Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά θα πας στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων (Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις) και θα αλλάξεις την αντίστοιχη επιλογή.

Αν είναι η πρώτη φορά που αλλάζεις τη ρύθμιση αυτή θα σε ρωτήσει εάν επιθυμείς να αντιγραφούν και τα μηνύματα στη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά θα πας στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων (Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις) και θα αλλάξεις την αντίστοιχη επιλογή.

Αν είναι η πρώτη φορά που αλλάζεις τη ρύθμιση αυτή θα σε ρωτήσει εάν επιθυμείς να αντιγραφούν και τα μηνύματα στη κάρτα μνήμης.

 

Το κάνω αυτό πηγαίνοντας στο Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη σε χρήση και επιλέγω αντί για Μνήμη τηλεφώνου την Κάρτα μνήμης αλλα δεν μου μεταφέρει όμως τα υπάρχοντα μηνύματα απλά μεριμνεί για τα μελλοντικά μηνύματα να γράφονται στη κάρτα μνήμης :(. Επιπλέον βοήθεια ;;;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

nan2009 θα σε παρακαλέσω να μην επαναλαμβάνεσαι συνέχεια.

Αν κάποιος γνωρίζει τη λύση του προβλήματός σου θα σου απαντήσει.

Ευχαριστώ.:)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Το κάνω αυτό πηγαίνοντας στο Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη σε χρήση και επιλέγω αντί για Μνήμη τηλεφώνου την Κάρτα μνήμης αλλα δεν μου μεταφέρει όμως τα υπάρχοντα μηνύματα απλά μεριμνεί για τα μελλοντικά μηνύματα να γράφονται στη κάρτα μνήμης :(. Επιπλέον βοήθεια ;;;

Γι αυτό ανέφερα αν είναι η πρώτη φορά.

Για να σε προτρέψει να αντιγράψεις τα μηνύματα στη κάρτα μνήμης θα πρέπει να ακολουθήσεις τη διαδρομή E:\Private\1000484b\ και να διαγράψεις το φάκελο Mail2.

Αυτό μπορείς να το κάνεις βάζοντας τη κάρτα σε κάποιο card reader ή έχοντας χακάρει τη συσκευή σου μέσω του X-plore.

Δυστυχώς, αν βρίσκονται ήδη μηνύματα στη κάρτα μνήμης θα διαγραφούν. Δεν μπορείς να τα σώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ανέφερα αν είναι η πρώτη φορά.

Για να σε προτρέψει να αντιγράψεις τα μηνύματα στη κάρτα μνήμης θα πρέπει να ακολουθήσεις τη διαδρομή E:\Private\1000484b\ και να διαγράψεις το φάκελο Mail2.

Αυτό μπορείς να το κάνεις βάζοντας τη κάρτα σε κάποιο card reader ή έχοντας χακάρει τη συσκευή σου μέσω του X-plore.

Δυστυχώς, αν βρίσκονται ήδη μηνύματα στη κάρτα μνήμης θα διαγραφούν. Δεν μπορείς να τα σώσεις.

 

Δούλεψε. Οι οδηγίες σου ήταν αναλυτικές και σ'ευχαριστώ.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να γράψουμε τα SMS μηνύματα απο το τηλέφωνο στη κάρτα sim; Όταν πηγαίνω στα μηνύματα και τις επιλογές δεν μου εμφανίζει κάποια σχετική επιλογή. Γενικά προσπαθώ εδώ και μέρες να βρω ένα τρόπο για να μεταφέρω τα μηνύματα σε ένα άλλο symbian τηλέφωνο (i8910) αλλά χτυπάω συνέχεια σε τοίχο. Παιδιά μία βοήθεια :(.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε ρωτάς στο θέμα του Omnia...; Αυτό που ρωτάς έχει να κάνει με το N82.

 

Μεταφορά μηνυμάτων στη SIM δεν γίνεται.

Την εφαρμογή μεταφορά που έχουν όλα τα Nokia S60 δεν την έχει το Samsung; Από εκεί θα μπορούσες.

Δοκίμασε δημιουργώντας back up στη κάρτα μνήμης του Nokia και ύστερα τοποθετώντας τη στο Samsung να προσπαθήσεις να επαναφέρεις το back up.

