Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δεν λεω δεν ειναι απο τα καλυτερα d-pad αλλα δεν καταλαβα τον λογο που δισφημητε..

 

 

Νομίζω ότι μπορώ να σχολιάσω ότι το d-pad είναι χωμένο μέσα και εκεί που πατάς το κάτω καμιά φορά πατιέται το κεντρικό, για ένα κινητό που έδωσα 570 ευρώ. Αυτό είναι δυσφύμιση?

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι μπορώ να σχολιάσω ότι το d-pad είναι χωμένο μέσα και εκεί που πατάς το κάτω καμιά φορά πατιέται το κεντρικό, για ένα κινητό που έδωσα 570 ευρώ. Αυτό είναι δυσφύμιση?

δε μου εχει τυχει ποτε αυτο, ποτε ομως, αλλα γερνει ευκολα σαν πληκτρο, δεν ειναι τοσο ποιοτικο αλλα οκ. το multimedia key βεβαια το εχω πατησει πολλες φορες καταλαθος, αλλα οχι πλεον.

 

ps: εχετε θεσει πολλα θεματα που θελουν απαντηση αλλα δυστυχως δεν εχω χρονο να απαντησω τωρα σε καποια που με εχουν απασχολησει και μενα και τσαντιζομαι που τα βλεπω και δεν προλαβαινω :p.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορώ να σχολιάσω ότι το d-pad είναι χωμένο μέσα και εκεί που πατάς το κάτω καμιά φορά πατιέται το κεντρικό, για ένα κινητό που έδωσα 570 ευρώ. Αυτό είναι δυσφύμιση?

 

Συμφονω δεν ειναι ποιοτικο. Δεν το εθεσα καλα παραπανω, δεν εννοουσα δισφημητε, ηθελα να πω δεν εχω καταλαβει τον λογο που το λετε, δηλαδη τι προβλημα εχει.

 

Εμενα παντως προσωπικα δεν πατιετε αλλο κουμπι. Αλλα συμφονω δεν ειναι και οσο ποιοτικο επρεπε να ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Οσα δεν φτανει η αλεπου ....:p

Την διαφορα ποιοτητας για τις διαφορετικες σειρες

της νοκια ,την εχουμε συζητησει .

Εισαι υπερβολικος παλι . Δεν στο δινω αλλη φορα

το παιχνιδακι μου ,

γιατι μπορει να μου το σπασεις .:tease:

:lol::lol: Τό'πες και μόνο σου, σα παιχνιδάκι ειναι.

Τώρα που το σκέφτομαι, η συσκευή θα μπορούσε να ονομάζεται N82 Lego Multimedia Device και το διαφημιστικό θα έλεγε What Toys Have Become!!! :lol::lol::lol::p

 

Οσο για την ποιοτητα του Ε90 αρχιζω να αμφιβαλλω

με αυτα που διαβαζω κατα καιρους στο θεμα του Ε90...

Μην πιστεύεις οτι διαβάζεις. Το έχεις πιάσει αρκετές φορές στα χέρια σου και έχει δει την ποιότητα κατασκευής του. Πρόκειται βέβαια για συσκευή με μεγάλα κινούμενα μέρη. Δεν γίνεται να έχει και την απίστευτη στιβαρότητα του Ε51.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά !!!

Είμαι κι’ εγώ από σήμερα ένας πολύ ευτυχείς κάτοχος του Ν 82 .

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι ότι πρόκειται για ένα πολύ καλό τηλέφωνο..

Βεβαία να πω ότι πρέπει να διαβάσω παρά πολύ γιατί είναι κάπως πολύπλοκο για μένα βλέπεται σας κάτοχος του SX1 που ήμουν λίγο δυσκολεύομαι. Και που φυσικά δεν έχουν καμιά σχέση..

:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Οτι δεν εχεις καλυψη απο θεμα εγγυησης και

στο hardware αλλα και στο software .

Επρεπε να περιμενεις κατι τετοιο..

