Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να βρεις οδηγιες για debrand στο αντιστοιχο θεμα του φορουμ

 

Eυχαριστω πολυ φιλε

My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μηπως μπορει να μου πει καποιος σε τη μορφη πρεπει να ειναι ενα videaki για να παιξει καλυτερα με μια καλη ποιοτητα στο N82 ?

ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Μετάτρεψέ τα σε ανάλυση 320x240 και 30 frames και κάντα mp4 αν θες να τα δεις με τον ενσωματωμένο real player ή σε avi για αναπαραγωγή μέσω εφαρμογών όπως το coreplayer, smartmovie κτλ.
Link to comment
Share on other sites

γενικα τι πρεπει να εγκαθιστουμε στην μνημη του τηλεφωνου και τι στην καρτα μνημης;;;

 

καπου διαβασα οτι τα θεματα ειναι καλυτερα να τα εγκαθιστουμε στην μνημη του τηλεφωνου, ισχυει;

 

με τις εφαρμογες τι παιζει;

ολες στην καρτα μνημης;

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Τις απόλυτα απαραίτητες/χρήσιμες εφαρμογές και όλα τα θέματα στην εσωτερική μνήμη, όλα τα υπόλοιπα στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

η επιλογη για reinstall του pc suite support στο τηλεφωνο που υπαρχει;

μου το ζητησε οταν συνδεθηκα και δεν το βρισκω στην βοηθεια που λεει το μηνυμα στον υπολογιστη οτι βρισκεται.

 

edit/

το βρηκα.

τελικα γινοταν απο την βοηθεια στο pc suite και οχι μεσα απο το τηλεφωνο.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Μετάτρεψέ τα σε ανάλυση 320x240 και 30 frames και κάντα mp4 αν θες να τα δεις με τον ενσωματωμένο real player ή σε avi για αναπαραγωγή μέσω εφαρμογών όπως το coreplayer, smartmovie κτλ.

ευχαριστω , μηπως μπορεις να μου πεις και ποιο προγραμμα το κανει αυτο ?

μπορω να περασω και coreplayer αμα θελω ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά προγράμματα μετατροπής. Μερικά είναι τα super, smartmovie converter, mobiledvd.

 

Φυσικά και μπορείς να περάσεις το coreplayer για να τα αναπαράγεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις, γιατι εχω καιρο να ασχοληθω με το κινητο. Αν κανω το update, θα χρειαστει να κρατησω backup πρωτα; Θα χαθουν τα δεδομενα απο τη μνημη του τηλεφωνου; ( μηνυματα, επαφες, ημερολογιο κτλ )

 

Επισης, πως μπορω μεσω Fexplorer να στελνω τα java games σε αλλα ατομα; Δε με αφηνει να μπω στο φακελο sys. Να χρησιμοποιησω το X-plore λετε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο το back up διότι δεν σβήνεται τίποτα.

Αλλά καλό είναι να κρατήσεις ένα πρώτα.

 

Για να στείλεις τα παιχνίδια που θέλεις, θα πρέπει να στείλεις το αρχείο εγκατάστασης jar.

Δεν έχει καμία σχέση ο φάκελος sys.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σβήσει το αρχείο εγκατάστασης, πρέπει να στείλεις όλα τα αρχεία από όλους τους φακέλους. Για να το κανείς αυτό, πρέπει να ξέρεις τι ακριβώς μπαίνει που.
Link to comment
Share on other sites

αυτή η μνήμη είναι συμβατή; [ Kingston SD Micro/Transflash 8GB HC Class4 ]

 

Συμβατη ειναι αλλα εγω θα ελεγα να πας για sandisk.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την τελευταία έκδοση , έγινε όλη η διαδικασία σε 5 λεπτά περίπου :D , από τα λίγα που είδα ως τώρα - σαφώς γρηγορότερο μενού , γρηγορότερη περιήγηση στις φωτογραφίες που έχω μέσα , ανοίγει λίγο γρηγορότερα το κινητό , ΔΕΝ πειράχτηκε τίποτα από τις ρυθμίσεις και ΔΕΝ χάθηκε τίποτα, βγάζει λίγο καλύτερες φώτο , λίγο καλύτερα βίντεο ....!

Και το βασικότερο , ένα μόνιμο μαύρο στίγμα που είχε η μπροστινή κάμερα στην οθόνη , εξαφανίστηκε* ...:clap:

Όσο για το πρόβλημα με το ξυπνητήρι, - δεν το είδα ακόμα εγώ , αλλά πιστεύω εσάς που το δοκιμάσατε ... μικρό το κακό , θα το διορθώσουν στην επόμενη!

Well done Nokia:up:

 

*δεν εννοώ σκουπιδάκι:p, αλλά ένα μαύρο στίγμα στην οθόνη όταν κοίταζα την φάτσα μου από την μπροστινή κάμερα! Το είχα πάει και σε κάτι ξεφτέρια στην Νόκια και μου είπαν ότι είναι σοβαρό πρόβλημα και έπρεπε να πάει εξωτερικό το κινητό για ένα μήνα περίπου:X:blink::blink:....

Μου το κράτησαν και 2 μέρες για το πόρισμα αυτό!:dash:

Link to comment
Share on other sites

Επισης, πως μπορω μεσω Fexplorer να στελνω τα java games σε αλλα ατομα; Δε με αφηνει να μπω στο φακελο sys. Να χρησιμοποιησω το X-plore λετε;

Ναι, εννοω αμα το εχω σβησει το .jar αρχειο.

Ok.

Οι εφαρμογές java εγκαθίστανται στο path C:\Private\102033E6\MIDlets\.

Βρίσκεις τον φάκελο που αντιστοιχεί στην εφαρμογή που θέλεις και στέλνεις τα αρχεία του.

