Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποια τριξίματα και τέτοια ,αμάξι το πάτησε αλώβητο βγήκε με μερικες γρατζουνιες πολυ δυνατη συσκευη λέω να βάλω την μαυρη πόσο θα πάει περίπου και τι λέτε σε γερμανό η νοκια να το πάω?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείτε σε nokia shop. Δεν υπάρχει λόγος να το πας σε κατάστημα γερμανος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα τη γνώμη σας και τη συμβολή των γνώσεων σας:rolleyes:

 

1- Έχω εγκαταστήσει την πλατφόρμα του n-gage στο Ν82 και το εικονίδιο με το trial του n-gage είχε αντικατασταθεί. Ξαφνικά μετά από 2 ημέρες ξαναεμφανίστηκε στο μενού μου... :( Τώρα έχω 2 n-gage δίπλα-δίπλα και έχω σπαστεί:mad::mad:

 

2- Πώς κάνεις "hard format" στη συσκευή; χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα ή με την επιλογή "επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων";;;

 

3- Όταν ανοίγω και κλείνω πολλές εφαρμογές στο τηλέφωνο κολάει μερικές φορές και σε μερικές περιπτώσεις έχει χρειαστεί να βγάλω την μπαταρία για να παίξει! Αν βάλω κανένα πρόγραμμα διαχείρισης μνήμης θα βοηθήσει; είχε κανένας αντίστοιχο πρόβλημα;

 

Υ.Γ. Ακόμα ψάχνομαι με την S60 αλλά είμαι πολύ ικανοποιημένος με τη λογική της λειτουργίας της και δε νομίζω να ξαναπάρω τηλέφωνο που δεν λειτουργεί σε αυτή...!

...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

Paidia min koroideuomaste i poiotita ton plastikon tou n82 einai idia me kinitou ton 100e,prosekste,den ennoo pos den einai anthektiko se ptoseis kai skliri xrisi ton pliktron alla ta ulika den einai antaksia tis timis.afou einai olo plastikoura as evazan kalutera plastika.exei kai trigmous otan patas ta pliktra kai to plastiko tis othonis gratsouniete eukola
Link to comment
Share on other sites

Φίλε MotorBreath, διάβασε το S60 Platform FAQ. Θα σε βοηθήσει να μάθεις μερικά ακόμα κολπάκια πχ φορμάτ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε MotorBreath, διάβασε το S60 Platform FAQ. Θα σε βοηθήσει να μάθεις μερικά ακόμα κολπάκια πχ φορμάτ.

 

Έχεις δίκιο, του είχα ρίξει μια ματιά αλλά δεν είχα παρατηρήσει το "hard format", Thanks!

...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρήκες τώρα άνθρωπο να την πεις.:lol:Επειδή τυχαίνει να έχω αλλάξει δεκάδες κινητά όλων των εταιρειών και αυτό τον καιρό να έχω Νοκια δεν κλείνω τα μάτια σε τίποτα. :rolleyes: Απλά το να φωνάζουμε για συσκευές 570 ευρώ ενώ τόσο έκανε για πολύ λίγο (το περισσότερο είχε 420-430 ευρώ) και να λέμε για ποιότητες όταν πολλοι δεν αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα νομίζω είναι τλχ αυθαίρετη ΓΕΝΙΚΕΥΣΗ.

 

Για διάβασε και για άλλους που είχαν τα ίδια προβλήματα και άσε τα περί γενίκευσης. Όσο για το 'επιχείρημά' σου με την τιμή νομίζω μιλάει από μόνο του.