Τη περίπτωση να πάρεις χειροκίνητα το φάκελο συστήματος Mail 2 ξεχασέ τη. Δεν θα αναγνωρίζει τα μηνύματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και μεγια μου!μαλλον ειμαι ο ποιο τθχερος εδω μεσα μιας και το βρηκα στη παραλιακαι ειχε φορτιστη παραπανισιο η μητερα μου και καλωδιο για pc παραπανισιο ο θειος μου!μου στοιχησε μονο 9,5 ευρω μια καρτα μνημης που πηρα και οχι για την καρτα μνημης αλλα για τον ανταπτορα! :cool: αλλα δεν μπορω να βρω ρε παιδια εαν εχει εμοτιονς στα σμσ.μπορει να βοηθησει κανεις;;;;

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και μεγια μου!μαλλον ειμαι ο ποιο τθχερος εδω μεσα μιας και το βρηκα στη παραλιακαι ειχε φορτιστη παραπανισιο η μητερα μου και καλωδιο για pc παραπανισιο ο θειος μου!μου στοιχησε μονο 9,5 ευρω μια καρτα μνημης που πηρα και οχι για την καρτα μνημης αλλα για τον ανταπτορα! :cool: αλλα δεν μπορω να βρω ρε παιδια εαν εχει εμοτιονς στα σμσ.μπορει να βοηθησει κανεις;;;;

 

Μηπως θα επρεπε να το πας στην αστυνομια για να το παρει αυτος που το εχασε;Η να το εχεις ανοιχτο με την sim του για να το βρει ο κατοχος;Λεω εγω τωρα...............

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα επρεπε να το πας στην αστυνομια για να το παρει αυτος που το εχασε;Η να το εχεις ανοιχτο με την sim του για να το βρει ο κατοχος;Λεω εγω τωρα...............

 

εσυ καλα τα λες αλλα ηταν κλειστο 1 και 2 που ξερω οτι δεν το παω στην αστυνομια και να το καβατζωσουν οι μπατσοι για παρτη τους; και ποιο το οφελος μου;να μην δω ποτε τον ιδιοκτητη και να μην ακουσω ουτε ενα ευχαριστω;;;εχεις να δωσεις καποια απαντηση μηπως σε αυτα τα 3;;;γιατι εγω δεν εχω αρα μεγια μου!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε.. εντάξει.. με την κάρτα σιμ μπορείς να βρεις τον κάτοχο του κινητού. Μην πηγαίνεις στην αστυνομία.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω προβλημα με τη συνδεση του κινητου με το laptop ενω απο το laptop μπορω να στειλω αρχεια στο κινητο χωρις κανενα προβλημα, το κινητο δεν μπορει να εντοπισει το laptop αν θελω να στειλω κατι με το bluetooth ,δεν ειχα ποτε προβλημα μεχρι τωρα. Επεισης δεν μπορω να εγκαταστησω το internet radio το ειχα ξανα αλλα μου χαλασε η καρτα μνημης και εχασα τα παντα. Οταν κανω την εγκατασταση μου βρησκει μια παλια εκδοση στο κινητο ρωταει να κανει update αλλα οταν παταω ναι λεει οτι η εφαρμογη υπαρχει και χρησιμοποιηται ηδη. Εγκατεστησα τον explorer εψαξα το κινητο αλλα δεν βρηκα κατι.

Για το θέμα του bluetooth, δοκίμασε να κάνεις δεξί κλίκ στο εικονίδιο του bluetooth του laptop σου και επέλεξε receive file και δοκίμασε μετά να στείλεις από το κινητό. Για το internet radio, δοκίμασε να το εγκαταστήσεις στη μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και μεγια μου!μαλλον ειμαι ο ποιο τθχερος εδω μεσα μιας και το βρηκα στη παραλιακαι ειχε φορτιστη παραπανισιο η μητερα μου και καλωδιο για pc παραπανισιο ο θειος μου!μου στοιχησε μονο 9,5 ευρω μια καρτα μνημης που πηρα και οχι για την καρτα μνημης αλλα για τον ανταπτορα! :cool: αλλα δεν μπορω να βρω ρε παιδια εαν εχει εμοτιονς στα σμσ.μπορει να βοηθησει κανεις;;;;

 

 

τυχερέ..φαντασου να ήσουν μεροκαματιάρης να μαζευες 500 ευρω με κοπο και θυσια για να παρεις το χ γκατζετακι και το εχανες?

πως θα ενιωθες?

 

και πως θα νιωσεις αν βρεις το παιδι που το εχασε? και μονο ενα ευχαριστω να σου πει η ηθικη ικανοποιηση νομιζω ειναι αρκετη.

