Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο bluetooth?

να μιλαει ο αλλος και να τον ακουω καθαρα!!!

εχω παρει νοκια BH-303 και samsung WEP 185

αλλα η ποιότητα ηχου που βγάζουν ειναι ελεεινή!

βάλτε για παραδηγμα ενα κομμάτι να παιξει για να καταλάβετε αμεσως

 

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει να επιλέξουμε ένα σωστό Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Plantornics 855 απο ebay. Δουλευει μια χαρα και δεν χρειαζεσε 2ο γιατι κανει και για τα 2 ταυτοχρονα.

 

Google it! :)

 

Να σε ρωτήσω αν ξέρεις φίλε GreekMu αν είναι μόνιμα συνδεδεμένα και τα δυο (αριστερό – δεξιό ακουστικό ) ή μπορείς και τα διαχωρίζεις και όποτε θέλεις το συνδέεις και το άλλο ακουστικό για στερεοφωνικό ήχο ???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν εχεις ανοιχτο το Sygic η οθονη φωτιζει οπως θα επρεπε πραγματικα να φωτιζει...και το αποτέλεσμα ειναι κατι παραπανω απο καταπληκτικό!!!!!!!!!!!!

 

αντε νοκια περιμενουμε το επομενο update....συντομα....:)

Link to comment
Share on other sites

Το μενού είναι που θα έπρεπε να σε τρελαίνει. :):D

 

Μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα για να προσπελάσεις την έκθεση χύμα. Μπορείς να βάλεις το resco photo viewer το οποίο είναι κορυφαίο στην διαχείρηση φωτογραφιών (και δε μπορεί να συγκριθεί ούτε κατα διάνεια με τα series 40), ή να χρησιμοποιείς ένα file manager (οι πιο ολοκληρωμένοι αυτή τη στιγμή είναι ο active file και x-plore) και να διαχειρίζεσαι εξολοκλήρου όλα τα αρχεία του κινητού σου μέσα απο αυτούς. Εγώ αυτό κάνω και δεν έχω καμία παολύτως ανάγκη να βιώνω κάθε στιγμή τις ιδιαιτερότητες της έκθεσης.

καλο και φοβερο τοresco photo viewer αλλα σε καμια περιπτωση δεν φτανει την "ποιοτητα" της εκθεσης......:)

εκει η φωτογραφια βγαινει πεντακαθαρη ενω στο resco photo viewer το αποτελεσμα δεν ειναι το ιδιο....αλλα οπως λες κανεις την δουλεια σου.....

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο για ολους τους νεους κατοχουσ!Λοιπον για την μπαταρια!ολες οι μπαταριες li-on einai XAZEΣ!Τι σημαινει αυτο???φανταστειται την μπαταρια σαν ενα ποτηρι με νερο καθε φορα που αποφορτιζει η μπαταρια φανταστειται οτι και αυτη η υποτιθεμενη σταθμη παιφτει!καθε φορα που μας βγαζει το σημα οτι το κινητο δεν εχει μπαταρια και εμεισ το βαζουμε κατευθειαν για φορτιση αυτη η σταθμη ολο και θα αναιβαινει και θα εμφανιζει ολο και πιο συχνα το μυνημα για φορτιση και ετσι χαλαει η διαρκεια ζωης της μπαταριας!προσπαθησα να το εξιγησω οσο καλυτερα μπορουσα!και να ποια ειναι η λυση(τουλαχιστον εγω και αρκετοι φιλοι το κανουμε)αγοραζεται μια αντισταση μερικων ohm και ενα δυο κροκοδειλακια τοποθετειτε τα ακρα της αντιστασης στους πολουσ της μπαταριας(η αντισταση δεν εχει + -οποτε την τοποθετειτε οπως να 'ναι)ΠΡΟΣΟΧΗ!Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑιΕΙ ΟΣΟ ΑΠΟΦΟΡΤΙΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΙΑ!
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Για το προγραμα που λετε για την Εκθεση με της φωτογραφιες, υπαρχει κατι αντιστιχο που να μπορεις να κανεις την δουλεια σου για την μουσικη ωστε να το βγαζει σε τυπου explorer στην εκθεση ?
Link to comment
Share on other sites

Για το προγραμα που λετε για την Εκθεση με της φωτογραφιες, υπαρχει κατι αντιστιχο που να μπορεις να κανεις την δουλεια σου για την μουσικη ωστε να το βγαζει σε τυπου explorer στην εκθεση ?

