Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια απο που μπορω να βρω μπαταρια για το Ν82 σε προσιτη τιμη?

 

Το ακριβως απο πανω σου ποστ εχει ενα λινκ καθως και πληροφοριες :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβως απο πανω σου ποστ εχει ενα λινκ καθως και πληροφοριες :blink:

Αυτο το είδα φίλε μου απλα λέω αν υπαρχει κατι προσιτο σε αυθεντικό...

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω ενα νοκια ν82 και σε μια φαση εκανα φορματ στην καρτα ειχα και καποια προγραμματα που σβηστηκαν.

αφου εκανα φορματ πηγα να κατεβασω την εφαρμογη απο νοκια ιντερνετ ραδιο απο το ovi store την

κατεβαζει και λεει οτι ειναι εκγατεσημενη ενω δεν ειναι.

εκανα reinstall το τελευταιο firmware αλλα παλι τα ιδια.

τι πρεπει να κανω για να σβηστουν τα παντα απο την μνημη του τηλεφωνου ?

δηλαδη τα προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

μα σου λεω περασα ξανα το firmware θα σβησουν με ενα φορματ?

Link to comment
Share on other sites

Ισως να χρειαζεται φορματ επειδη με το update δεν σβηνονται/επηρεαζονται τα δεδομενα του κινητου απ'την μνημη, οπως επαφες φωτος αρχεια κλπ... Και το προγραμμα ειναι προφανως στην καρτα μνημης η οποια δεν επηρεαζεται ουτε αυτη απο το update...

 

;)

 

εχεις δικιο μολις το εκανα ευχαριστω

 

Χαιρομαι που βοηθησα! ;)

 

Τον τελευταιο καιρο η μπαταριουλα μου δεν κραταει ουτε μια μερα με λιγη χρηση.. Και εχει παχυνει και λιγο.. Ειναι λογω ηλικιας? Γεραματα? :( χαχαχα

 

Ηθελα να ρωτησω λοιπον αν εχει δοκιμασει/παρει κανεις αυτες τις "bulk" μπαταριες οπως ονομαζονται, απο e-click.gr ή απο οπουδηποτε αλλου. Ειναι καινουργιες μπαταριες (απ'οτι λενε) και αυθεντικες, που τις προμηθευονται απο την Nokia και αυτες αλλα οχι σε κανονικη συσκευασια. Γι'αυτο και το χαμηλοτερο εως και μισο κοστος.

 

Για πειτε... Τι γνωριζετε/προτεινετε...

 

Στο δικό μου έχω πάρει από ebay με 3 $, η οποία υποστήριζε ότι είναι γνήσια, είχε όμως κάποιες οπτικές διαφορές, αν και σε αυθεντική συσκευασία. Επίσης είναι cell made in Korea, finished in china ενώ η κανονική είναι εξολοκλήρου China. Γνωρίζω τις επιφυλάξεις που υπάχουν για αυτές τις μπαταρίες και τις συμμερίζομαι, πιο πολύ για πειραματισμό την πήρα και για δεύτερη. Από το καλοκαίρι που την έχω θα έλεγα ότι είναι ισάξια αν όχι καλύτερη της μαμίσιας.

 

Και εμένα η μαμά μπαταρία μου φούσκωσε και μετά από πολύ χρήση δεν κρατούσε ούτε μισή ώρα (από φουλ φορτισμένη με 3 λεπτά ομιλίας, έκλεινε). Δεν το διακινδύνευσα και πήρα μια γνήσια Nokia από πλαίσιο (την είχε προσφορά το καλοκαίρι) και πλέον είναι και πάλι ετοιμοπόλεμο.

 

Αν από το e-click λένε ότι είναι γνήσια, πάρτην από εκεί.

 

Εδώ και 6 μήνες πήρε ο αδερφός μου μια μπαταρία(κινέζικη) από ebay και δεν έχει πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Και κρατάει περισσότερο από την μαμίσια.

 

Μαλιστα.!

Ενδιαφερων, αλλα γενικα για ιμιτασιον δεν πολυψηνομαι για να πω την αληθεια. Οχι τοσο για θεμα διαρκειας/αντοχης αλλα για θεμα ποιοτητας....

