Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα φιλε μου με λιγη προσπαθεια το καταφερα με τον τροπο που ειπες. Το μονο προβλημα που εμφανισε ηταν οτι σε καποιες επαφες (οχι ολες ) αντεγραψε το ονομα και στο επωνυμο με αποτελεσμα μια επαφη που ειχα π.χ. Γιωργος τωρα την δειχνει Γιωργος Γιωργος. Αναγκαστηκα μπηκα σε οσες επαφες το εκανε κ διεγραψα το επωνυμο. Ευτυχως λιγες.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχως δεν υπαρχει αυτος ο φακελος μεσα στο others. Τον δημιουργησα εγω και εβαλα μεσα ενα αρχειο που εκανα εξαγωγη .csv αλλα δεν εγινε.Βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχουν επαφες.

 

Όταν κάνεις εξαγωγή τις επαφές με το πρόγραμμα στον υπολογιστή σου σου εμφανίζει όλες τις επαφές με μορφή .csv. Εσένα μόνο ένα αρχείο σου εξάγει? Κανονικά πρέπει να υπάρχουν τόσα αρχεία όσες και οι επαφές σου. Μήπως δεν επέλεξες να εξάγει το σωστό αρχείο?

Αν δεν γίνεται ούτε αυτό τότε κάποιο λάθος έγινε στο back up.

Όταν είχες κρατήσει back up μέσω του pc suite τσέκαρες την επιλογή για τις επαφές?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?ποσο κανει μια αλλαγη πληκτρολογιου?μου κανει ενα τακ τακ οταν παταω το πολυπληκτρο και λεω να το αλλαξω.μηπως το καλυπτει η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?ποσο κανει μια αλλαγη πληκτρολογιου?μου κανει ενα τακ τακ οταν παταω το πολυπληκτρο και λεω να το αλλαξω.μηπως το καλυπτει η εγγυηση?

 

(δεν το λέω με κακία)

Αλλά ειλικρινά πιστεύεις πως το καλύπτει; ; ;

 

-------------------------------

 

1) Υπάρχει τρόπος να δώσω κάποια παραπάνω ή να αφαιρέσω κάποια δικαιώματα ορισμένων εφαρμογών ; ( θέλω να πάψει να με ρωτάει συνέχεια για το αν επιτρέπω στο "opera" να συνδεθεί στο διαδίκτυο, ή όταν παω να αποθήκευσω κάτι να μην με ρωτάει για την πρόσβαση του προγράμματος στα αρχεία μου )

 

2) υπάρχει τρόπος να κάνω κάποια άγνωστα αρχεία (για το κινητό) να τα ανοίγει απλά με την επιλογή τους με το "χ" πρόγραμμα ; Θέλω να πατάω π.χ. Ένα αρχείο με κατάληξη .rar και να ανοίγει με το καθορισμένο πρόγραμμα (της επιλογής μου).

τώρα λέει πως "ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται" και μέσω της εφαρμογής που κάνω πλοήγηση στο διαδίκτυο δεν μπορώ να κατεβάσω κανένα τέτοιο αρχείο :(.

 

Καμία ιδέα;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Το Ν82, όταν κάνουμε εγγραφή (εφαρμογές-πολυμέσα-εγγραφή), μπορεί να εγγράφει από το hands-free του (οχι bluetooth) ?
Hello !
Link to comment
Share on other sites

εμένα στην κάρτα μνήμης μου είχε κάνει φάκελο με τις επαφές αλλά μία μία σε μορφή .VCF και μετά για να τις περάσεις κάπου πρέπει μία μία! βέβαια με το δικό του πρόγραμμα γίνεται μια χαρά sync με το outlook.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?ποσο κανει μια αλλαγη πληκτρολογιου?μου κανει ενα τακ τακ οταν παταω το πολυπληκτρο και λεω να το αλλαξω.μηπως το καλυπτει η εγγυηση?

Ορίστε το ανταλλακτικό: http://mobile-parts.com.gr/gr/iieea/nokia-n82-keypad-ui-board-silver-original.html

Πρόσθεσε σε αυτά και κανα 20αρι € για εργατικά.

 

Να το καλύψει η εγγύηση φυσικά και δεν πρόκειται.

Αυτό το τσακ-τσακ οφείλεται στη ζελατίνα που παρεμβάλλεται ανάμεσα στο πλήκτρο και στη βάση του που κάνει επαφή με τη πλακέτα.

