Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ασ βγαλει ενα κομψο κινητο με xenon φλας κ απλο κατα τα αλλα,δλδ με τα κλασσικα wifi,s603rd edition κ πιστευω οτι θα ειναι αρκετο!ενας που τον νοιαζει η photo στο κινητο δε νομιζω να θελει ναναι κ παντοφλα ή πανακριβο,αλλιως παιρνεις κ ψηφιακη!Εξαλλου το κινητο ειναι τοσο αναλωσιμο πλεον που δεν ειναι να ρισκαρεις πολλα λεφτα,γιατι οταν βγαζεις φωτογραφιες κινδυνευει (πχ σε χιονια,αν κανεις σπορτς,σε μπουζουκια,κλπ ποσα κινητα εχουν καταστραφει!)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απλα προσεχτε να μην βγουμε εκτος θεματος, για συγκρισεις συσκευων υπαρχουν οι Διαξιφισμοι:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

 

To ποστ που θα προκαλουσε το vs διαγραφηκε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο να μπορω να βαλω ξεχωριστους ηχους σε καθε επαφη του τηλεφωνικου καταλογου ετσι ωστε στις εισερχομενες κλησεις να ξερω ποιος καλει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο να μπορω να βαλω ξεχωριστους ηχους σε καθε επαφη του τηλεφωνικου καταλογου ετσι ωστε στις εισερχομενες κλησεις να ξερω ποιος καλει?ευχαριστω

 

Καλημέρα!!

Μπορείς να πας στις επαφες. Για κάθε επαφή αν επιλέξεις "Επιλογές" και προχωρήσεις προς τα κάτω θα δεις την επιλογή "Ηχος κλήσης". Εκεί μπορείς να επιλέξεις εναν οποιοδήποτε ήχο κλήσεις για τη συγκεκριμένη επαφη.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα του εχω κανει φορματ και επανεγκατασταση λογισμικου.ποσο καιρο στο εχουν κρατησει?

 

σχετικα με το πρόβλημα του πληκτρολογίου επειδή είχες αναφέρει το ίδιο:

 

μετα απο δυο εβδομαδες που δεν με πηραν καν τηλεφωνο να μου πουνε τι γινετε προχθες περασα απο την Νokia.

Τελικα το κινητο δεν φτιάχνετε και αν φτιαχτεί δεν εγγυόνται οτι δεν θα βγάλει πάλι προβλημα :(

ουτε συζήτηση για εγγύηση κτλ. αν και ειναι 4 μηνών (η διάγνωση ήταν λογω κακής χρήσης οποτε...). δεν το κουβέντιασα καν καθώς θεωρώ οτι για τέτοια πρεπει να με παρακαλάνε και όχι να παρακαλάω (άλλωστε μελλοντικά αυτοί χάνουν)

 

πάμε για άλλα... (πήγαμε ήδη προς samsung μερία που η εμπειρία απο εγγύηση ειναι άψογη...)

 

Φιλικά,

Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα που να μετραει τα kb οταν χρησιμοποιεις το gprs?

γιατι δεν βρηκα κανεναν μετρητη μεσα στο Ν82.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα που να μετραει τα kb οταν χρησιμοποιεις το gprs?

γιατι δεν βρηκα κανεναν μετρητη μεσα στο Ν82.

μα υπάρχει ενσωματωμένος μετρητής στα Εργαλεία=> Συνδεσιμ.=> Διαχ. Συνδ.

Αλλά μπορείς κ μέσω του αναλυτικού μητρώου να φιλτράρεις τη τις συνδέσεις προς ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

μα υπάρχει ενσωματωμένος μετρητής στα Εργαλεία=> Συνδεσιμ.=> Διαχ. Συνδ.

Αλλά μπορείς κ μέσω του αναλυτικού μητρώου να φιλτράρεις τη τις συνδέσεις προς ίντερνετ.

 

ναι αλλα απο εκει μπορεις να βλεπεις μονο την Online κατασταση ενω βρισκεσαι ηδη συνδεδεμενος!

εγω αναφερομαι στο συνολο της χρησης gprs!

καπου κατι να μου δειχνει την συνολικη χρηση gprs!

για να μπορω να κοντρολάρω το τι κανω!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα απο εκει μπορεις να βλεπεις μονο την Online κατασταση ενω βρισκεσαι ηδη συνδεδεμενος!

εγω αναφερομαι στο συνολο της χρησης gprs!

καπου κατι να μου δειχνει την συνολικη χρηση gprs!

για να μπορω να κοντρολάρω το τι κανω!

στο μητρώο, εκεί που λέει, "πακέτα δεδομ."

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με ηχους στο πληκτρολογιο εχετε ολοι?ενα οπως κανουν τα πλαστικα μεταξυ τους.

 

κανεις???μονο εγω ειμαι ο ατυχος?

Link to comment
Share on other sites

κανεις???μονο εγω ειμαι ο ατυχος?

