Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ε?

το χα αλλαξει πριν κανα 3μηνο

αλλα αφου νρηκες να το αλλαξεις με 15 γιατι ψαχνεσαι αδικα?και τα 25 πολλα ειναι

Edited by geovrettos1908
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς τις τιμές για αλλαγά οθόνης, κ καπάκι μπαταρίας?

Κ αν είναι δυνατόν να γίνει κάποιος καθαρισμός του κινητού?

 

Εγω άλλαξα μόνο το τζαμάκι της οθονης με 16 ευρώ σε Νοkia shop(οι τιμες δεν ειναι παντου οι ιδιες).

Οταν πας να στο αλλαξει πες του να κολλήσει-ξεκολλησει μια ειδική μπλε ζελατινα που βγαζει όλες τις σκονες απο την οθονη.

 

 

το ειχα παει προσφατα στο nokia shop της πάτρας για ενα θεματακι με ενα κουμπι που δεν πατιοταν και τους ειπα να μου αλλαξουν και τζαμάκι αφου θα το ανοιξουν.

ρωτησα κοστος και μου ειχε πει 5 ευρώ.

 

τελικα το βαλαν μεσα στην εγγυηση :)

 

αριστη εξυπηρετηση.

τους ευχαριστώ

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

ναι ε?

το χα αλλαξει πριν κανα 3μηνο

αλλα αφου νρηκες να το αλλαξεις με 15 γιατι ψαχνεσαι αδικα?και τα 25 πολλα ειναι

 

γιατι μου ειπαν 35 αντι για 15 οταν πηρα τηλεφωνο.τι χρωμα το εχεις?

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα χθες παρατηρησα οτι το κλειστρο της καμερας δεν κατεβενει μεχρι το τερμα οταν το ανοιγω.το χει παθει κανενας αλλος?τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

φιλε,σε μαυρο το χω.τωρα για την καμερα τι να σου πω.Α!πλακα πλακα κανε μου μια χαρη σε παρακαλω.οταν πας στην αλλη νοκια που λες οτι θα πας την τριτη ρωτα αν πιανεται στη εγγυηση η αλλαγη του κουμπιου της καμερας μιας και εχει ξεβαψει και εκι που ρωτσα εγω μου χει πει 60!!! ευρω
Link to comment
Share on other sites

φιλε,σε μαυρο το χω.τωρα για την καμερα τι να σου πω.Α!πλακα πλακα κανε μου μια χαρη σε παρακαλω.οταν πας στην αλλη νοκια που λες οτι θα πας την τριτη ρωτα αν πιανεται στη εγγυηση η αλλαγη του κουμπιου της καμερας μιας και εχει ξεβαψει και εκι που ρωτσα εγω μου χει πει 60!!! ευρω

 

το πλαινο η το κλειστρο που γραφει και τα στοιχεια του φακου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 χρονια το κινητο και δε μου εχει κανει κανενα ρεσταρτ! Μηπως εχω το μαγικο κινητο; Μου εχει πεσει πανω απο 100 φορες. Αφου κανω και επιδειξη στους φιλους μου. Το πεταω με δυναμη κατω, το κλωτσαω, μονο στο μιξερ δε το εχω βαλει ακομη.. Ουτε ενα ρεσταρτ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να αναφέρω ένα πρόβλημα που αντιμετοπίζω τον τελευταίο καιρό. Μου αναβοσβήνει συνεχώς η κάμερα.. δεν μπορώ να καταλαβω γιατί συνβαίνει αυτό! το μόνο που έχω σκεφτεί είναι να κάνω κάποια αναβάθμιση.. Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο ποτέ?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 χρονια το κινητο και δε μου εχει κανει κανενα ρεσταρτ! Μηπως εχω το μαγικο κινητο; Μου εχει πεσει πανω απο 100 φορες. Αφου κανω και επιδειξη στους φιλους μου. Το πεταω με δυναμη κατω, το κλωτσαω, μονο στο μιξερ δε το εχω βαλει ακομη.. Ουτε ενα ρεσταρτ!

 

Ρε μαν, εμένα μια φορά μου έπεσε από 2 μέτρα ύψος μονοκοπανιά, μέχρι να το σηκώσω παρά λίγο να βάλω τα κλάματα:cry: Χριστό δεν κατάλαβε... :X :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαν, εμένα μια φορά μου έπεσε από 2 μέτρα ύψος μονοκοπανιά, μέχρι να το σηκώσω παρά λίγο να βάλω τα κλάματα:cry: Χριστό δεν κατάλαβε... :X :cool:

 

εμενα μου πεφτει καθε μερα...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

άπειρες πτώσεις...

το μόνο πρόβλημα είναι η μη λειτουργία του Bluetooth. (Προσβλήθη κ καλά από υγρά.)

Διάβασα κάπου πως μπορεί να αλλαχτεί το Bluetooth Module.

Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!

 

Πήγα να κάνω ενημέρωση για την καινούρια έκδοση λογισμικού. Μου έβγαλε πρόβλημα και το κινητό δεν ανοίγει! Τι συνέβη; Χάλασε οριστικά;

 

Παρακαλώ βοηθήστε με!!!

