Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και κατι ακομα... αυτη (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569341) η καρτουλα κανει για το κινητο? ρωταω επειδη ειναι micro sdhc και οχι απλα micro sd

 

Η καρτούλα θα δουλέψει μια χαρούλα, μη σου πω και 2!

Τέτοια έχω και στο δικό μου Ν82.

Απ' όσο γνωρίζω το σήμα Sdhd έχει να κάνει με το αν είναι συμβατή με βιντεοκάμερες και φωτογραφικές μηχανές που δουλεύουν με τέτοιες κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαίρεται! θέλω να πάρω κ γω το εν λόγω κιν αλλά επειδή είναι δώρο κ πρέπει άμεσα να απαντήσω αν το θέλω ή όχι δεν έχω χρόνο να διαβάσω και τις 600σελίδες με ποστς. είναι έυκολο κάποιος έμπειρος χρήστης να μου πει κατά τι γνώμη του τουλαχ τι μειονεκτήματα-προβλήμ έχει το κιν??? αξίζει τα λεφτά του δηλ??
Link to comment
Share on other sites

Τα αξίζει και με το παραπάνω.

Μην το σκέπτεσαι.

Πάρε το!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν αγαπητέ gianpithio εχω πάθει πλάκα με το πόσο γρήγορα μου απάντησες. Ευχαριστώ πολύ γιαυτό.

Όχι δεν έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή ποτέ μου. Το χρησιμοποιώ μόνο για να βγάζω φωτογραφίες και βίντεο τα παιδιά μου, και τη χρήση Wi-Fi που με διευκολύνει. Τίποτα όμως το παράξενο δεν έχω κάνει που να δικαιολογεί μια τέτοια συμπεριφορά. Αρχίζω να υποψιάζομαι μήπως το μηχάνημα που έκανε τεστ την μπαταρία μου στη ΝΟΚΙΑ είναι προβληματικό. Λές?

 

είναι λίγο μπακαλίστικο αυτο που θα πώ αλλα το ειχα πάθει και εγω και η μπαταρία κράταγε αρκετα λίγο και μετα απο μια δυο καλες φορτίσεις επανήλθε.δεν μπορώ να το δικαιολογήσω κάπου αλλα το ειχα παρατηρήσει και εγώ αυτο το πρόβλημα.

και δεν ειχε σχέση με garmin ή με κάποια άλλη εφαρμογή που κοιταει καιρό ή συνδεεετε αυτοματα να κατεβασει rss.

 

οσο για το αν το κινητό αξίζει.ειναι το καλυτερο που εχει περάσει απο τα χέρια μου.

 

Sports tracker -->τρέχεις σου βγάζει θερμιδες και διαδρομή στο google earth με το gps

 

joikuspot-->κανει το κινητό wifi modem

 

nimmbuzz-->.msn messenger τζαμπα

 

panoman-->πανοραμικες φώτο για πλάκα

 

google earth --> βλέπεις Live που είσαι

 

nokia maps--> απίστευτο και πιο γρήγορο απο το garmin

 

fring--> τηλεφωνήματα Skype μεσω wifi!!!

 

αυτα μαζί με την τέλεια κάμερα , τα στερεοφωνικά ηχεία καθώς και την εξοδο οθόνης το κάνουν τέλειο!!!!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, να ρωτησω κατι: προστατευτικη θηκη για το κινητο εχετε βρει; ή έστω θηκη για να μη γρατζουνιζετε ; έχω κρατησει ακομη τις προστατευτικες ζελατινες! εδω στα γιαννενα δεν εχει τπτ. Και στα e-shops δεν ξερω πως ακριβως να το ψάξω. Μπορείτε να με βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, να ρωτησω κατι: προστατευτικη θηκη για το κινητο εχετε βρει; ή έστω θηκη για να μη γρατζουνιζετε ; έχω κρατησει ακομη τις προστατευτικες ζελατινες! εδω στα γιαννενα δεν εχει τπτ. Και στα e-shops δεν ξερω πως ακριβως να το ψάξω. Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Δοκίμασε να ψάξεις και στο ebay. Σίγουρα εκεί θα βρεις πολλές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί έχω κολλήσει πολύ άσχημα τώρα.

