Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορείς να οργανώσεις τις φώτο σου με την Διαχείρηση Αρχείων, έτσι λειτουργεί η έκθεση σε όλα τα καινούργια μοντελα τις νοκια στην σειρά Ν. Αν θες βάλε το resco photoviewer αλλά και πάλι στη έκθεση θα φαίνονται όλα μαζί χύμα.

 

Δεν με βολεύει το resco γιατί δεν έχει δυνατότητα επεξεργασίας και εφέ(τουλάχιστον όσο το έψαξα αυτό διαπίστωσα)Α ρε S40,απλά άπαιχτα σε στο θέμα οργάνωσης φακέλων...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι, όταν έχω βάλει τα ακουστικά και δέχομαι κλήση, τα ηχεία του Ν82 δεν απενεργοποιούνται, υπάρχει τρόπος να διορθωθεί;

 

Βάζοντας το στο Silent ίσως; Νομίζω ότι έτσι δουλεύει. Νομίζω υπάρχει και ρυθμιση η οποία με τo που βάζεις τα ακουστικά ενεργοπείει το αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw thn aporia an to black einai apo diaforetiko yliko h prosopsi toy. Exw dei mono to asimi kai moy arese poly ayto to metalo poy exei.Mipos to black einai plastiko? kai kserei kaneis an exei diafora sthn timh?

το ασημι ειναι γνησια πλαστικουρα με μεταλλικη βαφη :)

το ιδιο θα ειναι, μονο η βαφη αν θα αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

το ασημι ειναι γνησια πλαστικουρα με μεταλλικη βαφη :)

το ιδιο θα ειναι, μονο η βαφη αν θα αλλαξει.

 

το ειδα την παρασκευη και πραγματικα μπορω να πω οτι ειναι καση ανωτερο απο το ψευτοαασημι.

τωρα μαλιστα,θα το παρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το ειδα την παρασκευη και πραγματικα μπορω να πω οτι ειναι καση ανωτερο απο το ψευτοαασημι.

τωρα μαλιστα,θα το παρω.

 

Παρτο φιλε δεν θα το μετανοιωσεις;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με το gps του Ν82?Ημουν χθες δίπλα από την θάλασσα και πάω ''δεδομένα gps-θέση'' για να δω τι υψόμετρο θα μου βγάλει,και τι μου έβγαλε λέτε?Με φουλ σήμα 35μέτρα υψ. δίπλα στην θάλασσα....:what::what::what:

Κουφό απλά ή πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με το gps του Ν82?Ημουν χθες δίπλα από την θάλασσα και πάω ''δεδομένα gps-θέση'' για να δω τι υψόμετρο θα μου βγάλει,και τι μου έβγαλε λέτε?Με φουλ σήμα 35μέτρα υψ. δίπλα στην θάλασσα....:what::what::what:

Κουφό απλά ή πρόβλημα?

Μήπως είχες σήμα από λιγότερους από 4 δορυφόρους?

Link to comment
Share on other sites

το ειδα την παρασκευη και πραγματικα μπορω να πω οτι ειναι καση ανωτερο απο το ψευτοαασημι.

τωρα μαλιστα,θα το παρω.

 

Να το παρεις μονο για την εξωτερικη του εμφανιση και να

το δωσεις σε μια εβδομαδα το πολυ ? :rolleyes:

Το χρωμα παιζει ρολο και οχι οι δυνατοτητες του ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με το gps του Ν82?Ημουν χθες δίπλα από την θάλασσα και πάω ''δεδομένα gps-θέση'' για να δω τι υψόμετρο θα μου βγάλει,και τι μου έβγαλε λέτε?Με φουλ σήμα 35μέτρα υψ. δίπλα στην θάλασσα....:what::what::what:

Κουφό απλά ή πρόβλημα?

 

Οσα GPS ειχα αυτο εκαναν,ενα μαλιστα μου εδειχνε συνεχως πανω απο 80 μετρα υψος παροτι ημουν σο επιπεδο της θαλασσας!!

