Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες να διαγράψεις όλο το περιεχόμενο της κάρτας μνήμς πήγαινε menu-tools , utilities-memory-options-format memory card. Και πατάς yes
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θες να διαγράψεις όλο το περιεχόμενο της κάρτας μνήμς πήγαινε menu-tools , utilities-memory-options-format memory card. Και πατάς yes

 

βασικα αυτο που θελω ειναι να αδειασω την καρτα απο τις αμετρητες ανουσιες εφαρμογες και να κρατησω αυτες που θεωρω απαραιτητες κατι για επιλεκτικη διαγραφη υπαρχει?

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτο που θελω ειναι να αδειασω την καρτα απο τις αμετρητες ανουσιες εφαρμογες και να κρατησω αυτες που θεωρω απαραιτητες κατι για επιλεκτικη διαγραφη υπαρχει?

 

ενωσε το τηλ με το pc σου θα το αναγνωρισει σαν συσκευη εξωτερικου δισκου.

κατοποιν πας στη καρτα μνημης του και σβηνεις αμεσως οτι θελεις.

Link to comment
Share on other sites

ενωσε το τηλ με το pc σου θα το αναγνωρισει σαν συσκευη εξωτερικου δισκου.

κατοποιν πας στη καρτα μνημης του και σβηνεις αμεσως οτι θελεις.

 

εννοειται οτι το δοκιμασα αλλα δεν μπορεσα να βρω πως καταχωρουνται τα εγκαταστημενα προγραμματα στην καρτα μνημης και τι πρεπει να διαγραψω ετσι ωστε να εξαφανιστουν.

 

Αν το παω με τον παραδοσιακο τροπο και διαγραψω μεσω του pcsuite kollaeiοπως κολλαει και οταν προσπαθω να τα διαγραψω απο το κινητο.

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό. Θα σε βοηθήσει.

 

Για να μαθεις που κανει εγκατασταση μια εφαρμογη - θεμα, μπορεις να ανοιξεις το αρχειο .sis στο pc σου με το unsis και να δεις σε πoιους φακελους της συσκευης κανει εγκατασταση. Μετά χειρκίνητα μέσα απο τον υπολογιστή σου ή ένα file manager, σβήνεις χειροκίνητα τα ανάλογα αρχεία και τους φακέλους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να φαινεται η φωτογραφια που εχουμε απο8ηκευσει στις επαφες πιο μεγαλη?

ειδα στο ν96 και η φωτο πιανει ολη την ο8ονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο με εφαρμογή όπως το full screen caller. Το Ν96 έχει feature pack 2 το οποίο ενσωματώνει την συγκεκριμένη λειτουργία στο λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ vrhka σπασμενο το Smartphoneware.Best.Full.Screen.Caller.v3.0.S60v3.SymbianOS9

και δουλεψε αψογα γιεεεεεεαααααααααααααααααα

 

εχω τη συσκευη r313 που εχει sar 1.35 W/kg. υπαρχει λογος ανησυχειας?

η 314 εχει 1.07 ειναι επικυνδηνη η τιμη 1.35?

Link to comment
Share on other sites

ολοι την r313 εχουμε.

η 314 που λες δε εχει καποια προγραμματα (wifi και gps νομιζω), γιαυτο και το χαμηλοτερο sar. και ειναι για καποιες αλλες χωρες (ασια νομιζω)

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ολοι μας την R313 εχουμε.Δυστυχως ενα τοσο ακριβο μοντελο της Νοκια εχει υψηλο δεικτη SAR αλλά δεν πρεπει να αγχωνει αυτο δεν ειναι και φουρνος μικροκυματων.Μπορεις να κάνεις χρήση bluetooth ακουστικού αν ανυσυχεις τοσο.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ vrhka σπασμενο το Smartphoneware.Best.Full.Screen.Caller.v3.0.S60v3.SymbianOS9

και δουλεψε αψογα γιεεεεεεαααααααααααααααααα

 

εχω τη συσκευη r313 που εχει sar 1.35 W/kg. υπαρχει λογος ανησυχειας?

η 314 εχει 1.07 ειναι επικυνδηνη η τιμη 1.35?

 

δεν στελνεις ενα πμ που το βρηκες.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακια καλα κατεβαζω κατι themes απο το ownskin.com τα οποια δεν εχουν κινηση sto background ενω στο review δειχνουν οτι εχουν κινουμενο σχεδιο 3erei kανεις που πρεπει να παω για να ενεργοποιησω τη λειτουργια αυτη?
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακια καλα κατεβαζω κατι themes απο το ownskin.com τα οποια δεν εχουν κινηση sto background ενω στο review δειχνουν οτι εχουν κινουμενο σχεδιο 3erei kανεις που πρεπει να παω για να ενεργοποιησω τη λειτουργια αυτη?

