Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω, για το n82:

1)Προγραμματακι που κανουμε το φλασακι φακο εννοειται οτι δεν υπαρχει ,ε? (αααχ τι καλα που ηταν αυτα τα s60v1...)

2)προγραμματακι που να κανουμε assign τα δικα μας πληκτρα για ξεκλειδωμα πληκτρολογιου? (αντι των κλασικων πληκτρων αρ.πληκτρο μενου&αστερακι)

1) Για φακό δες αυτό:

xxxxxxxxxxxxxx

 

2) Δεν γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άψογο είναι. :happy:

 

Απ' ό,τι φαίνεται δε θα είναι ειδική έκδοση (Music Edition, 8GB Edition ή οτιδήποτε άλλο) επομένως θα μπορούμε να βάλουμε τα μαύρα καλύμματα στο δικό μας. :)

 

Ναι ποια μερη ομως μπορουν να αλαχτουν ? Τοο πλαινο γυρο γυρο δεν αλαζεται σιγουρα, μετα το πισω το πανω καπακι θα μπορει να βγει ? Και απο μπροστα υπαρχουν και τα πλαινα κουμπια της κλησης/αποριψης που θα γινεται να αλαχτουν ? + και το πολυπληκτρο

Link to comment
Share on other sites

Ναι ποια μερη ομως μπορουν να αλαχτουν ? Τοο πλαινο γυρο γυρο δεν αλαζεται σιγουρα, μετα το πισω το πανω καπακι θα μπορει να βγει ? Και απο μπροστα υπαρχουν και τα πλαινα κουμπια της κλησης/αποριψης που θα γινεται να αλαχτουν ? + και το πολυπληκτρο

 

Λογικα ολα θα αλλαζουν .Τα ιδια με το Ν73 (απο απλο σε ΜΕ)

Υπολογιστε περιπου 70€

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κανει κανονικα 3 πληρεις φορτισεις και αποφορτισεις αλλα η μπαταρια πεφτει γρηγορα οταν κανω κυριως πλοηγηση ακομη και σε μικρες διαδρομες του δεκαλεπτου!Ειναι φυσιολογικο αυτο?Εσας ποσο σας κραταει?Τωρα πλεον μπορω να την φορτιζω κανονικα οποτε θελω ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κανει κανονικα 3 πληρεις φορτισεις και αποφορτισεις αλλα η μπαταρια πεφτει γρηγορα οταν κανω κυριως πλοηγηση ακομη και σε μικρες διαδρομες του δεκαλεπτου!Ειναι φυσιολογικο αυτο?Εσας ποσο σας κραταει?Τωρα πλεον μπορω να την φορτιζω κανονικα οποτε θελω ετσι δεν ειναι?

 

Εννοείται η πλοήγηση είναι ιδιαίτερα ενεργειοβόρα λειτουργία γιαυτό όντως πρέπει να χρησιμοποιείται σχεδόν μόνο όταν το χρειαζόμαστε για να διατηρείται το φορτίο της μπαταρίας σε ικανοποιητικό επίπεδο για τις "άλλες" λειτουργίες,μην ξεχνάμε πάνω απ΄όλα κινητό είναι;)

Για μένα νομίζω 2-3 μέρες αναμονής είναι ικανοποιτικός χρόνος,ακόμα και 2 μέρες αν το δουλέψω πολύ(κάμερα,GPS,ραδιο....) πάλι καλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ποια μερη ομως μπορουν να αλαχτουν ? Τοο πλαινο γυρο γυρο δεν αλαζεται σιγουρα, μετα το πισω το πανω καπακι θα μπορει να βγει ? Και απο μπροστα υπαρχουν και τα πλαινα κουμπια της κλησης/αποριψης που θα γινεται να αλαχτουν ? + και το πολυπληκτρο

ολα αλλαζουν το μπροστα μαζι με το πλαινο χωρις πληκτρα 15€ μου ειχαν πει απο κλαμπ νοκια καλλιθεας.το πισω λογω καμερας θα ναι πιο ακριβο λογικα

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε!Πες μου ομως και τι γνωμη εχεις για το αλλο που σε ρωτησα στο αλλο thread!Sorry που σε ζαλιζω αλλα ειναι η αρχη ακομα και το GPS μου χρειαζεται!
Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε!Πες μου ομως και τι γνωμη εχεις για το αλλο που σε ρωτησα στο αλλο thread!Sorry που σε ζαλιζω αλλα ειναι η αρχη ακομα και το GPS μου χρειαζεται!

