Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να φανταστώ ότι φυσικά μιλάμε για το ίδιο product code, έτσι???

Δεν πιστεύω να μας κάνει καμιά ντρίπλα η Nokia... :p

Δεν θα έχει το ίδιο product code.

Να θυμίσω πως διαφοροποιείται και ανάλογα με το χρώμα της συσκευής.

Να δώσω ένα παράδειγμα... Nokia E51-1 (RM-244): 0554366(Silver) / 0553167(Black) / 0555768(Rose).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να φανταστώ ότι φυσικά μιλάμε για το ίδιο product code, έτσι???

Δεν πιστεύω να μας κάνει καμιά ντρίπλα η Nokia... :p

 

αυτο σκεφτομαι κ εγω γιαυτό λεω μηπως να περιμένω.αντε τουλαχιστον να βγει στις αλλες αγορες να δουμε τι παίζει.κατι εχει ακουστει για 2 Απριλίου...

 

αρα μιλαμε για άλλο sar και διάφορα πραγματα νέα ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να αλλάξει κάτι, μιας όλες οι πληροφορίες αναφέρονται σε "N82 in Black", "N82 Black Edition" κλπ.

Δεν νομίζω να έχει διαφορά ούτε στο software ούτε στο hardware. Επομένως μάλλον ίδια όλα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

kai nai allo ena yperoxo thlefwno apo thn nokia pou telika ksevafei.... eleos pia!!!! kai oxi kalti plastiko ayth thn fora, alla ta metalika plhktra... oute 1 mhna kinhto kai mou ksevapse to plhktro me to c... :mad:

 

:eek:

Ωχ, αυτό σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό, ειδικά για ενός μήνα κινητό:cry:

έχει και άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

---

Δυστυχώς συνεχίζουν τα restart μόλις συνδέσω τα ακουστικά, πολύ εκνευριστικό bug

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το υποτιθέμενο μπλε Ν82 Music το είδατε στο symbian-freak :lol:

 

Κάνει μπαμ οτι είναι πρωταπριλιάτικο :lol:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το Ν96 θα υποστηρίζει RDS νόμιζα ότι είχαν βάλει και σε αυτό.

Όχι ότι τους ήταν δύσκολο να βάλουν και στο Ν82 αλλά πιστεύω είναι θέμα marketing.

Για το μαύρο διαβάζω σε forum ότι από 2 Απριλίου θα ξεκινήσει η διαθεσιμότητα σε ορισμένες χώρες.

 

 

AΑυτο το εψαχνα και εγω!!!Ποτε θα βαλουν RDS???

Κριμα τοσο ωραιο τηλεφωνο και να λειπει αυτο.

Αφου να φανταστεις εχω ενα Κ750 κρατησει γιατι εχει το RDS.

Αν μαθεις κατι η με κανενα προγραμμα να βγει θα ηθελα να με ενημερωσεις!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

kai nai allo ena yperoxo thlefwno apo thn nokia pou telika ksevafei.... eleos pia!!!! kai oxi kalti plastiko ayth thn fora, alla ta metalika plhktra... oute 1 mhna kinhto kai mou ksevapse to plhktro me to c...

 

Ωχ, αυτό σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό, ειδικά για ενός μήνα κινητό

έχει και άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Καμία σχέση, ούτε κι εγώ είχα πρόβλημα.

Κλείνω 2,5 μήνες και ούτε κατά διάνοια είχα πρόβλημα με τη βαφή του τηλεφώνου.

 

Δυστυχώς συνεχίζουν τα restart μόλις συνδέσω τα ακουστικά, πολύ εκνευριστικό bug

Μήπως είναι τα συγκεκριμένα ακουστικά που χρησιμοποιείς???

Εγώ με τα ακουστικά που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό (με ή χωρίς το HS-45) δεν είχα παρά ένα restart την πρώτη φορά που τα σύνδεσα. Από τότε τίποτα απολύτως.

 

Το υποτιθέμενο μπλε Ν82 Music το είδατε στο symbian-freak :lol:

 

Κάνει μπαμ οτι είναι πρωταπριλιάτικο :lol:

 

Δε βάζανε και music keys οι χριστιανοί για να είναι πιο αληθοφανές??? :lol::lol::lol:

Κακή δουλειά Photoshop είναι πάντως, έχουμε δει και πολύ πιο πειστικές δουλειές... :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

paidia diabasa arketes selides alla 108 einai para poles...

mipos tha mporouse kapoios na mou kanei mia mikrh anaskopish ta thetika kai ta arnitika tou kinitou giati me endiaferei sobara...

tha eimai ebnomon se opoion to kanei....

Sas euxaristw prokatabolika...

 

den tha boithisi kanenas re paidia?genika aksizei na to parw?an kai apo oti katalaba kalutera na perimenw ligo na parw to mauro...

Link to comment
Share on other sites

den tha boithisi kanenas re paidia?genika aksizei na to parw?an kai apo oti katalaba kalutera na perimenw ligo na parw to mauro...