 

ΓΜΤ...μου κόπηκε η χαρά...Περίμενα να είναι Αγγλικό όπως είδα και από άλλα παιδιά που το πήραν από ebay. Ο πωλητής είχε 100% feedback...Τι να πω...:mad::mad::mad::mad: Κατά τα άλλα βέβαια όλα μια χαρά..Όλα λειτουργούν άψογα και τα ελληνικά πέρασαν εύκολα....αααα και κάτι άλλο,,,η microSD ήταν μέσα στο κινητό και όχι στην θήκη της:!::!::!: Έτσι έπρεπε????

Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.gr/files/y03vigmw6g4sj7uu81jt_thumb.jpghttp://imageshack.gr/files/399hd0ykr1fsf26kpmo6_thumb.jpg

 

F***ing chemtrails:(:mad::wacko: shot with N82,ο Αττικός ουρανός δέχεται επίθεση........

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Ας με βοηθήσει κάποιος με το NOKIA MAP

Όταν ξεκινώ την πλοήγηση μετά τις ρυθμίσεις μου εμφανίζει ένα μήνυμα (όροι και προϋποθέσεις κτλ) και με ρωτά για αποδοχή ή άκυρο. Απαντώ αποδοχή. Στη συνέχεια εμφανίζη το εξείς μήνημα (Ενημέρωση. Συνδεθείτε για να δείτε τη διαθεσιμότητα δωρεάν αδειών ή τις επιλογές αγοράς.)

Τη κάνω λάθος?

 

http://imageshack.gr/files/y03vigmw6g4sj7uu81jt_thumb.jpghttp://imageshack.gr/files/399hd0ykr1fsf26kpmo6_thumb.jpg

 

F***ing chemtrails:(:mad::wacko: shot with N82,ο Αττικός ουρανός δέχεται επίθεση........

 

 

Σε 5 ημέρες από σήμερα να περιμένετε πολλές ιώσεις. Το ίδιο συνέβη και στο Αγρίνιο πριν από 15 ημέρες, και μέσα σε 5 ημέρες μετά την εμφάνιση του αεροπλάνου με την ουρά, από όσα σπίτια ήξερα τουλάχιστον είχαν και από έναν με ίωση, τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία που έχει η κάρτα των 2GB σε μια μεγαλύτερη χωρίς απώλειες; Με ενδιαφέρει να μην χάσω τους χάρτες και την φωνητική πλοήγηση. Η χρήση του Card Reader είναι αποτελεσματική μέθοδος ή καλύτερα με το καλώδιο σύνδεσης; Μήπως είναι καλύτερα να κάνω ένα back up της 2 GB κάρτας και μετά να κάνω restore στην μεγαλύτερη; Σε κάθε περίπτωση μεταφέρονται και τα κρυφά αρχεία;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Τό'πες και μόνο σου, σα παιχνιδάκι ειναι.

Τώρα που το σκέφτομαι, η συσκευή θα μπορούσε να ονομάζεται N82 Lego Multimedia Device και το διαφημιστικό θα έλεγε What Toys Have Become!!! :lol::p

 

Παρε Το professional brick σου και σε αλλη παραλια :whistle:

Ασε μας με τα παιχνιδια μας εμας :p

Δεν ειναι κακο που δεν το αγορασες λοιπον,το καταλαβαμε :rolleyes:

 

Μην πιστεύεις οτι διαβάζεις. Το έχεις πιάσει αρκετές φορές στα χέρια σου και έχει δει την ποιότητα κατασκευής του. Πρόκειται βέβαια για συσκευή με μεγάλα κινούμενα μέρη. Δεν γίνεται να έχει και την απίστευτη στιβαρότητα του Ε51.

 

Η συνολικη εικονα μιας συσκευης δεν βγαινει

απο μια αποψη μονο..

 

 

 

.αααα και κάτι άλλο,,,η microSD ήταν μέσα στο κινητό και όχι στην θήκη της:!::!: Έτσι έπρεπε????

