Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι πολυ. εχεις καινουργιο pc; μπας και μασαει τιποτα. εμενα συνολικα το κατεβασμα και η εγκατασταση εκανε 25' με 1mbit.

Οκ είχε κολλήσει και έκανα restart... Α ρε mac...

 

768 είναι στο γραφείο οποτε θα μας πάρει λίγο παραπάνω υποψιάζομαι.... :(

 

Όλα οκ! Αν και ανοιγόκλεισε 2 φορές και μετά έπαιζε η οθόνη και φοβήθηκα μην έκανα αμλακία...

 

Και ένα πράγμα που με παραξένεψε ήταν ότι κάποια στιγμή έγραψε στην οθόνη safe mode N95??????

 

Αλλά με *#0000# βγάζει σωστά πράγματα...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να πάρω για το N82 ένα καλώδιο για σύνδεση με τον H/Y.

Η χρήση του θα είναι σε καθημερινή βάση να συγχρονίζω το τηλέφωνο με το ημερολόγιο του outlook χρησιμοποιώντας το pc suite.

Αν πάρω για την σύνδεση αυτή ένα Bluetooth για το pc και όχι καλώδιο θα είναι πιο εύχρηστο ?

Ποια είναι η γνώμη σας : Bluetooth ή καλώδιο. Και αν είναι καλύτερο το BT ποιο είναι ποιο αξιόπιστο ?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω για το N82 ένα καλώδιο για σύνδεση με τον H/Y.

Η χρήση του θα είναι σε καθημερινή βάση να συγχρονίζω το τηλέφωνο με το ημερολόγιο του outlook χρησιμοποιώντας το pc suite.

Αν πάρω για την σύνδεση αυτή ένα Bluetooth για το pc και όχι καλώδιο θα είναι πιο εύχρηστο ?

Ποια είναι η γνώμη σας : Bluetooth ή καλώδιο. Και αν είναι καλύτερο το BT ποιο είναι ποιο αξιόπιστο ?

Το καλώδιο (micro USB) έρχεται μαζί με το κινητό.

Καλύτερο είναι φυσικά το Bluetooth λόγω της ασύρματης σύνδεσης (λιγότερα καλώδια)... κατά τα άλλα είναι το ίδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω το καλώδιο αλλά θέλω και στο σπίτι και στο γραφείο.

Οπότε αν είναι το ίδιο λογικό είναι να πάρω ένα Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο εχει outlook??Msn??Με τισ σελιδες τις ανοιγει κανονικα η εχετε κανενα προβλημα?:O:blink:

Μια χαρά τις ανοίγει τις σελίδες.

Για messenger κατέβασε το Windows Live Messenger.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω για το N82 ένα καλώδιο για σύνδεση με τον H/Y.

Η χρήση του θα είναι σε καθημερινή βάση να συγχρονίζω το τηλέφωνο με το ημερολόγιο του outlook χρησιμοποιώντας το pc suite.

Αν πάρω για την σύνδεση αυτή ένα Bluetooth για το pc και όχι καλώδιο θα είναι πιο εύχρηστο ?

Ποια είναι η γνώμη σας : Bluetooth ή καλώδιο. Και αν είναι καλύτερο το BT ποιο είναι ποιο αξιόπιστο ?

 

Το μόνο μειονέκτημα του ΒΤ είναι η ταχύτητα του.

Αν δηλαδή κάποια στιγμή εκτός από τις επαφές θέλεις να μεταφέρεις ας πούμε videos δε λέει γιατί η μεταφορά θα γίνεται με περίπου 50kbps..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο εχει outlook??Msn??Με τισ σελιδες τις ανοιγει κανονικα η εχετε κανενα προβλημα?:O:blink:

 

Για outlook αν εννοείς exchange activesync έχει το αντίστοιχο mail for exchange το οποίο λειτουργεί μια χαρά.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση στους χάρτες που λες nervous γίνετε με την αναβαθμιση η την κάνουμε εμεις?:)

 

Μιλησα για αναβαθμιση της εφαρμογης "χαρτες"

Εγινε μεσω της τελευταιας αναβαθμισης .

Δεν εχω κοιταξει στο xxxxxxxxxxxx αν εχει κυκλοφορησει

και ξεχωριστα σαν εφαρμογη .Νομιζω πως ναι .

 

Αναβαθμιση των χαρτων κανεις ως γνωστον

μεσω του map loader οταν φυσικα υπαρξει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είπατε πως με τη sim της vodafone δε δουλεύει το msn messenger, παιζει ρόλο που η δικιά μου είναι παλιά? Αν δε λύνεται το πρόβλημα, τι μπορώ να κάνω για να το χρησιμοποιήσω?