Δεν αποτελεί πρόβλημα, αλλά ούτε σου εγγυάται κανείς πως το νέο δεν θα κάνει τον ίδιο θόρυβο.

 

-----------------------------------------

 

1) Υπάρχει τρόπος να δώσω κάποια παραπάνω ή να αφαιρέσω κάποια δικαιώματα ορισμένων εφαρμογών ; ( θέλω να πάψει να με ρωτάει συνέχεια για το αν επιτρέπω στο "opera" να συνδεθεί στο διαδίκτυο, ή όταν παω να αποθήκευσω κάτι να μην με ρωτάει για την πρόσβαση του προγράμματος στα αρχεία μου )

Όχι, δεν γίνεται.

 

2) υπάρχει τρόπος να κάνω κάποια άγνωστα αρχεία (για το κινητό) να τα ανοίγει απλά με την επιλογή τους με το "χ" πρόγραμμα ; Θέλω να πατάω π.χ. Ένα αρχείο με κατάληξη .rar και να ανοίγει με το καθορισμένο πρόγραμμα (της επιλογής μου).

τώρα λέει πως "ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται" και μέσω της εφαρμογής που κάνω πλοήγηση στο διαδίκτυο δεν μπορώ να κατεβάσω κανένα τέτοιο αρχείο :(.

Με ρύθμιση δεν γίνεται. Βασικά δεν υπάρχει.

Αυτό έγκειται στην αντίστοιχη εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια κάρτα μνήμης sandisk 8 giga και ενώ έχω ελεύθερο χώρο περίπου 4 giga μου βγάζει διάρκεια εγγραφής βίντεο 59:59. Μήπως αυτός είναι ο χρόνος εγγραφής για ένα και μόνο βίντεο και όχι ο συνολικός της κάρτας;

Μήπως γνωρίζει κάποιος ενδεικτικά πόση ώρα εγγραφής χωράει σε 4 giga;

Πλησιάζει η ώρα για ένα ταξιδάκι και θα είναι η μόνη βιντεοκάμερα :D

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.. Για ενα βιντεο είναι. Οχι ο συνολικος της καρτας. Μαλιστα, αν δοκιμασεις να τραβηξεις βιντεο θα δεις αργοτερα πως θα συνεχισει ο υπολοιπομενος χρονος να ειναι 59:59.
Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρα γιατί μας αφήνει με την απορία πόσο υπολειπόμενο χρόνο έχουμε στην κάρτα. Θα το μάθουμε όταν γεμίσει...

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Μα όσο γεμίζει η κάρτα από τα βίντεο θα μειώνεται και ο διαθέσιμος χρόνος εγγραφής βίντεο. Για παράδειγμα όταν θα φτάσεις να έχεις 100ΜΒ στην κάρτα δεν θα σου λέει διαθέσιμο χρόνο για βίντεο 1 ώρα αλλά τον χρόνο που αντιστοιχεί σε 100ΜΒ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα stendor. Απλά επειδή θα χρειαστώ αρκετό χώρο μάλλον δεν θα ξέρω εκ των προτέρων πόσες ώρες μπορώ να γράψω.

Τεσπά δεν πειράζει. Ήταν στο πρόγραμμα να πάρω μια 16 giga sandisk και μάλλον ήρθε η ώρα για την αγορά της.

 

Thanks παίδες :)

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια απο οτι βλεπω στο θεμα αναβάθμισης μας εχει γραψει κανονικα η νοκια.....

το κινητό εχει πολυ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ με αφύπνιση ωρα κτλ κτλ κτλ....και η νοκια αντι να τα φτιάξει με την μια.....κανει την πάπια......:mad::mad:

και αντε εμεις ξερουμε πανω κατω τι γινεται.....

ξερω κοσμο που εχει παρει το κινητο χωρις να ασχολείται πολύ πολύ και με το συγκεκριμένο θεμα της αφύπνισης εχει παθει Σ Ο Κ .....

νομιζει οτι το κινητο ειναι χαλασμενο οτι εχει προβλημα και ολα τα σχετικα......:blink:

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια απο οτι βλεπω στο θεμα αναβάθμισης μας εχει γραψει κανονικα η νοκια.....

