Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την χρηση gps εκτος απο το ενσωματομενο gps αν ενεργοποιησω παραλληλα και το τριγωνισμο θεσης μεσω κεραιας η 4 επιλογη που εχει δλδ κατι με δικτυο που το αναφερει ειπαρχει καποια χρεωση?η μονο το Α-gps χρεωνει με Gprs δεδομενα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο το A-GPS (υποβοηθούμενο GPS) χρεώνει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγκατέστησα το DataQuota ώστε να ελέγχω τον όγκο δεδομένων της gprs σύνδεσης μου. Επειδή όμως θα ήθελα να μηδενίζω τα δεδομένα κάθε μήνα και το ίδιο το πρόγραμμα δεν το κάνει αυτό, μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται απευθείας από το τηλέφωνο;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγκατέστησα το DataQuota ώστε να ελέγχω τον όγκο δεδομένων της gprs σύνδεσης μου. Επειδή όμως θα ήθελα να μηδενίζω τα δεδομένα κάθε μήνα και το ίδιο το πρόγραμμα δεν το κάνει αυτό, μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται απευθείας από το τηλέφωνο;

Καλημέρα. Πήγαινε στο Μητρώο > Επιλογές > Μηδενισμός χρονομέτρων. Θα σου ζητήσει και κωδικό κλειδώματος, οποίος είναι ο 12345 (αν δεν το έχεις αλλάξει). Αυτό θα μηδενίσει και τους χρόνους κλήσεων.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, μπορεί να μου πει κανείς πόσο στοιχίζει η οθόνη lcd του nokia N82 γιατί έκανα μακακία και την ράγισα και αν γνωρίζεται κανα καλό service nokia στην θεσσαλονίκη....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, μπορεί να μου πει κανείς πόσο στοιχίζει η οθόνη lcd του nokia N82 γιατί έκανα μακακία και την ράγισα και αν γνωρίζεται κανα καλό service nokia στην θεσσαλονίκη....

την οθονη ραγησες? η το εξωτερηκο πλαστηκο.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την οθόνη ράγισα....:cry: και αν μπορεί κάποιος να μου πει πόσο περίπου στοιχίζει(στην nokia που έκανα ένα τηλέφωνο μου είπαν 65 ευρώ, ισχύει) και εάν γνωρίζετε κανένα αξιόπιστο service nokia στην θεσσαλονίκη....; Edited by koser
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ισχύει.

 

Για το που να πας, ρίξε μια ματιά εδώ: Εντυπώσεις από το επίσημο ελληνικό service της Nokia

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Τα δύο τελευταία μηνύματα που αφορούσαν τα καλύμματα μεταφέρθηκαν στο θέμα των αξεσουάρ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος που σώζονται τα "αγαπημένα" του opera mini;

Επειδή με τον καιρό έχουν μαζευτεί μπόλικες ιστοσελίδες, θα βόλευε πολύ να ξέρουμε σε ποιο αρχειάκι αποθηκεύονται ώστε με αντιγραφή/επικόλληση να τις έχουμε πάντα διαθέσιμες. Ακόμα και μετά από φορματ ή εγκατάσταση νέας έκδοσης opera.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος που σώζονται τα "αγαπημένα" του opera mini;

Επειδή με τον καιρό έχουν μαζευτεί μπόλικες ιστοσελίδες, θα βόλευε πολύ να ξέρουμε σε ποιο αρχειάκι αποθηκεύονται ώστε με αντιγραφή/επικόλληση να τις έχουμε πάντα διαθέσιμες. Ακόμα και μετά από φορματ ή εγκατάσταση νέας έκδοσης opera.

 

γιατι δεν κανεις απλα συχρονισμο ?

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και ολες.

 

Μια (ισως) απλη ερωτηση... Εχω φτιαξει φακελους μεσα στα μηνυματα στους οποιους εχω ομαδοποιησει διαφορα απο αυτα... Πως μπορω να βρω αυτους τους φακελους και να κρατησω backup αυτα τα μηνυματα, τωρα που αλλαζω κινητο? Οχι να τα περασω στο καινουργιο, απλα να τα εχω εστω και σε ενα .txt αρχειο, να μην τα χασω εντελως... Δοκιμασα με το PC Suite, αλλα δεν τα βλεπει, βλεπει μονο inbox, sent & drafts. Που αποθηκευονται ολα αυτα? Στην καρτα μνημης δεν βρηκα κατι...

 

Καμμια ιδεα??????

 

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μπορείς να τα κρατήσεις μέσω δημιουργίας back up με το PC Suite όπως τα έχεις τακτοποιήσει. Απλά η συσκευή στη οποία θα τα επαναφέρεις θα πρέπει να είναι και αυτή S60.

