Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μου στειλει τις αυτοματες ρυθμισεις η τιμ και ενεργοποιησω και το plus θα μπαινω σε κανονικες σελιδες τζαμπα?μεσω του browser του κινητου κατευθειαν η παλι αυτη ηταλαιπωρια μεσω του google του wind plus?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον στο εγχειριδιο λεει οτι οι φορτιστες που ειναι συμβατοι με το κινητο ειναι οι εξης:

AC-1 AC-4 AC-5 ACP-8 ACP-9 ACP-12 DC-4 kai LCH-12 με το μετασχηματιστη CA-44.

To bluetooth nokia που εχω εχει το φορτιστη AC-3. Θα εχω προβλημα αν τον χρησιμοποιησω στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενταξει δε χρειαζεται να τρελενομαστε. Οταν παμε με τις ωρες στα internet cafe στα οποια υπαρχουν 100 υπολογιστες ανοικτη σε αποσταση 10 μετρα απο εσας και ολοι συνδεδεμενοι στο internet, η ακτινοβολια του κινητου μπροστα σε αυτην εδω ειναι αμελητεα..

 

και αν περπατας στον δρομο μπορει να σου πεσει μια γλαστρα στο κεφαλι....!!!!!!!!!

το θεμα μας δεν ειναι αυτο....

το θεμα ειναι οτι η νοκια μας δουλεψε πατόκορφα και ΝΑΙ εγω ημουν ενας απο αυτους που πριν το αγορασω εδωσα μεγαλο βαρος στο σαρ αφου μετα το 73 δεν ηθελα να την ξαναπατησω .......

 

:mad::mad:

 

 

Τα παραπανω ειναι απο το sar.nokia.com..

 

Απο αυτα, καταλαβαινω πως το ποσοστο που δινει το σιτε μπορει να διαφερει απο συσκευη σε συσκευη. Για αυτο και λεει να κοιταξουμε τα manual του τηλεφωνου ωστε να δουμε την ακριβη τιμη της καθε συσκευης. Οποτε, ισως το 0.62 που λενε τα manual να ειναι αληθινο για τις συσκευες που εχετε αγορασει. Λογικα, πιστευω πως πρεπει να αλλαξαν καποια πραγματα στην συσκευη (ισως την θεση της κεραιας) με αποτελεσμα να αλλαξει και η τιμη του Sar. Για αυτο και τα manual που εχουν στο site για download λενε πλεον 1,35.

 

Εγω το σαββατο που θα παω να το παρω, θα κοιταξω το manual... Αν λεει 1,35 θα το αφησω, αν λεει 0,62 θα το παρω και ο θεος βοηθος :worry:

 

Διστυχως +200 ευρο για το n95 8g δεν τα εχω, ωστε να βγω απο τον προβληματισμο.... :(

 

 

μακαρι να ειναι ετσι αλλα παλι με υποθεσεις μιλαμε....

επισημη απαντηση καμια........

 

αν μου στειλει τις αυτοματες ρυθμισεις η τιμ και ενεργοποιησω και το plus θα μπαινω σε κανονικες σελιδες τζαμπα?μεσω του browser του κινητου κατευθειαν η παλι αυτη ηταλαιπωρια μεσω του google του wind plus?

 

φιλε εγω το εκανα αυτο που λες για πρωτη φορα...τωρα...

μπαινω κανονικα σε ολες τις σελιδες χωρις το google wind plus(λενε οτι δεν παιζει ρολο).....απο τον browser του κινητου...

το παω ομως χαλαρα μια και ο λόγαριασμος μου τελειωνει σε λιγες μερες και αν ειναι να χρεωθώ θα φανει.....:lol:

θελει μεγαλη προσοχη ομως στις ρυθμισεις γιατι αν τις βαλεις λαθος καηκες...

μπες καλυτερα στα τοπικ της wind εκει θα βρεις απαντήσεις.....

Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena problimataki eno exw apothikebmenous arithmous stin kartas sim den mous tis bgazei stis epafes kai prepei na paw gia na dw ta onomata

stis epafes sim kai otan me pernoun thl den bgazei onoma mono arithmo....giati peste ti na kanw

Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena problimataki eno exw apothikebmenous arithmous stin kartas sim den mous tis bgazei stis epafes kai prepei na paw gia na dw ta onomata

stis epafes sim kai otan me pernoun thl den bgazei onoma mono arithmo....giati peste ti na kanw

Απλά, θα πρέπει να τις αντιγράψεις στη συσκευή!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιει κανεις στο κινητο του καποιο προγραμμα voip?

αν ναι θα ηθελα καποιες λεπτομερεις...

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξω καρτα μνημης απλα αντιγραφω τα αρχεια με δεξι κλικ απο windows και επικοληση στην καινουρια ή πρεπει να το κανω με τη σουιτα της νοκια?

εννοειται την καινουρια θα τη φορμαρω πρωτα

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξω καρτα μνημης απλα αντιγραφω τα αρχεια με δεξι κλικ απο windows και επικοληση στην καινουρια ή πρεπει να το κανω με τη σουιτα της νοκια?

εννοειται την καινουρια θα τη φορμαρω πρωτα

Με αντιγραφή - επικόληση. Θα πρέπει όμως να έχεις ρυθμίσει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία και οι φάκελοι :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιει κανεις στο κινητο του καποιο προγραμμα voip?

αν ναι θα ηθελα καποιες λεπτομερεις...

 

Για δες εδώ -> Internet telephony on Nokia mobile phones :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

sas euxaristw to ekana me ta onomata...kai kati allo paw na sundethw me to wifi paw na grapsw to wepkey katw apo to router pou einai kai ta grafw molis ftanw sta prwta grammata mou exei epilogh entaksei alla molis grapsw ola ta noumera den exei epilogh entaksei gia na parei tous arithmous...
Link to comment
Share on other sites

sas euxaristw to ekana me ta onomata...kai kati allo paw na sundethw me to wifi paw na grapsw to wepkey katw apo to router pou einai kai ta grafw molis ftanw sta prwta grammata mou exei epilogh entaksei alla molis grapsw ola ta noumera den exei epilogh entaksei gia na parei tous arithmous...

Σαν WEP key μπορείς να βάλεις κωδικούς με ορισμένους αριθμούς ψηφίων.

Μήπως δεν βάζεις σωστά τον κωδικό??? Έλεγξέ τον πάλι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την εργοστασιακή κάρτα μνήμης τότε φταίει η κάρτα. Είναι ελαττωματικές. Πέτα την και πάρε μια άλλη.....

ευχαριστω... θελω να παρω μια 8gb ... αλλα τα ερωτηματα ειναι 2 :

α) να παρω την απλη ή την ultra 2? (θα δω διαφορα?)

β) και η 8gb μηπως ειναι μεγαλη και αν την γεμισεις για τα καλα κολλαει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Σαν WEP key μπορείς να βάλεις κωδικούς με ορισμένους αριθμούς ψηφίων.

Μήπως δεν βάζεις σωστά τον κωδικό??? Έλεγξέ τον πάλι.

 

26 psifia einai kai ston forito afta bazw kai einai ok...

Link to comment
Share on other sites

26 psifia einai kai ston forito afta bazw kai einai ok...

 

δοκιμασε να μπεις μεσα στο router απο internet explorer(ή παραμετροποιηση) και ριξε μια ματια αν ειναι αυτο που γραφεις. εμενα π.χ εχει 4 τετοια κλειδια.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω... θελω να παρω μια 8gb ... αλλα τα ερωτηματα ειναι 2 :

α) να παρω την απλη ή την ultra 2? (θα δω διαφορα?)

β) και η 8gb μηπως ειναι μεγαλη και αν την γεμισεις για τα καλα κολλαει το κινητο?

 

α) Αυτό δεν το ξέρω, δε νομίζω να έχει τεράστια διαφορά.

β) Έχω μία 8άρα και έχω γύρω στα 3GB ελεύθερα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το κινητό το βαραίνουν συνήθως οι πολλές εγκατεστημένες εφαρμογές και όχι τα πολλά αρχεία όπως π.χ. μουσική, φωτογραφίες, βίντεο κλπ.

