Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να μπεις στην εξοδο της tv πατωντας απο το χειριστηριο το av.;)

 

ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω...

av δεν εχω στο κοντρολ μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω...

av δεν εχω στο κοντρολ μου

 

Εχεις δει ποτε dvd στην tv? δ μπαινεις στην εξοδο? ειναι αυτη η μπλε οθονη...μπορει να το λεει σαν vcr..

αν θες στειλε εικονα απο το χειρηστηριο να σου πω ποιο ειναι!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Νευρά νεύρα νεύρα...μετα την αναβαθμιση του firmware οταν γραφω βιντεακι στην μεγιστη αναλυση, μετα απο 1 λεπτο εγγραφης αρχιζει και κανει κολληματα τα οποια φυσικα καταγραφονται κανονικα!!!!:mad::mad::mad: Το έχει παθει κανενας αλλος αυτο? υπαρχει καμια λυση?
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Νευρά νεύρα νεύρα...μετα την αναβαθμιση του firmware οταν γραφω βιντεακι στην μεγιστη αναλυση, μετα απο 1 λεπτο εγγραφης αρχιζει και κανει κολληματα τα οποια φυσικα καταγραφονται κανονικα!!!!:mad::mad::mad: Το έχει παθει κανενας αλλος αυτο? υπαρχει καμια λυση?

 

Χρονια πολλα σε ολους.Λιγο περιεργο αυτο που λες.Προσωπικα τις 2 εβδομαδες που περασανε εγραψα αρκετα βιντεακια και δεν ειδα τιποτα τετοιο.Τι καρτα μνημης εχεις,μηπως την εργοστασιακη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.Λιγο περιεργο αυτο που λες.Προσωπικα τις 2 εβδομαδες που περασανε εγραψα αρκετα βιντεακια και δεν ειδα τιποτα τετοιο.Τι καρτα μνημης εχεις,μηπως την εργοστασιακη;

 

Εχω μια kingston 4gb SDHC με το προηγουμενο firm κανένα προβλημα παντως, αυτο μου κανει εντυπωση. Αληθεια μπορουμε να κανουμε firmware downgrade?:confused::sick:

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια kingston 4gb SDHC με το προηγουμενο firm κανένα προβλημα παντως, αυτο μου κανει εντυπωση. Αληθεια μπορουμε να κανουμε firmware downgrade?:confused::sick:

 

Οχι,κατι τετοιο δεν γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οχι,κατι τετοιο δεν γινεται.

 

 

 

Μπορείς να κάνεις firmware downgrade αλλά μόνο με ειδικά εξοπλισμό και με αρκετές γνώσεις στο θέμα .

Αλλιώς το κινητό σου θα νεκρώσει .

Link to comment
Share on other sites

εκανα ενα φορματ την καρτα αφου πηρα backup. επανεφερα τα δεδομενα...δεν φαινεται να το κανει τωρα...ειδωμεν...θενκς παιδια.
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για όσους από εσάς είχατε πρόβλημα με την καινούργια έκδοση λειτουργικού, δοκιμάστε να καθαρίσετε εντελώς το κινητό, δηλαδή πλήρες format σε μνήμη τηλεφώνου και κάρτα μνήμης.

Εννοείται ότι παίρνουμε backup όλων των απαραίτητων δεδομένων μας. :)

 

Να θυμίσω ότι downgrade δε μπορούμε να κάνουμε. Μπορούμε όμως να ξαναπεράσουμε την ίδια έκδοση από πάνω. ;)

 

Επαναφορά εφαρμογών καλύτερα να μην κάνετε για να μην επανέλθουν "σκουπίδια" από προηγούμενες εγκαταστάσεις.

 

Να επαναλάβω για ακόμα μία φορά ότι η εργοστασιακή κάρτα μνήμης δημιουργεί προβλήματα και κολλήματα.

Το καλύτερο είναι να αντικαθίσταται με την πρώτη ευκαιρία.

 

Και με την ευκαιρία να ευχηθώ κι εγώ χρόνια πολλά σε όλους. Χριστός ανέστη, ό,τι επιθυμείτε. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πανω στην φουρια μου ξεχασα να ευχηθω!....Χριστός ανέστη, χρόνια πολλά σε όλους! Οσο για το firmware downgrade, θα μπορουσε να γινεται οσο απλα γινεται και το upgrade απλα απ'οτι καταλαβα δεν το υποστηριζει η εφαρμογη της Nokia επιτηδες. Τι να κάνουμε...next time, think before upgrade!!!:lol:
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουμε να το κανουμε μονοι μας αραγε;

 

Αυτό θα βοηθούσε..;)

 

Δε θυμάμαι να έχει δοθεί:

 

Nokia N82 Service Manual 1&2

 

http://img.skitch.com/20080404-b7ywxkckfyp4wk8a76jfassmfd.jpg

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!!!

 

Γνωριζουμε αν ειναι διαθεσιμες μαυρες προσοψεις στα καταστηματα νοκια και αν οχι το ποτε θα γινει αυτο...?

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουμε να το κανουμε μονοι μας αραγε;

 

φυσικα δικο σου το κινητο αλλα γνωμη μου να το πας σε νοκια shop.

