Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όσοι έχετε Ν82 μιλάτε με ακουστικό ή χωρίς; (sar)

Προσωπικά, ότι δείκτη και αν έχει η συσκευή μου, είτε είναι 0,10 είτε 1,90, πάντα μιλάω με ΒΤ ακουστικό ή handsfree.

 

Πιστεύω οτι μεγαλύτερο κακό κάνουν αυτοί που έχουν συσκευή με χαμηλό sar, επαναπαύονται σ'αυτό και μιλάνε ώρες με το τηλέφωνο στο αφτί, παρά αυτοί που έχουν μεν μεγάλο sar αλλά το βάζουν σπάνια στο αφτί τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όσοι έχετε Ν82 μιλάτε με ακουστικό ή χωρίς; (sar)

 

Με ακουστικο βεβαια!!!Παιδια βαλτε το ακουστικο στη ζωη σας οπως ακριβως βαλατε και το κινητο τηλ!!!Αυτο πρεπει να ισχυει για ολα τα τηλ. και οχι μονο για αυτα που εχουν μεγαλο sar.Αυτη την στιγμη ολοκληρη η ανθρωποτητα "συμμετεχει" σε ενα παγκοσμιο πειραμα του οποιου τα αποτελεσματα θα φανουν τα επομενα 20 χρονια!!!Κανενας δεν γνωριζει αυτη την στιγμη τις συνεπειες της χρησης των κινητων τηλ.Δεν υπαρχει κανενας λογος να ρισκαρει κανεις!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακουστικό σχεδόν όλες οι κλήσεις εκτός αν έχει πολύ θόρυβο και το απενεργοποίω. Δεν ξέρω τι sar έχει το δικό μου αλλά δε με απασχολεί και πολύ. 3-4 ασύρματα δίκτυα τουλάχιστον βομβαρδίζουν το σπίτι μου! Παντως το ν82 είναι το πρώτο symbian απ'το οποίο είμαι ικανοποιημένος. Κατι αλλά που είχα στο παρελθόν τα ζώα μου αργά!!
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω κι εγώ ακουστικό χρησιμοποιώ. Οχι με καλώδιο γιατί είναι πολύ κουραστικό το μπλέξιμο του.

 

Υπάρχει tutorial να αλλάξω την πρόσοψη; Εγώ όχι να πάω σε Νοκια. Μου γρατζουνίστηκε 2η φορά η οθόνη

(σαν χαρακιά από κλειδί) μάλλον στο τσαντάκι μου και τα χω πάρει. Δεν μπορώ να το βλέπω.:ooch:

 

edit: βρήκα ...και βρήκα κ σκέτο τζαμάκι ...μια χαρά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δες το

.καλή επιτυχία αν το κανεις μόνος σου

Edit.

Εδω θα βρεις και τον οδηγο service σε Pdf.Τον ειχα ανεβασει σε παλιοτερο ποστ

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Aυτον τον οδηγο εχω ανεβασμενο κι εγω στο λινκ που δινω στο πανω ποστ :)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό του. Μπορείς να βγάλεις τους χάρτες διαγράφοντας τα περιεχόμενα του φακέλου Cities ωστέ να μην σου ποιάνουν χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλο μηνα!! Λοιπον εχω δει στις οδηγιες χρησεως του Ν82 οτι μπορει να κανει κλησεις μεσω Internet! Δεν εχω καταλαβει βεβαια πως το κανουμε αυτό. Επισης για τις κλησεις αυτές χρεώνομαι? Το χει προσπαθησει κανενας αυτο?? Οποιος το χει κανει θα ηθελα να μας πει την αποψη-εμπειρια του....
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Έλυσα το πρόβλημα με την προβολή ταινίας στην tv. Είχα απενεργοποιήσει την αυτόματη περιστροφή και γι' αυτό δεν έστελνε σήμα σε landskape!

 

Απορία: Αν στην θύρα mini usb συνδέσουμε card reader θα αναγνωριστεί από το κινητό ως extra αποθηκευτικός χώρος; Δυστυχώς δεν έχω καλώδιο με δυο mini usb άκρες για να το δοκιμάσω. :worry:

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η θύρα usb δεν είναι hub. Δεν μπορεί να διαβάσει εξωτερικούς δίσκους.