:X
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!

 

Πήγα να κάνω ενημέρωση για την καινούρια έκδοση λογισμικού. Μου έβγαλε πρόβλημα και το κινητό δεν ανοίγει! Τι συνέβη; Χάλασε οριστικά;

 

Παρακαλώ βοηθήστε με!!!

 

Ηρέμησε, δεν ήρθε το τέλος του κόσμου.

Κι εγώ το έχω πάθει και λύνεται πανεύκολα.

υποθέτω πως έβγαλες το καλώδιο επειδή πίστεψες ότι κόλλησε πάνω στην αναβάθμιση, σωστά;

Αν ισχύει αυτό, άνοιξε πάλι την εφαρμογή και σύνδεσε εκ νέου το τηλέφωνο στο pc σου.

Μην αγχωθείς αν δε δεις καμία βελτίωση, ίσως καθυστερήσει αρκετά να τελειώσει.

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι η εφαρμογή κατά ένα περίεργο λόγο, θυμάται που κόλλησε η αναβάθμιση και όταν ανακαλύψει το πρόβλημα συνεχίζει από κει που σταμάτησε.

Απλά σου είπα, θα χρειαστείς λίγη υπομονή γιατί σε μένα που το είχα πάθει έφτασε να κάνει μέχρι και 20 λεπτά.

Βλέπεις εγώ το είχα πάρει πεισματικά και δικαιώθηκα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.εχω το εξης προβλημα, εβγαλα 2 φωτο αλλα μετα που ανοιξα να τις δω μου στις εικονες/βιντεο τις βγαζει στο μπλε φοντο(καραβακι) κομενη!τι να εχει γινει;μηπως ξερει κανενας να μου πει;ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.εχω το εξης προβλημα, εβγαλα 2 φωτο αλλα μετα που ανοιξα να τις δω μου στις εικονες/βιντεο τις βγαζει στο μπλε φοντο(καραβακι) κομενη!τι να εχει γινει;μηπως ξερει κανενας να μου πει;ευχαριστω.

 

προφανως για καποιο λογο δεν αποθηκευτηκαν σωστα... θα σου προτεινα να δοκιμασεις να τις περασεις στο pc μηπως εκει στις εμφανισει...

 

αυτο μπορει να συμβει διοτι οταν τραβας μια φωτο μεχρι να αποθηκευτει περναν καποια δευτερολεπτα 1-3 συνηθως.. αν εκεινη τη στιγμη, κουνιθει λιγακι η αρτα μνημης, η πχ αν το φορτιζεις με μια ανεπαισθητη αλλαγη στην ταση του ρευματος μπορει να μην αποθηκευτει σωστα η φωτο και να την βγαζει σαν αγνωστο αρχειο... βεβαια, υπαρχει και πιθανοτητα να εχει προβλημα η καρτα μνημης σου, αλλα αυτο θα στο εκανε σε πολλες φωτο οχι μονο σε αυτες τις 2!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προφανως για καποιο λογο δεν αποθηκευτηκαν σωστα... θα σου προτεινα να δοκιμασεις να τις περασεις στο pc μηπως εκει στις εμφανισει...

 

αυτο μπορει να συμβει διοτι οταν τραβας μια φωτο μεχρι να αποθηκευτει περναν καποια δευτερολεπτα 1-3 συνηθως.. αν εκεινη τη στιγμη, κουνιθει λιγακι η αρτα μνημης, η πχ αν το φορτιζεις με μια ανεπαισθητη αλλαγη στην ταση του ρευματος μπορει να μην αποθηκευτει σωστα η φωτο και να την βγαζει σαν αγνωστο αρχειο... βεβαια, υπαρχει και πιθανοτητα να εχει προβλημα η καρτα μνημης σου, αλλα αυτο θα στο εκανε σε πολλες φωτο οχι μονο σε αυτες τις 2!

 

Αν εχει την εργοστασιακη καρτα ειναι πολυ πιθανα τετοια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω μπερδευτει λιγουλακι, τελικα με την νεα αναβαθμιση ειναι ολα οκ?

κατι που αναθερθηκε με τους χαρτες ισχυει;

να την κανω ή οχι?

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω μπερδευτει λιγουλακι, τελικα με την νεα αναβαθμιση ειναι ολα οκ?

κατι που αναθερθηκε με τους χαρτες ισχυει;

να την κανω ή οχι?

 

Με τη νέα αναβάθμιση διορθώθηκε το ξυπνητήρι. Τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιω το gps?εννοω να το καταφερω να λοκαρει με δορυφορο για να τραβηξει δεδομενα?εχω παει απο ρυθμισεις και εχω τικαρισμενο μονο το ενσωματομενο gps στα garmin xt 4 μου ψαχνει παντα bluetooth και βρισκει ποτε δορυφορο...τι μπορω να κανω??στο οvi maps που του περασα και αντικατεστισα το νοκια maps μου βγαζει ενα κοκκινο στιγμα στο ρεθυμνο ενω εγω μενω χανια και δεν ξερω καν πως και γιατι βγηκε εκει...καμοια λυση κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα αναβάθμιση διορθώθηκε το ξυπνητήρι. Τίποτε άλλο.

