Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, όποτε ανοίγω το τηλέφωνο δείχνει οτι κάνει εγκατάσταση και μετά εμφανίζει ένα μήνυμα οτι υπάρχουν μη αξιόπιστες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Πως γίνεται να σταματήσει να το κάνει αυτό?

 

Eαν ξερεις ποιες εφαρμογες ειναι μπορεις να τις κανεις εγκατασταση απο επανω και μετα απεγκατασταση.

 

Eαν δεν ξερεις ποιες εφαρμογες ειναι τοτε θα πρεπει να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης μετα να τα περασεις ολα απο την αρχη..

 

:rolleyes:

 

δε δουλευει. βεβαια unsigned μπορω να κανω install αλλα ειχα απο πριν το κολπο για τα unsigned, δε θυμαμαι ποιο απο ολα και προφανως δεν αλλαξε. :)

 

Νικο το open sys και private δουλευει? μονο αυτο με ενδιαφερει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, όποτε ανοίγω το τηλέφωνο δείχνει οτι κάνει εγκατάσταση και μετά εμφανίζει ένα μήνυμα οτι υπάρχουν μη αξιόπιστες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης. Πως γίνεται να σταματήσει να το κάνει αυτό?

 

Eαν ξερεις ποιες εφαρμογες ειναι μπορεις να τις κανεις εγκατασταση απο επανω και μετα απεγκατασταση.

 

Eαν δεν ξερεις ποιες εφαρμογες ειναι τοτε θα πρεπει να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης μετα να τα περασεις ολα απο την αρχη..

 

:rolleyes:

 

 

εχεις βαλει θεματα στο κινητο σου? συνηθως αυτα το κανουν.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζα αυτο :O ελπιζω να ειναι τοσο απλο :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, συγνωμη για την παρεμβαση, αλλα θα ηθελα τη γνωμη σας..

Γενικα, σαν κινητο, μου το προτεινετε το Ν82 ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν εχω βρει ακομη καποιο αλλο κινητο που να μου τραβηξει την προσοχη...

 

Εαν θελεις να μαθεις και αλλες πληροφοριες για την συσκευη μπορεις να συνεχισεις σε αυτο το θεμα. Εαν θελεις να το συγκρινεις με καποιο αλλο καλυτερα ανοιξε ενα νεο θεμα στους Διαξιφισμους :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα κι εγω την αναβάθμιση...

Δεν χάθηκε τίποτε και όλα δέιχνουν ΟΚ!

Μου πρόσθεσε και το "κοινό on line" βέβαια...

Εμένα με απασχολεί η αυτονομία γιατί μιλάω πολύ και έχω και το ενεργοβόρο Cosmote οπότε αν κερδίσω κάτι εκει θα είναι μεγάλη βελτίωση για μένα.Σε όλα τα υπόλοιπα δεν είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα με το τηλέφωνο και την παλαιά version fw...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ασυζητητί ειναι ενα ολοκληρωμενο κινητο.ΠΟλυ καλη ποιοτητα κατασκευης,συνδεσιμοτητα,GPS,multimedia,εκπληκτικη φωτογραφικη μηχανη.Σταθερο λειτουργικο κατα την γνωμη μου χωρις κολληματα.Πλεον υπαρχουν και πολλες εφαρμογες και μπορεις να το εκμεταλλευτεις στο έπακρο.Το μονο αρνητικο για καποιον που εχει μεγαλα δαχτυλα ειναι το πληκτρολογιο :D
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Eγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν εχω βρει ακομη καποιο αλλο κινητο που να μου τραβηξει την προσοχη...

 

Εαν θελεις να μαθεις και αλλες πληροφοριες για την συσκευη μπορεις να συνεχισεις σε αυτο το θεμα. Εαν θελεις να το συγκρινεις με καποιο αλλο καλυτερα ανοιξε ενα νεο θεμα στους Διαξιφισμους :)

 

Ευχαριστω για την γνωμη..

Ναι, ειμαι αναμεσα σε αυτο (Ν82) και το Ν95 8GB κι εχω ανοιξει και σχετικο θεματακι στους διαξιφισμους (εδώ), απλα θελω και μια γενικη γνωμη απο πρωτο πρωτο χερι, γι'αυτο εκανα και απο μια ερωτηση στο καθε θεμα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει θεματα στο κινητο σου? συνηθως αυτα το κανουν.

 

 

Έχεις δίκιο φίλε. Είχα βάλει κάτι θέματα και τώρα που τα έσβησα δεν το ξανάκανε. Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Το ΣΚ θα έχω στα χέρια μου το Ν82. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ξαναχρησιμοποιείσει τηλέφωνο με Symbian οπότε έχω 2-3 ερωτήσεις αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

Διάβασε πρώτα το θέμα Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ. Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ να λύσεις γενικές απορίες όσον αφορά τα series 60.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ανεφερε οτι με την νεα αναβαθμιση δεν λειτουργει η εναλλαγη "αθορυβου" "γενικου" προφιλ με το πατημα του "#".Σε εμενα λειτουργει οπως και πριν παντως.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ γω την αναβαθμιση χθες. Τιποτα το φοβερο, εκτος απο το κοινο online που εμφανιζεται στην οθονη αναμονης πλεον. Επίσης δε διορθωθηκε η μετάβαση στον ιστό όταν πατάς το 0. Κατα τα άλλα καμία διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο.αξιζει εσεις που τη βαλατε?καμια μεγαλη διαφορα?μπα ε...