Μόλις έκανα αναβάθμιση λογισμικού το Ν82 και τώρα έχω χάσει την Ελληνική γλώσσα.

Όσο κι αν προσπάθησα δεν βρήκα πουθενά Ελληνικά.

Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί έχω κολλήσει πολύ άσχημα τώρα.

Μόλις έκανα αναβάθμιση λογισμικού το Ν82 και τώρα έχω χάσει την Ελληνική γλώσσα.

Όσο κι αν προσπάθησα δεν βρήκα πουθενά Ελληνικά.

Τι κάνω;

Ακολούθησε την παρακάτω διαδικαασία και μάλλον θα διορθωθεί το πρόβλημα σου.

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε την παρακάτω διαδικαασία και μάλλον θα διορθωθεί το πρόβλημα σου.

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

 

Το πρόβλημα διορθώθηκε σε χρόνο 0.

Σ' ευχαριστώ πολύ αν και εδώ που τα λέμε, καλό θα ήταν να με κράξεις και λίγο που δεν μπήκα στον κόπο να ψάξω μέσα στο φόρουμ πριν ποστάρω εδώ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

αντε ποτε θα βγει καινουργιο firmware να ησυχασουμε με το προβλημα της ημερομηνιας και του ξυπνητηριου...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα διορθώθηκε σε χρόνο 0.

Σ' ευχαριστώ πολύ αν και εδώ που τα λέμε, καλό θα ήταν να με κράξεις και λίγο που δεν μπήκα στον κόπο να ψάξω μέσα στο φόρουμ πριν ποστάρω εδώ.:lol:

Την επόμενη φορά!:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

αντε ποτε θα βγει καινουργιο firmware να ησυχασουμε με το προβλημα της ημερομηνιας και του ξυπνητηριου...

 

Έλα ντε;; Και γω αυτό περιμένω όπως και πολλοί άλλοι. Θα βγει άραγε;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειμαι ενας απο τους παλιους κατοχους του Ν82. Το εχω στα χερια μου απο περσι τον απριλιο (επι εποχης 500 ευρω :p:p:p:p).

 

Το σαββατοκυριακο την επαθα την ζημια. Εκει που επαιζα ταβλι, ξαφνικα ενας φιλος μου αρχιζει να ριχνει για πλακα ευχες με την προφορα του Τακημητσου (δρακουμελ), και μου φευγει μια το κινητο, και σκαει κατω στην πετρα. Το αποτελεσμα ειναι να εχει κολλησει το κουμπακι απο το πλαι δεξια. Εχει μεινει μονιμα πατημενο το χαμηλωμα της φωνης, με αποτελεσμα να μην μπορω να μιλησω, ουτε καν αναπαντητη να κανω, γιατι με το που παιρνω τηλ, χαμηλωνει συνεχει και μπαινει στην σιγαση. Ουτε φωτογραφιες μπορω να δω, γιατι κανει συνεχεια ζουμ. Ειμαι απελπισμενος. Οσο και να εχει η επισκευη θα τα δωσω, γιατι κριμα ειναι να παει χαμενη τετοια κινηταρα.... Μπορει κανεις να μου δωσει τα φωτα του σχετικα με την επισκευη, η αν ειχε κανενας κανα τετοιο περιστατικο?

 

Edit: και κατι ακομα. παρατηρησα οτι τελειωνει αρκετα γρηγοροτερα η μπαταρια. Υποθετω οτι ισως ειναι απο το πατημενο κουμπι

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει και εγώ με το Ν73 και με τα ίδια ακριβώς συμπτώματα.

Το έφτιαξα στο Νοκια Shop της Βερανζέρου με 25 ευρώ(αυτά πριν ενάμιση χρόνο).