 

ποτε μου δεν ειχα προβλημα με το ξυπνητηρι. αν και διαβαζα πολλες φορες παραπονα... οποτε αν ειναι μονο αυτο να μην μπω στην διαδικασια δεν αξιδει...?

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιω το gps?εννοω να το καταφερω να λοκαρει με δορυφορο για να τραβηξει δεδομενα?εχω παει απο ρυθμισεις και εχω τικαρισμενο μονο το ενσωματομενο gps στα garmin xt 4 μου ψαχνει παντα bluetooth και βρισκει ποτε δορυφορο...τι μπορω να κανω??στο οvi maps πο του περασα και αντικατεστισα το νοκια maps μου βγαζει ενα κοκκινο στιγμα στο ρεθυμνο ενω εγω μενω χανια και δεν ξερω καν πως και γιατι βγηκε εκει...καμοια λυση κανεις?

 

Mαλλον δεν εχει ξεκλειδωσει σωστα το garmin,πηγαινε στο θεμα του και κοιτα στην πρωτη σελιδα.Στο ovi maps το αφηνεις αρκετη ωρα ωστε να κλειδωσει συνδεση με δορυφορους;Εχει μια μπαρα κατω που με πρασινο δειχνει ποσους δορυφορους εχει κλειδωσει,αν εχει κιτρινο προσπαθει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες!!

1)Στο φάκελο ''Πολυμέσα'' υπάρχει η ''Αναπαραγωγή Flash''. Τι κάνει??

 

2)Στο φάκελο ''Γραφείο'' υπάρχει η ''Ανάγνωση Γραμμοκώδικα''. Πώς λειτουργεί ακριβώς γιατί δεν έχω καταλάβει!!:worry:

 

3)Έκανα format στο κινητό μου και στο φάκελο ''Λήψη'' δεν μου εμφανίζει πλέον επιλογές για να κατεβάσω παιχνίδια και διάφορες εφαρμογές!!Μου εμφανίζει μόνο το ''Κατάστημα OVI''!!Τι μπορώ να κάνω ώστε να το επαναφέρω όπως ήταν παλιά??

 

4)Αν ανοίξω το φάκελο ''Μουσική'' δεν υπάρχει η επιλογή ''πίσω'' παρά μόνο η ''απόκρυψη'' με αποτέλεσμα να μου εμφανίζει μετά ένα μπλε κυκλάκι!!

 

Αυτάααα....:wacko::D

 

Θα σας ήμουν ευγνώμον αν μου λύνατε αυτές τις απορίες!!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες!!

1)Στο φάκελο ''Πολυμέσα'' υπάρχει η ''Αναπαραγωγή Flash''. Τι κάνει??

 

2)Στο φάκελο ''Γραφείο'' υπάρχει η ''Ανάγνωση Γραμμοκώδικα''. Πώς λειτουργεί ακριβώς γιατί δεν έχω καταλάβει!!:worry:

 

3)Έκανα format στο κινητό μου και στο φάκελο ''Λήψη'' δεν μου εμφανίζει πλέον επιλογές για να κατεβάσω παιχνίδια και διάφορες εφαρμογές!!Μου εμφανίζει μόνο το ''Κατάστημα OVI''!!Τι μπορώ να κάνω ώστε να το επαναφέρω όπως ήταν παλιά??

 

4)Αν ανοίξω το φάκελο ''Μουσική'' δεν υπάρχει η επιλογή ''πίσω'' παρά μόνο η ''απόκρυψη'' με αποτέλεσμα να μου εμφανίζει μετά ένα μπλε κυκλάκι!!

 

Αυτάααα....:wacko::D

 

Θα σας ήμουν ευγνώμον αν μου λύνατε αυτές τις απορίες!!:)

 

1. Αναπαράγει αρχεία .swf μερικά από τα οποία μπορούν να χρησιμοποιηθούν και σαν προφύλαξη οθόνης

 

2. Χρησιμεύει στο να "διαβάζει" η συσκευή barcodes. Για παράδειγμα δες εδώ. Για να καταλάβεις πώς λειτουργεί εκτέλεσε την εφαρμογή και σημάδεψε με την κάμερα το barcode που έχει στην σελίδα που σου είπα στο παράδειγμα.

 

3. Το κατάστημα Ovi είναι η τοποθεσία για να βρίσκεις νέες εφαρμογές, ταπετσαρίες, ήχους κλήσης κλπ. Δεν έχει μόνο επι πληρωμή αλλά και δωρεάν περιεχόμενο. Εφόσον έχεις κάνει αναβάθμιση δεν υπάρχει τρόπος να επιστρέψει η "Λήψη".

 

4. Το μπλε κυκλάκι σημαίνει πως η εφαρμογή συνεχίζει να εκτελείται στο παρασκήνιο και δεν έχει τερματιστεί. Για να την κλείσεις πλήρως πήγαινε στην "Μουσική" και πάτα Επιλογές -> Έξοδος.

Edited by kouloxeris
In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...