 

SanDisk 8GB microSDHC από μένα. Εντελώς απροβλημάτιστη λειτουργία. ;)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

26 psifia einai kai ston forito afta bazw kai einai ok...

 

Δες αυτό που σου λέει ο φίλος εδώ:

 

δοκιμασε να μπεις μεσα στο router απο internet explorer(ή παραμετροποιηση) και ριξε μια ματια αν ειναι αυτο που γραφεις. εμενα π.χ εχει 4 τετοια κλειδια.

 

Μήπως στο router σου έχεις δηλωμένο π.χ. το key #3 και στο κινητό έχεις το key #1? Ακόμα και με σωστό το WEP key, δε θα σου το πάρει σωστό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα χτες από cosmote το Ν82 .. σημερα έβαλα στην πρόσθετη κάρτα μνήμης (ήταν ήδη μέσα στο κινητό όταν το αγόρασα) στο card reader και κατέβασα κάποιους χάρτες απο τη ΝΟΚΙΑ. Οταν την εβαλα παλι στο κινητό μου έβλαλε ότι ειναι κατεστρεμένη.. ουτε το card reader μου την αναγνωρίζει..!!! Μάλλον την γ****σα ε?
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα χτες από cosmote το Ν82 .. σημερα έβαλα στην πρόσθετη κάρτα μνήμης (ήταν ήδη μέσα στο κινητό όταν το αγόρασα) στο card reader και κατέβασα κάποιους χάρτες απο τη ΝΟΚΙΑ. Οταν την εβαλα παλι στο κινητό μου έβλαλε ότι ειναι κατεστρεμένη.. ουτε το card reader μου την αναγνωρίζει..!!! Μάλλον την γ****σα ε?

Αν μιλάς για την εργοστασιακή κάρτα μνήμης, τότε είναι πιθανόν να πήρε μέντα και να μη σου τη διαβάζει το τηλέφωνο, όχι τόσο λόγω δικής σου υπαιτιότητας, αλλά λόγω του ότι γενικά η παρτίδα με τις κάρτες μνήμης στο Ν82 αποδείχτηκε σε μεγάλο ποσοστό ελαττωματική. Οι περισσότεροι φίλοι από εδώ μέσα που έχουν το Ν82 (κι εγώ ανάμεσά τους) αναγκαστήκαμε να αφήσουμε στην άκρη την εργοστατιακή και να αγοράσουμε άλλη κάρτα μνήμης. Καλό θα ήταν να κάνεις το ίδιο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω απο καιρο και ολο ξεχναω......

γιατι με το hands free του κινητου ενω μπορω να αλλαξω σταθμους στο ραδιο κανονικα δεν μπορω οταν ακουω Mp3 να "βαλω" το επομενο κομματι....???

εκει δηλαδη ειναι "νεκρο"........

εχετε να προτείνεται σε γενικες γραμμες ενα καλο hands free για το κινητο που να τα κανει ολα αυτα μαζι....(γιατι απο δω και περα θα το χρειαστούμε το hands free ετσι και αλλιως.........).....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω απο καιρο και ολο ξεχναω......

γιατι με το hands free του κινητου ενω μπορω να αλλαξω σταθμους στο ραδιο κανονικα δεν μπορω οταν ακουω Mp3 να "βαλω" το επομενο κομματι....???

εκει δηλαδη ειναι "νεκρο"........

εχετε να προτείνεται σε γενικες γραμμες ενα καλο hands free για το κινητο που να τα κανει ολα αυτα μαζι....(γιατι απο δω και περα θα το χρειαστούμε το hands free ετσι και αλλιως.........).....

 

Αν θέλεις κάτι σε ενσύρματο, που θα μπορείς να ακούσεις και το ενσωματωμένο ραδιόφωνο του κινητού, θα σου πρότεινα αυτό. Το έχω και είναι πολύ καλό. Βάζεις και τα ακουστικά της αρεσκείας σου.