 

Κοιτώ και τι μου προσφέρει το τηλέφωνο. Και το Ν82 μου προσφέρει πολύ περισσότερα σε αυτή την τιμή. Τι να πουν δηλ αυτοί που έδιναν 500 για το Prada Samsung ή το LG Viewty? :lol:

 

Δεν με νοιάζει τι λένε για άλλα κινητά αυτό είναι θέμα αυτών που τα αγόρασαν.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

επειδη σημερα θα κανω hard format στο κινητο μπας και στρωσει το gps, χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση μετα το format? ή κατευθειαν περναω επαφες, μυνηματα και προγραμματα στην καρτα?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση. Απλά να ξαναρυθμίσεις ψιλοπράγματα όπως οι αναφορές μηνυμάτων και MMS, διάρκεια κλήσης, σύνοψη κλήσης κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω πως θα μηδενίσω το υψόμετρο που δείχνει το GPS στο επίπεδο θαλάσσης ?? για να έχω πάντα το σωστο υψόμετρο στα ορόσημα ή όπου αλλού χρειάζεται?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει περάσει τόσος καιρός που έχει βγει η καινούρια έκδοση λογισμικού και για το δικό μου κινητό με product code 0567264 μου βγάζει ότι δεν υπάρχει καμία καινούρια έκδοση! Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

gemarkor το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με το ακριβώς ίδιο product code. η συσκευή μου είναι cosmote my view ίσως γι'αυτό...άλλαξε το product code σε ελληνικό και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να κάνεις αναβάθμιση! ;)
Link to comment
Share on other sites

gemarkor το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με το ακριβώς ίδιο product code. η συσκευή μου είναι cosmote my view ίσως γι'αυτό...άλλαξε το product code σε ελληνικό και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να κάνεις αναβάθμιση! ;)

wolvie άλλαξες product code και έκανες αναβάθμιση? Χωρίς κανένα πρόβλημα? Και εγώ από την Cosmote το πήρα το τηλ. Ποιο product code έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

αφου εκανα το φορματ, οποτε μπαινω στο gps, κατω απο εκει που διχνει το σημα, εμφανιζει 2 παραλληλες γραμμουλες. τι ειναι αυτο? δυστηχως δεν εχω το βιβλιαρακι να δω την επεξηγηση.
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ιδεα, τι θα πει αυτο?

πριν κανω το φορματ, ποτε δεν μου το ειχε εμφανισει αυτο.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

αφου εκανα το φορματ, οποτε μπαινω στο gps, κατω απο εκει που διχνει το σημα, εμφανιζει 2 παραλληλες γραμμουλες. τι ειναι αυτο? δυστηχως δεν εχω το βιβλιαρακι να δω την επεξηγηση.

 

Είναι ενεργοποιημένο το A-GPS. Παίρνει δεδομένα της θέσης σου από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στην αρχή μέχρι να λοκάρει δορυφόρους. Για αυτό στο βγάζει αυτό. Αν θες να το απενεργοποιήσεις πήγαινε μενού>εργαλεία>ρυθμίσεις>γενικές>εντοπισμός θέσης>μέθοδοι εντοπισμού θέσης και επέλεξε ενσωματωμένο GPS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντρυπωση που δεν ενφανιζοταν αυτο το σηματακι πριν το φορματ, παρολο που και τοτε, το A-GPS ηταν επιλεγμενο.
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

yparxei tropos ekatharisis tou mitrwou pou vrisketai stis epiloges tis diaxeirisis efarmogwn?sorry postarw wireless
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μαύρη πρόσοψη στα nokia centers βάζουν σε ασημένιο ν82? Αν ναι με τι κόστος?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη πρόσοψη στα nokia centers βάζουν σε ασημένιο ν82? Αν ναι με τι κόστος?

Βαζουν,αλλα το πλαινο πλαστικο παραμενει ασημι!

Νομιζω ειναι πιο ωραιο το απ'ευθειας μαυρο Ν82.

 

Εγω ειχα κανει την αλλαγη με σχετικα μικρο κοστος νομιζω 26-27 ευρω,αλλα δεν αξιζε καλυτερα ασημι.

 

Μην ξεχασω ,μετα την αλλαγη η οθονη ειχε σκονη απο μεσα,λιγο αλλα ειχε!!!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Βαζουν,αλλα το πλαινο πλαστικο παραμενει ασημι!

 

Κανεις λαθος.Ολα αλλαζουνε αν θες.Απλα η διαδικασια εχει λιγο ρισκο γιατι διαλυεται ολοκληρο το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...