 

Σου απάντησα ήδη,σε όλους χρησιμεύει το GPS(δεν χρειάζεται τόσο θά'λεγα-μην δημιουργούμε επίκτητες ανάγκες)όμως πρέπει να κάνουμε λελογισμένη χρήση του διότι τραβάει πολύ ενέργεια,αυτό είναι γενικώς διαπιστωμένο.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω τον εξης προβληματισμο. Το μαγαζι που θα παρω το κινητο μου λεει εχω 3 προμηθευτες και κανεις δεν το εχει. Απο Alpha copy μου ειπαν οτι κυκλοφορησε απο 17 Ιανουαριου. Ο φιλος Itchrist86 που ρωτησε σε Nokia Shop στην Καβαλα πριν μια βδομαδα

δεν ειχαν ιδεα ποτε κυκλοφορει. Τι γινεται ρε γμτ βαρεθηκα να περιμενω. Λαθος πολιτικη της Alpha Copy. Κριμα που δεν εχουμε ΠΛΑΙΣΙΟ στην Καστορια:(:(:O Soeey ποσταρα κατα λαθοςμε το nick του αδερφου μου το ειχε στην απομνημονευση

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε αρκετά κοντά στην άφιξη της μαύρης έκδοσης, που ελπίζω να ταιριάζουν τα καλύμματά του και στην αρχική έκδοση (τα οποία αν είναι σε λογική τιμή θα τα τιμήσω :D), παρόλα αυτά έχετε ακούσει κάτι για την ολόλευκη έκδοση του τηλεφώνου??? Ξέρετε, εκείνη που είχαμε δει ως sneak preview μαζί με το Ν81... ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω τον εξης προβληματισμο. Το μαγαζι που θα παρω το κινητο μου λεει εχω 3 προμηθευτες και κανεις δεν το εχει. Απο Alpha copy μου ειπαν οτι κυκλοφορησε απο 17 Ιανουαριου. Ο φιλος Itchrist86 που ρωτησε σε Nokia Shop στην Καβαλα πριν μια βδομαδα

δεν ειχαν ιδεα ποτε κυκλοφορει. Τι γινεται ρε γμτ βαρεθηκα να περιμενω. Λαθος πολιτικη της Alpha Copy. Κριμα που δεν εχουμε ΠΛΑΙΣΙΟ στην Καστορια:(:(:O Soeey ποσταρα κατα λαθοςμε το nick του αδερφου μου το ειχε στην απομνημονευση

 

nai file mporeis na to paragkileis apo to plaisio kai se duo meres tha einai spiti sou..

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά παίζει κάτι με τα handsfree της Nokia???

 

Στο thread του Ν95 διάβασα ότι σχεδόν όλα τα controllers της Nokia (π.χ. σαν το AD-54 που έχω για το Ν82 μου) κάποια στιγμή σταματούν να λειτουργούν γιατί μένουν από μπαταρία...

Όντως έχουν ενσωματωμένη μπαταρία (για τη λειτουργία των πλήκτρων και του μικτροφώνου) και αν ναι, μπορεί να αλλάξει εύκολα??? :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε αρκετά κοντά στην άφιξη της μαύρης έκδοσης, που ελπίζω να ταιριάζουν τα καλύμματά του και στην αρχική έκδοση (τα οποία αν είναι σε λογική τιμή θα τα τιμήσω :D), παρόλα αυτά έχετε ακούσει κάτι για την ολόλευκη έκδοση του τηλεφώνου??? Ξέρετε, εκείνη που είχαμε δει ως sneak preview μαζί με το Ν81... ;)

 

Καλομελέτα και ήρθε Πάνο!

NOKIA N82 WHITE

...συνείδηση, κάθε γενιάς μανιφέστο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά παίζει κάτι με τα handsfree της Nokia???

