Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμισεις\ Γενικες\ Εντοπ. θεσης\ Μεθοδοι εντοπ. θεσης\ ..Ενσωματωμενο GPS

 

Καπου εκει πρεπει να ειναι δεν ειμαι 100% σιγουρος γιατι το γραφω απο εξω :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τα δεδομενα GPS και τις μεθοδους εντοπισμου θεσης ασε ενεργη μονο την επιλογη "ενσωματωμενο GPS" και τιποτα αλλο.Σε εμενα ετσι δουλευει χωρις κανενα κολλημα πλεον.

το βρηκα οκ. ευχαριστω παρα πολυ

 

Ρυθμισεις\ Γενικες\ Εντοπ. θεσης\ Μεθοδοι εντοπ. θεσης\ ..Ενσωματωμενο GPS

 

Καπου εκει πρεπει να ειναι δεν ειμαι 100% σιγουρος γιατι το γραφω απο εξω :O

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μηνα περιπου κατοχος του κινητου ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εχω ελαχιστα προβληματα. τα οποια για αλλους μπορει να μην ειναι προβληματα. Μεσα στην εκθεση οι φωτογραφιες αλλαζουν απιστευτα γρηγορα (αυτο ειναι καλο) πραγμα που δεν το περιμενα. Τα προβληματα που εχω ειναι οτι μερικες φορες οταν παταω το κουμπι για να δω ποιες εφαρμογες μου τρεχουν στην αναμονη μου βγαζει τις επαφες ή το μητρωο. μερικες φορες και τα δυο. χωρις να εχω βγει με το κοκκινο κουμπι απο εκει. και ενα δευτερο οταν κανω κληση και με απορηψει ο αλλος τοτε καθυστερει να φυγει το μηνυμα " ταδε αποσυνδεθηκε" γυρω στα 10-15 δευτερολεπτα. κανενα απο τα προβληματα δεν με απασχολει τοσο αφου τα πλεονεκτηματα του ειναι πααααρα πολλα. το συνιστω σε ολους το κινητο.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν κλεινεις τις Επαφες ή το μητρωο επιλεγοντας το "Εξοδος" και λογικο ειναι να τρεχουν στο background.Αν πας στο μενου λογικα θα βλεπεις ενα κυκλακι στο εικονιδιο των Επαφων ή του Μητρωου που υποδηλωνει οτι η εφαρμογλη τρεχει.Οσο για το άλλο που αναφερεις δεν ειναι προβλημα.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Οι Επαφές και το Μητρώο συνεχίζουν να τρέχουν στο παρασκήνιο μετά από την πρώτη εκτέλεσή τους.

Και αυτό έχει αναφερθεί από δεκάδες κατόχους.

Με την τελευταία έκδοση λογισμικού λύνεται το εν λόγω πρόβλημα, αλλά δεν θα σε συμβούλευα να κάνεις αναβάθμιση διότι δημιουργεί άλλα σοβαρότερα προβλήματα.

 

Και κάτι ενημερωτικό, πλέον το κόκκινο πλήκτρο έχει αλλάξει λειτουργία. Δεν σε βγάζει απλά στην οθόνη αναμονής όπως συνέβαινε στα παλιότερα S60, αλλά τερματίζει την εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ενημερωτικό, πλέον το κόκκινο πλήκτρο έχει αλλάξει λειτουργία. Δεν σε βγάζει απλά στην οθόνη αναμονής όπως συνέβαινε στα παλιότερα S60, αλλά τερματίζει την εφαρμογή.