Ψαχνοντας λοιπον λιγο παραπανω εμαθα απο φιλο στρατιωτικο(με ειδικοτητα στα ηλεκτρονικα)οτι το GPS ειναι καταρχην σχεδιαζμενο για τις ενοπλες δυναμεις και οταν δοθηκε στο ευρη κοινο,επρεπε σκοπιμος να εχει μια αποκληση στην ακριβεια,και επιδει ηταν ανεπιτρεπτο να εχει εποκληση σε αζιμουθειο εχει τη γνωστη αποκληση σε υψος!

Και εμενα το TC και με το Dstinator k me to iGO 30,40 μετρα με βγαζει σε επιπεδο θαλασσης!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οσα GPS ειχα αυτο εκαναν,ενα μαλιστα μου εδειχνε συνεχως πανω απο 80 μετρα υψος παροτι ημουν σο επιπεδο της θαλασσας!!

Ψαχνοντας λοιπον λιγο παραπανω εμαθα απο φιλο στρατιωτικο(με ειδικοτητα στα ηλεκτρονικα)οτι το GPS ειναι καταρχην σχεδιαζμενο για τις ενοπλες δυναμεις και οταν δοθηκε στο ευρη κοινο,επρεπε σκοπιμος να εχει μια αποκληση στην ακριβεια,και επιδει ηταν ανεπιτρεπτο να εχει εποκληση σε αζιμουθειο εχει τη γνωστη αποκληση σε υψος!

Και εμενα το TC και με το Dstinator k me to iGO 30,40 μετρα με βγαζει σε επιπεδο θαλασσης!

 

Μπα, σε μενα (Destinator, αν και δεν εχει σημασια, σημασια εχει ο GPS receiver) οταν εχει καλό σήμα είναι +/- 5 μέτρα.

Μάλιστα πρόσφατα ταξίδευα στην Ολλανδία και μου έδειξε από +5 μέχρι -10 μέτρα υψόμετρο

Link to comment
Share on other sites

Οσα GPS ειχα αυτο εκαναν,ενα μαλιστα μου εδειχνε συνεχως πανω απο 80 μετρα υψος παροτι ημουν σο επιπεδο της θαλασσας!!

Ψαχνοντας λοιπον λιγο παραπανω εμαθα απο φιλο στρατιωτικο(με ειδικοτητα στα ηλεκτρονικα)οτι το GPS ειναι καταρχην σχεδιαζμενο για τις ενοπλες δυναμεις και οταν δοθηκε στο ευρη κοινο,επρεπε σκοπιμος να εχει μια αποκληση στην ακριβεια,και επιδει ηταν ανεπιτρεπτο να εχει εποκληση σε αζιμουθειο εχει τη γνωστη αποκληση σε υψος!

Και εμενα το TC και με το Dstinator k me to iGO 30,40 μετρα με βγαζει σε επιπεδο θαλασσης!

 

Δεν νομίζω ότι όλα είναι έτσι πάντως γιατί έχω δοκιμάσει με ένα mio P350 με navimate xtreme πρόγραμμα πλοήγησης και βγάζει κανονικά τα υψόμετρα,π.χ δίπλα στην θάλασσα βγάζει 1-2 μέτρα....

Υ.Γ:Αυτό το ''Ακρ. υψομ'' που έχει κάτω απο το υψόμετρο τι σημαίνει???Μήπως μέχρι πόση απόκλιση έχει σε μέτρα από το πραγματικό???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει γραφτεί αλλά ένα καλό site για προσόψεις και άλλα τέτοια για κινητά είναι αυτό:http://mobile-parts.com.gr/gr/ το ανακάλυψα σήμερα ψάχνοντας για την πολυπόθητη μαύρη πρόσοψη για το Ν82 αλλά δυστυχώς ούτε αυτοί την έχουν φέρει....
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαινει με επιδοτηση ανανεωσης απο vodafone στα 320 ευρω απο πλαισιο και με την μαυρη προσοψη.

Με οσα εχω διαβασει εδω μεσα με εχετε σχεδον πεισει να το παρω.. 320 και με 12 ατοκες καλα δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το Ν82 black!! σιγουρα πιο ποιοτικο απο οτι το ασημι, τουλαχιστον απο αυτο που ειχε εκει.