 

Δεν εχει σημασια ,μεσα ηταν και σε μενα αν θυμαμαι καλα

Καλοριζικο :)

 

Καλημέρα σε όλους

Ας με βοηθήσει κάποιος με το NOKIA MAP

Όταν ξεκινώ την πλοήγηση μετά τις ρυθμίσεις μου εμφανίζει ένα μήνυμα (όροι και προϋποθέσεις κτλ) και με ρωτά για αποδοχή ή άκυρο. Απαντώ αποδοχή. Στη συνέχεια εμφανίζη το εξείς μήνημα (Ενημέρωση. Συνδεθείτε για να δείτε τη διαθεσιμότητα δωρεάν αδειών ή τις επιλογές αγοράς.)

Τη κάνω λάθος?

 

Κανε συνδεση μεσω internet ή wifi ,για την ενεργοποιηση 3 μηνων αδειας

 

Πως μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία που έχει η κάρτα των 2GB σε μια μεγαλύτερη χωρίς απώλειες; Με ενδιαφέρει να μην χάσω τους χάρτες και την φωνητική πλοήγηση. Η χρήση του Card Reader είναι αποτελεσματική μέθοδος ή καλύτερα με το καλώδιο σύνδεσης; Μήπως είναι καλύτερα να κάνω ένα back up της 2 GB κάρτας και μετά να κάνω restore στην μεγαλύτερη; Σε κάθε περίπτωση μεταφέρονται και τα κρυφά αρχεία;

 

Ειτε με card ειτε με το καλωδιο ,γινεται η μεταφορα ,αρκει

να εχεις αλλαξει την ρυθμιση να φαινονται τα κρυφα αρχεια

στο pc σου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί!

mpika apo to n82 sto web sti selida nseries k patisa products k meta device comparison gia n82 k ena allo. gia to n82 mou ebgale: microsd up to 4 gb

 

To Ν82 μπορει να φορτωσει καρτα 8GB? μην κανω καποιο λαθος και παει τζαμπα η παραγγελια! :O

mpika apo to n82 sto web sti selida nseries k patisa products k meta device comparison gia n82 k ena allo. gia to n82 mou ebgale: microsd up to 4 gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει φυσικά αυτό. ΣΤα περισσότερα κινητά γράφουν έως 4GB. Όμως απο την στιγμή που υποστηρίζουν κανονικά το πρότυπο High Capacity SD, ανανωρίζουν κανονικά τις 6 και 8GB κάρτες αλλά και τις μεγαλύτερες που θα κυκλοφορήσουν σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα την μεταφορα των αρχειων στην 8αρα!Ειναι πολυ γρηγορη,και δεν αντιμετωπησα κανενα προβλημα.Εκανα αντιγραφη μεσω του reader που ειχε μαζι η καρτα μνημης.:)
Link to comment
Share on other sites

....αααα και κάτι άλλο,,,η microSD ήταν μέσα στο κινητό και όχι στην θήκη της:!::!::!: Έτσι έπρεπε????

 

Δεν εχει σημασια ,μεσα ηταν και σε μενα αν θυμαμαι καλα

 

Κι εμένα μέσα στη συσκευή ήταν η κάρτα.

Κσι φυσικά ο microSD<->SD adaptor κανονικά στο πακέτο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παιδιά έχω μια ερώτηση όσων αφορά το gps. Δεν ξέρω τι δεν κάνω καλά αλλά δεν μου εμφανίζει τους δρόμους . Επίσης όσον αφορά και την φωνητική καθοδήγηση δεν βγάζω άκρη . Όταν πάω να κάνω την αγορά την 3μηνη και επιλέγω την περιοχή μου λέει ότι έχω ήδη άδεια για την περιοχή…αυτά!!!!

Κάποια βοήθεια από κάποιον πιο έμπειρο???????

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!

:O:O:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παιδιά έχω μια ερώτηση όσων αφορά το gps. Δεν ξέρω τι δεν κάνω καλά αλλά δεν μου εμφανίζει τους δρόμους . Επίσης όσον αφορά και την φωνητική καθοδήγηση δεν βγάζω άκρη . Όταν πάω να κάνω την αγορά την 3μηνη και επιλέγω την περιοχή μου λέει ότι έχω ήδη άδεια για την περιοχή…αυτά!!!!