 

Εγω εχω την εκδοση 30.0.019 και οταν παταω το κοκκινο πληκτρο μου κανει κατι σαν ελαχιστοποιηση. συνεχιζει να τρεχει την εφαρμογη και δεν την τερματιζει οπως αναφερεις. Οσο γιαυτο με τις επαφες και το μητρωο εκανα ενα τεστακι τωρα κ ειδα οτι οταν μπαινω στις επαφες μου και καλεσω μια μετα την κληση με βγαζει στην αναμονη κ γιαυτο συνεχιζει να τρεχει το μητρωο ή οι επαφες. αναλογα. Δεν σκοπευω να κανω ακομα αναβαθμιση γιατι βλεπω πως μερικοι εχουν καποια προβληματακια. Και τωρα δεν εχω καποιο εγω για να κανω

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

εχω το ν82 και μοθ κανει κατι περιεργο μια φορα στο τοσο.ενω παω να γραψω βιντεο κ παταω να γραψει δεν κινειται καθολου η ωρα εγγραφης η αλλοτε μου βγαζει μαυρη οθονη.εχω την 31.0.016.το ειχα απο την 20 εκδοση μετα πηγα 30 κ μετα 31.απλα δεν εχω κανει καθολου φορματ την καρτα μνημης απο την 30 στην 31.αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις σε χρήση την μνήμη τηλεφώνου και δες αν στο κάνει πάλι. Επίσης αν χρησιμοποιείς την εργοστασιακή κάρτα μνήμης πιθανώς να είναι αυτό το πρόβλημα. Αλλιώς ένα φορμάτ σε κινητό και κάρτα μνήμης λογικά θα έλυνε προ πρόβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καρτα μνημης εχω μια sandisk 4 gb.απλα ρωταω μηπως ειναι προβλημα φακου και αυτο μου το κανει αν το κανει μια φορα στο μηνα
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ο φακός θα σου βγάζει προβλημα και στις φωτογραφίες. Θα μαυρίζει και όταν είναι σε αναμονή να τραβήξεις φωτο και η κάμερα "δείχνει".
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο να αργει να αοιξει ο φακος μεταξυ των μενου φωτο κ βιντεο οταν γινεται εναλαγη μεταξυ τους.ενοοω καποια δευτερολεπτα
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το ovi theme και καθως εκανε εγκατασταση ασπρισε η οθονη για λιγο του κινητου,εκανε ρεσταρτ?δεν εβγαλε το λογοτυπο της νοκια απλα ασπρισε
Link to comment
Share on other sites

Απλά άλλαξε το θέμα. Όταν κάνει restart βλέπεις το σήμα της νόκια όπως στην εκκίνηση. :cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση λογισμικού λύνεται το εν λόγω πρόβλημα, αλλά δεν θα σε συμβούλευα να κάνεις αναβάθμιση διότι δημιουργεί άλλα σοβαρότερα προβλήματα.

 

Τι προβλήματα φίλε Itchrist;

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με την αλλαγή της ώρας ή και η μη σωστή λειτουργία του ξυπνητηριού όταν είναι κλειστό το κινητό, που έχουν σχεδόν όλες οι συσκευές με την τελευταία έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΑΑ, οκ, δε το έχω παρατηρήσει και παραξενεύτηκα γιατί κατά τα άλλα μια χαρά έκδοση είναι ;)
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το ξανα εχω στα χερια μου μετα απο 1,5 μηνα :happy:

το ειχα στειλει για επισκευη και αρχισα να νομιζω οτι με ξεχασαν :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το ξανα εχω στα χερια μου μετα απο 1,5 μηνα :happy:

το ειχα στειλει για επισκευη και αρχισα να νομιζω οτι με ξεχασαν :lol:

 

Καλοριζικο John ! :tease::lol:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω σημερα για πρωτη φορα το patch για πληρη φωτεινοτητα στην οθονη. το κινητο ηταν κοντα στο τελειο απλα πιστευω τωρα εγινε τελειο!

οποιος δε το εχει ηδη κανει, γνωμη μου να το κανει hack οπωσδηποτε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα ρωτησε στο επισημο θεμα S60 - Hacks & Patches.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

με τον τριτο τροπο απο το λινκ του gianpithio.

 

το χακαρεις. μετα περνας ενα text κειμενακι ( 10200C8C.txt ), restart και ετοιμο το κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...