Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπηκα στη διαχειρηση αρχειων και ειδα στο τηλ εναν περιεργο φακελο ο οποιος δεν υπηρχε. σαν ονομα γραφει {66de788c-2956- και κατι αλλα νουμερα. μεσα ειναι κενος. τι ειναι αυτο?

 

Toν εχω και εγω αυτον τον φακελο.Δεν ξερω τι ειναι ή αν υπηρχε πριν την αναβαθμιση.

 

δεν εχω κανει αναβαθμηση. επειδη μου στη σπαει να τον βλεπω, κανει να τον διαγραψω?

 

Μπες με τον X-plore στον συγκεκριμένο φάκελο, αφού πρώτα έχεις επιλέξει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία, και δες μήπως υπάρχουν αρχεία συστήματος μέσα στον φάκελο αυτό.

 

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να σχετίζεται με τη εφαρμογή Μουσική.

Εμένα περιέχει και δύο υποφακέλους: Music και Playlists.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπηκα στη διαχειρηση αρχειων και ειδα στο τηλ εναν περιεργο φακελο ο οποιος δεν υπηρχε. σαν ονομα γραφει {66de788c-2956- και κατι αλλα νουμερα. μεσα ειναι κενος. τι ειναι αυτο?

Ο συγκεκριμενος φακελος υπηρχε και πριν την αναβαθμιση.Εγω διαβασει αρκετα για για αυτον.Αλλοι λενε οτι προκειται για φακελο αρχειο της registry,άλλοι οτι προκειται για φακελο που το χρησιμοποιουν τα θεματα κα καθε εφαρμογη που εγκαθισταται στο κινητο,αλλοι οτι σχετιζεται με το media player.Η πιο πιστευτή κατ εμε εξηγηση ειναι οτι ο φακελος αυτος δημιουργειται απο τα WIndos XP κατα την πρωτη συνδεση μεσω PC Suite της Νοκια.Πρεπει να εχει να κανει με τον τροπο απεικονησης του κινητου ως φωτογραφικη μηχανη και αφαιρουμενο μεσο.Πολυ πιθανο αν σβηστει να μην εμφανιζονται τα εικονιδια πλεον οταν ειναι συνδεμενο το τηλεφωνο με τον υπολογιστη.Πολυ πιθανο βεβαια να δημιουργηθει ξανα ο φακελος.Προσωπικα δεν με απασχολει και τον εχω αφησει ετσι.Με το Χ-plore θα τον βρειτε στο C:data δηλ αποθηκευεται στην μνημη του τηλεφωνου

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ο φακελος αυτος δεν υπηρχε απο την αρχη. ουτε δημιουργηθικε οταν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ουτε οταν εβαλα την καινουρια καρτα και περασα εκ νεου καποια προγραμματα-φωτογραφιες-μουσικη.

ειναι κενος μεσα. μαλλον δεν θα τον πειραξω. οσο και να μου τη σπαει, φοβαμαι να κανω καποια κινηση.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν το "σκαλιζεις" πολυ ή αν δεν μιλας πολυ, κραταει 3-4 μερες.

 

Η μπαταρία μετά την αναβάθμιση που εκανα στην τελευταία έκδοση λογισμικού κράτησε 60 ώρες με τουλάχιστον 2 ώρες ομιλία μέσω Bluetooth...και ολα αυτά σε Cosmote που ως γνωστόν ροκανίζει περισσότερο τη μπαταρία σε κατάσταση αναμονής.

 

3-4 μέρες δεν είναι και ότι καλύτερο, δεδομένου ότι με το sony ericsson k800i που έχω τώρα "ξεχνάω" να το φορτίζω. Όμως για τις δυνατότητες του N82 είναι ικανοποιητικός χρόνος και πολύ σύντομα θα μπω στο "club" :D

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ;)

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

3-4 μέρες δεν είναι και ότι καλύτερο, δεδομένου ότι με το sony ericsson k800i που έχω τώρα "ξεχνάω" να το φορτίζω. Όμως για τις δυνατότητες του N82 είναι ικανοποιητικός χρόνος και πολύ σύντομα θα μπω στο "club" :D

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ;)

