Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχει υψηλό SAR, αλλά δεν σημαίνει πως με μια κλήση θα φτάσει σε υψηλή τιμή.

 

Το WiFi, GPS, 3G έχουν τα καλά τους αλλά οι επιπτώσεις τους είναι να αυξάνεται η μέγιστη τιμή του SAR..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω εχω κλεισει το 3G και παντα μιλαω με το hands free και αν δ το εχω μαζι μου,ανοιχτη ακροαση...ισως κ το μοναδικο σοβαρο μειωνεκτημα του κινητου...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Το WiFi, GPS, 3G έχουν τα καλά τους αλλά οι επιπτώσεις τους είναι να αυξάνεται η μέγιστη τιμή του SAR..

 

υπάρχει αντίλογος σε αυτό...το Ν95 με το 0.58 W/kg.:(

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει αντίλογος σε αυτό...το Ν95 με το 0.58 W/kg.:(

 

Ναι, όντως...

Αλλά με έχει μπερδέψει λίγο όσο αφορά την ακτινοβολία γιατί παλιότερα ανέφερε η Νοκια πως το Ν82 είναι με δίκτη SAR 0,63W/kg .... Κάποιοι σε ξένα Forum ακόμα υποστηρίζουνε πως είναι λανθιασμένο το 1,35W/kg RM313 και είναι 0,63W/kg..

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με το ξυπνητήρι απλά μην το κλείνετε...

Βάλτε προφιλ "Εκτος Σύνδεσης" απλό...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και το sar μια ιδέα ειναι.

σαν να λέμε πόσο καπνίζεις?

ε μονο ενα πακέτο την μέρα και βάζω και πιπα herb και ειμαι καλυμμενος :lol:

 

απο την στιγμη που τα βάλαμε στην ζωή μας (Κινητα , wifi , ασυρματα τηλεφωνα , φουρνους μικροκυματων , κλπ ) δεν θα μας σώσει το οτι το ν95 εχει 0.6 και οτι το ν82 εχει 1.28 που και τα δυο ειναι ασχετα νουμερα.

δηλαδη μπορει να εχω εγω το n82 στο αυτι μου και να μιλαω με gsm και το παλικάρι διπλα να εχει το n95 και να κατεβαζει με το wifi Και να μιλαει ταυτοχρονα σε 3g.

 

οταν αρχιζει να σαπιζει το αυτι που βαζουμε το κινητο...τοτε ηρθε η ώρα για Handsfree :lol::lol:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και το sar μια ιδέα ειναι.

σαν να λέμε πόσο καπνίζεις?

ε μονο ενα πακέτο την μέρα και βάζω και πιπα herb και ειμαι καλυμμενος :lol:

 

απο την στιγμη που τα βάλαμε στην ζωή μας (Κινητα , wifi , ασυρματα τηλεφωνα , φουρνους μικροκυματων , κλπ ) δεν θα μας σώσει το οτι το ν95 εχει 0.6 και οτι το ν82 εχει 1.28 που και τα δυο ειναι ασχετα νουμερα.

δηλαδη μπορει να εχω εγω το n82 στο αυτι μου και να μιλαω με gsm και το παλικάρι διπλα να εχει το n95 και να κατεβαζει με το wifi Και να μιλαει ταυτοχρονα σε 3g.

 

οταν αρχιζει να σαπιζει το αυτι που βαζουμε το κινητο...τοτε ηρθε η ώρα για Handsfree :lol::lol:

 

:lol: Χαχαχαχαχαχ!

Καλά αν φτάσουμε σε τέτοιο επίπεδο την πατήσαμε όλοι μας...

 

Απλα ποτέ δεν ξέρεις... Αν μπορέσεις να μειώσεις την ακτινοβολία θα το κάνεις... :-)

Link to comment
Share on other sites

proxthes agorasa to n82 stin timi twn 347 apo tin wind.afou epsaxa stin vodafone (tha to exoun martio lene),cosmote (390 euro),nokia store (400 euro)!einai apisteuto kinito,exei oti mporei na zitisei kapoios apo ena kinito.iperplires me teleia camera!to asteio einai me tous pwlite twn katastimatwn.prospathousan na me peisoun oti to n79 einai kalitero me kaliteri camera!!!exei leei kai to n79 xenon flas!!!to eixane kai sta xaraktiristika tou!kala me meso tous pairnoun olous autous????
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το ξυπνητήρι τζιφος.Εκανα φορματ,περασα παλι τo τελευταιο firmware αφησα τον προεπιλεγμενο ηχο αλλα το πρωι τιποτα.Αναψε και χτυπησε μια φορα και αυτο ηταν.Ξαναχτυπησε οταν ανοιξα το τηλεφωνο.:mad:

