Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις ποσο κανει το ν82 σαν συσκευη vodafone live?

Δεν νομίζω να έχει κυκλοφορήσει VL ακόμη, ούτε καν και από τα Vodafone Shops.

Το πήρε ένας γνωστός μου και δεν ήταν VL...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν εχει βγει VL εκδοση, 524 ευρό έχει στη VF το κινητό και ίδια τιμή θα έχει και η VL έκδοσή του όταν και άμα κυκλοφορίσει.Η διαφορά στην τιμή θα είναι μόνο αμα το αγοράσεις κάνοντασ χρήση καποιας επιδότησης όπου και αφαιρείς χονδρικά απο την τιμή 23,7 euro λόγο της VL έκδοσης.

 

Το έχω απο την Παρασκευή το κινητό και είμαι πολυ ευχαριστημένος!

Μόνο που η κάρτα μνήμης έχει πρόβλημα, της εκανα φορματ και ειναι όλα μια χαρα πλεον!

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν αποκρινεται οταν στελνουν κλιπακια ηχου.

ακομη δεν παραλαμβανει φωτο τις οποιες φαινεται να τις εχει στειλει ο αλλος υπολογιστης

τι μπορει να συμβαινει?????

Tα μηνυματα που τα εχεις να αποθηκευονται στην καρτα μνημης η στο τηλ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Tα μηνυματα που τα εχεις να αποθηκευονται στην καρτα μνημης η στο τηλ?

 

οταν λεσ μηνυματα εννοεις τα αρχεια? τη τελευταια φορα τα αποθηκευσα στο τηλ.....

ξερεις πως μπορω να εμφανισω τη φωτο της επαφης που μιλαω

Link to comment
Share on other sites

Oταν στελνεις μια φοτο απο αλλο pc οπως λες τι γινετε ακριβως και δεν σου ερχονται τα μηνυματα! ερχονται και δεν τα βλεπεις?

 

Δεν εχω ασχοληθει με το θεμα και δεν μπορω να το ψαξω γιατι το κινητο μου επεσε κατω και δεν ανοιγει ουτε με hard format και μερικες ημερες μαλλον θα ειμαι με αλλο κινητο.. επειδη δεν ανοιγει ουτε δεν μπορω να το ψαξω στο κινητο μου για να σου πω :(

Για το θεμα με της επαφες ψαξε για το fscaller

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οταν λεσ μηνυματα εννοεις τα αρχεια? τη τελευταια φορα τα αποθηκευσα στο τηλ.....

ξερεις πως μπορω να εμφανισω τη φωτο της επαφης που μιλαω

 

Μηνύματα -> Επιλογές -> Ρυθμίσεις -> Άλλο -> Μνήμη σε χρήση

Αυτό εννοεί. Τι γράφει εκεί; Μνήμη τηλεφώνου ή κάρτα μνήμης;

 

Η φωτο της επαφής που μιλάς εμφανίζεται πάντα αλλά είναι μικρή. Τι ρωτάς, πως βάζουμε φωτο στην επαφή ή πως την κάνουμε να φαίνεται μεγάλη.

 

Για το δεύτερο, εγκαθιστάς το full screen caller.

 

Για το πρώτο, ανοίγεις την επαφή που θέλεις, πατάς επεξεργασία και προσθήκη μικρογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να δω το κινητο απο κοντα αλλα ματαια...Ειναι καπως incognιto

Ουτε σε Γερμανους, ουτε σε Vodafone, ουτε σε Wind. Εφτασα μεχρι το κουτι του αλλα επειδη ηταν παραγγελια δεν μποροουσε η υπαλληλος να το ανοιξει (και καλα εκανε βεβαια).

 

Το αλλο παραδοξο ειναι οτι μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα δεν υπηρχε στο nokia.gr. Μηπως το εβγαλαν αρων αρων και δεν ειχαν ετοιμη την παρουσιαση?

 

Επισης θα θελα να ρωτησω κατα ποσο κοντα σε λεπτομερια ειναι τα Garmin και Sygic με το Desinator? Οσον αφορα την Περιφερεια παντα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να δω το κινητο απο κοντα αλλα ματαια...Ειναι καπως incognιto

Ουτε σε Γερμανους, ουτε σε Vodafone, ουτε σε Wind. Εφτασα μεχρι το κουτι του αλλα επειδη ηταν παραγγελια δεν μποροουσε η υπαλληλος να το ανοιξει (και καλα εκανε βεβαια).