 

και κάτι άσχετο: nervous αυτό που γράφεις στην υπογραφή σου είναι δικό σου ή είναι κάποιου άλλου?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι εχει παθει σημερα το opera mini και δεν λεει να συνδεθει μεσω wind plus με το Ν82.εχει κανεις παρομοιο προβλημα?
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είπατε πως με τη sim της vodafone δε δουλεύει το msn messenger, παιζει ρόλο που η δικιά μου είναι παλιά? Αν δε λύνεται το πρόβλημα, τι μπορώ να κάνω για να το χρησιμοποιήσω?

 

Βασικά εσύ που έχεις παλιά παίζει και να δουλεύει. Αν ισχύει για Ν82. Ως τώρα δεν έχει πει κανείς κάτι. Συνέβαινε όμως στο Ν95.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το Ν82. Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος αν και πού υπάρχουν προγράμματα για το κινητό κι επίσης αν το gps είναι δωρεάν ή αν χρεώνεται από την εταιρεία παροχής δικτύου ως υπηρεσία. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το Ν82. Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος αν και πού υπάρχουν προγράμματα για το κινητό κι επίσης αν το gps είναι δωρεάν ή αν χρεώνεται από την εταιρεία παροχής δικτύου ως υπηρεσία. Ευχαριστώ.

 

Υπάρχουν αμέτρητα προγράμματα στο

xxxxxxxxxxxx

 

Η χρήση του GPS δεν χρεώνεται, είναι δωρεάν

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

κι επίσης αν το gps είναι δωρεάν ή αν χρεώνεται από την εταιρεία παροχής δικτύου ως υπηρεσία. Ευχαριστώ.

Το GPS είναι απολύτως δωρεάν!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αν χρησιμοποιει και το A-GPS για ταχυτερο εντοπισμο σηματος δεν ξερω αν ειναι "απολυτως" δωρεαν...

 

Το A-GPS χρησιμοποιεί σήμα GSM/GPRS, οπότε έστω και λίγο σε χρεώνει. Το χρησιμοποιεί όμως μόνο στην αρχή προκειμένου να βρει το ακριβές στίγμα σου, μέσω της κυψέλης του δικτύου κινητής. Από εκεί και πέρα αποσυνδέεται.

 

Όπως και να έχει πάντως μπορείς να δεις αν χρεώνεσαι και πόσο. Ειδικά το smart2go/Χάρτες (δεν ξέρω για τις άλλες εφαρμογές GPS navigation) σου δείχνει κάτω αριστερά αριθμό kb που κατεβάζεις, οπότε ανά πάσα στιγμή ξέρεις τι γίνεται. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα.Με το που τοποθετω την καρτα μνημης κολλαει το τηλεφωνο..Οταν δεν την εχω ολα οκ..Γιατι?Επισης προσπαθω να περασω την 11 αλλα στο NSU μου λεει οτι δεν υποστηριζεται το κινητο μου..Τι μπορει να συμβαινει?Ειναι απο αλφα κοπυ
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα.Με το που τοποθετω την καρτα μνημης κολλαει το τηλεφωνο..Οταν δεν την εχω ολα οκ..Γιατι?Επισης προσπαθω να περασω την 11 αλλα στο NSU μου λεει οτι δεν υποστηριζεται το κινητο μου..Τι μπορει να συμβαινει?Ειναι απο αλφα κοπυ

λοιπον Eki_013 περασα το ιδιο προβλημα χτες..εβαζα την καρτα μνημης και κολλαγε.την εβγαζα κ ολα οκ..το θεμα ειναι οτι περασες κατι στην καρτα μνημης π κολλαει το τηλεφωνο..πηγα στο νοκια σοπ κ καναμε φορματ στο τηλεφωνο(το κανεις ενω εισαι στην οθονη αναμονης πατωντας *#7370#)αλλα φορματ και στην καρτα..την φωνητικη πλοηγηση ΔΕΝ την χανεις,κατεβασε την εκ νεου απο το ιντερνετ και αν δεν μπορεις καλεσε το 0080044144300.δινεις το ιμει σου και τον αριθμο σ και μετα απο μια ωρα σου δινει τον κωδικο να βαλεις παλι την φωνητικη πλοηγηση!επισης εμενα το κινητο μου κολλησε οταν εγκατεστησα κατι π κατεβασα απο εδω;)

Link to comment
Share on other sites

την φωνητικη πλοηγηση ΔΕΝ την χανεις,κατεβασε την εκ νεου απο το ιντερνετ και αν δεν μπορεις καλεσε το 0080044144300.δινεις το ιμει σου και τον αριθμο σ και μετα απο μια ωρα σου δινει τον κωδικο να βαλεις παλι την φωνητικη πλοηγηση!επισης εμενα το κινητο μου κολλησε οταν εγκατεστησα κατι π κατεβασα απο εδω;)

 

 

Ενδιαφέρον...