 

Ολα εχουν τριξιματα και το δικο μου και αλλα που εχω δοκιμαση το μονο που δεν ειχα τριξιματα ηταν το 6120clasik .Τωρα χρησιμοποιω περισοτερο το n96 αυτο ειναι κουδουνιστρα

Link to comment
Share on other sites

όποιος δεν θέλει αυτά τα ελαχιστότατα τριξίματα, ας πάει σε σειρά 8χχχ..

εκεί αγοράζεις διαστημική ποιότητα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια. εχω την εκδοση φερμγουεαρ .31 θελω να αναβαθμισω στην τελευταια αλλα δεν...

τι pcsuite ti ovi τα εχω δοκιμασει ολα αλλα συνεχεια λεει οτι χανει επαφη με usb και σταματαει. μου το εκανε και στην τελέυταια φορα που εκανα ανβαθμιση. μου εχει σπασει τα νευρα εχετε καμια ιδεα τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω την εκδοση φερμγουεαρ .31 θελω να αναβαθμισω στην τελευταια αλλα δεν...

τι pcsuite ti ovi τα εχω δοκιμασει ολα αλλα συνεχεια λεει οτι χανει επαφη με usb και σταματαει. μου το εκανε και στην τελέυταια φορα που εκανα ανβαθμιση. μου εχει σπασει τα νευρα εχετε καμια ιδεα τι φταιει?

 

Το έχω ξαναπεί σε φίλο, αλλά με τα τόσα posts είναι πολύ λογικό να μην το διάβασες.

Ξεκίνα κανονικά την αναβάθμιση.

Το αναφέρει και το ίδιο το πρόγραμμα πως είναι πολύ λογικό κατά την αναβάθμιση να δείχνει ότι το κινητό χάνει την επαφή usb.

Η διάρκεια της διαδικασίας διαφέρει από pc σε pc.

Μπορεί να κάνει 3 λεπτά, μπορεί όμως και 33.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, μην αγχώνεσαι, θα ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

ma ρε φιλε μου λεει οτι χαθηκε η συνδεση και μου λεει να βγαλω την μπαταρια και να συνεχισω. το προγραμμα μου λεει οτι χανω επαφη οχι ο υπολογιστης μου...

σε ευχαριστω ομως για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

ma ρε φιλε μου λεει οτι χαθηκε η συνδεση και μου λεει να βγαλω την μπαταρια και να συνεχισω. το προγραμμα μου λεει οτι χανω επαφη οχι ο υπολογιστης μου...

σε ευχαριστω ομως για την απαντηση σου

 

Κάντου ένα reset πριν ξαναδοκιμάσεις να αναβαθμίσεις (*#7370#).

Όταν το επανεκκινήσεις, προσπέρασε τις ρυθμίσεις, ορίζοντας μόνο σαν γλώσσα τα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη πρωι αναβω το κινητο.Εχει αλλαξει η ωρα απο μονης στην θερινη ,ολα ωραια ολα καλα αλλα ειχαν παει μια ωρα μπροστα και τα ξυπνητηρια!!!Απο 06:30 σε 07:30 το ενα και απο )7:50 σε 08:50 το δευτερο!!

Τι βλακεια ειναι αυτη;!!!Ειμαι σιγουρος οτι μου το εκανε και τις προηγουμενες φορες που εγινε η αλλαγη της ωρας.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αλλαξε την ωρα σε θερινη αλλα τα ξυπνητήρια δεν τα πειραξε καθολου.
Samsung Galaxy S9 Plus Duos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

πήρα το περασμένο καλοκαίρι το Ν82 black από το πλαίσιο. Του κάνω πριν μερικές μέρες αναβάθμιση από έκδοση 31 σε 35 και διαπιστώνω ότι εξαφανίστηκαν τα ελληνικά σε μενου και γραφή. Κοιτάζω στο google και είδα και στην πίσω πλευρά του κινητού το product code είναι 0560979 όπου σύμφωνα με αυτό το Link http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n82/22814-n82-models-official-nokia-product-codes-model-numbers-descriptions.html ανήκει σε γερμανικό μοντέλο (κάγκελο εγώ). Θέλω τώρα να ρωτήσω το εξής, αυτό είναι ένδειξη ότι το κινητό είναι παραεισαγωγής; Ρωτάω γιατί μόλις το πήρα από το Πλαίσιο Κρήτης (το είχα παραγγείλει από Internet) πήγα στην Alpha Copy Ηρακλείου στην Εθν.Αντιστάσεως για όσους ξέρουν, και τους λέω θέλω να ελέγξετε το IMEI και να μου πείτε αν το κινητό είναι παραεισαγωγή για να το γυρίσω πίσω ΠΡΙΝ ανοίξω το κουτί. Μου είπαν όχι και ότι υπάρχει στη βάση δεδομένων τους καταχωρημένο. Οπότε και εγώ δεν το γύρισα. Όχι τίποτα άλλο αλλά τα ίδια μου εχει κάνει και το e-shop σε 2 Sony Ericsson και έπρεπε κάθε φορά να παίρνω 10 τηλέφωνα στην Αθήνα για να βρω το δίκιο μου.