 

sto kotsovolo to exoun standar kai anoixto,egw ekei to eida

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Η κοροιδία με τη Βόντα και το Ν82 συνεχίζεται.

Έχω προ-προ-παραγγείλει υποτίθεται το κινητό από τις 21 Δεκεμβρίου.

Δεν το διέθεταν καν στο δίκτυο τους.

Τους ενοχλούσα κάθε εβδομάδα, ημέρα Δευτέρα και ευγενικά τους ρωτούσα για διαθεσιμότητα.

Την προηγούμενη Δευτέρα έμαθα από το φόρουμ ότι είναι διαθέσιμο αν και η Βόντα είχε πει το αντίθετο. Την προηγούμενη Τρίτη τους ενημέρωσα ότι είναι διαθέσιμο και είπαν ότι το παρήγγειλαν και πως θα το είχα μέχρι Παρασκευή.

Έφτασε Δευτέρα, επικοινωνώ ΞΑΝΑ μαζί τους και ρωτάω για το κινητό. Μου λένε πως ΕΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ και πως δεν ξέρουν πότε θα το πάρω...

 

Και όλα αυτά γιατί είμαι εγκλωβισμένος σε συγκεκριμένο κατάστημα που μου χρωστάνε 400 ζεστά ευρώπουλα λόγω αντικατάστασης χαλασμένης συσκευής στο 3ήμερο.

 

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να διεκδικήσω την πίστωση των 400 ευρώ από άλλο κατάστημα; Προσπαθώ 1-2 ώρες να πιάσω το 13830 αλλά τίποτα.

Η Γνώση Ανοίκει Στον Κόσμο
Link to comment
Share on other sites

Σημερα διαπιστωσα ενα πολυ χρησιμο χαρακτηριστικο,υποθετω οτι ισχυει για ολες τις συσκευες με fp1.Με συνδεδεμενα ακουστικα απευθειας στο κινητο η συνδεση με bluetooth ακουστικο δεν ακυρωνεται οπως γινοτανε μεχρι τωρα.Σε μια κληση η συνομιλια γινεται απο τα ακουστικα και το μικροφωνο.Βγαζοντας ομως τα ακουστικα τοτε κατευθειαν η συνομιλια μεταφερεται στο bluetooth.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

sto kotsovolo to exoun standar kai anoixto,egw ekei to eida

Ευχαριστω για την υποδειξη!

Περασα το πρωι και επιτελους το ειδα απο κοντα..

 

Αν και με προβληματισαν τα κενα στο joystick κυριως στο αριστερα - δεξια :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!Το πηρα κι εγω σημερα το κινιτο απο nokia club στη ΚΑΒΑΛΑ 516 ευρω!Το κινιτο πεταει:lol:
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!Το πηρα κι εγω σημερα το κινιτο απο nokia club στη ΚΑΒΑΛΑ 516 ευρω!Το κινιτο πεταει:lol:

 

Welcome to the club of N82ers:D

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Η κοροιδία με τη Βόντα και το Ν82 συνεχίζεται.

Έχω προ-προ-παραγγείλει υποτίθεται το κινητό από τις 21 Δεκεμβρίου.

Δεν το διέθεταν καν στο δίκτυο τους.

Τους ενοχλούσα κάθε εβδομάδα, ημέρα Δευτέρα και ευγενικά τους ρωτούσα για διαθεσιμότητα.

Την προηγούμενη Δευτέρα έμαθα από το φόρουμ ότι είναι διαθέσιμο αν και η Βόντα είχε πει το αντίθετο. Την προηγούμενη Τρίτη τους ενημέρωσα ότι είναι διαθέσιμο και είπαν ότι το παρήγγειλαν και πως θα το είχα μέχρι Παρασκευή.

Έφτασε Δευτέρα, επικοινωνώ ΞΑΝΑ μαζί τους και ρωτάω για το κινητό. Μου λένε πως ΕΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ και πως δεν ξέρουν πότε θα το πάρω...

 

Και όλα αυτά γιατί είμαι εγκλωβισμένος σε συγκεκριμένο κατάστημα που μου χρωστάνε 400 ζεστά ευρώπουλα λόγω αντικατάστασης χαλασμένης συσκευής στο 3ήμερο.

 

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να διεκδικήσω την πίστωση των 400 ευρώ από άλλο κατάστημα; Προσπαθώ 1-2 ώρες να πιάσω το 13830 αλλά τίποτα.