 

το μονο που εως τωρα δε μου αρεσε ειναι οτι γραφει τους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο και σε αγγλικα και σε ελληνικα. μια απο τις δυο γλωσσες ηταν υπεραρκετη πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του πόσο κρατάει?

 

Σε Cosmote με 1 ωρα ομιλία στο bluetooth και με κάμμια 10ριά sms,κρατάει 48 ώρες.

Το καλό είναι οτι με 1 μπάρα στη μπαταρία,βγάζει ανετα 5 ώρες αναμονής και 15-20 λεπτά ομιλίας...

Το w960i για παράδειγμα,δεν άντεχε πάνω απο 36 ώρες και ήθελε το φορτιστή του συχνά...

Πέρασε ανεπιστρεπτί πάντως η περίοδος των 100 ωρών αυτονομίας που είχαν κάτι k750i κλπ κλπ

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το 433 στα Νοκια shop παίζει? γιατί στο skroutz ακόμα έχει τις παλιές τιμές (από 470 το ασημι, 520 το μαυρο)
Link to comment
Share on other sites

τοσο το πηρα εγω. Ν82 black στα 433 απο nokia shop στο αγρινιο

 

edit : να αναφερω κατι θετικο απο το πλαισιο

 

ειχα στειλει με μαιλ πριν λιγες μερες σχολιο γιατι εχει τοσο διαφορα στην τιμη σε σχεση με ενα νοκια shop

 

μου απαντησανε σημερα και μπραβο στο αρμοδιο τμημα. ελπιζω να πεσει και εκει η τιμη για να εξυπηρετηθουν καλυτερα οσοι εχουν επιδοτηση

 

 

Αξιότιμε κε ******,

 

Σχετικά με το ερώτημα σας σύμφωνα με το κινητό που σας ενδιαφέρει:

 

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την παρατήρηση σας, την οποία θα προωθήσουμε στο αρμόδιο τμήμα ώστε να πραγματοποιηθούν οι απαραίτητες αλλαγές.

Ευχαριστούμε για την προτίμηση.

 

Είμαστε πάντα στην διάθεση σας στο τηλέφωνο 800-11-12345(χωρίς χρέωση) και από κινητό 210-2895000.

 

Με εκτίμηση,

 

 

 

ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS Α.Ε.Β.Ε.

 

Τμήμα Τηλεφωνίας

 

Κωνσταντιδέλη Όλγα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας και χρονια πολλα βλεποντα τα τεχνικα χαρακτηριστικη του silver και του black στο site του πλαισιο δεν βρηκα καποια διαφορα μηπως η μοναδικη τους διαφορα ειναι στο χρωμα; που οντος το μαυρακι ειναι πολυ πιο ωραιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας και χρονια πολλα βλεποντα τα τεχνικα χαρακτηριστικη του silver και του black στο site του πλαισιο δεν βρηκα καποια διαφορα μηπως η μοναδικη τους διαφορα ειναι στο χρωμα; που οντος το μαυρακι ειναι πολυ πιο ωραιο.

 

Ναι, πέραν του χρώματος δεν υπάρχει καμία άλλη διαφορά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας και χρονια πολλα βλεποντα τα τεχνικα χαρακτηριστικη του silver και του black στο site του πλαισιο δεν βρηκα καποια διαφορα μηπως η μοναδικη τους διαφορα ειναι στο χρωμα; που οντος το μαυρακι ειναι πολυ πιο ωραιο.

Ναι, η μόνη διαφορά τους είναι το χρώμα, δεν διαφέρουν σε κάτι άλλο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας και χρονια πολλα βλεποντα τα τεχνικα χαρακτηριστικη του silver και του black στο site του πλαισιο δεν βρηκα καποια διαφορα μηπως η μοναδικη τους διαφορα ειναι στο χρωμα; που οντος το μαυρακι ειναι πολυ πιο ωραιο.

 

για να χει την ιδια ονομασια με το ασημι λες να ειναι διαφορετικο?:)

οχι απλα πιο ωραιο,κλασης ανωτερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...