Το θέμα είναι που θα τα βάλεις στο άλλο κινητό...

 

Για να μπορέσεις να μπεις στο φάκελο Private δεν αρκεί ο X-plore, θα πρέπει να έχεις χακάρει τη συσκευή σου. Για να το κάνεις αυτό, ακολουθείς τον 3ο τρόπο από τη πρώτη σελίδα του θέματος S60 - Hacks & Patches.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχω ενα προβλημα με το Nokia Software Updater v1.4.85gr.Το βαζω για να κανει αναβαθμιση του λογισμικου στο Ν82 και μου κολλαει συνεχεια στο "εκκινηση της εφαρμογης".Το ιδιο συμβαινει και σε αλλο τηλεφωνο φιλου μου, σε αλλο pc.Μηπως ξερει κανεις φιλος τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η αλλαγή οθόνης πόσα περίπου στοιχίζει αν ξέρετε??

 

Το είχα στην τσέπη έριξε μια πέτρα ένας μ@***ς στο σχολείο (θα του πω να τα πληρώσει αλλιώς θα φάει ξύλο) και η οθόνη από μέσα φαίνεται χτυπημένη... Εννοώ ένας κύκλος και γραμμές τριγύρω του. Όπως τον ήλιο ένα πράμα. Σε μαύρο και άσπρο φόντο φαίνεται άσχημα

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η αλλαγή οθόνης πόσα περίπου στοιχίζει αν ξέρετε??

 

Το είχα στην τσέπη έριξε μια πέτρα ένας μ@***ς στο σχολείο (θα του πω να τα πληρώσει αλλιώς θα φάει ξύλο) και η οθόνη από μέσα φαίνεται χτυπημένη... Εννοώ ένας κύκλος και γραμμές τριγύρω του. Όπως τον ήλιο ένα πράμα. Σε μαύρο και άσπρο φόντο φαίνεται άσχημα

 

Η εξωτερική οθόνη (σκέτο πλαστικό) είναι πιο φθηνή και είναι γύρω στα 10€, ενώ η εσωτερική που στην ουσία είναι και η οθόνη του κινητού πιθανολογώ ότι παίζει από 40€ έως 60€. Σε κάθε περίπτωση βουρ για εκτίμηση σε ΝΟΚΙΑ shop. Πάντως τα συγκεκριμένα ανταλακτικά είναι πιο φθηνά από το εξωτερικό αλλά θέλει δουλίτσα και χέρι που να πιάνει αν θέλεις να τα τοποθετήσεις ο ίδιος

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχω ενα προβλημα με το Nokia Software Updater v1.4.85gr.Το βαζω για να κανει αναβαθμιση του λογισμικου στο Ν82 και μου κολλαει συνεχεια στο "εκκινηση της εφαρμογης".Το ιδιο συμβαινει και σε αλλο τηλεφωνο φιλου μου, σε αλλο pc.Μηπως ξερει κανεις φιλος τι μπορει να συμβαινει?

 

Δοκιμασε με το αγγλικο..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η εξωτερική οθόνη (σκέτο πλαστικό) είναι πιο φθηνή και είναι γύρω στα 10€, ενώ η εσωτερική που στην ουσία είναι και η οθόνη του κινητού πιθανολογώ ότι παίζει από 40€ έως 60€. Σε κάθε περίπτωση βουρ για εκτίμηση σε ΝΟΚΙΑ shop. Πάντως τα συγκεκριμένα ανταλακτικά είναι πιο φθηνά από το εξωτερικό αλλά θέλει δουλίτσα και χέρι που να πιάνει αν θέλεις να τα τοποθετήσεις ο ίδιος

Η οθόνη μέσα είναι... Αλλά και η αλλαγή του πλαστικού είναι σημαντική γιατί είναι λίγο γδαρμένη.Αχχχχ.... Βάσανα. Το λυπάμαι ρε να το βλέπω έτσι το Ν82 :(:cry:

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απίστευτο το έχω εδώ και 2 βδομάδες.Το χρυσαφί είναι ποιοτικότερο αλλά το μαύρο μου άρεσε περισσότερο γιαυτό και το πήρα.Έχω και το Ν73ΜΕ και μπορώ να πώ ότι μέσα στην Εκθεση το Ν82 είναι πολύ ποιο γρήγορο από το Ν73 και έχει απίστευτη κάμερα και φλας.Γενικότερα μπορώ να πω ότι το Ν82 έχει ότι ακριβώς έλειπε από το Ν73.Αυτά από μένα μετά απο 2 βδομάδες σαν συμβουλή προς αυτούς που σκέφτονται να το αγοράσουν:)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απίστευτο το έχω εδώ και 2 βδομάδες.Το χρυσαφί είναι ποιοτικότερο αλλά το μαύρο μου άρεσε περισσότερο γιαυτό και το πήρα.Έχω και το Ν73ΜΕ και μπορώ να πώ ότι μέσα στην Εκθεση το Ν82 είναι πολύ ποιο γρήγορο από το Ν73 και έχει απίστευτη κάμερα και φλας.Γενικότερα μπορώ να πω ότι το Ν82 έχει ότι ακριβώς έλειπε από το Ν73.Αυτά από μένα μετά απο 2 βδομάδες σαν συμβουλή προς αυτούς που σκέφτονται να το αγοράσουν:)

 

Επειδη σκεφτομαι να αλλαξω το soul που εχω με το Ν82 εχει την ιδια ποιοτητα κατασκευης η ειναι πλαστικουρα οπως το Ν81 που ειχα?:mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πλαστικά ειναι.Αλλά αν το πάρεις σε μαύρο δείχνει πιο "μουρατο"
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...