το κινητό εχει πολυ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ με αφύπνιση ωρα κτλ κτλ κτλ....και η νοκια αντι να τα φτιάξει με την μια.....κανει την πάπια......:mad::mad:

και αντε εμεις ξερουμε πανω κατω τι γινεται.....

ξερω κοσμο που εχει παρει το κινητο χωρις να ασχολείται πολύ πολύ και με το συγκεκριμένο θεμα της αφύπνισης εχει παθει Σ Ο Κ .....

νομιζει οτι το κινητο ειναι χαλασμενο οτι εχει προβλημα και ολα τα σχετικα......:blink:

 

Καλημέρα!! Και γω αυτό βλέπω. Δίνει έμφαση στα καινούρια μοντέλα και αγνοεί τα παλαιότερα. Το firmware 31.0.016 έχει ημ/νία δημιουργίας 09/12/08. Κοντεύει να κλείσει χρόνο σε ένα τρίμηνο. Εστειλα email στο customer care της ελληνικης ΝΟΚΙΑ μήπως γνωρίζουν αν και πότε θα βγει νέα έκδοση αναβάθμισης. Περιμένω νέα τους. Αν μάθω κάτι θα ενημερώσω.

 

Καλημέρα!! Και γω αυτό βλέπω. Δίνει έμφαση στα καινούρια μοντέλα και αγνοεί τα παλαιότερα. Το firmware 31.0.016 έχει ημ/νία δημιουργίας 09/12/08. Κοντεύει να κλείσει χρόνο σε ένα τρίμηνο. Εστειλα email στο customer care της ελληνικης ΝΟΚΙΑ μήπως γνωρίζουν αν και πότε θα βγει νέα έκδοση αναβάθμισης. Περιμένω νέα τους. Αν μάθω κάτι θα ενημερώσω.

 

Παρακάτω ή απάντηση της Nokia:

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν έχουμε πληροφορίες σχετικά με το πότε θα βγει καινούριο λογισμικό για κάποιο κινητό τηλέφωνο. Αυτό που μπορούμε να σας προτείνουμε είναι να ελέγχετε τακτικά στην κεντρική μας σελίδα αν για την δικιά σας συσκευή υπάρχει νεότερο λογισμικό, χρησιμοποιώντας τον κωδικό προϊόντος.

 

Για κάθε άλλο πρόβλημα ή ερώτηση, παρακαλώ επικοινωνείτε με εμάς.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα καλα κρασιά οτι να ναι ...

για μενα απαράδεκτοι.....που αφησαν ενα προβλημα σε ενα κινητο που εχει πουλήσει τοσο πολυ χωρις λύση......

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα καλα κρασιά οτι να ναι ...

για μενα απαράδεκτοι.....που αφησαν ενα προβλημα σε ενα κινητο που εχει πουλήσει τοσο πολυ χωρις λύση......

 

Το θέμα είναι ότι το ίδιο πρόβλημα βρίσκεται και σε άλλα μοντέλα της ΝΟΚΙΑ όπως το Ν95. Απλά να ενημερώσω ότι η ημ/νία του τελευταίου firmware 31.0.016 είναι 09-12-08! Εγώ έχω πάψει πια να έχω ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποια μπορει να ειναι η αιτια που μου βγαζει το μηνυμα "σφαλμα ενημερωσης" οταν παω να κανω εγκαταστασει σε καποιες εφαρμογες?
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις ποια μπορει να ειναι η αιτια που μου βγαζει το μηνυμα "σφαλμα ενημερωσης" οταν παω να κανω εγκαταστασει σε καποιες εφαρμογες?

 

Χρειαζεται πρωτα απεγκατασταση της προηγουμενης εκδοσης της εφαρμογης

που προσπαθεις να εγκαταστησεις .

