Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

N82/N95/N95 8GB latest firmware version 35.x are Hackable!

 

Nokia released new firmware version 35.x for N82/N95/N95 8GB today, all of them are Hackable! Their older version firmware 31.x are stable, we have not noticed any change between them. However, if you would like to update, it is safe to update.

 

Το έχω από τον Νοέμβρη αν θυμάμαι καλά του 08. Είχε την έκδοση 2.1 κάτι -αν θυμάμαι καλά πάλι- και είχα πρόβλημα με τις φωτογραφίες τη νύχτα καθώς έβγαιναν με κόκκινα μάτια (παρόλο που έχει μια επιλογή "Όχι κόκκινα μάτια"). Το αναβάθμησα στην 3.1 κάτι αλλά πάλι τα ίδια. Θα δοκιμάσω όταν μπορέσω να την "κάνω" σε 3.5 να δούμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Χθες το πρωί που άνοιξα το κινητό μου ζήτησε να βάλω ημερομηνία και ώρα. Τα ίδια και σήμερα το πρωί και μετά από δοκιμαστικό κλείσιμο/άνοιγμα. Τι παίζει να έπαθε;;

 

υγ. Είναι με το προηγούμενο firmware. 31.x

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χθες το πρωί που άνοιξα το κινητό μου ζήτησε να βάλω ημερομηνία και ώρα. Τα ίδια και σήμερα το πρωί και μετά από δοκιμαστικό κλείσιμο/άνοιγμα. Τι παίζει να έπαθε;;

 

υγ. Είναι με το προηγούμενο firmware. 31.x

Μάλλον έχει τελειώσει η εσωτερική μπαταρία της συσκευής. Μπορείς να το πας σε κάποιο nokia store να στην αλλάξουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλά το είχα φανταστεί. Έκανα κι εγκατάσταση του νέου firmware τώρα.

 

υγ. 17 Νοέμβρη το βγάλανε το firmware.. :P

Link to comment
Share on other sites

( Καλή χρόνια να έχουμε )

 

Έχει κανείς καμία ιδέα, πέρα του format, για το τι μπορεί να φταίει που το 50% των εφαρμογών μου μετά από λίγα δευτερόλεπτα, αφού τις "τρέξω" με "πετάνε".

 

Ενώ είχα φορτώσει μια ταινία στο κινητό και την έβλεπα, μεγάλη σε όγκο, σε κάποια στιγμή με πέταξε και από τότε στις περισσότερες εφαρμογές που προσπαθώ να μπω, αν και φορτώνουν... Αμέσως μετά κρασαρουν ...

 

Καμία ιδέα;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Για να φτάσει το n82 να κάνει τέτοια κόλπα σημαίνει ότι το έχεις παραφορτώσει,Ισως και με εφαρμογές που δεν είναι κατάλληλες για αυτό.Ένα χρόνο το είχα χωρίς φορμάτ και δεν έκανε <<νερά>>.Εκτός και αν φταίει η κάρτα μνήμης.Αν έχεις την εργοστασιακή τότε καλύτερα να την αλλάξεις,δημιουργεί πολλά προβλήματα.

Όπως και να έχει το φορμάτ σε κάρτα-συσκεύη επιβάλλεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλάξει μνήμη. Από ότι βλέπω δεν το γλυτώνω :(

Τεσπα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που αποθηκεύονται τα saves των games του n-gage ?
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τι γίνεται....???? Απο την στιγμή που έβαλα την καινούρια έκδοση, μου εκανε πρόβλημα στο ακουστικό, σχεδον πάντα δεν ακούω τον αλλο, καποιες φορες τον ακουω, μετα χάνεται. Ο άλλος με ακούει. Μπάχαλό η κατάσταση, τι κάνουμε τωρα???????
Link to comment
Share on other sites

εννοω το πληκτρο πανω απο το c.οταν το παταω ειναι σαν να πατιεται ολο μαζι το πληκτρο ποθ εχει το c και το multimedia πληκτρο.αλλα εντολες δινει κανονικα.αν το παω σε νοκια σοπ τηα το καλυψει η εγγυηση την αλλαγη πληκτρολογιου?και εχει πεσει και η ενταση απο τα ηχεια της συσκευης στο 50%.αν το βαλω να χτυπαει στο 4 και το εχω σε τσεπη δεν ακουω.

Ok.

Εφόσον δεν υπάρχει λειτουργικό πρόβλημα δεν ξέρω κατά πόσο θα δεχτούν στο Nokia Shop να αλλάξουν ολόκληρο το πληκτρολόγιο μόνο και μόνο επειδή ακούγεται ο ήχος που αναφέρεις.