καλυτερα να πληρωσεις τπτ παραπανω και να εισαι σιγουρος οτι αν κατι παει στραβα ειναι δικο τους προβλημα παρα να το χαλασεις μονος σου και να κλαις το κινητο. δεν ειναι οτι πιο ευκολο να γινει full αλλαγη ουτε νομιζω να εχεις ειδικα γαντια εναντιων του στατικου ηλεκτρισμου :)

Link to comment
Share on other sites

φυσικα δικο σου το κινητο αλλα γνωμη μου να το πας σε νοκια shop.

καλυτερα να πληρωσεις τπτ παραπανω και να εισαι σιγουρος οτι αν κατι παει στραβα ειναι δικο τους προβλημα παρα να το χαλασεις μονος σου και να κλαις το κινητο. δεν ειναι οτι πιο ευκολο να γινει full αλλαγη ουτε νομιζω να εχεις ειδικα γαντια εναντιων του στατικου ηλεκτρισμου :)

 

Θα συμφωνησω απόλυτα;)

Link to comment
Share on other sites

την προσοψη απο που θα την ψωνισετε? απο κανα e-bay?

 

Aπο Nokia shop φιλε μου οταν ερθει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω στο link θα βρείτε μερικές ακόμα φωτογραφίες απο το Ν82 Black vs N82.

Yet more Nokia N82 black VS Nokia N82 pictures

http://dailymobile.se/2008/04/27/yet-more-nokia-n82-black-vs-nokia-n82-pictures/nokia-n82-black-vs-nokia-n8-white10/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω στο link θα βρείτε μερικές ακόμα φωτογραφίες απο το Ν82 Black vs N82.

 

Yet more Nokia N82 black VS Nokia N82 pictures

 

 

Εννοείται ότι είναι πολύ πιο όμορφο το μαύρο.

Πάντως είναι μπελάς να αλλάξεις τα καλύμματα, είτε μόνος είτε σε Nokia shop. ;)

 

Btw, τέτοιο λουράκι πού βρίσκουμε??? Έχουν τα Nokia shops??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι πολύ πιο όμορφο το μαύρο.

Πάντως είναι μπελάς να αλλάξεις τα καλύμματα, είτε μόνος είτε σε Nokia shop. ;)

 

Btw, τέτοιο λουράκι πού βρίσκουμε??? Έχουν τα Nokia shops??? :confused:

Λογικά θα πρέπει να έχουν τα nokia shops, αν θα έχουν και το συγκεκριμένο δεν το γνωρίζω. Πάντως στα κεντρικά της nokia στην Αθήνα και σε ένα nokia shop στην Κατεχάκη έχω δει αρκετά λουράκια της nokia. Θα πρέπει να τα έχουν και τα nokia shop στον Βόλο.

 

Να ρωτήσω κάτι, όταν έχω βάλει τα ακουστικά και δέχομαι κλήση, τα ηχεία του Ν82 δεν απενεργοποιούνται, υπάρχει τρόπος να διορθωθεί;

Όχι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να έχουν τα nokia shops, αν θα έχουν και το συγκεκριμένο δεν το γνωρίζω. Πάντως στα κεντρικά της nokia στην Αθήνα και σε ένα nokia shop στην Κατεχάκη έχω δει αρκετά λουράκια της nokia. Θα πρέπει να τα έχουν και τα nokia shop στον Βόλο.

 

Ναι, κι εγώ πιστεύω ότι θα βρω στο Nokia shop. Θα κοιτάξω την Τρίτη που θα ξανανοίξουν τα μαγαζιά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία πάνω απ'όλα!!!Εχω και εγώ κάποιες απορίες,πως μπορούμε να οργανώσουμε σε φακέλους τις φωτογραφίες μας(χωρίς κάποιο άλλο πρόγραμμα)αλλά με αυτό που έχει το κινητό μέσα?γιατί έτσι όπως είναι χύμα δεν βγάζεις άκρη...Επίσης παρατήρησα ότι στις βραδινές λήψεις φωτογραφιών(πέρα από το ότι είναι φοβερές)παρουσιάζεται έντονα το φαινόμενο των κόκκινων ματιών ακόμα και αν ενεργοποιήσεις την επιλογή ''οχι κόκκινα μάτια''στις ρυθμίσεις του φλας,τι παίζει με αυτό σας το έχει κάνει εσάς???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία πάνω απ'όλα!!!Εχω και εγώ κάποιες απορίες,πως μπορούμε να οργανώσουμε σε φακέλους τις φωτογραφίες μας(χωρίς κάποιο άλλο πρόγραμμα)αλλά με αυτό που έχει το κινητό μέσα?γιατί έτσι όπως είναι χύμα δεν βγάζεις άκρη...

Δεν μπορείς να οργανώσεις τις φώτο σου με την Διαχείρηση Αρχείων, έτσι λειτουργεί η έκθεση σε όλα τα καινούργια μοντελα τις νοκια στην σειρά Ν. Αν θες βάλε το resco photoviewer αλλά και πάλι στη έκθεση θα φαίνονται όλα μαζί χύμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...