 

κανε ενα κοπο να τον βρεις κι αν δεν τα καταφερεις κρατα το αλλα μην διατυμπανιζεις την τυχη σου με την φρικη του αλλου..γιατι...ολα ειναι δανεικα μαγκα!....αλλα τι να κανουμε ο καθενας με τις αρχες του...βρες τωρα και και λιγη παραπανισια τιμιοτητα και προσπαθησε να βρεις τον ιδιοκτητη, αλλα μάλλον θα εκανες την κλασσικη κινηση να πεταξεις την καρτα αμεσως ε?

 

 

α..και το μεγια γραφεται μεγεια..με υγεια δηλαδη.....

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν απαισιο στο λεω εγω!ειμαι 16 και δουλευω για να κανω τα εξοδα μου,πηρα το κινητο με δικα μου λεφτα και αν το εχανα θα τρελενομουν!πιστευω πως θα ηταν καλυτερο να επερνες τηλ καποια επαφη για να το δωσεις πισω!
Link to comment
Share on other sites

τυχερέ..φαντασου να ήσουν μεροκαματιάρης να μαζευες 500 ευρω με κοπο και θυσια για να παρεις το χ γκατζετακι και το εχανες?

πως θα ενιωθες?

 

και πως θα νιωσεις αν βρεις το παιδι που το εχασε? και μονο ενα ευχαριστω να σου πει η ηθικη ικανοποιηση νομιζω ειναι αρκετη.

 

κανε ενα κοπο να τον βρεις κι αν δεν τα καταφερεις κρατα το αλλα μην διατυμπανιζεις την τυχη σου με την φρικη του αλλου..γιατι...ολα ειναι δανεικα μαγκα!....αλλα τι να κανουμε ο καθενας με τις αρχες του...βρες τωρα και και λιγη παραπανισια τιμιοτητα και προσπαθησε να βρεις τον ιδιοκτητη, αλλα μάλλον θα εκανες την κλασσικη κινηση να πεταξεις την καρτα αμεσως ε?

 

 

α..και το μεγια γραφεται μεγεια..με υγεια δηλαδη.....

 

 

+1........................

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο όλοι που τον παροτρύνετε να ψάξει να βρει τον κάτοχό του κινητού.

 

Να λέμε όμως και του στραβού το δίκιο, τέτοιο κινητό και το παίρνεις στην παραλία;

Ε, είσαι για φάπες ρε φίλε μου....

Εκτός κι αν η παραλία έχει να κάνει με τσάρκα, παρέα με το γκομενάκι, οπότε πάω πάσο.

Εγώ πάντως για να χάσω τέτοιο κινητό, πρέπει να κοιμηθώ όρθιος ρε παιδιά, δεν εξηγείται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο όλοι που τον παροτρύνετε να ψάξει να βρει τον κάτοχό του κινητού.

 

Να λέμε όμως και του στραβού το δίκιο, τέτοιο κινητό και το παίρνεις στην παραλία;

Ε, είσαι για φάπες ρε φίλε μου....

Εκτός κι αν η παραλία έχει να κάνει με τσάρκα, παρέα με το γκομενάκι, οπότε πάω πάσο.

Εγώ πάντως για να χάσω τέτοιο κινητό, πρέπει να κοιμηθώ όρθιος ρε παιδιά, δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Τι σχέση έχει η παραλία; Υπάρχουν άλλα κινητά που είνα για παραλία και άλλα όχι; Εγώ έχω το κινητό για παραπάνω από ενάμιση χρόνο και είναι πάνω μου συνέχεια. Και στην παραλία το παίρνω, και παντού. Αν είναι να χάσεις κινητό, θα το χάσεις οπουδήποτε.

 

Εγώ πάντως θα προσπαθούσα να βρω τον ιδιοκτήτη. Ένα ψάξιμο στον τηλεφωνικό κατάλογο και θα βρίσκεις εύκολα καταχωρήσεις όπως "πατέρας", "μάνα" κλπ.

Το να βρεις τρόπους να βρεις τον ιδιοκτήτη είναι εύκολο. Το να βρεις την ανθρωπιά να το δώσεις εκεί που ανήκει, ε δεν ξέρω... :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! έχει μάθει κανένας αν τελικα θα βγάλει καινούριο firmware η ΝΟΚΙΑ μετά την έκδοση 31.0.016 ή αν αυτό είναι το τελευταίο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως θα είναι η τελευταία.

Τουλάχιστον άλλη μία έκδοση του τη χρωστάει.

Τουλάχιστον να διορθωθούν κάποια καραμπινάτα προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως θα είναι η τελευταία.