 

Κρίμα, θα ήταν καλή φάση αν το αναγνώριζε. Thanks mirrorofsorrow ;)

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλο μηνα!! Λοιπον εχω δει στις οδηγιες χρησεως του Ν82 οτι μπορει να κανει κλησεις μεσω Internet! Δεν εχω καταλαβει βεβαια πως το κανουμε αυτό. Επισης για τις κλησεις αυτές χρεώνομαι? Το χει προσπαθησει κανενας αυτο?? Οποιος το χει κανει θα ηθελα να μας πει την αποψη-εμπειρια του....
Πρεπει να κανεις εγκατασταση καποια προγαρμματα που ειναι για Voip οπως το Gizmo ,Fring.Δημιουργεις λογαρασμο αγοραζεις με καποιο αντιτιμο ποντους ,ωρες ομιλιας κτλ κτλ και εισαι ok.Οταν λεμε τζαμπα τζαμπα οχι τελειως τζαμπα.Πχ για σταθερα Ελλαδα μπορεις να μιλας απεριοριστα με 10 ευρω το χρονο.Η τιμη ειναι ενδεικτικη.Δημιουργεις λοιπον τον λογαριασμο κανεις login μεσω wifi και ετσι μπορεις να κανεις μια ιντερνετικη κληση μεσα απο το τηλεφωνο
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις εγκατασταση καποια προγαρμματα που ειναι για Voip οπως το Gizmo ,Fring.Δημιουργεις λογαρασμο αγοραζεις με καποιο αντιτιμο ποντους ,ωρες ομιλιας κτλ κτλ και εισαι ok.Οταν λεμε τζαμπα τζαμπα οχι τελειως τζαμπα.Πχ για σταθερα Ελλαδα μπορεις να μιλας απεριοριστα με 10 ευρω το χρονο.Η τιμη ειναι ενδεικτικη.Δημιουργεις λοιπον τον λογαριασμο κανεις login μεσω wifi και ετσι μπορεις να κανεις μια ιντερνετικη κληση μεσα απο το τηλεφωνο

 

Κι απο που κατεβαζω φιλε μου αυτα τα προγραμματακια?? Απο τα γνωστα μαγαζακια?? Εσυ το χεις κανεις αυτο?? Πως σου φανηκε το σκηνικο αυτο?? Που μπορω να δω τις χρεωσεις ??

Hello !
Link to comment
Share on other sites

http://www.gizmovoip.com/learn

http://gizmo5.com/pc/

http://www.fring.com/

Τωρα για εντυπωσεις κατι Free κλησεις εχω κανει μονο απο το Gizmo.Για voip χρησιμοποιω το voicebuster απο τον υπολογιστη μου και δεν εχω ασχοληθει ιδιατερα με το κινητο

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ vrhka σπασμενο το Smartphoneware.Best.Full.Screen.Caller.v3.0.S60v3.SymbianOS9

και δουλεψε αψογα γιεεεεεεαααααααααααααααααα

 

εχω τη συσκευη r313 που εχει sar 1.35 W/kg. υπαρχει λογος ανησυχειας?

η 314 εχει 1.07 ειναι επικυνδηνη η τιμη 1.35?

 

εμενα που το κατεβασα ,πηγα να το περασω και μου εγραψε οτι δεν αναγωνριζει το αρχειο sis. εκανα κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα και καλημερα παιδια

ψαχνω μια καλη θηκη αλλα δεν εχω βρει τιποτα καλο

εχει κανεις να μου προτεινει;

thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω αλλα τα εχω δει αυτα

σκεφτομαι για καμια σικικονατη ή καμια τυπου 'πορτοφολι'

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο το hi tech Ν82 να μην έχει RDS στο ράδιο!!! Έχει άλλα κι άλλα "κουφά", το RDS τους δυσκόλεψε;;

Μπας και γνωρίζετε κανέναν άλλο player για ράδιο που να υποστηρίζει RDS;

Κι έπειτα αυτό το visual radio ούτε που κατάλαβα τι προσπαθεί να κάνει και θέλει να συνδεθεί στο internet. Μεγάλη μούφα!! :rocket:

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...