και σε μένα

έκανα διαγραφή και το ΓΚΑΡΜΙΝ αλλα τπτ:mad:

το μόνο που οταν το φορτίζω το βραδυ ειναι μια χαρα το ξυπνητήρι :lol:

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

 

V 30 εδώ (δεν κάνω update ακόμη γιατι βλέπω πως μάλλον περισσότερα προβλήματα έχουν παρατηρηθέι παρά βελτιώσεις για την ώρα) και μετά απο ένα ωραίο format που χρειαζόταν hackαρα τη συσκευή με το helloox που όπως λέγεται λύνει επιτέλους το πρόβλημα για τα νέα firmwares. Κάποια στιγμή κόλλησε κατά τη διάρκεια του installation και απέτυχε. Όμως δοκίμασα τη version 1.02 η οποία φάνηκε να δουλέυει.

Εγκατέστησα κάποιες unsigned εφαρμογές και έχω και πρόσβαση στους private και sys folders.

Το πρόβλημα είναι με το Ngage 2 γιατί όταν ρίχνω τα παιχνίδια (BiDNPa *****ed εννοείται) στο φάκελο ngage στη κάρτα μνήμης (δοκίμασα και στη συσκευή αλλά δεν έχει διαφορά) και ενώ τα βλέπει και κάνει install αργότερα δεν ανοίγουν εμφανίζοντας exited with return value-100000007 Kern-exec 3 exit. (asphalt 4, metal gear κλπ)

Κάνω κάτι λάθος; Ψάχνωντας στο net στα γνωστά μέρη δεν βρίσκω άκρη και μάλλον μπερδεύομαι περισσότερο. Χρειάζεται να πειράξω κάποιο txt file στο ΡRIVATE φάκελλο; Να Κατέβασω ξεχωριστό ngage launcher όπως λένε σε κάποια posts; Κάπου είδα πως αν κάνεις disable κάτι στον rom patcher θα δουλέψει αλλά πάλι δεν άλλαξε κάτι. Btw χρειάζεται κάπου ο rom patcher η να τον κάνω uninstall;

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έστω και μέσω pm αν είναι κάτι που δεν πρέπει να λεχθεί εδω let me know.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

 

V 30 εδώ (δεν κάνω update ακόμη γιατι βλέπω πως μάλλον περισσότερα προβλήματα έχουν παρατηρηθέι παρά βελτιώσεις για την ώρα) και μετά απο ένα ωραίο format που χρειαζόταν hackαρα τη συσκευή με το helloox που όπως λέγεται λύνει επιτέλους το πρόβλημα για τα νέα firmwares. Κάποια στιγμή κόλλησε κατά τη διάρκεια του installation και απέτυχε. Όμως δοκίμασα τη version 1.02 η οποία φάνηκε να δουλέυει.

Εγκατέστησα κάποιες unsigned εφαρμογές και έχω και πρόσβαση στους private και sys folders.

Το πρόβλημα είναι με το Ngage 2 γιατί όταν ρίχνω τα παιχνίδια (BiDNPa *****ed εννοείται) στο φάκελο ngage στη κάρτα μνήμης (δοκίμασα και στη συσκευή αλλά δεν έχει διαφορά) και ενώ τα βλέπει και κάνει install αργότερα δεν ανοίγουν εμφανίζοντας exited with return value-100000007 Kern-exec 3 exit. (asphalt 4, metal gear κλπ)

Κάνω κάτι λάθος; Ψάχνωντας στο net στα γνωστά μέρη δεν βρίσκω άκρη και μάλλον μπερδεύομαι περισσότερο. Χρειάζεται να πειράξω κάποιο txt file στο ΡRIVATE φάκελλο; Να Κατέβασω ξεχωριστό ngage launcher όπως λένε σε κάποια posts; Κάπου είδα πως αν κάνεις disable κάτι στον rom patcher θα δουλέψει αλλά πάλι δεν άλλαξε κάτι. Btw χρειάζεται κάπου ο rom patcher η να τον κάνω uninstall;

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έστω και μέσω pm αν είναι κάτι που δεν πρέπει να λεχθεί εδω let me know.