ΣΕ κανονικες συνθηκες δυο ημερες ειναι καλα ,την δευτερη θα θελεις φορτιση ..τωρα αν απλα το κοιτας θα παει και παραπανω
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σορυ που ξαναρωταω αλλα κανεις δε βλεπει τα ιμειλ του απο το ν82? κανεισ δε ξερει το διακομιστη για τη χοτμειλ?
Link to comment
Share on other sites

3-4 μέρες δεν είναι και ότι καλύτερο, δεδομένου ότι με το sony ericsson k800i που έχω τώρα "ξεχνάω" να το φορτίζω. Όμως για τις δυνατότητες του N82 είναι ικανοποιητικός χρόνος και πολύ σύντομα θα μπω στο "club" :D

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ;)

Κι εγω οσο ειχα τηλεφωνο SEMC (k750i,k800i,k810i,w960i κλπ) δεν με απασχολούσε η αυτονομία και ομολογω οτι επαθα ενα μικρό σοκ οταν κάθε τρεις και λίγο επρεπε να φορτίζω το N82...

Απο την αλλη,οι δυνατότητες του N82 ειναι τετοιες που δεν σε πειράζει να φορτίζεις και κάθε βραδυ που λέει ο λόγος...

Ελπίζω τα N85 και N96 να ειναι καλύτερα σε αυτον τον τομέα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σορυ που ξαναρωταω αλλα κανεις δε βλεπει τα ιμειλ του απο το ν82? κανεισ δε ξερει το διακομιστη για τη χοτμειλ?

Το Hotmail το βλεπω μεσω του Messenger που υπαρχει στο μενου ¨"Ληψη" οπως εχει ήδη αναφερθει ήδη.Δεν εχω κανει τιποτα διαφορετικο απο το να το εγκαταστησω.Τα μηνυματα τα βλεπω μεσα απο το μενου "Μηνυματα" του κινητου,εχει επιλογη Windows Live.Βεβαια για να δουλεψει πρεπει απαραιτητα να υπαρχει WIFi αλλιως μεσω wap απο το mobile.live.com

To Ηotmail δεν υποστηριζει POP3 για να αναζητας διακομιστη.Αν υποστηριζε θα τα εβρισκες μεσα απο το site οπως γινεται με το yahoomail,gmail κ.α

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Το Hotmail το βλεπω μεσω του Messenger που υπαρχει στο μενου ¨"Ληψη" οπως εχει ήδη αναφερθει ήδη.Δεν εχω κανει τιποτα διαφορετικο απο το να το εγκαταστησω.Τα μηνυματα τα βλεπω μεσα απο το μενου "Μηνυματα" του κινητου,εχει επιλογη Windows Live.Βεβαια για να δουλεψει πρεπει απαραιτητα να υπαρχει WIFi αλλιως μεσω wap απο το mobile.live.com

To Ηotmail δεν υποστηριζει POP3 για να αναζητας διακομιστη.Αν υποστηριζε θα τα εβρισκες μεσα απο το site οπως γινεται με το yahoomail,gmail κ.α

ευχαριστω πολυ φιλε. εγω βλεπω στη ληψη το εικονιδιο mail and im που λεει, παω να το ανοιξω αλλα μου λεει αδυνατο το ανοιγμα. γιαυτο και εβαλα ενα αλλο μεσσενγερ που βρηκα αλλα εκεινο δε κανει τιποτα. μονο σε εμενα δεν ανοιγει? εχω πελαγωσει. οτι αλλο μεσεντζερ και να βαλω θελει διακομιστες
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι και μην το θεωρησεις προσβλητικο.εχεις wifi να συνδεθεις?Εχεις δημιουργησει προφιλ για wap συνδεση?Γιατι οταν πας να κατεβασεις το Mail,IM απο το μενου "Ληψη" σου βγαζει μηνυμα να συνδεθεις μεσω διακομιστη και μετα διαλεγεις είτε Wifi είτε Gprs?Αυτο το εχεις κανει και δεν μπορεις να κατεβασεις και να εγκαταστησεις το Mail,Im?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

για Nokia, 3-4 μερες, ειναι πολυ καλα.