 

Κάτι σε ασύρματο (Bluetooth Stereo, χωρίς οθόνη, μόνο με πλήκτρα ελέγχου) θα σου πρότεινα αυτό και αυτό. Εννοείται ότι με αυτά δε μπορείς να ακούσεις το ράδιο του κινητού, παρά μόνο mp3. Κι εδώ βάζεις τα ακουστικά της αρεσκείας σου.

 

:)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για την εργοστασιακή κάρτα μνήμης, τότε είναι πιθανόν να πήρε μέντα και να μη σου τη διαβάζει το τηλέφωνο, όχι τόσο λόγω δικής σου υπαιτιότητας, αλλά λόγω του ότι γενικά η παρτίδα με τις κάρτες μνήμης στο Ν82 αποδείχτηκε σε μεγάλο ποσοστό ελαττωματική. Οι περισσότεροι φίλοι από εδώ μέσα που έχουν το Ν82 (κι εγώ ανάμεσά τους) αναγκαστήκαμε να αφήσουμε στην άκρη την εργοστατιακή και να αγοράσουμε άλλη κάρτα μνήμης. Καλό θα ήταν να κάνεις το ίδιο. ;)

και με την 3μηνη δωρεαν φωνητική πλοήγηση τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον θα παω για το clip d-radio της i.tech. Με ραδιοφωνο, οθονη και πληρη χειρισμο των mp3.

 

Πολύ καλή επιλογή. Αν δεν είχα πάρει ήδη το Clip Vibrate θα έπαιρνα το στερεοφωνικό που λες. Η ύπαρξη οθόνης είναι πολύ θετικό χαρακτηριστικό.

 

και με την 3μηνη δωρεαν φωνητική πλοήγηση τι γίνεται?

Πραγματικά δεν ξέρω αν και πώς μπορείς να κάνεις κάτι. Η δωρεάν φωνητική πλοήγηση συνδυάζεται μόνο με την εργοστασιακή κάρτα μνήμης. Αν αγοράσεις άλλη, δε θα μπορείς να έχεις δωρεάν φωνητική πλοήγηση, παρά μόνο αν αγοράσεις άλλη. Βέβαια αν δοκιμάσεις τις άλλες εφαρμογές που κυκλοφορούν, θα ξεχάσεις το Nokia Maps. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πανος σε ευχαριστω για την απαντηση......

πηρα τελικα σημερα αυτο...

http://www.targetsales.gr/accessories_details.aspx?PID=870&D=1

 

πολυ καλο.....:):)

και φυσικα δεν πρόκειται να βγει απο το κινητο.....:p(μετα τις τελευταίες εξελιξεις.....)

Link to comment
Share on other sites

πανος σε ευχαριστω για την απαντηση......

πηρα τελικα σημερα αυτο...

http://www.targetsales.gr/accessories_details.aspx?PID=870&D=1

 

πολυ καλο.....:):)

και φυσικα δεν πρόκειται να βγει απο το κινητο.....:p(μετα τις τελευταίες εξελιξεις.....)

Είναι όντως πολύ καλό, αλλά έχει δύο μειονεκτήματα:

1) Γενικά τα ενσύρματα δε σε προστατεύουν τόσο από την ακτινοβολία όσο τα Bluetooth ακουστικά.

2) Νομίζω ότι κι εδώ παίζει η περίπτωση του handsfree του Ν95. Κι αυτό εδώ έχει ενσωματωμένη μπαταρία η οποία κάποτε θα τελειώσει. Στο Nokia shop που είχα ρωτήσει δεν είναι σίγουροι αν όντως αλλάζει η μπαταρία. Αν όντως δεν αλλάζει, μένεις με το controller στο χέρι γιατί τα πλήκτρα ελέγχου τροφοδοτούνται από την μπαταρία. :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο εγχειριδιο λεει οτι οι φορτιστες που ειναι συμβατοι με το κινητο ειναι οι εξης:

AC-1 AC-4 AC-5 ACP-8 ACP-9 ACP-12 DC-4 kai LCH-12 με το μετασχηματιστη CA-44.

To bluetooth nokia που εχω εχει το φορτιστη AC-3. Θα εχω προβλημα αν τον χρησιμοποιησω στο κινητο?

 

Ξερει κανεις τιποτα????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...