Το κινήτο από την VF την δευτέρα που μας πέρασε άρχισε να κυκλοφορεί και δεε γινόταν να το προπαραγκείλει κανείς γιατί δεν υπήρχε κωδικός στην αποθήκη ούτε και η επιλογή μ΄΄εσα στο σύστημα παραγκελείας προφανός για κάτι που "δεν υπάρχει" οπότε κακός ο υπάλληλος σου είπε ότι το προπαρείγκειλε...Όσον αφορά το κινητό είναι σε έλειψη με το χαρακτιρισμό "νέο προιόν" οπότε κάνε υπομονή, αν έχουν δώσει δώσει την παραγκελία τότε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας και θα σου έρθει. Για τα λεφτά που λες αν το κατάστημα είναι ιδιοκτητο τότε πολύ πιθανό να μπορείς να πας και σε άλλο ιδιόκτητο αν όμως ειναι franchise δε νομιζω να μπορεις να κάνεις κάτι...υπομονή!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ανεβάσει μια εφαρμογή στο xxxxxxxxxxx το ThePencil που σου επιτρέπει να προσομοιώσεις το pencil key σε οποίο πληκτρο του τηλεφώνου επιλέξεις. Το έβαλα άλλα δεν δουλευει όπως ακριβώς θα ήθελα. Εάν επιλέξω το Multimedia key η το πληκτρο που είναι δίπλα από το πληκτρο της κάμερας να δουλεύει ως pencil key λειτουργεί κανονικά αλλά οπότε πατάς το πληκτρο εκτελείται ταυτόχρονα και οι εκάστοτε λειτουργεια του πληκτρου και δεν είναι καθόλου χρηστικό. Αν βάλω το πληκτρο της κάμερας λειτουργεί μόνο όταν είναι ενεργοποιημένη η κάμερα. Τα πλήκτρα της έντασης δεν τα δέχεται... Και στα υπόλοιπα πλήκτρα δουλεύει κανονικά μόνο που χάνουν την λειτουργία τους εάν τα επιλέξεις. Έτσι κατέληξα να βάλω το πράσινο κουμπί της κλήσης να λειτουργεί ως pencil key. βέβαια τώρα δεν μπορώ να απαντήσω η να κάνω μια κλήση με το πράσινο πληκτρο αλλά δεν με πειράζει μπορώ να το κάνω αυτό μέσα από το μενού...
Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα κι εγώ το Σάββατο (κατά τύχη)... Οι εντυπώσεις μου είναι ως εξής, μέχρι στιγμής (θα επιμείνω στα αρνητικά, τα θετικά πάνω κάτω διαφημίζονται συνεχώς):

 

:up:

-Τέλειο το (χιλιοειπωμένο) flash με ξένον. Πολύ ρεαλιστικά χρώματα στη φωτογραφία.

-Ικανοποιητική φωτεινότητα στην οθόνη (στη μεσαία -default- ρύθμιση), αντίθετα με όσα άκουγα πριν.

-Γρήγορη πλοήγηση στα menu, ΠΟΛΥ γρήγορο browsing στα αρχεία (δεν το έχω γεμίσει ακόμα)

-Εμφάνιση όχι τέλεια, αλλά σαφώς καλύτερη από ότι ακούγεται (υποκειμενικό ζήτημα)

-Θεαματικά η καλύτερη μουσική (από όσα κινητά έχω ακούσει). Ειδικά με τη ρύθμιση "διεύρυνση stereo" είναι σαν να ακούς τον ήχο όντως από δύο αντιδιαμετρικά τοποθετημένα ηχεία.

-Η φωνητική κλήση λειτουργεί σε επαφές που μεταφέρθηκαν μέσω Outlook.

 

:down:

-Σχετικά μεγάλες διαστάσεις.

-Μέτριας απόδοσης η αυτόματη φωτογραφία (χάνει κάπου στην εστίαση, αργός χρόνος κλείστρου). Μεγάλο διάστημα μεταξύ διαδοχικών φωτογραφιών (~10 sec). Το Red Eye Reduction στις ρυθμίσεις του flash δεν κάνει ιδιαίτερη δουλειά. Βίντεο αναγκαστικά χωρίς flash... Επίσης θα μπορούσαν να βάλουν συντομέυσεις για τις ρυθμίσεις της φωτογραφίας απευθείας στο keypad, εκτός αυτών στο menu.