Μετά όμως από κανένα εξάμηνο μου ξαναχάλασε.

Μάλλον δεν έκαναν καλή δουλειά.

Υ.Γ.Μου έξισαν και το πολυπλήκτρο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να σου πω. Απο φιλους μου, ακουσα καλα λογια για το δικο μας το κλαμπ νοκια εδω στην θεσσαλονικη στην Βασ. Ολγας. Εχουν αρκετα καλη εξυπηρετηση. Ελπιζω να κανουν και καλη δουλεια. Δεν ειναι οτι θελει κατι ξυσιμο. Αλλαγη το κουμπι θελει, αφου το χαμηλωμα τις φωνης δεν κανει ουτε κλικ πλεον :Ρ το πηγα σημερα το αφησα και με ειπε 29 ευρω. Επισης ρωτησα και για αλλαγη ολης της προσοψης, εχει 65 ευρω. Ηθελα να το κανω μαυρο, αλλα οταν ακουσα την τιμη αλλαξα γνωμη
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο S60 3rd Edition Platform FAQ υπαρχει αναλυτικος οδηγος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το παραπανω ποστ μου ,

Με απλα λογια ,κανοντας αναβαθμιση στο Ν82 ,

δεν θα χρειαζεται να εγκαθιστας τα παντα απο την αρχη

(εφαρμογες ,επαφες κλπ) :)

 

παιδια ξεθαψα αυτη την παλια δηλωση και θελω να ρωτησω αν οντως ισχυει... επειδη πηρα το n82 προσφατα και ειναι απο προεισαγωγη θελω να μαθω αν μπορω να κανω update στο κινητουλη μου χωρις να πρεπει να ξαναπερασω τα ελληνικα οπως λεει σε ενα αλλο post καπου στο φορουμ...

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ.Προφανως αναφερεσαι σε συσκευη παραεισαγωγης και δεν θες να χασεις τα Ελληνικα κατα την αναβαθμιση.Διαβασε ολο το S60 3rd Edition Platform FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090 .Θα σε βοηθησει πολυ και θα λυθουν πολλες αποριες σου.Αυτο που σε ενδιαφερει αμεσα ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380 .Καλη συνεχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ.Προφανως αναφερεσαι σε συσκευη παραεισαγωγης και δεν θες να χασεις τα Ελληνικα κατα την αναβαθμιση.Διαβασε ολο το S60 3rd Edition Platform FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090 .Θα σε βοηθησει πολυ και θα λυθουν πολλες αποριες σου.Αυτο που σε ενδιαφερει αμεσα ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380 .Καλη συνεχεια.

 

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. πρωτον να πω οτι διαβασα το Faq που αναφερεις αλλα λογω του παραπανω post που εδωσα σε παραθεση μπερδευτηκα.. για αυτο ρωτησα αν θα παραμεινει η ελληνικη γλωσσα ή οχι..

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

θελω μια χαρη!

οποιος εχει χακαρει το Ν82 με την v31 με το helloox 1.03 να μου στειλει με πμ το installserver.exe που θα βρει στο C:\sys\bin\

 

θα το γραψω και στο μαγαζι..

μου κανει κατι κουλα στην εγκατασταση.

ευχαριστω πολυ!

 

εχω την εκδοση v31.0.016... ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος χακαρισματος? να σημειωσω οτι δεν εχω βαλει ποτε καμια signed εφαρμογη οποτε δεν εχω πιστοποιητικο να υπογραψω τιποτα... τελος παντων για να μην σας ζαλιζω πολυ θελω καποιος που εχει αυτη την fw να μου πει ποιος τροπος χακαρισματος πιανει.. δοκιμασα τον τροπο του drakkarious αλλα ο φακελος c:/sys/ δεν ξεκλειδωνει...

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Oπως σου εχουμε ξανα πει πρεπει να κανεις εγκατασταση το HelloOX

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2887328#post2887328

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...