Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας

φίλε πόσα χρήματα σου πήραν για το ηχείο? ή ξέρει κάποιος πόσο θα κάνει?

το έχω πάρει απο εξωτερικό δεν ξέρω τι γινετε μετην εγγυηση!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι το φορτίζω όταν βρω φορτιστή. Την πρώτη φορά μέχρι να γεμίσει και τέλος, ούτε 8ωρα ούτε τίποτα. Μια φορά στο τόσο (πχ μια τον μήνα) το αφήνω εσκεμμένα να φτάσει στο low και το φορτίζω. Δεν υπάρχει λόγος κάποιος να αγχώνεται με τις μπαταρίες λιθίου ούτε θα κάνει κάποια διαφορά με συνεχείς πλήρεις κύκλους φορτίσεων - εκφορτίσεων. Μην ξεχνάμε ότι αυτός ήταν και ένας από τους σημαντικούς λόγους που αφήσαμε τις μπαταρίες νικελίου, ότι ήθελαν πάντα πληρεις κύκλους.

Συμφωνω απόλυτα...

Κάποτε έκανα conditioning,φρόντιζα η φόρτιση να γίνεται σε δροσερό μέρος,άδειαζα παντελώς την μπαταρία κλπ κλπ.

Τώρα,δεν υπάρχει λόγος να κάνει κανείς όλα αυτά γιατί τα κινητά τα καρατάμε λιγότερο απο όσο αντέχουν οι μπαταρίες τους και επομένως η ευκολία μας έχει τον πρώτο λόγο.

Τέλος εκτός απο την κατασταση της μπαταρίας το σήμα (ισχύς) παίζει σημαντικότατο ρόλο στην αυτονομία.

Στο παλιό μου σπίτι που είχα σήμα έως -85dbm με το ζόρι άγγιζα τις 48 ώρες αυτονομίας (βέβαια μιλώ 2 ωρες τουλάχιστον,ανα κύκλο φόρτισης).Στο νέο μου σπίτι που εχω σήμα -35 έως -45dbm η αυτονομία αγγίζει τις 75 ώρες!!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Σημερα πηρα το Ν82 σε μαυρο. Ομολογω οτι ειναι πολυ ωραιο κινητο και με πολλα καλουδια.

Εχω μια ερωτηση. Υπαρχει τροπος να βλεπω μονο τις επαφες που εχω στην σιμ πατωντας την αναλογη συντομευση χωρις να κανω αντιγραφη στη μνημη του τηλεφωνου? Το κοιταξα λιγακι αλλα δεν βρηκα ακρη και αναγκαστηκα να κανω αντιγραφη επαφων στο τηλεφωνο.

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Σημερα πηρα το Ν82 σε μαυρο. Ομολογω οτι ειναι πολυ ωραιο κινητο και με πολλα καλουδια.

Εχω μια ερωτηση. Υπαρχει τροπος να βλεπω μονο τις επαφες που εχω στην σιμ πατωντας την αναλογη συντομευση χωρις να κανω αντιγραφη στη μνημη του τηλεφωνου? Το κοιταξα λιγακι αλλα δεν βρηκα ακρη και αναγκαστηκα να κανω αντιγραφη επαφων στο τηλεφωνο.

Ευχαριστω

Όχι, δεν γίνεται. Μόνο αυτό που έκανες είναι εφικτό.

Η επιλογή μνήμης επαφών (SIM/τηλεφώνου) γίνεται στα πιο νέα τηλέφωνα (π.χ. Ν78, Ν96 κλπ).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Ελαττωμα αυτο πολυ μικρο βεβαια αλλα δεν παυει να ειναι. Ενταξει δεν ειναι και κατι σοβαρο παντως. Απλα το εψαχνα και δεν εβρισκα απο που το αλλαζεις. Επιβεβαιωθηκαν οι σκεψεις μου παντως οτι τελικα δεν γινεται. Αυριο θα δοκιμασω καποια κολπα του εκτενεστερα π.χ. καμερα βιντεο ταχυτητα γενικως. Ελπιζω να μη με απογοητευσει.

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Signomi gia ta greeklish alla vriskomai se pc xoris ellinika.