 

....απλα εχω αμφιβολιες για το κατα ποσο θα ειναι οντως ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ αυτη η μπαταρια στο σακουλακι που δινει το e-click (http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=31793) :confused: :whistle:

 

Για την αυθεντικοτητα, οκ, πιστευω πως μπορω κατα ενα μεγαλο ποσοστο να καταλαβω αν ειναι αυθεντικη, απο διαφορα σημεια.

 

στο πλαίσιο την έχει με 30 ευρώ περίπου,BP-6MT.

 

(ενημερωτικά)

 

Τελικα πηρα μια "bulk μπαταρια" απ'το eclick και δυο μερες τωρα ολα καλα! Η φορτιση που ειχε ηδη οταν την αγορασα, μου εβγαλε μιαμιση ημερα με μπολικα sms και εναν καλουτσικο χρονο ομιλιας.

Να γινουν 2-3 πληρεις κυκλοι φορτισης-αποφορτισης και βλεπουμε.

Παντως μια χαρα μου φαινεται προς το παρων και ειναι και σχεδον στην μιση τιμη απο τις συσκευασμενες στα περισσοτερα καταστηματα.. :p

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !!!εχω το νοκια Ν82 και εχω ξεχασει τον κωδικο κλειδωματος του κινητου θελω να το ξεκλειδωσω μπορει καποιος να με βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Ο κωδικός κλειδώματος,αν δεν τον έχεις αλλάξει,είναι 12345.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

και μετα απο 2χρονια νεκρωσε η δονηση..παπαλα.και φορματ εκανα και χωρις την καρτα μνημης το ξεκινησα τιποτα.ουτε στην αρχη δεν κανει δονηση που το ανοιγεις.ποσο παει το μαλλι?
Link to comment
Share on other sites

ψαξε για το μοτερακι της δονησης. ποσο να κανει... 5 ευρω?

 

ανοιγεις το κινητο, το αντικαθιστας το δονητακι και εισαι ετοιμος.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εψαξα..αλλα ελλαδα δεν το βρισκω..σε νοκια ποσο να παει?

 

σε Νοκια care? ελα ποσο να παει? σιγουρα κατω απο 10. Μπορει και αρκετα κατω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μπορείς να το κάνεις αυτό χωρίς να χρειάζεσαι κάποια εφαρμογή.

από τις επαφές, μπαίνεις στο όνομα που θέλεις ώστε απλά να βλέπεις τους αριθμούς που έχεις αποθηκευμένους στο συγκεκριμένο όνομα, όχι επεξεργασία, και πατάς επιλογές. 5η θέση από το τέλος γράφει "ήχος κλήσης". Επιλέγεις τον ήχο κλήσης που θέλεις για αυτό το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν λίγες μέρες αποφάσισα να αντικαταστήσω το πλαστικό κάλυμα της οθόνης διότι είχε κάτι γρατζουνιές και διάφορους "λεκέδες" που δεν έβγαιναν. Παρήγγειλα απο το ebay ένα full housing. Σήμερα πήγα να το παραλάβω και αντικατέστησα επιτυχώς το πλαστικό της οθόνης όπως βλέπουμε και σε πολλά video που κυκλοφορούν. Ανακάλυψα όμως το εξής πρόβλημα. Δεν ακουγόταν δυνατά ο εκάστοτε συνομιλητής μου. Είχα πρόβλημα στο ακουστικό. Από τα ηχεία δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Αλλαξα λοιπόν ξανά το κάλυμα και έβαλα το παλιό και ακουγόταν μια χαρά. Να μαντέψω ότι το καινούριο κάλυμμα έχει πρόβλημα στην περιοχή του ακουστικού??να παραγγείλω άλλο από το ebay??να σημειώσω ότι δεν είναι το αυθεντικό κάλυμα/πρόσοψη άσχετα που γράφει Νοκια και Ν82.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να αγορασεις ενα γνησιο.

 

Τα ιμιτασιον σε λιγες βδομαδες θα ειναι για πεταμα..θα ξεβαψουν, θα γρατζουνιστουν.. δεν αξιζει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να αγορασεις ενα γνησιο.

 

Τα ιμιτασιον σε λιγες βδομαδες θα ειναι για πεταμα..θα ξεβαψουν, θα γρατζουνιστουν.. δεν αξιζει.