 

αν καταλαβα καλα τι εννοείς... Lonely.Cat.Games.LCGJukebox. ειναι η απαντηση....απλα κορυφη......:)

 

ρε παιδιά οπου και αν "εμφανίζω" το κινητό γινεται ο χαμος...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΟΛΟΙ μου ΛΕΝΕ τι ΚΙΝΗΤΑΡΑ ειναι αυτη....!!!!!!!

και μιλαω για κατόχους σονυ ερικσον n95(και τα 2) και ολα τα σχετικα......

 

ολοι μου λενε οτι αυτο θα ειναι το επομενο κινητο τους....:p

πραγματικα εχω παθει πλακα με τις "αντιδράσεις"....!!!!!\

φοβαμαι μονο να μην μου το ματιαξουν :lol::lol:

 

distixos etsi exun ta pragmata , kiklofori ena kinito to vlepis , kitas kai timi , an su kani to pernis an oxi prospernas .. stin periptosi tu N82 prosperasa ..

ta parapona mas stin nokia :P

 

αστο φιλε το κινητο ειναι Κ Ο Ρ Υ Φ Η!!!!!!!!!!!

ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!!!!!!!!!!!!:)

 

παιδιά ενδιαφέρομαι για το Ν82 αλλά επειδή έχω αφήσει το θέμα για πολύ καιρό θα μπορούσε κάποιος να μου πει συνοπτικά εντυπώσεις απο όσους το έχουν χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής??? θετικά/ αρνητικά ???

 

p.s. Αν τυγχάνει κανένας να έχει κάνει χρήση Ν82 και Ν95 ( πριν ) θα με ενδιέφερε πολύ η άποψη του συγκριτικά....

 

p.s.2 Το Ν82 αναγνωρίζει memory card 8GB??? στη Νόκια μου είπαν μέχρι 4GB...???

 

ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΡΙΝ.......

αν αφησουμε τα ηχεια και την οθονη που εχουν τα 95αρια μιλαμε για το πιο ολοκληρωμένο κινητο που εχει βγαλει η νοκια .......ever!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο για ολους τους νεους κατοχουσ!Λοιπον για την μπαταρια!ολες οι μπαταριες li-on einai XAZEΣ!Τι σημαινει αυτο???φανταστειται την μπαταρια σαν ενα ποτηρι με νερο καθε φορα που αποφορτιζει η μπαταρια φανταστειται οτι και αυτη η υποτιθεμενη σταθμη παιφτει!καθε φορα που μας βγαζει το σημα οτι το κινητο δεν εχει μπαταρια και εμεισ το βαζουμε κατευθειαν για φορτιση αυτη η σταθμη ολο και θα αναιβαινει και θα εμφανιζει ολο και πιο συχνα το μυνημα για φορτιση και ετσι χαλαει η διαρκεια ζωης της μπαταριας!προσπαθησα να το εξιγησω οσο καλυτερα μπορουσα!και να ποια ειναι η λυση(τουλαχιστον εγω και αρκετοι φιλοι το κανουμε)αγοραζεται μια αντισταση μερικων ohm και ενα δυο κροκοδειλακια τοποθετειτε τα ακρα της αντιστασης στους πολουσ της μπαταριας(η αντισταση δεν εχει + -οποτε την τοποθετειτε οπως να 'ναι)ΠΡΟΣΟΧΗ!Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑιΕΙ ΟΣΟ ΑΠΟΦΟΡΤΙΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΙΑ!

Το μόνο που θα κάνεις, αν δεν έχει εσωτερικό κύκλωμα προστασίας η μπαταρία, είναι να την καταστρέψεις. Η μπαταρία έχει τη δυνατότητα να δίνει ένα μέγιστο ρεύμα και με ένα ρυθμό. Με την επιλογή που αναφέρεις μπορεί το ρεύμα να είναι εκτός ορίων και να καταστραφεί η μπαταρία, εξάλλου οι μπαταρίες λιθίου ουσιαστικά δεν έχουν το φαινόμενο μνήμης και επίσης έχουν ενσωματωμένο ολοκληρωμένο ελέγχου. Για το λόγο αυτό μην προτείνεις τέτοια λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα κάνεις, αν δεν έχει εσωτερικό κύκλωμα προστασίας η μπαταρία, είναι να την καταστρέψεις. Η μπαταρία έχει τη δυνατότητα να δίνει ένα μέγιστο ρεύμα και με ένα ρυθμό. Με την επιλογή που αναφέρεις μπορεί το ρεύμα να είναι εκτός ορίων και να καταστραφεί η μπαταρία, εξάλλου οι μπαταρίες λιθίου ουσιαστικά δεν έχουν το φαινόμενο μνήμης και επίσης έχουν ενσωματωμένο ολοκληρωμένο ελέγχου. Για το λόγο αυτό μην προτείνεις τέτοια λύση.