-Όχι φοβερά μπάσα στη μουσική (θα μου πείτε τι περιμένω από ένα κινητό..)

-Η πρώτη φόρτιση δεν κράτησε ούτε 24 ώρες: Εκτός σύνδεσης τη νύχτα, γύρω στα 20 λεπτά ομιλία, αλλά αρκετή ενασχόληση με GPS, και πλοήγηση στα menu, και καμιά 10αριά φωτογραφίες.

-Όντως μικρά πλήκτρα με σχετικά μικρές αποστάσεις. Ειδικά το "C" με το πλήκτρο πολυμέσων. Μάλλον το d-pad είναι πιο δύσχρηστο από joystick.

-Πολύ δύσκολο να γραφτεί SMS κρατώντας το κινητό με μόνο ένα χέρι.

-Όχι τόσο λειτουργικές οι συντομεύσεις (αφορά όλα τα Νοκια με "ενεργή αναμονή"), σε σύγκριση με τις αντίστοιχες της SE. Μικρός o συνολικός αριθμός, και επίσης (ίσως κάτι να μου ξεφεύγει) δε κατάφερα να βρω από πού αλλάζουν οι εφαρμογές κάτω από την πρώτη σειρά των συντομέυσεων στην ενεργή αναμονή- παρ ότι το κατάφερα στο 6300.

-Απροστάτευτο το μεταλλικό τμήμα που περιέχει φακό/flash, προεξέχει από τη ράχη του κινητού.

-Δε μπορεί να δεχτεί συνδέσεις bluetooth με κλειδωμένο το πληκτρολόγιο (άλλοι ίσως αυτό το θεωρούν καλό). Δε μπορεί να συνδεθεί σε Bluetooth Serial Port Service, ούτε σε Bluetooth Human Interface Device Service, τουλάχιστον όχι με ένα Bluetooth της MSI που έχω. Δε μπορώ να συνδεθώ στο PC Suite με το bluetooth μου.

-Μεταφέρει by default τον ήχο από παιχνίδια/βίντεο/τραγούδια στο bluetooth headset.

-Η φωνητική κλήση επιλέγει συνήθως λάθος επαφή (λέτε επειδή είμαι κρητικός?:worry:)

 

Γενική εντύπωση πάρα πολύ καλή, το προτείνω.

 

Να σημειωθεί

1.Δεν το έχω ψάξει όλο, συγγνώμη για τυχόν λάθη

2.Δεν του έχω κάνει αναβάθμιση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

'Αλλο ένα που ανακάλυψα σήμερα είναι ότι στην λήψη βίντεο την μέρα όσο και στην νυχτερινή λήψη το κόκκινο ledάκι μένει ανοιχτό προφανώς για την εστίαση αλλά παράλληλα ενεργεί και ως μειονέκτημα γιατί φαίνεται στους άλλους ότι γίνεται εγγραφή βίντεο:(:!:
Link to comment
Share on other sites

'Αλλο ένα που ανακάλυψα σήμερα είναι ότι στην λήψη βίντεο την μέρα όσο και στην νυχτερινή λήψη το κόκκινο ledάκι μένει ανοιχτό προφανώς για την εστίαση αλλά παράλληλα ενεργεί και ως μειονέκτημα γιατί φαίνεται στους άλλους ότι γίνεται εγγραφή βίντεο:(:!:

 

Μάλλον επίτηδες γίνεται αυτό (προστασία προσωπικών δεδομένων κτλ κτλ)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πάντα συνέβαινε αυτό φίλε rostropol, δεν είναι κάτι καινούργιο για το Ν82.

Ο λόγος είναι αυτός που ανέφερε ο dmarccos, δηλαδή για χάρη της προστασίας των προσωπικών δεδομένων. ;)

 

Edit:

Πάντως επί τη ευκαιρία να εκφράσω την απορία μου για όλους τους φίλους που δηλώνουν ότι γρατζουνιέται πάρα πολύ εύκολα το Ν82. Το έχω ήδη πέντε εβδομάδες και δεν έχει ίχνος γρατζουνιάς σταγυαλιστερά του μέρη. Το μόνο που έχει ως σημάδι είναι μία αμυχή στο πίσω μέρος, πίσω από την υποδοχή minijack, ενθύμιο της μίας και μοναδικής φοράς που μου έπεσε κάτω.

 

Αν το προσέξεις στοιχειωδώς, δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.