Έχω 4 ακόμα ερωτήσεις. Υπάρχει επίσημο service της Νοκια στο Ηράκλειο Κρήτης; Αν μου πείτε να κοιτάξω το site της να σας ενημερώσω ότι ήδη το έκανα και ότι δείχνει λίγο προπολεμικά service points. Δίνει κάποια της Alpha Copy αλλά όπως ξέρω με αυτήν έπαψε να συνεργάζεται (ή μήπως όχι; ).

Από που μπορεί επιτέλους να πάρει κάποιος κινητό σε αυτή τη χώρα μη παραεισαγωγής για να μην τρέχει μετά για το οτιδήποτε;

Για να μπουν τα ελληνικά θα πρέπει να πληρώσω ή υπάρχει και κάποιος δωρεαν τρόπος. Μου είπαν για το NSS πρόγραμμα από Β-freaks, αλλά προτιμώ κάποιον επίσημο τρόπο.

Τηλέφωνο με την επίσημη αντιπροσωπεία της Nokia στην Ελλάδα υπάρχει;

Βοηθήστε με όσοι ξέρετε και ειδικά όσοι είναι από Κρήτη για το θέμα του service.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

πήρα το περασμένο καλοκαίρι το Ν82 black από το πλαίσιο. Του κάνω πριν μερικές μέρες αναβάθμιση από έκδοση 31 σε 35 και διαπιστώνω ότι εξαφανίστηκαν τα ελληνικά σε μενου και γραφή. Κοιτάζω στο google και είδα και στην πίσω πλευρά του κινητού το product code είναι 0560979 όπου σύμφωνα με αυτό το Link http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n82/22814-n82-models-official-nokia-product-codes-model-numbers-descriptions.html ανήκει σε γερμανικό μοντέλο (κάγκελο εγώ). Θέλω τώρα να ρωτήσω το εξής, αυτό είναι ένδειξη ότι το κινητό είναι παραεισαγωγής; Ρωτάω γιατί μόλις το πήρα από το Πλαίσιο Κρήτης (το είχα παραγγείλει από Internet) πήγα στην Alpha Copy Ηρακλείου στην Εθν.Αντιστάσεως για όσους ξέρουν, και τους λέω θέλω να ελέγξετε το IMEI και να μου πείτε αν το κινητό είναι παραεισαγωγή για να το γυρίσω πίσω ΠΡΙΝ ανοίξω το κουτί. Μου είπαν όχι και ότι υπάρχει στη βάση δεδομένων τους καταχωρημένο. Οπότε και εγώ δεν το γύρισα. Όχι τίποτα άλλο αλλά τα ίδια μου εχει κάνει και το e-shop σε 2 Sony Ericsson και έπρεπε κάθε φορά να παίρνω 10 τηλέφωνα στην Αθήνα για να βρω το δίκιο μου.

Έχω 4 ακόμα ερωτήσεις. Υπάρχει επίσημο service της Νοκια στο Ηράκλειο Κρήτης; Αν μου πείτε να κοιτάξω το site της να σας ενημερώσω ότι ήδη το έκανα και ότι δείχνει λίγο προπολεμικά service points. Δίνει κάποια της Alpha Copy αλλά όπως ξέρω με αυτήν έπαψε να συνεργάζεται (ή μήπως όχι; ).

Από που μπορεί επιτέλους να πάρει κάποιος κινητό σε αυτή τη χώρα μη παραεισαγωγής για να μην τρέχει μετά για το οτιδήποτε;

Για να μπουν τα ελληνικά θα πρέπει να πληρώσω ή υπάρχει και κάποιος δωρεαν τρόπος. Μου είπαν για το NSS πρόγραμμα από Β-freaks, αλλά προτιμώ κάποιον επίσημο τρόπο.

Τηλέφωνο με την επίσημη αντιπροσωπεία της Nokia στην Ελλάδα υπάρχει;

Βοηθήστε με όσοι ξέρετε και ειδικά όσοι είναι από Κρήτη για το θέμα του service.

 

Το τηλεφωνο σου εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο του;

Στο φορουμ υπαρχει η διαδικασια να περασεις το ελληνικο product code .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το εξης προβλημα.τραβαω μια φωτο αλλα δεν μου την δειχνει στην εκθεση.τι στο καλο εχει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το εξης προβλημα.τραβαω μια φωτο αλλα δεν μου την δειχνει στην εκθεση.τι στο καλο εχει;

 

format την μνημη μεσα απο το κινητο και οχι απο τον υπολογιστη.

παρα πολυ καλο και απροβληματιστο ,για φορματ μνημων ειναι το HP USB Disk Storage Format Tool.

εγγύηση:!:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...