 

Το μονο αρνητικο που εχει το κινητο για μενα ειναι η αυτοματη ρυθμιση της φωτεινοτητας της οθονης και η αφη του πολυπληκτρου. Οταν το πας δεξια αριστερα ειναι σκληρο και πολλες φορες πατιεται το κεντρικο. Κατα τα αλλα το χρωμα του κινητου ειναι λιγο high lux. Εχει μια αποψη. Τωρα ολα τα κινητα μαυρα ειναι κατα τη γνωμη μου το μαυρο θα το βαρεθεις και πιο ευκολα. Εγω δεν μετανιωσα που δεν το περιμενα. Εξαλλου δεν υπαρχει ενημερωση για το ποτε και εαν θα βγει στην Ελλαδα. Το μονο παραπανω ειναι οτι θα εχει και ενα update που εμεις θα το εχουμε πριν ερθει στην Ελλαδα.Τωρα στα θετικα ειναι τα εξαιρετικα gps k wlan και οι κορυφαιες φοτο που βγαζει το βραδυ γιατι τη μερα ολα τα καινουρια 3Mp και ανω τις ιδιες βγαζουν καθως και η μεταπωληση που θα εχει λογω μαρκας.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι τα συγκεκριμένα ακουστικά που χρησιμοποιείς???

Εγώ με τα ακουστικά που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό (με ή χωρίς το HS-45) δεν είχα παρά ένα restart την πρώτη φορά που τα σύνδεσα. Από τότε τίποτα απολύτως.

 

Εμενα παλι τα restart αραια και που δεν λενε να φυγουν.Και απο τα ακουστικα,τα CX-300 (Β) SENNHEISER τωρα καποια sony πριν,το bh-902,και το καλωδιο της τηλεορασης.Επισης καπου καπου,οπως πριν απο λιγο ενω ακουω μουσικη κολλαει για λιγα λεπτα.Το μονο που παρατηρησα μια φορα στην οθονη του μενου μολις συνδεσα τα ακουστικα και πριν κανει restart οτι στον φακελο των παιχνιδιων,χωρις να εχω ανοιχτο κατι,φανηκε στιγμιαια το κυκλακι απο πανω απο τον φακελο,οποτε ισως καποιο παιχνιδι να την κανει την δουλεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό με τα ακουστικά και τα restart το έκανε με το παλιό firmware. Από τότε που εχω βάλει το τελευταίο δεν το έχει ξανακάνει ούτε μια φορά...

 

Επίσης ένας γνωστός που δουλεύει σε nokia shop όταν τον ρώτησα για την μαύρη πρόσοψη μου είπε ότι συνήθως η προσόψεις με Ελληνικα γράμματα είναι χαμηλότερης ποιότητας από τις αντίστοιχες με τα ξένα και ξεβάφουν πιο εύκολα. Και μου είπε ότι αν θέλω να βάλω τη μαύρη να προτιμήσω να πάρω από εξωτερικό χωρίς Ελληνικα γιατί η άλλη μετά από λίγο καιρό θα ξεβάψει. Ισχύει κάτι τέτοιο παιδιά η μου έλεγε μπαρούφες;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό με τα ακουστικά και τα restart το έκανε με το παλιό firmware. Από τότε που εχω βάλει το τελευταίο δεν το έχει ξανακάνει ούτε μια φορά...

 

Επίσης ένας γνωστός που δουλεύει σε nokia shop όταν τον ρώτησα για την μαύρη πρόσοψη μου είπε ότι συνήθως η προσόψεις με Ελληνικα γράμματα είναι χαμηλότερης ποιότητας από τις αντίστοιχες με τα ξένα και ξεβάφουν πιο εύκολα. Και μου είπε ότι αν θέλω να βάλω τη μαύρη να προτιμήσω να πάρω από εξωτερικό χωρίς Ελληνικα γιατί η άλλη μετά από λίγο καιρό θα ξεβάψει. Ισχύει κάτι τέτοιο παιδιά η μου έλεγε μπαρούφες;

 

Δεν ξέρω ρε παιδιά, εμένα "ελληνική" πρόσοψη έχει, αλλά δεν είχα πρόβλημα με ξεφλούδισμα ή ξέβαμμα μέχρι τώρα. :what:

 

Και όσο για τα restart, έχω την έκδοση 10 (...ακόμα), δεν έχω κάνει αναβάθμιση και δεν είχα συχνά restart, ίσως 2-3 μέχρι τώρα. Και από αυτά μόνο για το ένα ευθύνονται τα ακουστικά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και μου είπε ότι αν θέλω να βάλω τη μαύρη να προτιμήσω να πάρω από εξωτερικό χωρίς Ελληνικα γιατί η άλλη μετά από λίγο καιρό θα ξεβάψει. Ισχύει κάτι τέτοιο παιδιά η μου έλεγε μπαρούφες;

 

1η φορα ακουω κατι τετοιο :fool:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!να αναφερω ena bug αν και μαλλον θα ειμαι ο μοναδικος!!!!!το οποιο να σας πω εξ αρχης οτι εχει ξεκινισει εδω και δυο βδομαδες!το πληκτρολογιο δεν κλειδωνει αυτοματα....!ναι οπως ακουσατε!ενω ολες οι ρυθμισεις ειναι σωστες δεν κλειδωνει αυτοματα!αλλα περιμενετε ερχεται το πιο ωραιο...:lol: οταν το συνδεω με τον υπολογιστη μεσω pc suite το πληκτρολογιο κλειδωνεικανονικα αυτοματα στο χρονο που εχω προκαθορισει...!τι λετε?????

