Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας.βρε παιδια πως θα απενεργοποιησω το 3G(για εξοικονομιση μπαταριας);εψαξα στο φορουμ αλλα δεν βγαζω ακρη,για το συγκεκριμενο θεμα.εν τω μεταξυ wifi,gps δεν τα χρειαζομαι για τωρα.ευχαριστω.

Και ειναι αναγκη να ψαξεις στο φορουμ για να βρεις απαντηση σε κατι τοσο απλο;Το βιβλιαρακι οδηγιων γιατι υπαρχει;Εργαλεια,ρυθμισεις,τηλεφωνο,δικτυο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα σας.βρε παιδια πως θα απενεργοποιησω το 3G(για εξοικονομιση μπαταριας);εψαξα στο φορουμ αλλα δεν βγαζω ακρη,για το συγκεκριμενο θεμα.εν τω μεταξυ wifi,gps δεν τα χρειαζομαι για τωρα.ευχαριστω.

πρέπει να πας εργαλεία ρυθμίσεις σύνδεση και απενεργοποιήσεις το 3g- για το wlan έχει ξεχωριστό μενού...

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Και ειναι αναγκη να ψαξεις στο φορουμ για να βρεις απαντηση σε κατι τοσο απλο;Το βιβλιαρακι οδηγιων γιατι υπαρχει;Εργαλεια,ρυθμισεις,τηλεφωνο,δικτυο.

βρε φιλαρακι το εψαξα αλλα δεν τα πολυκαταλαβαινω!!!!! (ειμαι και καποιας ηλικιας)ειναι βλεπεις η καινουργια τεχνολογια που ειναι για εσας βρε φιλε.εγω τα θελω απλα-ελληνικα τα πραγματα οσο γινετε!!!!!!!για αυτο ειμαι στο φορουμ,με το συμπαθειο!!αν θελετε μπορειτε να με βοηθατε.ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για το WiFi...

Το WiFi δεν έχει την ίδια λογική με το Bluetooth.

Ενεργοποιείται μόνο όταν το χρειάζεσαι. Δηλαδή ενεργοποιείται και αναζητά σημεία πρόσβασης, τα εμφανίζει σε μια λίστα, επιλέγεις εσύ αυτό που επιθυμείς να συνδεθείς, εισάγεις τον κωδικό (εφόσον ζητηθεί) και εκτελείς την εργασία σου οποιαδήποτε και αν είναι αυτή.

Εφόσον ολοκληρωθεί η ζήτηση πακέτων δεδομένων μέσω WiFi αυτομάτως ή γενικότερα το πρόγραμμα που χρειάζεται τη σύνδεση, απενεργοποιείται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος να μου πει που γίνεται η εγκατάσταση των java εφαρμογών ώστε να βρω τα εικονίδια που θέλω και να τα αλλάξω;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2806207#post2806207

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος να μου πει που γίνεται η εγκατάσταση των java εφαρμογών ώστε να βρω τα εικονίδια που θέλω και να τα αλλάξω;

 

C:\Private\...

 

* 102033E6\MIDlets\: Περιέχει τις εγκατεστημένες από το χρήστη εφαρμογές Java. Κάθε φάκελος περιέχει τα αρχεία κάθε εφαρμογής:Απο το παρα πολυ χρησιμο S60 3rd Edition Platform FAQ:up: το οποιο δυστυχως οι περισσοτεροι δεν του δινουν σημασια και ας γινεται συνεχεια αναφορα σε αυτο και ας εχουν σπαταλησει καποιοι την ωρα τους:bow: για να το γραψουν.Ο ιδιος φακελος ισχυει και για την καρτα μνημης E.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Sorry Itchrist86! Έριξα πρώτα μια ματιά εκεί αλλά δεν έδωσα σημασία στην "Ανατομία του... Symbian OS" θεωρώντας ότι είναι πολύ γενική εξήγηση.

 

Thanks πάντως! :)

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο κανει κ σε εσας κρακ κρακ το πλαστικο απο πανω?

 

ναι είναι η γνωστή...... ηχητική σήμανση της NOKIA που παρέχει στα κινητά της. Σε άλλους κάνει κρικ κρικ σε άλλους κρα - κρακ και σε άλλους διάφορες παραλλαγές .... για να ξεχωρίζουμε τις συσκευές μας στο σκοτάδι... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο κανει κ σε εσας κρακ κρακ το πλαστικο απο πανω?

 

Δυστηχως ναι...Εμενα κανει ετσι απο την αριστερη πλευρα μονο αλλα ειναι πολυ σπαστικο:(

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

σορρυ αν εχει ξανα τεθει το προβλημα απλα δεν εχω χρονο να ψαχνω τωρα το φορουμ...Ο αδερφος μου εχει το Ν82 και του εμφανιζε συνεχεια το μηνυμα να βαλει την καρτα μνημης...και το εχει παει στα νοκια και εχουν περασει δυο βδομαδες και ακομα να το δουν...θελει απλα αναβαθμιση???δεν γνωριζω κιολας ποια εχει επειδη ειμαι μακρια...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε γιατί κάθε λίγο και λιγάκι αλλάζει από μόνη της η ημερομηνία του κινητού. Μπορείτε να μου πείτε τί φταίει??????????????/
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε γιατί κάθε λίγο και λιγάκι αλλάζει από μόνη της η ημερομηνία του κινητού. Μπορείτε να μου πείτε τί φταίει??????????????/

