Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia exoume kamoia enimerwsi gia to pote estw 8a einai available ta maura kapakia sta nokia club gia to n82???

EPeisis kana sw update dn vgike akoma???:p

 

Filika

 

Nikolas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους μετά απο 4 ημέρες κατάφερα να διαβάσω όλο το θέμα και θα προτείνω σε όλους να κάνουν το ίδιο πριν ερωτήσουν κάτι. Έχω διαβάσει τουλάχιστον 2-3 φορές τις ίδιες ερωτήσεις και τις ίδιες απαντήσεις..

Τέλος πάντων....

Είμαι και εγώ ένας ευτύχισμενος κάτοχος του συγκεκριμένου κινήτου και μπορώ να πω από την χρήση που έχω κάνει εδώ και μια εβδομάδα ότι το κινήτο είναι Value for Money...

Δεν θα αναφέρω τα πολύ καλά χαρακτηριστικά που έχουν προαναφέρει πολλοί άλλοι, αλλά θα πω αυτά που με ενόχλησαν αυτήν την εβδομάδα.

1ον. Ποιότητα κατασκευής: τα πλαστικά καλύματα αφήνουν κενά και πολύ φοβάμαι την σκόνη στο μέλλον ενω και ο ήχος που κάνουν δείχνει φτηνή ποιότητα...

2ον. Χωρίς να έχω βάλει κανένα πρόγραμμα ακόμα είχα το πρώτο μου κόλλημα (βγάλσιμο μπαταρίας) σήμερα (είχα ανοικτά: α)την παρουσίαση φωτογραφιών και β) το μητρώο:wacko: ΜΟΝΟ)

Κατά τα άλλα το κινήτο είναι SUPER και το προτείνω ανεπιφύλακτα...

Sorry για το μεγεθος του μηνύματος

Live your Life, the way you Like....

But don't hurt me....

Link to comment
Share on other sites

paidia exoume kamoia enimerwsi gia to pote estw 8a einai available ta maura kapakia sta nokia club gia to n82???

EPeisis kana sw update dn vgike akoma???:p

 

Filika

 

Nikolas

 

Λογικά όταν θα έρθει το ίδιο το κινητό με τη μαύρη έκδοση, τότε περίπου θα κυκλοφορήσουν και τα αντίστοιχα καπάκια για τους υπόλοιπους λάτρεις του μαύρου. :)

 

Το καινούργιο firmware update θα έρθει σύντομα από ό,τι μας έχουν υποσχεθεί οι Φινλανδοί, με την πολυαναμενόμενη ενσωμάτωση του geotagging στο μενού της κάμερας του τηλεφώνου (και μακάρι να έχει και διορθώσεις στη φωτεινότητα της οθόνης ;)).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να βελτιώσουν λίγο το music player πχ να παίζει folders και καλύτερο shuffle mode, βαρίεμαι να ακούω τα ίδια τραγούδια μετά απο λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να βελτιώσουν λίγο το music player πχ να παίζει folders και καλύτερο shuffle mode, βαρίεμαι να ακούω τα ίδια τραγούδια μετά απο λίγο.

 

Το shuffle mode υπάρχει κανονικότατα, απλά το ονομάζει "ανακάτεμα". ;)

Όσο για την αναπαραγωγή από φακέλους, δε νομίζω να γίνει τίποτα, καθώς αυτό είναι γενική τακτική της Nokia στα music player των τηλεφώνων της.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως την κρατάει τη άδεια πλοήγησης, αλλά θα έχεις άλλα προβλήματα αν το βάλεις.

Σου προτείνω να μην το βάλεις.

Στο γράφει και η ίδια η ΝΟΚΙΑ ότι έχει προβλήμα στην φωνητική πλοήγηση στην ΒΕΤΑ...

Σας ευχαριστω για την συμβουλη! Ημουν στο τσακ να το αλλαξω.

Οι χαρτες του teleatlas δεν παλευονται οσον αφορα την επαρχια! :(

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σχεδον ενα μηνα μετα με το κινητο.......οι αποψεις μου.....:)

καμερα...ρε παιδια ειναι κορυφή....

το τι "βραδυνές" εχω βγαλει με το φλας δεν περιγράφεται συλλογή ολοκληρη!!!!!!!!

πραγματικο απαιχτο σε αυτο....