 

C:\Private αντε γεια... να μια διαφορα που ειδα :mad:

 

α προστέθηκε κ ένα εικονίδιο ονόματι "My Nokia" στον φάκελο εφαρμογές αλλά όταν το πατάω λέει το αναμενόμενο "Αυτή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη στην χώρα σας"

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο.αξιζει εσεις που τη βαλατε?καμια μεγαλη διαφορα?μπα ε...

 

Δες εδώ και γενικά στις τελευταίες 5 σελίδες του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

C:\Private αντε γεια... να μια διαφορα που ειδα :mad:

Αυτό θα έπρεπε να το περιμένεις. Ήδη στις τελευταίες αναβαθμίσεις πολλών τηλεφώνων είχε γίνει κάτι τέτοιο, π.χ. E51, Ν95 κλπ. Εγώ προσωπικά δεν αναβαθμίζω αν δεν βρεθούν σίγουρες λύσεις για το platform hacking.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έπρεπε να το περιμένεις. Ήδη στις τελευταίες αναβαθμίσεις πολλών τηλεφώνων είχε γίνει κάτι τέτοιο, π.χ. E51, Ν95 κλπ. Εγώ προσωπικά δεν αναβαθμίζω αν δεν βρεθούν σίγουρες λύσεις για το platform hacking.

 

Πάνω που πήγα να ζητήσω λεπτομέρειες για την αναβάθμιση μου δημιουργήσατε αμφιβολίες. Να μείνω με την V 20.0.062;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που πήγα να ζητήσω λεπτομέρειες για την αναβάθμιση μου δημιουργήσατε αμφιβολίες. Να μείνω με την V 20.0.062;

Δεν υπάρχουν απλά αμφιβολίες, υπάρχει βεβαιότητα. Αν αναβαθμίσεις αυτή τη χρονική στιγμή, δεν θα έχεις platform hacking. Εγώ πάντως θα περιμένω μέχρι να βρουν οι "αρμόδιοι" και πάλι την λύση. :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οριστε οι λεπτομaiριες που ζητησες: :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2501747#post2501747

 

Χωρις να θελω να σας επηρεασω και εγω δεν θα προχωρησω σε αναβαθμιση γιατι με ενδιαφερει να μπαινω σε ολους τους φακελους του κινητου μου. Εαν καποιος δεν νοιαζεται για αυτο καλυτερα να την κανει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οριστε οι λεπτομaiριες που ζητησες: :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2501747#post2501747

 

Χωρις να θελω να σας επηρεασω και εγω δεν θα προχωρησω σε αναβαθμιση γιατι με ενδιαφερει να μπαινω σε ολους τους φακελους του κινητου μου. Εαν καποιος δεν νοιαζεται για αυτο καλυτερα να την κανει :)

 

Επειδή είμαι περίεργος και θέλω να μπαίνω παντού :X, θα μείνω ως έχει. Ευχαριστώ.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στην νεα εκδοση (30.0.0.019) οταν πατατε το Multimedia κουμπι που ειναι πανω απο το C σας εμφανιζει τις καρτελες?Γιατι σε μενα δεν κανει τιποτα παει να μπει αλλά τελικα επιστρεφει στην οθονη αναμονης...Περιμενω τις απαντησεις σας και ειμαι προθυρα του πατησω κανενα hard format γιατι τα εχω παρει ολιγον τι...
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στην νεα εκδοση (30.0.0.019) οταν πατατε το Multimedia κουμπι που ειναι πανω απο το C σας εμφανιζει τις καρτελες?Γιατι σε μενα δεν κανει τιποτα παει να μπει αλλά τελικα επιστρεφει στην οθονη αναμονης...Περιμενω τις απαντησεις σας και ειμαι προθυρα του πατησω κανενα hard format γιατι τα εχω παρει ολιγον τι...
Ναι, εμφανίζει τις καρτέλες κανονικά... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στην νεα εκδοση (30.0.0.019) οταν πατατε το Multimedia κουμπι που ειναι πανω απο το C σας εμφανιζει τις καρτελες?Γιατι σε μενα δεν κανει τιποτα παει να μπει αλλά τελικα επιστρεφει στην οθονη αναμονης...Περιμενω τις απαντησεις σας και ειμαι προθυρα του πατησω κανενα hard format γιατι τα εχω παρει ολιγον τι...

Εμενα παει κατευθειαν στη Εκθεση .

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειχε κολλησει..μετα απο επανεκκίνηση ολα οκ..Τι να πω

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

Εμενα παει κατευθειαν στη Εκθεση .
Καλο κι αυτο..Κανε καμια επανεκκινηση μπας και στρωσει
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έπρεπε να το περιμένεις. Ήδη στις τελευταίες αναβαθμίσεις πολλών τηλεφώνων είχε γίνει κάτι τέτοιο, π.χ. E51, Ν95 κλπ. Εγώ προσωπικά δεν αναβαθμίζω αν δεν βρεθούν σίγουρες λύσεις για το platform hacking.

δεν είχε ξαναγίνει στις προηγούμενες κ δεν έδωσα σημασία. Φυσικά εδώ είχε αναφερθεί αλλά σαν τσαπατσούλης το είδα... κατόπιν εορτής :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...