 

Στο thread του Ν95 διάβασα ότι σχεδόν όλα τα controllers της Nokia (π.χ. σαν το AD-54 που έχω για το Ν82 μου) κάποια στιγμή σταματούν να λειτουργούν γιατί μένουν από μπαταρία...

Όντως έχουν ενσωματωμένη μπαταρία (για τη λειτουργία των πλήκτρων και του μικτροφώνου) και αν ναι, μπορεί να αλλάξει εύκολα???

 

Στον controller του Ν95-1 δεν αλλάζει η μπαταρία διότι τα 2 κομμάτια που αποτελούν τον controller είναι κολημένα μεταξύ τους (μια πολύ ΈΞΥΠΝΗ ιδέα της NOKIA :blink:) και αν πας να τον ανοίξεις το μόνο που θα καταφέρεις είναι να τον σπάσεις.

 

Για τον controller των N95 8gb και Ν82 δεν ξέρω πως τον εχουν κατασκεύασει, μπορείς να δοκιμάσεις να δεις αν ανοίγει ή οχι.

 

Παραθέτω και το μήνυμα απο τον aristotelhs2060 που το δοκίμασε να το ανοίξει: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2227091#post2227091

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε γμτ... Έχω παραγγείλει με φορητότητα απο πλαίσιο το ασημένιο...

Παραλαμβάνω την άλλη εβδομάδα. Λέτε να γίνεται να τους καθυστερήσω;

Αντέχω κιόλας να το καθυστερήσω;:rolleyes: :p

Link to comment
Share on other sites

Καλομελέτα και ήρθε Πάνο!

NOKIA N82 WHITE

 

Α, ενδιαφέρον.

Καλό κι αυτό, αλλά σαν το μαύρο κανένα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το καλο ειναι οτι εμεις εαν θελουμε οταν βγει..αλλαζουμε προσοψη σε μαυρο...(οχι οπως εγινε με το ν95 8G) :)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, όπως έγινε με τα Ν70 και Ν73 όταν βγήκαν τα αντίστοιχα Music Edition. :)

Εγώ προσωπικά, αν είναι σε λογική τιμή, θα τα τιμήσω τα μαύρα καλύμματα. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις πού είναι αυτά τα εικονίδια και πας στο φάκελο που τα περιέχει. Από έναν file manager βάζεις attributes για το φάκελο αυτό (ή τα εικονίδια ένα-ένα) τη ρύθμιση "system".

Ευχαριστώ panosz75 το δοκίμασα.

 

Το πρόβλημα τωρα είναι ότι όταν ανοίξω την έκθεση στη θέση που έδειχνε τα εικονίδια του garmin δίχνει ενα εικονίδιο σαν σπεσμένη εικόνα. Οπότε πάλι δίχνει σκουπίδια.

Αυτά τα εικονίδια αν πατήσω διαγραφή από την έκθεση, θα σβήσουν και τα αρχεία από το δίσκο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ panosz75 το δοκίμασα.

 

Το πρόβλημα τωρα είναι ότι όταν ανοίξω την έκθεση στη θέση που έδειχνε τα εικονίδια του garmin δίχνει ενα εικονίδιο σαν σπεσμένη εικόνα. Οπότε πάλι δίχνει σκουπίδια.

Αυτά τα εικονίδια αν πατήσω διαγραφή από την έκθεση, θα σβήσουν και τα αρχεία από το δίσκο;

 

Θα σου πρότεινα να μην τα διαγράψεις από την έκθεση, μάλλον θα χαθούν εντελώς από το τηλέφωνο, οπότε θα έχεις πρόβλημα με το Garmin.

Δοκίμασε το ίδιο κόλπο με ένα file manager, μόνο που εκτός από "system" δοκίμασε να τα χαρακτηρίσεις και "hidden".

Αν με αυτή τη ρύθμιση το Garmin βλέπει τα εικονίδιά του αυτά, τότε είσαι εντάξει.

Το πολύ-πολύ κάνε και ένα restart και ξαναδές το. Τσέκαρε και τι παίζει στην έκθεση.

Πιστεύω ότι έτσι θα λυθεί το πρόβλημά σου. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...