Μάλλον φταίει η τελευταία αναβάθμιση, όπως και σε πολλά άλλα κινητά της Nokia. Αυτό συμβαίνει όταν μένει για πολλές ώρες κλειστό το κινητό. Λύση δεν υπάρχει ακόμα αλλά για να μην συμβαίνει αυτό μπορείς αντί να κλείνεις το κινητό να το βάζεις σε προφίλ Εκτός Σύνδεσης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φταίει η τελευταία αναβάθμιση, όπως και σε πολλά άλλα κινητά της Nokia. Αυτό συμβαίνει όταν μένει για πολλές ώρες κλειστό το κινητό. Λύση δεν υπάρχει ακόμα αλλά για να μην συμβαίνει αυτό μπορείς αντί να κλείνεις το κινητό να το βάζεις σε προφίλ Εκτός Σύνδεσης.

 

Πάει 2 μέρες μπροστά. Εμένα συμβαίνει όταν βάλω το ξυπνητήρι και το κλείσω κ μετά ανοίξει μόνο του λόγο αφύπνισης.Αν το ανοίξω εγώ πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι δεν το κάνει. Επίσης αν το έχω σε προφίλ εκτός σύνδεσης πάλι δνε το κάνει. Αν δεν έχω ενεργοποιήσει το ξυπνητήρι δεν το κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επειδη μια απο αυτες τις μερες ετοιμαζομαι για ''ολικο καθαρισμο'' του τηλεφωνου θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιο καλυτερο gps απο το garmin για το Ν82..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επειδη μια απο αυτες τις μερες ετοιμαζομαι για ''ολικο καθαρισμο'' του τηλεφωνου θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιο καλυτερο gps απο το garmin για το Ν82..:)

 

Το nokia maps ειναι παρα πολυ καλο και πολυ σταθερο πλεον .Εγω αγορασα ετησια αδεια.Εχω και το garmin αλλα το maps ειναι πολυ πιο ευκολοχρηστο.Γνωμη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω πολύ καιρό να παρακολουθήσω το θέμα, μπας και έγινε το "σπάσιμο" της τελευταίας έκδοσης firmware, να την εγκαθιστούσα ώστε να έχω και ελληνικούς χαρακτήρες;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επειδη μια απο αυτες τις μερες ετοιμαζομαι για ''ολικο καθαρισμο'' του τηλεφωνου θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιο καλυτερο gps απο το garmin για το Ν82..:)

Δες αυτή τη δημοσκόπιση.

 

 

Παίδες επειδή έχω πολύ καιρό να παρακολουθήσω το θέμα, μπας και έγινε το "σπάσιμο" της τελευταίας έκδοσης firmware, να την εγκαθιστούσα ώστε να έχω και ελληνικούς χαρακτήρες;

Να χακάρεις το κινητό σου γίνεται.

Πήγαινε στο αντίστοιχο θέμα, στο πρώτο ποστ υπάρχει οδηγός.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα κολπακι να αυξηθει η ενταση απο τα ηχεια του ν82 οπως γινεται παραδειγμα και με τον φωτισμο τησ οθονης του?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει..

 

 

Προς ολους:

Kαλo ειναι να συνεισφερουμε στο forum με ποιοτικα posts και οχι ευχαριστιες κλπ. Αυτές μπορουν να γινουν και μεσω PM. Ετσι θα αποφυγουμε τη δημιουργια δυσαναγνωστων θεματων/τερατων. :!:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα κολπακι να αυξηθει η ενταση απο τα ηχεια του ν82 οπως γινεται παραδειγμα και με τον φωτισμο τησ οθονης του?

 

ωωωπ ε!υπηρξε κανενα νεο για τον φωτισμο της οθονης?μπορει να διορθωθει?

Link to comment
Share on other sites

ωωωπ ε!υπηρξε κανενα νεο για τον φωτισμο της οθονης?μπορει να διορθωθει?

 

ναι αμε ενα txt αρχειο βαζεις μεσα στον φακελο private χακασμενο τηλεφωνο και βλεπεις αλλο τηλεφωνο..... ειναι σαν να εχεις βαλει xenon φωτα στο αμαξι σου... αλλα η μπαταρια κραταει 2 μερες ...

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=VoWtJoJGnnY&feature=related εδω ειναι η λυση για να εστιαζει κοντα το βιντεο στο ν82... δοκιμασμενο καντε το και θα δειτε...

 

Το είχα δει πριν από καιρό σε ένα ξένο site, αλλά τώρα που μου το ξαναθυμίσατε... είπα να το δοκιμάσω. Λίγο άκυρο μεν, αλλά δουλεύει! Ανέβασα και ένα βιντεάκι στο youtube για του λόγου το αληθές...

http://www.youtube.com/watch?v=215hy1Uegn0

Link to comment
Share on other sites

ναι αμε ενα txt αρχειο βαζεις μεσα στον φακελο private χακασμενο τηλεφωνο και βλεπεις αλλο τηλεφωνο..... ειναι σαν να εχεις βαλει xenon φωτα στο αμαξι σου... αλλα η μπαταρια κραταει 2 μερες ...

Τι txt file?Που μπορουμε να το βρουμε?

 

Παιδια εχω την V30.0.019 χωρις να εχω χακεψει το κινητο.μπορειτε να με πειτε ποια Firmwar einai μετα?Πεταξτε με σε κανενα post οποιος ξερει.Ευχαριστω

 

 

http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...