 

 

Και συγκεκριμένα για smartphone Νόκια έιναι αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα για HACK της 30?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι και μην το θεωρησεις προσβλητικο.εχεις wifi να συνδεθεις?Εχεις δημιουργησει προφιλ για wap συνδεση?Γιατι οταν πας να κατεβασεις το Mail,IM απο το μενου "Ληψη" σου βγαζει μηνυμα να συνδεθεις μεσω διακομιστη και μετα διαλεγεις είτε Wifi είτε Gprs?Αυτο το εχεις κανει και δεν μπορεις να κατεβασεις και να εγκαταστησεις το Mail,Im?
δε το θεωρω προσβλητικο φιλε καθε αλλο. καλα κανεις και ρωτας για να εξαλειφουμε καθε φορα ενα ενα τα πιθανα προβληματα μπας και βγαλω ακρη

 

λοιπον ναι μπαινω μεσω wifi κανονικοτατα μεσω του ρουτερ μου που ειναι ασυρματο. δεν ειναι δηλαδη προβλημα της συνδεσης. αΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΛΗΨΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΟΛΑ ΠΛΗΝ ΤΟΥ ΜΕΣΕΝΤΖΕΡ....

Link to comment
Share on other sites

Παραξενο..δοκιμασε τοτε να κατεβασεις το προγραμμα απ αλλου και μετα να το κανεις εγκατασταση πχ απο εδώ η εδώ
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παραξενο..δοκιμασε τοτε να κατεβασεις το προγραμμα απ αλλου και μετα να το κανεις εγκατασταση πχ απο εδώ η εδώ
εισαι ωραιος φιλε δοκιμαζω και επανερχομαι με σχολια

 

εισαι ωραιος φιλε δοκιμαζω και επανερχομαι με σχολια
το δευτερο λινκ δουλεψς φιλε. βασικα δε θελει να κανεις νεο φακελο και τα μειλ κατεβαινουν απο το μεσσεντζερ

 

με ενα αλλο που ειχα κατεβασει δε γινοταν τιποτα ή με παλιες εκδοσεις. θενξ

 

ερωτηση καινουργια οσον αφορα τα μειλ. ειδα οτι μολις εγινε συγχρονισμος, κατεβηκαν τα ιμειλ χωρις να κατεβουν οι επισυναψεις.

και οταν παω να τις κατεβασω λεει οτι ειναι πολυ μεγαλες. υπαρχει καποιος αλλος τροποσ?

 

 

επισης γινεται να βλεπω πχ μονο τα νεα ιμειλ? για να μη κανει συγχρονισμο γιατι αν εγω πχ απο το κινητο διαγραψω ολα τα παλια ιμειλ, δε θελω να διαγραφουν απο το λογαριασμο μου. θελω απλα να κατεβαζω τα καινουργια και μολις τα βλεπω να τα σβηνω απο το κινητο αλλα στο λογαριασμο μου να υπαρχουν ετσι ωστε αν μπω απο το πισι να τα βλεπω κανονικα. γινεται αυτο? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη ερωτηση σου δεν ξερω να σου απαντησω γιατι απλα δεν εχω δοκιμασει να κατεβασω καμια επισυναψη.

Στην δευτερη δεν γινεται αυτο που λες οτι σβηνεις στο κινητο σβηνεται και στο σαιτ.Λογικο καθοτι μπαινει κανονικα στο λογαριασμο σου

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Mαγκες ξεχασα τον κωδικο τηλεφωνου ..τι γινεται τωρα ??ΗΕlp
Εχεις αλλάξει τον αρχικο 12345?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ισως με hard reset να σβυστει ο κωδικος. μαζι ομως και οτι δεδομενα εχεις.
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά με την έκδοση 30 κανείς δεν είναι?

Ή κανένας δεν έχει hackarei το κινητό του?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

droper_05: Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι. Πάρε ένα backup των δεδομένων σου και κάνε hard reset (στη μνήμη τηλεφώνου φυσικά). Την επόμενη φορά βρες έναν τρόπο να θυμάσαι τον κωδικό.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πως να κανω hard reset?το κινητο τωρα το εχω κλειστο..παταω πρασινο κουμπι, μαζι με 3 μαζι με αστερακι το ανοιγω αλλα παλι μου ζηταει κωδικο τηλεφωνου..μπας και δεν κανω σωστα το hard reset?
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Mαγκες ξεχασα τον κωδικο τηλεφωνου ..τι γινεται τωρα ??ΗΕlp
Υπάρχει λύση δοκιμασμένη. Δες εδώ :happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...