 

Μάλλον αυτό θα κάνω. Σε ευχαριστώ. Να σε ρωτήσω όμως κάτι , αν βέβαια το γνωρίζεις. Εχει στο ebay αρκετά "genuine" covers αλλά το κατά πόσο είναι γνήσια πως μπορώ να το ξέρω? Μήπως γνωρίζεις κάποιο ηλεκτρονικό μαγαγί που θα μπορώ να πάρω το γνήσιο housing?

Link to comment
Share on other sites

εχω το νοκια ν82 πολλαα χρονια ολα ειναι μια χαρα.. εχω ομως ενα προβλημα που σιγουρα θα εχει ξαναειπωθει αλλα σε 654 σελιδες δεν μπορω να ψαξω.

εχω μια καρτα μνημης 2γβ kingstoνε και οποτε βαζω σε λειτουργια την καμερα μου λεει: card is not accessible.phone memory will be used instead. εχω κανει φορμαρ στην κατα φορματ στο κινητο εχω την τελευταια εκδοση και τιποτα.. παντα που το βγαζει.

μεχρι και στο γερμανο το ειχα παει αλλα δνε μπορεσε να κανει τιποτα. καποια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

εχω το νοκια ν82 πολλαα χρονια ολα ειναι μια χαρα.. εχω ομως ενα προβλημα που σιγουρα θα εχει ξαναειπωθει αλλα σε 654 σελιδες δεν μπορω να ψαξω.

εχω μια καρτα μνημης 2γβ kingstoνε και οποτε βαζω σε λειτουργια την καμερα μου λεει: card is not accessible.phone memory will be used instead. εχω κανει φορμαρ στην κατα φορματ στο κινητο εχω την τελευταια εκδοση και τιποτα.. παντα που το βγαζει.

μεχρι και στο γερμανο το ειχα παει αλλα δνε μπορεσε να κανει τιποτα. καποια ιδεα κανεις?

 

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις την κάρτα μνήμης. Πάρε μια καινούρια καλύτερα, κατά προτίμηση Sandisk. Όταν το είχα το κινητό αυτό σώθηκα με την κάρτα αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάποιος αυτό που συμβαίνει...... Είχα γράψει σε ένα παλιότερο post ότι είχα ένα πρόβλημα με την κάρτα μνήμης που είχα και κάθε λίγο και λιγάκι σβηνόταν από μόνη της και έτσι αγόρασα μία καινούργια (αυτό ξεκίνησε όταν ήμουν στο Ovi suite και επειδή δεν έχει απενεργοποίηση συσκευής τραβάς το καλώδιο για να το αποσυνδέσεις από τότε μου άρχισαν αυτά τα μυστήρια με την κάρτα), συγκεκριμένα μία kingston 4g class 4.... Την τοποθετώ στην συσκευή κάνω μορφοποίηση για να περάσουν τα απαιτούμενα αρχεία στην μνήμη από το κινητό, περνάω τραγούδια και κάποια άλλα πράγματα εν πάση περιπτώσει που ήθελα, πατάω να παίξουν κάποια κομμάτια και παίζουν κανονικά και μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου βγάζει κάρτα κατεστραμμένη, τώρα ούτε μορφοποίηση μπορώ να κάνω από την συσκευή ούτε την ανοίγει στο pc (από το κινητό η σύνδεση)..... Παίζει να είναι θέμα λογισμικού (το έχω κάνει επανεγκατάσταση 2 φορές, δεν ξέρω αλλά πιστεύω κάποια μ@$%# έχει κάνει το Ovi το οποίο υποστηρίζει τις καινούργιές συσκευές 100% και τίς παλιές δεν βαριέσαι..... τουλάχιστον αυτή την εντύπωση μου έχει δώσει) ή η κάρτα δεν ήταν εντάξει.......;

 

Τελικά την άνοιξε και τα τραγούδια και τα βιντεάκια τα παίζει το pc από την κάρτα, δεν παίζουν όμως από την συσκευή.... Τί κουλά είναι αυτά δεν μπορώ να καταλάβω, τα ίδια ακριβώς έκανε και με την προηγούμενη κάρτα...... μάλλον δεν πρέπει να είναι θέμα κάρτας, αλλά τί..........; Υπάρχει περίπτωση να είναι τίποτα θέμα ιού ή κάτι παρόμοιου γιατί συχνά πυκνά μπαίνω στο internet από την συσκευή......;

Edited by koser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...