Τουλάχιστον άλλη μία έκδοση του τη χρωστάει.

Τουλάχιστον να διορθωθούν κάποια καραμπινάτα προβλήματα.

 

ok thanx! πάντως αν κάποιος ακούσει κάτι ας το αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

ok thanx! πάντως αν κάποιος ακούσει κάτι ας το αναφέρει.

 

Δοκιμαζω καθε τρεις μερες αν υπαρχει αναβαθμιση αλλα τζιφος :mad::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια κι εγω τα κινητα μου (Ν82 & Ν85) πανω μου τα εχω και δεν εχω χασει ποτε κινητο. Κι εγω πιστευω οτι αν ειναι να το χασεις θα το χασεις....

 

konstantinos_kk δεν ειναι σωστο να εκμεταλευεσαι τον ιδρωτα του αλλουνου........ Δε ξερεις αν κουραστηκε για να αγορασει αυτο το κινητο. Σταματα να καμαρωνεις λες και σου ετυχε το τζοκερ και παρε τηλ καμια επαφη και πες για το κινητο του ανθρωπου. Δε σε τιμαει καθολου αυτη η συμπεριφορα σου, να καυχιεσαι και με καμαρι να λες οτι σου στοιχησε 9,5 Ε.........

Σκεψου ποσα καντηλια θα τρως απο αυτον τον ανθρωπο επειδη του εχεις το κινητο και δε του το δινεις...... Αμα τυχαινε σε εσενα τι θα εκανες ? Πως θα αισθανοσουν ?? Φιλε η ζωη ροδα ειναι και γυριζει..... Κοιτα μη κατσει σε εσενα η μπιλια μεγαλε.......

Βρες λιγο το θαρος μεσα σου και δωστο πισω. Δειξε λιγη ανθρωπια............

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως θα είναι η τελευταία.

Τουλάχιστον άλλη μία έκδοση του τη χρωστάει.

Τουλάχιστον να διορθωθούν κάποια καραμπινάτα προβλήματα.

 

Τουλάχιστο Σταύρο να λύσουν το θέμα με την αφύπνιση και με την ημερομηνία/ώρα. Όσο για τη φωτεινότητα, αυτό πια το έχουμε ξεχάσει. Αν δεν διορθώσουν αυτά που χάλασαν με την έκδοση 31, βλέπω πολύ κόσμο να μένει στην 20. :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε ρωτάς στο θέμα του Omnia...; Αυτό που ρωτάς έχει να κάνει με το N82.

 

Μεταφορά μηνυμάτων στη SIM δεν γίνεται.

Την εφαρμογή μεταφορά που έχουν όλα τα Nokia S60 δεν την έχει το Samsung; Από εκεί θα μπορούσες.

Δοκίμασε δημιουργώντας back up στη κάρτα μνήμης του Nokia και ύστερα τοποθετώντας τη στο Samsung να προσπαθήσεις να επαναφέρεις το back up.

Τη περίπτωση να πάρεις χειροκίνητα το φάκελο συστήματος Mail 2 ξεχασέ τη. Δεν θα αναγνωρίζει τα μηνύματα.

 

Πως δημιουργούμε αντίγραφο ασφαλείας (back up) από το τηλέφωνο στην κάρτα μνήμης;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το FAQ της ενότητας έχει την απάντηση...

 

 

 

Τουλάχιστο Σταύρο να λύσουν το θέμα με την αφύπνιση και με την ημερομηνία/ώρα. Όσο για τη φωτεινότητα, αυτό πια το έχουμε ξεχάσει. Αν δεν διορθώσουν αυτά που χάλασαν με την έκδοση 31, βλέπω πολύ κόσμο να μένει στην 20. :rolleyes:

Βασικά Πάνο, όταν έγραφα τη πρόταση αυτή, είχα στο μυαλό μου το πρόβλημα της ημερομηνίας/ώρας καθώς και τα λάθος εικονίδια στο μητρώο, κάτι το οποίο διορθώθηκε με την έκδοση 30.0.011 στο 5800.

Τη φωτεινότητα την είχα ξεχάσει...:P

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξαφνικα ενω μεχρι το απογευμα ηταν ολα καλα,τωρα οποια εφαρμογη χρησιμοπιει wifi δεν συνδεεται.πχ youtube και ενα προγραμμα για προγνωση καιρου.Πηγαινω οδηγ. wlan και ενω βρισκει ασυρματα δικτυα δεν συνδεεται....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...