Για λέγε, για λέγε...

 

Πώς να την κατεβάσω από το internet???

Τι κωδικό λες???? :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα.Με το που τοποθετω την καρτα μνημης κολλαει το τηλεφωνο..Οταν δεν την εχω ολα οκ..Γιατι?Επισης προσπαθω να περασω την 11 αλλα στο NSU μου λεει οτι δεν υποστηριζεται το κινητο μου..Τι μπορει να συμβαινει?Ειναι απο αλφα κοπυ

 

Ο λογος που δεν βλεπει το κινητο ειναι οτι δεν εχεις την κενουργια εκδοση του NSU.

 

Κατεβασε το απο εδω, ειναι 15 mb (την ελληνικη εκδοση)

 

http://europe.nokia.com/A4579163

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τα φώτα σας. :help:

 

Έχω φορμάρει το τηλέφωνο και περνάω χειροκίνητα τις επαφές μου για να έχω φωνητική κλήση.

 

Εκεί που έχω περάσει 28 επαφές και μου δημιουργεί κανονικά εικονίδιο φωνητικής κλήσης, στην 29η επαφή δεν εμφανίζει το εικονίδιο, και φυσικά δεν υπάρχει η επιλογή αναπαραγωγής φράσης.

Όσες και να προσθέσω από εδώ και πέρα, δεν έχουν φωνητική κλήση. Εννοείται ότι το τηλέφωνο είναι καθαρό, δεν έχει προστεθεί τίποτα, ούτε στην κάρτα μνήμης ούτε στη μνήμη του τηλεφώνου.

 

Τι κάνω λάθος?... :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τα φώτα σας. :help:

 

Έχω φορμάρει το τηλέφωνο και περνάω χειροκίνητα τις επαφές μου για να έχω φωνητική κλήση.

 

Όπως έγραψα και πιο πάνω, Μετέφερα τις επαφές μου από το Ε65 στο Ν82 με την εφαρμογή "μεταφορά" από το μενού του κινητού πολύ εύκολα και έχω κανονικά και φωνητική κλήση..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον...

Για λέγε, για λέγε...

 

Πώς να την κατεβάσω από το internet???

Τι κωδικό λες???? :blink:

Panosz75 απο οσα ειχα ακουσει εδω νομιζα οτι την ειχα χασει την φωνητικη πλοηγηση..αλλα οχι!αν παρεις τηλεφωνο στον αριθμο π εδωσα συνδεεσε με το customer care της νοκια στις βρυξελες..δινεις ιμει,αριθμο τηλεφωνου και μετα απο λιγο σε καλουνε και σου δινουν τον κωδικο για να βαλεις ξανα την φωνητικη πλοηγηση!

 

Panosz75 απο οσα ειχα ακουσει εδω νομιζα οτι την ειχα χασει την φωνητικη πλοηγηση..αλλα οχι!αν παρεις τηλεφωνο στον αριθμο π εδωσα συνδεεσε με το customer care της νοκια στις βρυξελες..δινεις ιμει,αριθμο τηλεφωνου και μετα απο λιγο σε καλουνε και σου δινουν τον κωδικο για να βαλεις ξανα την φωνητικη πλοηγηση!

υπ'οψην τον κωδικο τον βαζεις αφου εισαι στην πλοηγηση του gps πατωντας επιλογες->προσθετες υπηρεσιες->Προσθ.Πλοηγ.->αποδοχη και αφου επιλεξεις ποιες χωρες περιλαμβανονται μετα σου ζηταει τον κωδικο!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι εχει παθει σημερα το opera mini και δεν λεει να συνδεθει μεσω wind plus με το Ν82.εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Φιλε μου εδω και 2 μερες μου κανει και μενα τα ιδια...τον απεγκατεστησα και δουλευω τον browser του κινητου,βολικοτατος...

 

Εν τω μεταξυ, γενικα τις τελευταιες μερες πρεπει να τρωει φρικες το WIND PLUS NON-STOP, αλλες φορες συνδεεται και αλλες οχι...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...