δωσε ενα λινκ να δουμε αν οντως επρεπε να ειναι κινουμενα..φοβαμαι οτι δε θα ειναι αν ειναι απλα θεματα, αλλιως θα χρειαζεται και καποια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

εντα3ει το εφτια3α οταν περνας ενα 8εμα σου εγκαταστει αυτοματα kai to ownskin animator οπου μεσα απο αυτο μπορεις και τα ρυ8μιζεις!
Link to comment
Share on other sites

εντα3ει το εφτια3α οταν περνας ενα 8εμα σου εγκαταστει αυτοματα kai to ownskin animator οπου μεσα απο αυτο μπορεις και τα ρυ8μιζεις!

 

εγω δεν το βρισκω το ownskin animator και ας εχω κανει εγκατασταση Animated themes που το βρισκω .............

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

πατα το κουμπι να μπεις στο menu και κατω κατω σου εχει τον φακελο ownskin..αυτος ειναι και περιεχει το animator και το downloads..επισεις εμενα μου εκανε εγκατασταση ενα chat και ενα toutube στον οποιο τα εκανα απεγκατασταση
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε στην τηλεόραση full screen ταινίες που έχουμε στο κινητό; Δοκίμασα μια ασυμπίεστη ταινία από το κινητό στην tv, με τον core player, αλλά δεν την εμφανίζει σε όλη την οθόνη.

Ασυμπίεστη εννοώ ταινία των 700 mb δίχως περαιτέρω επεξεργασία με προγράμματα όπως το super.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Απλά, για να παίζει καλά στο κινητό σου θα πρέπει να την μετατρέψεις. Μια ανάλυση 320x240pixels είναι ιδανική.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Απλά, για να παίζει καλά στο κινητό σου θα πρέπει να την μετατρέψεις. Μια ανάλυση 320x240pixels είναι ιδανική.

 

Μόλις πριν λίγο το δοκίμασα και δεν την εμφάνιζε σε ολόκληρη την οθόνη της tv παρά μόνο στο κέντρο :worry:

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο το δοκίμασα και δεν την εμφάνιζε σε ολόκληρη την οθόνη της tv παρά μόνο στο κέντρο :worry:

Πρέπει να γυρίσεις το κινητό σε landscape, για να στείλει και σήμα του στην τηλεόραση σε landscape. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε Ν82 μιλάτε με ακουστικό ή χωρίς; (sar)

αναλογως ποση ωρα μιλαμε..εγω προσωπικα δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Nokia Maps από τα γνωστά μαγαζάκια και δεν μπορώ να το περάσω στο κινητό μου. Το έκανα sing αλλά τίποτα. Επίσης δεν μπορώ να κάνω remove το Nokia Maps(που ήδη έχει) το κινητό μου. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε Ν82 μιλάτε με ακουστικό ή χωρίς; (sar)

 

αναλογως ποση ωρα μιλαμε..εγω προσωπικα δλδ.

 

Εγω παλι, αν και γνωριζω τις τιμες SAR της συγκεκριμενης συσκευης, δν μπορω να πω οτι χρησιμοποιω συχνα ειτε τα handsfree ειτε το bluetooth ακουστικο.. και μιλαω και αρκετα εως πολυ καποιες μερες.

 

Πολυ κακως ομως, μιας και θα επρεπε να χρησιμοποιουμαι τετοια βοηθητικα προιοντα ασχετα με το SAR του εκαστοτε κινητου,

αλλα πραγματικα δεν ξερω αν εχει καμια ουσιαστικη διαφορα το να μιλας "σκετος" με το Ν82, απ'το το να μιλας "σκετος" με ενα αλλο που εχει δεικτη SAR 0,4 ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Nokia Maps από τα γνωστά μαγαζάκια και δεν μπορώ να το περάσω στο κινητό μου. Το έκανα sing αλλά τίποτα. Επίσης δεν μπορώ να κάνω remove το Nokia Maps(που ήδη έχει) το κινητό μου. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό?

Φυσικά και δεν μπορείς να διαγράψεις το προεγκατεστημένο Nokia Maps διότι είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό.

Αν απλά θέλεις να περάσεις πιο νέα έκδοση από αυτή που έρχεται με το κινητό, κατέβασέ τη από το επίσημο site. Δεν χρειάζεται sing.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...