 

Γιατι ρωτας ομως εδω και οχι στο θεμα των εφαρμογων ? :confused:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

χτες ταξιδευα με τα ΚΤΕΛ οποτε εβαλα το ραδιοφωνο του Ν82. καποια στιγμη σκεφτηκα οτι καλο θα ηταν να βαλω το κινητο σε λειτουργια "εκτος συνδεσης" για να μην τρωω ακτινοβολια, αλλα διαπιστωσα οτι σε αυτη την περιπτωση το ραδιοφωνο δεν λειτουργει... περιεργο δεν ειναι? γιατι να θελει δικτυο για να λειτουργησει το ραδιοφωνο?
μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

χτες ταξιδευα με τα ΚΤΕΛ οποτε εβαλα το ραδιοφωνο του Ν82. καποια στιγμη σκεφτηκα οτι καλο θα ηταν να βαλω το κινητο σε λειτουργια "εκτος συνδεσης" για να μην τρωω ακτινοβολια, αλλα διαπιστωσα οτι σε αυτη την περιπτωση το ραδιοφωνο δεν λειτουργει... περιεργο δεν ειναι? γιατι να θελει δικτυο για να λειτουργησει το ραδιοφωνο?

 

Είναι κάτι που υπήρχε στις συσκευές με Feature Pack 1 και πίσω, άρα και στο Ν82. Είναι μία επιλογή της Nokia που δεν ξέρω αν εξαρτάτει σε κάποια τεχνική λεπτομέρεια, αλλά στα πιο νέα κινητά (S60 3rd Edition FP2 και S60 5th Edition) υπάρχει πλέον δυνατότητα για λειτουργία του ραδιοφώνου και σε προφίλ εκτός σύνδεσης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται πρωτα απεγκατασταση της προηγουμενης εκδοσης της εφαρμογης

που προσπαθεις να εγκαταστησεις .

 

Γιατι ρωτας ομως εδω και οχι στο θεμα των εφαρμογων ? :confused:

 

σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.

 

ρωτησα εδω και οχι στο θεμα των εφαρμογων γιατι δεν ηξερα αν ειναι προβλημα των εφαρμογων ή του κινητου... , θεωρισα πως μαλλον απο καποια "χαζομαρα μου" στις ρυθμισεις εγινε και αρα φταιει η συσκευη. σε ευχαριστω και παλι:happy:

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι που υπήρχε στις συσκευές με Feature Pack 1 και πίσω, άρα και στο Ν82. Είναι μία επιλογή της Nokia που δεν ξέρω αν εξαρτάτει σε κάποια τεχνική λεπτομέρεια, αλλά στα πιο νέα κινητά (S60 3rd Edition FP2 και S60 5th Edition) υπάρχει πλέον δυνατότητα για λειτουργία του ραδιοφώνου και σε προφίλ εκτός σύνδεσης.

 

με λίγα λόγια δεν υπάρχει workaround για αυτό? κρίμα, γιατί δεν μπορείς να βάλεις μουσικούλα χωρίς να τρώς ακτινοβολία... μήπως αυτό λύνεται αν εγκαταστήσουμε κάποια άλλη εφαρμογή για ραδιόφωνο?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια δεν υπάρχει workaround για αυτό? κρίμα, γιατί δεν μπορείς να βάλεις μουσικούλα χωρίς να τρώς ακτινοβολία... μήπως αυτό λύνεται αν εγκαταστήσουμε κάποια άλλη εφαρμογή για ραδιόφωνο?

 

εχει βγει ομως καμια; οσο και να εχω ψαξει δεν εχω βρει τιποτα:worry:

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Μετα απο ενα hard-soft format που εκανα αρχισε το κινητο να μου βγαζει κατι προβληματακια. Στο ασχετο εκει που εχω το κινητο στο γραφειο κ παω να δω αν εχω καμια κληση μου γραφει εισαγετε καρτα sim. Ο μονος τροπος να το κλεισω ειναι να βγαλω μπαταρια και καρτα sim και να τα ξανα βαλω. ( ισως εδω φταει οτι ειναι πολυ παλια η καρτα sim ). Μου εχει κανει κανα 2 restart μονο του μεσα σε μια βδομαδα. Και κατι ακομα. Στην εκθεση μου εμφανιζει ολες τις φωτογραφιες και τους ηχους απο τις εφαρμογες. Ενω πριν δεν το εκανε. Περασα δηλαδη το msn και ειχε στις φωτο το λογοτυπο του και στην μουσικη τους ηχους του. To εκανε κ με αλλες εφαρμογες. Εχω την v30.0.019 χακαρισμενη
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτιση. θελω, οτι υπαρχει στην 4αρα καρτα μου να τα εγκαταστησω σε μια 8αρα καρτα που θελω να βαλω στο κινητο μου.απο φωτο μεχρι προγραματα πλοηγισης.τι να κανω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...