Και πιστεύω ότι το πιο ευπαθές σημείο του δεν είναι οι γυαλιστερές επιφάνειές του, τις οποίες είναι λογικό να τις προσέχεις περισσότερο, αλλά το μεταλλικό μέρος που περιέχει το φακό και το flash, το οποίο προεξέχει. Αν γρατζουνιστεί αυτό το σημείο, πιστεύω ότι θα φαίνεται πιο έντονα. Οι υπόλοιπες επιφάνειές του, λόγω του ότι κάνουν αυτά τα παιχνιδίσματα με το φως, κρύβουν τις πολύ μικρές γρατζουνιές. Ίσως βολεύει και το χρώμα. Δεν ξέρω πόσο πιο διακριτικά θα φαίνονται στο μαύρο χρώμα (το οποίο όμως είναι έτσι κι αλλιώς πανέμορφο).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επί τη ευκαιρία να εκφράσω την απορία μου για όλους τους φίλους που δηλώνουν ότι γρατζουνιέται πάρα πολύ εύκολα το Ν82. Το έχω ήδη πέντε εβδομάδες και δεν έχει ίχνος γρατζουνιάς σταγυαλιστερά του μέρη. Το μόνο που έχει ως σημάδι είναι μία αμυχή στο πίσω μέρος, πίσω από την υποδοχή minijack, ενθύμιο της μίας και μοναδικής φοράς που μου έπεσε κάτω.

 

Αν το προσέξεις στοιχειωδώς, δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.

Και πιστεύω ότι το πιο ευπαθές σημείο του δεν είναι οι γυαλιστερές επιφάνειές του, τις οποίες είναι λογικό να τις προσέχεις περισσότερο, αλλά το μεταλλικό μέρος που περιέχει το φακό και το flash, το οποίο προεξέχει. Αν γρατζουνιστεί αυτό το σημείο, πιστεύω ότι θα φαίνεται πιο έντονα. Οι υπόλοιπες επιφάνειές του, λόγω του ότι κάνουν αυτά τα παιχνιδίσματα με το φως, κρύβουν τις πολύ μικρές γρατζουνιές. Ίσως βολεύει και το χρώμα. Δεν ξέρω πόσο πιο διακριτικά θα φαίνονται στο μαύρο χρώμα (το οποίο όμως είναι έτσι κι αλλιώς πανέμορφο).

 

Την πρώτη εβδομάδα (όπως κάθε καινούργιο πράγμα) απο την υπερβολική προστασία δεν είχα βγάλει καμία ζελατίνα του για να το προστατεύσω από τις γρατζουνιές. Την επόμενη εβδομάδα που ξεθάρεψα και έβγαλα την ζελατίνα της οθόνης μια μέρα ξεχάστηκα και το έβαλα στην τσέπη μου μαζί με το handsfree τότε μου εμαφανίστηκαν μερικές γρατζουνιές στην οθόνη. Τώρα είμαι για μια μαλακή θήκη γιατί δεν γίνεται να πάει έτσι η δουλειά.

 

Επι ευκαιρίας έχει κανείς να προτείνει καμιά μαλακή θήκη που να μπαίνει σε στενή τσέπη δερμάτινου μπουφάν μηχανής;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επι ευκαιρίας έχει κανείς να προτείνει καμιά μαλακή θήκη που να μπαίνει σε στενή τσέπη δερμάτινου μπουφάν μηχανής;

Ριξε μια ματια στην παρακατω αν και δεν εχει photo

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003623

 

θελω να πιστευω οτι ειναι παρομοια με την παρακατω (ειναι Nortonline και οι 2)

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003429

Link to comment
Share on other sites

σήμερα προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι το κουμπί πάνω απο το multimedia ραγισμένο....:mad:

κ αναρωτιέμαι πως έγινε αυτό χωρίς να μου έχει πέσει ποτέ απο το χέρι. Ούτε καν σε τσέπη παντελονιού δεν μπαίνει... λες κ ράγισε απο το πάτημα.. έλεος τα νεύρα μου :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητάκι τραβάει φοβερά βίντεο. Τώρα με τα χιόνια ήταν μια καλή ευκαίρια για test μέρας-νύχτας και τα πήγε τέλεια!! Ο ήχος στα βίντεο φοβερός επίσης
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στην παρακατω αν και δεν εχει photo

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003623

 

θελω να πιστευω οτι ειναι παρομοια με την παρακατω (ειναι Nortonline και οι 2)

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003429

Αυτες οι θηκες crystal, πως ακριβως μπαινουν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...