Adimetopizo ena provlima me to n82. Allaksa sim kai mou zitaei to Lock code. Vazo to default 12345 alla den to dexetai kai oute boro na to allakso. Kamia idea??

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τον έχεις αλλάξει, και γι' αυτό δεν δέχεται τον εργοστασιακό.

Βάλε τη παλιά sim, και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν θυμάμαι καλά θα επαναφέρει τον εργοστασιακό. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ειδάλλως hard reset. Μ' αυτό γυρνάει σίγουρα ο κωδικός συσκευής στο 12345. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ με την αναβάθμιση του site επέστρεψε και το ασημί Ν82 σαν avatar..

Πολύ ωραία..;)

 

( Τελικά μάλλον πολλοί μείναμε με το ασημί και δε βάλαμε τα μαύρα πλαστικά ε; ):D

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ με την αναβάθμιση του site επέστρεψε και το ασημί Ν82 σαν avatar..

Πολύ ωραία..;)

 

( Τελικά μάλλον πολλοί μείναμε με το ασημί και δε βάλαμε τα μαύρα πλαστικά ε; ):D

Εγώ έτοιμος ήμουν να πάω να βάλω μαύρα καλύμματα, αλλά ο κύριος Μάνος μάς γλίτωσε από τα έξοδα. :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγω προλαβα και εβαλα τα μαυρα,αλλα το πλαινο πλαστικο μενει ασημι(σαν Ν78) ακομα δεν εχω καταλαβει πιο μου αρεσει πιο πολυ ασημι ή μαυρο.

Παντως η αντιθεση της μαυρης προσοψης κανει την οθονη να μοιαζει ποιο φωτεινη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω προλαβα και εβαλα τα μαυρα,αλλα το πλαινο πλαστικο μενει ασημι(σαν Ν78) ακομα δεν εχω καταλαβει πιο μου αρεσει πιο πολυ ασημι ή μαυρο.

Παντως η αντιθεση της μαυρης προσοψης κανει την οθονη να μοιαζει ποιο φωτεινη.

 

Σε κατάστημα Nokia τα έβαλες; Δε σου αλλάζουν το πλαϊνό και παραμένει ασημί;

Αν θέλεις πες μας και πόσο σου κόστισε η αλλαγή

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάζει το πλαϊνό, ψιλοβλακεία μου φαίνεται εμένα. Δε θα μου αρέσει καθόλου.

Δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω δίχρωμο το δικό μου. Αν αλλάζουν όλα σε μαύρο, κάτι γίνεται. :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε Νοκια τα αλλαξα,η αλλαγη κοστησε 45ευρω με την εργασια,μπορω να σου στειλω φωτο να το δεις.

Νομιζω ομως οτι εχει δικιο ο Panosz75 μαλλον καγκουρια μου φαινεται,ενω η πρωτη εντυπωση ηταν καλη τωρα μου φαινεται καπως.

Παντως και ολο μαυρο παλι δεν ειναι τοσο ωραιο,ειναι μονο η πρωτη εντυπωση,αρχιζω να πιστευω οτι το ασημι ειναι πιο ωραιο,αλλα μοιαζουν πολυ ψευτικα αυτα τα πλαστικα,δεν θα βγαλει ποτε κανενα Νseries με ποιοτητα κατασκευης π.χ. σαν του 6500slide?Αμαν πια.

Βλεπω και αυτα τα Samsung με symbian τα χαιρομαι.

Οποιος θελει φωτο απο την αλλαγη καλυματος ας μου στειλει ενα email.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να αγοράσω ένα πολύ καλό ζευγάρι ακούστικα..εχω δει ένα με 65 ευρώ. Μάλλον θα τα πάρω και θα τα τοποθετώ στο μπλουτουθ κιτ γιατί δεν μπορώ τα καλώδια.. Α επίσης με το μπλουτουθ κιτ που εχω παίζει παρά πολύ δύνατα όπως ένα ipod που είχα..ακούν και 5 μέτρα μακριά οι γύρω μου με τα ακουστικά .πραγματικά λύθηκε το πρόβλημα της έντασης..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τον έχεις αλλάξει, και γι' αυτό δεν δέχεται τον εργοστασιακό.