και το βιντεο σουπερ επισης...

gps....τι να πω..καμια σχεση με 95 απλο και 8g....πραγματικα συνδέεται σχεδον αμεσως και το sygic ειναι οτι καλυτερο....!!!!!!

εφαρμογες....απλα ΑΠΕΙΡΕΣ!!!!!!!!

εμενα δεν με χαλασαν ουτε τα πλαστικα που λετε και ολα τα σχετικα....

μου αρεσει που ενα τοσο "μικρο" κινητο εχει σχεδον τα παντα μπαινει στην τζεπη σου ειναι ελαφρύ και γενικα ξεχνας οτι το εχεις μαζι σου....

τελος το wifi ειναι ΑΠΑΙΧΤΟ....

συνδέεται με την μια.....και γενικα βρισκει πιο γρηγορα "πηγές" απο τα 95αρια.....

 

αρνητικα.....

πρεπει να διορθώσουν την οθονη και την φωτεινότητα και μαλιστα αμεσως.....

ηχεια ναι ειναι καλα αλλα καμια σχεση με τα 95αρια...εκει τα mp3 "βαρουσαν" κανονικα...εδω απλά καμια σχεση......

και το ραδιο σε ανοιχτή ακροαση ειναι ενα χαλι και μισο...σε χειρότερα επίπεδα απο το n95 που ειχε μεγαλο προβλημα στο θεμα του ραδιου επισης...

ελπιζω να "ανεβασουν" την ένταση με το νεο update(σε αυτο το σημειο ακομη και το n73 μας "βαζει" κατω.....)...κρίμα...

ένταση απο τα ακουστικά...θα μπορουσε να ειναι ενα κλικ δυνατότερη....γιατι το κανει αυτο το πραγμα η νοκια δεν μπορω να καταλάβω....(ιδια κατασταση και στα 95αρια.....).....

 

μπαταρια....κατι παραπανω ρε παιδια...δεν ειναι δυσκολο....

σαν απλο κινητο κραταει μερες σαν "ολα τα αλλα" δεν βγαζεις την μερα...και ειναι κριμα.......

 

σε γενικες γραμμες το κινητο φυσάει....

πραγματικα ειναι απο τα κινητα που οπως δειχνουν τα πραγματα θα κρατησωωωω για πολυ καιροοοοο...

(επιτελους.....:lol:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!λοιπον εδω και πολυ καιρο ψαχνω car mount kit holder(αναθεμα το πω λεγεται στα ελληνικα..τεσπα)!Θα μου πειτε μα καλα δεν βρηκεσ τπτ?Ακουστε πως εχει και περιμενω απαντισεις απο οσα παιδια εχουν βρει λυση!σε ολα τα καινουρια αυτοκινητα εχουν κανει ενα μπαμπριζ για το πeος...ποθ κανουν αυτο το χλουπ το κουρμπαριστο με αποτελεσμα κανενα με βεντουζα για τζαμι να μην βολευει ουτε στην οδηγηση ουτε στην χρηση του κινητου...για να σας προλαβω...δεν μπορω να το στηριξω ουτε απο εκει που βγαινει ο αερας γιατι στο παλιοαμαξο που εχω οι γριλιεσ του αεραγωγου κοιτανε στον ουρανο μονο!Συγνωμη για το μεγεθος του post!ελπιζω σε απαντηση-βοηθεια
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα κι εγώ τη sandisk 8GB.

 

Πώς μεταφέρω τα δεδομένα χωρίς να χάσω τη δωρεάν φωνητική πλοήγηση?

 

Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου. :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ειναι απο τα κινητα που οπως δειχνουν τα πραγματα θα κρατησωωωω για πολυ καιροοοοο...

(επιτελους.....:lol:)

 

Ετσι λεω και εγω ,για να δουμε ομως ! :p

 

Παιδιά πήρα κι εγώ τη sandisk 8GB.

 

Πώς μεταφέρω τα δεδομένα χωρίς να χάσω τη δωρεάν φωνητική πλοήγηση?

 

Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου. :O:O:O

 

Καλοριζικη και καλο γεμισμα !

