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιες κουλες εμφανισεις τις εκαναν οι Barbie που μετεπειτα εγιναν Army of Lovers (δε θυμαμαι συγκεκριμενα γοβες αλλα μου φαινεται λογικο αξεσουαρ). Δε μπορεις να θυμηθεις κατι παραπανω, καμια λεξη ισως?

 

Οι Army of Lovers δεν ήταν σίγουρα γιατί τους θυμάμαι. Από το τραγούδι δε θυμάμαι τίποτα απολύτως, μόνο η μορφή του τραγουδιστή μου έχει μείνει. Θα μπορούσα να πω ότι θυμίζει λίγο τον Iggy Pop. Αδύνατος, μυώδης. Και το τραγούδι ήταν περισσότερο punk/rock παρά pop.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...