Βάλε τη παλιά sim, και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν θυμάμαι καλά θα επαναφέρει τον εργοστασιακό. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Auto einai to periergo, den ton exo allaksei kai gia epanafora ton ergostasiakon rithmiseon zitaei ton kodiko... Opote tha dokimaso to hard reset kai o theos voithos.

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις κατά νου πως θα χάσεις τα δεδομένα σου, οπότε η δημιουργία πρώτα ενός back up επιβάλλεται!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ με την αναβάθμιση του site επέστρεψε και το ασημί Ν82 σαν avatar..

Πολύ ωραία..;)

 

( Τελικά μάλλον πολλοί μείναμε με το ασημί και δε βάλαμε τα μαύρα πλαστικά ε; ):D

 

 

Εγω γιατι δεν το βρισκω;

Link to comment
Share on other sites

Bill το πρωι ειχαμε ολοι ασημι,τωρα ολοι μαυρο παλι!

Ειπα και εγω μηπως ειμαι τοσο στραβος!!!:lol:

 

 

Να ρωτησω ολους οσους το εχουν καιρο το Ν82:απο φθορα τι βλεπεται;Εμενα εχει αρχισει να ξεβαφει το κουμπακι για το καπακι της καμερας καθως και το πληκτρο με το "*+" .Επισης η μπροστα καμερα σαν εχει μαζεψει λιγο σκονη ενω το γυρω-γυρω πλαστικο σαν να εχει ενα μικρο κενο γυρω απο την οθονη....

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω μηπως ειμαι τοσο στραβος!!!:lol:

 

 

Να ρωτησω ολους οσους το εχουν καιρο το Ν82:απο φθορα τι βλεπεται;Εμενα εχει αρχισει να ξεβαφει το κουμπακι για το καπακι της καμερας καθως και το πληκτρο με το "*+" .Επισης η μπροστα καμερα σαν εχει μαζεψει λιγο σκονη ενω το γυρω-γυρω πλαστικο σαν να εχει ενα μικρο κενο γυρω απο την οθονη....

eγω εχω παρει μια θηκη σιλικονης απο το ιντερνετ και ειναι σουπερ ασε που νομιζω οτι κανει πιο στιβαρο το κιπαντ....
Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω μηπως ειμαι τοσο στραβος!!!:lol:

 

 

Να ρωτησω ολους οσους το εχουν καιρο το Ν82:απο φθορα τι βλεπεται;Εμενα εχει αρχισει να ξεβαφει το κουμπακι για το καπακι της καμερας καθως και το πληκτρο με το "*+" .Επισης η μπροστα καμερα σαν εχει μαζεψει λιγο σκονη ενω το γυρω-γυρω πλαστικο σαν να εχει ενα μικρο κενο γυρω απο την οθονη....

 

Έχεις δίκο φίλε... και γω το έχω λιγότερο από ένα μήνα και η μπροστινή κάμερα έχει λίγη σκόνη! Και φαντάσου έχω και θήκη! Το κενό το είχε από την αρχή!

Στην Νόκια (shop) που πήγα και ρώτησα μου είπαν να το αφήσω καμιά ώρα να μου το καθαρίσουν ... χωρίς χρέωση φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

[...] Να ρωτησω ολους οσους το εχουν καιρο το Ν82:απο φθορα τι βλεπεται;Εμενα εχει αρχισει να ξεβαφει το κουμπακι για το καπακι της καμερας [...]

[...] Έχεις δίκο φίλε... και γω το έχω λιγότερο από ένα μήνα και η μπροστινή κάμερα έχει λίγη σκόνη! Και φαντάσου έχω και θήκη! [...]

Κι εμένα μετά από περίπου 6 μήνες χρήσης, έχει ξεβάψει λίγο ο διακόπτης του κλείστρου της κύριας κάμερας. Επίσης στη μπροστινή κάμερα έχει μονίμως ένα σκουπιδάκι. Με ενοχλεί αισθητικά κυρίως, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν την χρησιμοποιώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...