Μπορεις ,ειτε με card reader ,ειτε με το καλωδιο (λειτουργια USB-->μεταφορα δεδομενων) , να μεταφερεις το περιεχομενο

της παλιας καρτας στην νεα ,αφου πρωτα (αν δεν το εχεις κανει

ηδη) εχεις ενεργοποιησει να φαινονται τα "κρυφα" αρχεια στο pc σου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Ν82 περίπου μία εβδομάδα. Μου παρουσίαζει συχνά αλλά όχι συνεχώς το ακόλουθο πρόβλημα: κατά την διάρκεια της κλήσης παραμορφώνει αρκετά τη φωνή του συνομιλητή, εμφανίζοντας αρκετά παράσιτα που κάνουν δύσκολη τη συνομιλία ενώ μερικές φορές ακούγονται μόνον παράσιτα που κάνουν εντελώς αδύνατη τη συνομιλία.

Το πρόβλημα δείχνει να είναι πιο έντονο όταν η συνομιλία γίνεται με το ενσωματωμένο ακουστικό της συσκευής και λιγότερο με ανοικτή συνομιλία καθώς και αν μειωθεί η ένταση του ήχου στο ακουστικό.

Εψαξα και στα διάφορα forums της Nokia και υπάρχουν 2 - 3 αναφορές στο ίδιο πρόβλημα χωρίς όμως απάντηση.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν πρόκειται για κάποιο τεχνικό πρόβλημα ή είναι απλά θέμα κάποιων ρυθμίσεων; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη και καλο γεμισμα !

Μπορεις ,ειτε με card reader ,ειτε με το καλωδιο (λειτουργια USB-->μεταφορα δεδομενων) , να μεταφερεις το περιεχομενο

της παλιας καρτας στην νεα ,αφου πρωτα (αν δεν το εχεις κανει

ηδη) εχεις ενεργοποιησει να φαινονται τα "κρυφα" αρχεια στο pc σου.

 

Thanx nervous!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Ν82 περίπου μία εβδομάδα. Μου παρουσίαζει συχνά αλλά όχι συνεχώς το ακόλουθο πρόβλημα: κατά την διάρκεια της κλήσης παραμορφώνει αρκετά τη φωνή του συνομιλητή, εμφανίζοντας αρκετά παράσιτα που κάνουν δύσκολη τη συνομιλία ενώ μερικές φορές ακούγονται μόνον παράσιτα που κάνουν εντελώς αδύνατη τη συνομιλία.

Το πρόβλημα δείχνει να είναι πιο έντονο όταν η συνομιλία γίνεται με το ενσωματωμένο ακουστικό της συσκευής και λιγότερο με ανοικτή συνομιλία καθώς και αν μειωθεί η ένταση του ήχου στο ακουστικό.

Εψαξα και στα διάφορα forums της Nokia και υπάρχουν 2 - 3 αναφορές στο ίδιο πρόβλημα χωρίς όμως απάντηση.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν πρόκειται για κάποιο τεχνικό πρόβλημα ή είναι απλά θέμα κάποιων ρυθμίσεων; ευχαριστώ

 

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα αν θυμαμαι καλα και στα πρωτα Ν95 το ιδιο γινοταν και το πηγαιναν για αντικατασταση...Καλυτερα να ρωτησειςς στο μαγαζι που το πηρες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατηρησα οτι οταν το εχω γυρισμενο στο πλάι (απο την πλευρα που ειναι usb θυρα,καρτα μνημης,τροφοδοσια) η δονηση "ακουγεται" περιεργα,σαν να εχει ξεβιδωθει κατι.Μονο ομως σε εκεινη την πλευρα συμβαινει.Το εχει παρατηρησει αλλος;

Η δονηση ειναι στην μπαταρια ή στο σωμα του τηλεφωνου;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Ν82 περίπου μία εβδομάδα. Μου παρουσίαζει συχνά αλλά όχι συνεχώς το ακόλουθο πρόβλημα: κατά την διάρκεια της κλήσης παραμορφώνει αρκετά τη φωνή του συνομιλητή, εμφανίζοντας αρκετά παράσιτα που κάνουν δύσκολη τη συνομιλία ενώ μερικές φορές ακούγονται μόνον παράσιτα που κάνουν εντελώς αδύνατη τη συνομιλία.

Το πρόβλημα δείχνει να είναι πιο έντονο όταν η συνομιλία γίνεται με το ενσωματωμένο ακουστικό της συσκευής και λιγότερο με ανοικτή συνομιλία καθώς και αν μειωθεί η ένταση του ήχου στο ακουστικό.