α!και μια ερωτηση επειδη εχω χασει επισοδια αξιζει να μπω στην διαδικασια να βαλω το νοκμοτε και να μπλεκω με pen c και ιστοριες???

αποτο ροκ ν σκρολ παντως δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!να αναφερω ena bug αν και μαλλον θα ειμαι ο μοναδικος!!!!!το οποιο να σας πω εξ αρχης οτι εχει ξεκινισει εδω και δυο βδομαδες!το πληκτρολογιο δεν κλειδωνει αυτοματα....!ναι οπως ακουσατε!ενω ολες οι ρυθμισεις ειναι σωστες δεν κλειδωνει αυτοματα!αλλα περιμενετε ερχεται το πιο ωραιο...:lol: οταν το συνδεω με τον υπολογιστη μεσω pc suite το πληκτρολογιο κλειδωνεικανονικα αυτοματα στο χρονο που εχω προκαθορισει...!τι λετε?????

 

Στοιχηματίζω ότι είναι κάποια από τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες.

Δοκίμασε τα γνωστά που έχουμε πει κατά καιρούς, όπως π.χ. boot χωρίς την κάρτα μνήμης, και ως έσχατη λύση επίλεξε τη μορφοποίηση τηλεφώνου και κάρτας.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

kai nai allo ena yperoxo thlefwno apo thn nokia pou telika ksevafei.... eleos pia!!!! kai oxi kalti plastiko ayth thn fora, alla ta metalika plhktra... oute 1 mhna kinhto kai mou ksevapse to plhktro me to c... :mad:

 

Φιλε απο τον προτω μηνα ? :X Πως εγινε αυτο ?

 

Εχω το κινητο απο οταν βγικε και δεν εχψει ξεβαψει πουθενα πουθενα. Μαλλον ειναι ο τροπος που το χρησημοποιεις καθημερινα (δηλαδη που το ακουμπας, αν σερνεται, αν στην τσεπη το βαζεις μαζι με τα κλειδια κτλ)

 

Εμενα παντως αν και το εχω καιρο δεν εχει ξεβαψει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

@loydcoyl

 

  1. Αρκετά καλή αυτονομία. Όμως όχι σαν το N73.
  2. Καμία σχέση. Οι φωτογραφίες είναι απίστευτες, ειδικά σε κατάσταση ελλιπούς φωτισμού το xenon flash κάνει θάυματα...!
  3. Πολύ σύντομα...
  4. Το πακέτο περιλαμβάνει:

    1. Nokia N82
    2. Nokia Battery BP-6MT
    3. Nokia Travel Charger AC-5
    4. Nokia Music Headset HS-43
    5. Nokia Connectivity Cable CA-101
    6. Nokia Video Connectivity Cable CA-75U

[*]Ναι, λύθηκε. Δεν υπάρχει πρόβλημα πλέον.

[*]Έχει αρκετά καλή ένταση, αλλά σαν του N73 δεν θα την έλεγα.

στο κουτι του κινητου φορτιστη αυτοκινητου δεν εχει.το πηρα απο το πλαισιο και ειχε ολα τα υπολοιπα + καρτα μνημης 2gb.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

σημερα λανσαρεται σε μερικές χώρες το μαύρο αν δεν κάνω λάθος ε;για να δούμε τι θα δούμε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο κουτι του κινητου φορτιστη αυτοκινητου δεν εχει.το πηρα απο το πλαισιο και ειχε ολα τα υπολοιπα + καρτα μνημης 2gb.

Δεν είπα πως έχει...

Προφανώς θα εννοείς το "Nokia Travel Charger AC-5".

Ο συνηθισμένος φορτιστής είναι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πως έχει...

Προφανώς θα εννοείς το "Nokia Travel Charger AC-5".

Ο συνηθισμένος φορτιστής είναι.:)

 

Για την ακρίβεια είναι ταχυφορτιστής. Το output του είναι 800mA. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ιδιος με τα πιο παλια νοκια δεν ειναι?εκεινος ο "ψιλος" σαν καρφιτσα οχι ο χοντρος ε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ιδιος με τα πιο παλια νοκια δεν ειναι?εκεινος ο "ψιλος" σαν καρφιτσα οχι ο χοντρος ε;

Αυτός είναι: http://europe.nokia.com/A4400146

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.για το μαυρο τελικα τίποτα ε;παραγγειλα το λευκο να ξεμπερδευεω παιδια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...