 

eleco ισως να γνωριζεις καλυτερα.εγω το μονο που μπορω να πω ειναι οτι απο την προσωπικη μου εμπειρια εχω σωθει απο αυτην την διαδικασια οσο αφορα την διαρκεια ζωης της μπαταριας.επισης φιλε eleco για αυτο ειπα μερικα οhm.επειδη φαινεται οτι γνωριζεις καποια πραγματα ξερεις οτι απο μια αντισταση μερικων ohm το μονο που κανει ειναι να εξασθενει την μπαταρια με σταθερο ρυθμο!μιλαω παντα φιλικα eleco:)

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Ουφ δεν αντεξα και πηγα σημερα και το πειρα απο την μεταμορφωση και ετσι δεν θα περιμενω μεχρι τριτη.Πρωτες εντυπωσεις.Πολυ καλο δεν λεω αλλα αυτο το μεσαιο πληκτρο πολυ μουφα ρε παιδια...Να αρχισω να ρωταω με τους χαρτες τι παιζει?Και δευτερον τι καρτα να παρω 4 η 8?Καμια προταση η κανενα ελεκτρονικο site να δω?Α και πως θα δω ποια εκδοση ειναι και να θελει αναβαθμιση?

 

Ευχαριστω....

Exω Ν70,8210,2600,3200,5140i,7610,8800:p
Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω ένα mp3 σαν ήχο κλήσης. Αποθήκευσα τον ήχο στην κάρτα μνήμης αλλά στο προφίλ του N82 δεν μου το βγάζει πουθενά. Έχει μόνο αρχεία .aac

Στο N73 θυμάμαι ότι όταν πήγαινες να αλλάξεις ήχο διάβαζε κ την κάρτα. Στην περίπτωση του Ν82 τι γίνετε ; :X

Link to comment
Share on other sites

Ουφ δεν αντεξα και πηγα σημερα και το πειρα απο την μεταμορφωση και ετσι δεν θα περιμενω μεχρι τριτη.Πρωτες εντυπωσεις.Πολυ καλο δεν λεω αλλα αυτο το μεσαιο πληκτρο πολυ μουφα ρε παιδια...Να αρχισω να ρωταω με τους χαρτες τι παιζει?Και δευτερον τι καρτα να παρω 4 η 8?Καμια προταση η κανενα ελεκτρονικο site να δω?Α και πως θα δω ποια εκδοση ειναι και να θελει αναβαθμιση?

 

Ευχαριστω....

 

Καλοριζικο :)

 

Εγκατεστησε το Nseries PC Suite και απο το NSU (Nokia Software Updater) θα κανεις ελενχο και θα δεις. Πιθανον θα εχεις την 10 εχει βγει καινουργια 11 ομως δεν εισαγη τιποτα καινουργιο παραμονο καπια bug fixes.

 

Για καρτα ειναι οτι σε βολευει, εγω πειρα την 8αρα. Την εφερε το e-shop.gr στα 63 ευρω (Bulk Εκδοση) και καστελος 65 Retail κανονικη (με τον reader)

Link to comment
Share on other sites

Ουφ δεν αντεξα και πηγα σημερα και το πειρα απο την μεταμορφωση και ετσι δεν θα περιμενω μεχρι τριτη.Πρωτες εντυπωσεις.Πολυ καλο δεν λεω αλλα αυτο το μεσαιο πληκτρο πολυ μουφα ρε παιδια...Να αρχισω να ρωταω με τους χαρτες τι παιζει?Και δευτερον τι καρτα να παρω 4 η 8?Καμια προταση η κανενα ελεκτρονικο site να δω?Α και πως θα δω ποια εκδοση ειναι και να θελει αναβαθμιση?

 

Ευχαριστω....

Προτίμησε μια 8GB καλύτερα. Μην ανησυχείς από θέμα συμβατότητας, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Για να δεις τη έκδοση λογισμικού που έχει η συσκευή σου, πληκτρολόγησε *#0000#.