 

Φίλε μου κι εγώ αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα...

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις την πρόσβαση στους φακέλους private και sys όταν κάνεις εγκατάσταση και όταν τρέχεις τα παιχνίδια.

Σβήσε λοιπόν ότι παιχνίδια έχεις βάλει, πήγαινε στο ROMpatcher και απενεργοποίησε το open4all script και επανεγκατέστησε αυτά που θες ;)

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το ξυπνητήρι απλά μην το κλείνετε...

Βάλτε προφιλ "Εκτος Σύνδεσης" απλό...

:O:O:O:O:O

den to eixa skeftei

euxaristw!!!!!!!!!!

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα...

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις την πρόσβαση στους φακέλους private και sys όταν κάνεις εγκατάσταση και όταν τρέχεις τα παιχνίδια.

Σβήσε λοιπόν ότι παιχνίδια έχεις βάλει, πήγαινε στο ROMpatcher και απενεργοποίησε το open4all script και επανεγκατέστησε αυτά που θες ;)

Πολυ απλό ομολογουμένως.... Να σαι καλά φίλε! Μάλλον θα μείνει λοιπόν ο ROMpatcher lol

Τώρα που είναι hacked το κινητό υπάρχει κάπου κάποια λίστα με hacks και παρεμβάσεις ωστέ να τροποποιήσουμε πράγματα κατα βούληση; Είδα σ'ένα παλιότερο post παραπομπή στο xxxxxxxx αλλά δεν βρήκα κάτι εκεί.

Πιο συγκεκριμένα αναρρωτιόμουν αν γίνεται να φύγει το μαύρο πλαίσιο στο πάνω μέρος της οθόνης αναμονής. Εξαφάνισα το logo της cosmote και σκεφτόμουν πως θα ήταν ωραία αν η μπάρα που βρίσκεται το ρολόι και η ένδειξη της μπαταρίας γίνει διάφανη ώστε να μην κρύβεται το wallpaper.

 

Τέλος, με την ευκαιρία του format ξεφορτώθηκα τη memory card του πακέτου και έβαλα μια 16άρα sandisk η οποία ενώ δουλεύει μια χαρά όταν την βάζω σε έναν παλιό card reader sharkoon που έχω μάζι με τον adapter του κουτιού δεν τη βλέπει το pc ενώ αυτή του κουτιού τη βλέπει.

Υποθέτω πως αυτο συμβαίνει επειδή η sandisk είναι micro sd hc ενώ της nokia απλή micro sd;

Χρειάζομαι και νέο reader και adapter; Υπάρχει κάποια φτηνή και αξιόπιστη πρόταση γιατί χωρίς card reader μέχρι να περάσω όλα αυτά που θέλω θα με προλάβει το τέλος του κόσμου το 2012 και ο Χαρδαβέλλας που θα φωνάζει "I told em so!"

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλό ομολογουμένως.... Να σαι καλά φίλε! Μάλλον θα μείνει λοιπόν ο ROMpatcher lol

 

Postare σε παρακαλώ αν το κάνεις και δουλέψει. Γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα και έκανα Hard reset γιατί δεν έβρισκα άκρη

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτήν την κάρτα μνήμης: SANDISK 4GB MICRO SECURE DIGITAL HIGH CAPACITY

δείτε την εδώ: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569101

 

κάνει για το Ν82?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτήν την κάρτα μνήμης: SANDISK 4GB MICRO SECURE DIGITAL HIGH CAPACITY

δείτε την εδώ: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569101

 

κάνει για το Ν82?

 

Φυσικά και κάνει. Και είναι σε πολύ καλή τιμή. Χτύπα την άφοβα.

 

Μπορείς βέβαια αν δώσεις λίγα παραπάνω να πάρεις την ίδια κάρτα, μόνο που θα έχει και card reader στο πακέτο, αυτήν εδώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Postare σε παρακαλώ αν το κάνεις και δουλέψει. Γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα και έκανα Hard reset γιατί δεν έβρισκα άκρη

Ναι, με το "Μάλλον θα μείνει λοιπόν ο ROMpatcher" εννοούσα ότι δουλεύει.