 

Τώρα, για να τα κρατήσεις σε txt θα χρειαστείς μια εφαρμογή που κάνει αυτή τη δουλειά, αλλά και πάλι δεν νομίζω να μπορέσεις να κρατήσεις την αρχειοθέτηση που έχεις τώρα.

Τέτοιες εφαρμογές είναι οι SMS Export V2, Best MessageStorer, SMS Diary κλπ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θα ηθελα να σας χαιρετησω κατ'αρχην γιατι ειμαι νεο μελος εδω και θα ηθελα να σας ρωτησω για ενα προβλημα που υπαρχει με το κινητο μου . Εχω ενα nokia Ν82 , βαζω το καλωδιο USB για να μεταφερω μερικα τραγουδακια απο τον υπολογιστη και ολα οκ ... αλλα δεν μπορω να βρω τον φακελο που ειναι για τα θεματα μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ??

 

Edit

Παιδια τα αρχεια των θεματων που εχω κατεβασει ενω σε εναν φιλο μου τα ιδια αρχεια γινονται εγκατασταση στο δικο μου το κινητο οταν παταω ανοιγμα γραφει κατεστραμενο αρχειο γιατι ;;;;;; *ΚΙΝΗΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν82*

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν πέρασαν σωστά στην δική σου συσκευή. Σβήσε τα από το κινητό σου, πέρασε τα ξανά ή ακόμα καλύτερα στείλε με bluetooth ένα από τα θέματα που λειτουργεί στο κινητό του φίλου σου και κάνε το εγκατάσταση στο δικό σου Ν82.

 

Καλώς ήρθες :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είπα να στείλετε τα αρχεία sis των θεμάτων ή έστω να τα περάσεις με το usb σε κάποιο φάκελο της κάρτας μνήμης και μετά να τα κάνεις εγκατάσταση στο δικό σου κινητό.

Ρίξε μια ματιά και στον οδηγό S60 3rd Edition Platform FAQ

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παλι το ιδιο μου βγαζει .. κατεστραμμενο αρχειο ... το ιδιο αρχειο το στειλαμε κ σε 3ο παιδι και σε εκεινον γινεται εγκατασταση μονο σε εμενα μου το βγαζει αυτο :mad:
Link to comment
Share on other sites

Nαι, για κανε κανενα firmware update μπας και στρωσει.

 

(δεν παιζει να ειναι το κινεζικο το Ν82 σου ετσι?)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος που σώζονται τα "αγαπημένα" του opera mini;

Επειδή με τον καιρό έχουν μαζευτεί μπόλικες ιστοσελίδες, θα βόλευε πολύ να ξέρουμε σε ποιο αρχειάκι αποθηκεύονται ώστε με αντιγραφή/επικόλληση να τις έχουμε πάντα διαθέσιμες. Ακόμα και μετά από φορματ ή εγκατάσταση νέας έκδοσης opera.

 

γιατι δεν κανεις απλα συχρονισμο ?

 

Πως γίνεται ρε παιδιά να συγχρονίσω τους σελιδοδείκτες του opera mini με του firefox;;

Το ψάχνω πόση ώρα με το pc suite αλλά δεν βλέπω προκοπή! :wacko:

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ρε παιδιά να συγχρονίσω τους σελιδοδείκτες του opera mini με του firefox;;

Το ψάχνω πόση ώρα με το pc suite αλλά δεν βλέπω προκοπή! :wacko:

 

λοιπον πας στο opera mini που εχεις στο κινητο σου και κανεις συχρονισμο . ( αν δεν εχεις κανεις λογαριασμο στην opera ) μετα αν δεν εχεις ηδη κατεβασει τον opera για το pc σου το κατεβαεις και βαζεις και εκει τον κωδικο και ονομα χρηστη και κανεις και εκει συχρονισμο. η διαδικασια αυτη γινεται μονο για μια φορα μετα αυτοματα...

 

----

ε αν μετα το θες για firefox πας και κανεις "copy - past" απο τον opera στο firefox ( στο pc σου )

 

αν τωρα θες τους σελιδοδικτες του firefox στον opera κανε το αντιθετο "copy - past και συχρονισμο... δεν εχω υποψην καποιο προσθετο που να το κανει ολο αυτο για firefox αυτοματα...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Θα πρέπει να κατεβάσω και τον opera για το pc. Δοκίμαζα να το κάνω απευθείας από firefox.

Ευχαριστώ φίλε μου.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά τι λέει η τελευταία έκδοση???Εχω την v.35.0.002 να το αναβαθμίσω ή δεν έχει κάτι καινούριο η τελευταία???

 

Γιατι?? Βγηκε καινουργια??

Ποτε, που πως???:blink:

 

 

αυτη που εχεις ειναι η τελευταια. δεν θα βγει αλλη

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...