 

 

θέλω να βάλω ένα mp3 σαν ήχο κλήσης. Αποθήκευσα τον ήχο στην κάρτα μνήμης αλλά στο προφίλ του N82 δεν μου το βγάζει πουθενά. Έχει μόνο αρχεία .aac

Στο N73 θυμάμαι ότι όταν πήγαινες να αλλάξεις ήχο διάβαζε κ την κάρτα. Στην περίπτωση του Ν82 τι γίνετε ; :X

 

Υπάρχει ένα προβληματάκι σε αυτό το τομέα στο Ν82. Ωστόσο, αν βάλεις τον ήχο στο φάκελο Κλιπ ήχου, είτε στη κάρτα μνήμης είτε στη μνήμη της συσκευής και κάνεις μια επανεκκίνηση, λογικά μετά θα εμφανίζεται ο ήχος στη λίστα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα προβληματάκι σε αυτό το τομέα στο Ν82. Ωστόσο, αν βάλεις τον ήχο στο φάκελο Κλιπ ήχου, είτε στη κάρτα μνήμης είτε στη μνήμη της συσκευής και κάνεις μια επανεκκίνηση, λογικά μετά θα εμφανίζεται ο ήχος στη λίστα.

 

Εντάξει το είδε. Ένα restart ήθελε. 1000 thx man :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα και εγω απο καταστημα νοκια το πρωι!Εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο και ειναι made in finland αλλα το product code ειναι 0553751!Τι παιζει?Η αποδειξη παντως ελεγε Νokia n82 Greece!H εκδοση λογισμικου ειναι η 11!Τωρα το περιεργαζομαι και θα αρχισω αφου γυρισω απο μια δουλεια να του περναω εφαρμογες!Περισσοτερες εντυπωσεις αργοτερα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα και εγω απο καταστημα νοκια το πρωι!Εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο και ειναι made in finland αλλα το product code ειναι 0553751!Τι παιζει?Η αποδειξη παντως ελεγε Νokia n82 Greece!H εκδοση λογισμικου ειναι η 11!Τωρα το περιεργαζομαι και θα αρχισω αφου γυρισω απο μια δουλεια να του περναω εφαρμογες!Περισσοτερες εντυπωσεις αργοτερα!

Εφόσον έχει ελληνικά το πληκτρολόγιο δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω ένα mp3 σαν ήχο κλήσης. Αποθήκευσα τον ήχο στην κάρτα μνήμης αλλά στο προφίλ του N82 δεν μου το βγάζει πουθενά. Έχει μόνο αρχεία .aac

Στο N73 θυμάμαι ότι όταν πήγαινες να αλλάξεις ήχο διάβαζε κ την κάρτα. Στην περίπτωση του Ν82 τι γίνετε ; :X

 

Υπάρχει ένα προβληματάκι σε αυτό το τομέα στο Ν82. Ωστόσο, αν βάλεις τον ήχο στο φάκελο Κλιπ ήχου, είτε στη κάρτα μνήμης είτε στη μνήμη της συσκευής και κάνεις μια επανεκκίνηση, λογικά μετά θα εμφανίζεται ο ήχος στη λίστα.

 

Εντάξει το είδε. Ένα restart ήθελε. 1000 thx man :)

 

 

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος από τους φίλους που πέρασαν την καινούργια έκδοση??? Έχει διορθωθεί αυτό το bug???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος από τους φίλους που πέρασαν την καινούργια έκδοση??? Έχει διορθωθεί αυτό το bug???

 

όλα τα παραπάνω γίνανε με την 11. Ουσιαστικά δεν νομίζω οτι πρόκειται για bug. απλά ένα restart κ μετά φαίνονται κανονικά τα κομμάτια που είναι περασμένα στην κάρτα κ σαν ήχοι.

Link to comment
Share on other sites

Back to the N82ers:),δεν άντεξα χωρίς το Ν82 και το ξαναπήρα σήμερα σε ειδική τιμή και περίσταση,είναι τόσα που μου έλειψαν.......good to be back again;)
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω αναβαθμιση με το Nokia Software Updater και μου λεει η συσκευη δεν υποστηριζετε μετε το ξαναφοτωνω το Nokia Software Updater και κολαει:mad:
Link to comment
Share on other sites

Back to the N82ers:),δεν άντεξα χωρίς το Ν82 και το ξαναπήρα σήμερα σε ειδική τιμή και περίσταση,είναι τόσα που μου έλειψαν.......good to be back again;)

 

well-come back ;)

 

προσπαθω να κανω αναβαθμιση με το Nokia Software Updater και μου λεει η συσκευη δεν υποστηριζετε μετε το ξαναφοτωνω το Nokia Software Updater και κολαει:mad:

 

χρησιμοποιησε την τελευταια αγγλικη εκδοση του nokia updater

http://europe.nokia.com/A4579163

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οταν παμε στα θεματα>εξοικ.ενεργ.>κινουμενο σχεδιο και μετα πισω γραφει σφαλμα συστιματος (-3) το κανει μονο σε εμενα?

 

Σε εμένα δε το κάνει πάντως

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...