Εψαξα και στα διάφορα forums της Nokia και υπάρχουν 2 - 3 αναφορές στο ίδιο πρόβλημα χωρίς όμως απάντηση.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν πρόκειται για κάποιο τεχνικό πρόβλημα ή είναι απλά θέμα κάποιων ρυθμίσεων; ευχαριστώ

 

Σίγουρα μοιάζει με πρόβλημα του ηχείου,στη θέση σου θα ζητούσα άμεση αντικατάσταση αφού χρονικά είναι εντός προθεσμίας(σε κάποια καταστήματα όπως πχ. ΠΛΑΙΣΙΟ ισχύουν 7 μέρες για την αντικατάσταση),μην παιδεύεσαι με service κλπ.,ζήτα άμεση αντικατάσταση;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Ν82 περίπου μία εβδομάδα. Μου παρουσίαζει συχνά αλλά όχι συνεχώς το ακόλουθο πρόβλημα: κατά την διάρκεια της κλήσης παραμορφώνει αρκετά τη φωνή του συνομιλητή, εμφανίζοντας αρκετά παράσιτα που κάνουν δύσκολη τη συνομιλία ενώ μερικές φορές ακούγονται μόνον παράσιτα που κάνουν εντελώς αδύνατη τη συνομιλία.

Το πρόβλημα δείχνει να είναι πιο έντονο όταν η συνομιλία γίνεται με το ενσωματωμένο ακουστικό της συσκευής και λιγότερο με ανοικτή συνομιλία καθώς και αν μειωθεί η ένταση του ήχου στο ακουστικό.

Εψαξα και στα διάφορα forums της Nokia και υπάρχουν 2 - 3 αναφορές στο ίδιο πρόβλημα χωρίς όμως απάντηση.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν πρόκειται για κάποιο τεχνικό πρόβλημα ή είναι απλά θέμα κάποιων ρυθμίσεων; ευχαριστώ

 

Γυρνα το σε 2g δικτυο μονο αν δεν το εχεις ηδη,

και παρατηρησε αν συνεχιζει να στο κανει .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γυρνα το σε 2g δικτυο μονο αν δεν το εχεις ηδη,
και παρατηρησε αν συνεχιζει να στο κανει 

 

Το έχω ήδη κάνει. Συνεχίζει να παρουσιάζει το πρόβλημα ίσως σε μικρότερο βαθμό

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια βοηθεια παδια απο εσας που ειχατε ν73 κ τωραν 82...θελω τις διαφορες τους...εκτος απο την καμερα..ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια βοηθεια παδια απο εσας που ειχατε ν73 κ τωραν 82...θελω τις διαφορες τους...εκτος απο την καμερα..ευχαριστω

  • Μεγαλύτερη RAM
  • Καλύτερη Κάμερα + Flash
  • Καλύτερο & ταχύτερο λειτουργικό λόγω μεγαλύτερου επεξεργαστή
  • Ενσωμάτωση GPS
  • Ταχύτερο μενού
  • Καλύτερη οθόνη

Δες και εδώ πιο αναλυτικά: N73, N82.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

to mauro tha kukloforisei mesa ston aprilio?kserei kaneis tipota?

 

Τίποτα επίσημο ακόμα δυστυχώς.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως ή αν γίνεται να προβάλλεται η εικόνα εισερχόμενης κλήσης ( δεδομένου ότι έχει καταχωρηθεί) σε όλη την οθόνη ( full screen) και όχι μικρή ( thumbnail) ??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως ή αν γίνεται να προβάλλεται η εικόνα εισερχόμενης κλήσης ( δεδομένου ότι έχει καταχωρηθεί) σε όλη την οθόνη ( full screen) και όχι μικρή ( thumbnail) ??

 

Ευχαριστώ

Γίνεται μόνο μέσω εφαρμογής.

Υπάρχει το Best Full Screen Caller.

 

Ό,τι άλλο θέλεις από εφαρμογές απευθύνσου στο αντίστοιχο επίσημο θέμα: [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2 - Μέρος ΙΙ

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο μέσω εφαρμογής.

Υπάρχει το Best Full Screen Caller.

 

Ό,τι άλλο θέλεις από εφαρμογές απευθύνσου στο αντίστοιχο επίσημο θέμα: [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2 - Μέρος ΙΙ

 

Ευχαριστώ.. δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να βάλω εφαρμογή για αυτό ... έλεγα μήπως γίνεται μέσω του μενού? αλλα μάλλον όχι . Ευχαριστώ ούτος ή άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...