 

 

Παίδες, τι γίνεται....???? Απο την στιγμή που έβαλα την καινούρια έκδοση, μου εκανε πρόβλημα στο ακουστικό, σχεδον πάντα δεν ακούω τον αλλο, καποιες φορες τον ακουω, μετα χάνεται. Ο άλλος με ακούει. Μπάχαλό η κατάσταση, τι κάνουμε τωρα???????

Βγάλε τη κάρτα μνήμης από τη συσκευή και δοκίμασε να κάνεις μια κλήση.

Αν διαπιστώσεις πως σταμάτησε το πρόβλημα ή κάνε μορφοποίηση της κάρτας ή αν έχεις αυτή που έρχεται μαζί με το κινητό, άλλαξέ τη μη μία άλλη. Στο θέμα των αξεσουάρ θα βρεις αρκετές προτάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εδω και μερικες μερες εχει εμφανιστει κατω απο την μπαταρια ενα συμβολο σαν ενα τετραγωνο που ειναι χωρισμενο στα 4...σαν αυτο του wi-fi και δεν φευγει με κανενα τροπο..ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?πως μπορω να το βγαλω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εδω και μερικες μερες εχει εμφανιστει κατω απο την μπαταρια ενα συμβολο σαν ενα τετραγωνο που ειναι χωρισμενο στα 4...σαν αυτο του wi-fi και δεν φευγει με κανενα τροπο..ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?πως μπορω να το βγαλω?

Πήγαινε Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο LAN και απενεργοποίησε την επιλογή Προβολή διαθεσιμ. WLAN.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας ποσο στοιχιζει η αλλαγη πληκτρολογιου?σε νοκια σοπ αλλαζουν οι τιμες.απο 25 εως 48.καποιος που να εχει αλλαξει και μπορει να πει τιμη και μαγαζι.γιατι το τηλεφωνακι αξιζει τρελα....
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον "tolispao13".

Το τηλεφωνο ειναι απλα απο τα καλυτερα σαν πακετο. Φωτο, μπαταρια, wifi, gps, κλπ.

Δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο και αν δεν μου την βαρεσει να παρω καποιο πολυ πιο ακριβο (ωστε να χρειαστω χρηματα & να το πουλησω) θα το κρατησω μετα χαρας μεχρι την τελευταια του ανασα!

 

Θα ηθελα καποια στιγμη να αλλαξω και προσοψη-χρωμα.. αφου ειναι το ασημι και εγω θελω να το κανω μαυρο...

Θυμαμαι πως απο την ΝΟΚΙΑ δεν γινοταν επειδη δεν τους εδιναν το κεντρικο κομματι (αυτο που φαινεται σαν πλαισιο) χωρια οτι πηγαινε πολυ ακριβα...

Μηπως εχει αλλαξει κατι ή μηπως εχει βρεθει καποια λυση? Εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με το θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Alpha Copy που έχω ρωτήσει για την μαύρη πρόσοψη, ισχυρίστικαν πως δεν ταιριάζει πάνω στο ασημένιο "πλαίσιο" κ δεν αναλαμβάνουν ευθύνη αντικατάστασης..

Οπότε παραμένουμε στο στιλάτο ασημί...

είμαι κ εγώ υπερευχαριστημένος, αν κ θα ήθελα να γίνει αναβάθμιση σε s60 v9.3, κάτι αδύνατον..

Ξέρει κανείς τις τιμές για αλλαγά οθόνης, κ καπάκι μπαταρίας?

Κ αν είναι δυνατόν να γίνει κάποιος καθαρισμός του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τις τιμές για αλλαγά οθόνης, κ καπάκι μπαταρίας?

Κ αν είναι δυνατόν να γίνει κάποιος καθαρισμός του κινητού?

 

Εγω άλλαξα μόνο το τζαμάκι της οθονης με 16 ευρώ σε Νοkia shop(οι τιμες δεν ειναι παντου οι ιδιες).

Οταν πας να στο αλλαξει πες του να κολλήσει-ξεκολλησει μια ειδική μπλε ζελατινα που βγαζει όλες τις σκονες απο την οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που θα πας ?

 

βερανζερου αλλα τελικα περασα απο εκει και μου ειπε 35.και το σκεφτομαι.ξερει κανενας κανε νοκια που να στοιχιζει ποιο φτηνα η αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι πιο φθηνά αλλά πολύ εξυπηρετικοί είναι στο Νόκια στην Κατεχάκη.

Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο να σου πούν τιμές?

Link to comment
Share on other sites

σολωνος και ζωοδοχου πηγης ειναι το μαγαζι στα εξαρχεια

 

πριν ποσο καιρο το εχεις αλλαξει?γιατι περασα απο εκει κ μου ειπαν 48

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...