Αν πας και κάνεις disable to patch στον ROMpatcher ΠΡΙΝ κάνεις install κάποιο ngage game καθώς και όταν θέλεις να το παίξεις δουλέυει μια χαρά. ;)

Νομίζω όμως πως ενεργοποιείται ξανά με κάθε νέο boot οπότε θα πρέπει να το ξανακάνεις αν θες να παίξεις ngage, no big deal!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με το "Μάλλον θα μείνει λοιπόν ο ROMpatcher" εννοούσα ότι δουλεύει.

Αν πας και κάνεις disable to patch στον ROMpatcher ΠΡΙΝ κάνεις install κάποιο ngage game καθώς και όταν θέλεις να το παίξεις δουλέυει μια χαρά. ;)

Νομίζω όμως πως ενεργοποιείται ξανά με κάθε νέο boot οπότε θα πρέπει να το ξανακάνεις αν θες να παίξεις ngage, no big deal!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ :)

 

EDIT:

HelloOX 1.03 (από το γνωστό μαγαζί). Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα παραπάνω. Διόρθωσαν το πρόβλημα με τα N-Gage Games :)

HelloOX 1.03(2/13/09)

1.03 update

- MapDrives no longer needed, mapping drives code is now built-in HelloOX, that's mean hacking is much more easier, one app does all the step!(credit must go to FCA00000)

- All mapped drives would remove automatic, no reboot needed for removing them

- Since ROMPatcher doesn't works on some FP2 device, installing it is now an optional for FP2 user, no patches would apply and add to autostart, must do them menual

- Some guys complain cannot play N-GAGE games, the main problem is open4all patch applied. So, all ROMPatcher patches would not add to autostart on all device, must do it menual if you want

- Install rootCerts option removed from Pre FP1 & FP1 device, because installserver is enough. if you wanna install it, please install it menual from E:\HelloOX\updaterD.sisx before uninstall HelloOX

- Install Modo(a TCB file manger by leftup) is now an optional for all device

*If you hacked your phone already, you don't have to use this update version to hack it again! An update just make this app better, it will not hack for more!*

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , μια ερώτηση ... ανοίγει εύκολα το κινητό για καθάρισμα? Πήγα σε ένα Νοκια Shop και ρώτησα πόσο πάει το μαλλί για καθάρισμα και μου είπαν 30 ευρώ:blink:

Βασικά θέλω να καθαρίσω την οθόνη και την μπροστινή καμερούλα (έχει γεμίσει σκόνη παρόλο που το έχω από την αρχή σε θήκη)!

(Πρέπει ν' αγοράσω ειδικά κατσαβιδάκια και τέτοια?.. ή ένα σφυράκι φτάνει?:shifty:)

Thanks ... :-)

 

P.s. sorry αν έχει ξαναπαντηθεί , αλλά 530 σελίδες να κοιτάξω ...:O

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά χακαρίστηκε τελικά το Ν82 μου με την v.31 με τον 3ο τρόπο.:D

Το δοκίμασα με unsigned και τις πέρασε κανονικά. Τέρμα οι "υπογραφές" !!:yahoo:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες , μια ερώτηση ... ανοίγει εύκολα το κινητό για καθάρισμα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2650059#post2650059

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks αλλά βγάζει "Error" το link του gianpithio :(

Link to comment
Share on other sites

Thanks αλλά βγάζει "Error" το link του gianpithio :(

 

Μολις το ανεβασα:http://rapidshare.com/files/198373400/N82_RM-313_RM-314_sm_level_1and2_UNPROTECTED.pdf.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ανεβασα:http://rapidshare.com/files/198373400/N82_RM-313_RM-314_sm_level_1and2_UNPROTECTED.pdf.html

 

Thanks;):)

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά χακαρίστηκε τελικά το Ν82 μου με την v.31 με τον 3ο τρόπο.:D

Το δοκίμασα με unsigned και τις πέρασε κανονικά. Τέρμα οι "υπογραφές" !!:yahoo:

 

ν.31 ειναι το τελευταιω firmware ετσι?

ποιο ειναι το 3ο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...