Κάποια βοήθεια από κάποιον πιο έμπειρο???????

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!

:O:O:O:O:O

 

Μιλάς για το Nokia Mpas προφανώς, έτσι; Όταν ανοίγεις την εφαρμογή, τι σου δείχνει; Την υδρόγειο ή σε πηγαίνει κατευθείαν Ελλάδα;

 

Κάνε ζούμ και πήγαινε σε κάποια περιοχή που είναι σίγουρα χαρτογραφημένη (πχ πήγαινε στο κέντρο της Αθήνας). Αν όσο κάνεις ζούμ δε σου εμφανίζονται όλ ακαι περισσότερες πληροφορίες και τελικά, δε βλέπεις τίποτα, τότε δεν είναι περασμένοι οι χάρτες στην μνήμη σου. Βάλε το maploader, σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή σου, και κατέβασέ τους.

 

Όοσν αφορά την άδεια, έχεις ήδη δωρεάν πλοήγηση. Μόλις φτιάξεις το πρόβλημα που έχεις και δείς κανονικά δρόμους, σχεδίασε μια διαδρομή και πάτα πλοήγηση. Λογικά θα έχεις και φωνητική καθοδήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει φυσικά αυτό. ΣΤα περισσότερα κινητά γράφουν έως 4GB. Όμως απο την στιγμή που υποστηρίζουν κανονικά το πρότυπο High Capacity SD, ανανωρίζουν κανονικά τις 6 και 8GB κάρτες αλλά και τις μεγαλύτερες που θα κυκλοφορήσουν σύντομα.

pantos to 6500 slide tin 8 gb tin anagnorizei san 4 gb : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174382&page=39

Link to comment
Share on other sites

ένα αρχείο από xxxxxxxxxx που κατέβασα είχε μέσα ένα trojan...όλα καλά. Βρε σεις, όλοι από εκεί κατεβάζετε?

δε θα βρεις trojan στο xxxxxxxxxx. μαλλον μιλας για το κeygen της εφαρμογης, το οποιο λανθασμενα βλεπει ως τρογιαν το antivirus. κλειστο και ξαναδοκιμασε ετσι.

Αυτό το έκανα κι εγώ προχτές και από τότε δεν έχω φωνητική πλοήγηση. Δε θέλω να το πολυσκέφτομαι, αλλά μάλλον με το φορμάρισμα της κάρτας χάνεται η άδεια, ακόμα κι αν έχεις πάρει backup της κάρτας στο PC. Πρέπει να υπάρχουν αρχεία στην εργοστασιακή κάρτα μνήμης που δεν είναι προσβάσιμα από το card reader ή από το PC (όταν έχεις πάρει backup με USB transfer mode). :X

ουτε εγω εχω φονητικη πλοηγηση στην 6αρα, οχι οτι με πειραζει κιολας, ενας μηνας περασε και χθες αξιωθηκα να το δοκιμασω αλλα ενταξει. στη 2αρα δεν ξερω σιγουρα.

Έλα όμως που στα προφίλ αντί να έχω διαθέσιμους μόνο τους ήχους που βρίσκονται στους φακέλους C:/data/sounds και E:/sounds, αντ' αυτού μου δείχνει και όλα τα αρχεία ήχου που έχω στο E:/Music.

 

Καμία λύση???? :help:

εχει λιγο περιεργη συμπεριφορα το προφιλ, πραγματι, εχει και αλλο bug, αυτο που ειπες με το hidden, για την ακριβεια αν κανεις κρυφο ενα φακελο και εχεις μεσα 10 αρχεια, μετα στο προφιλ σου εμφανιζει 10 αρχεια με την ονομασια και το μεγεθος του πρωτου αρχειου απο τη 10αδα και ειναι ολα τα ιδια..

Στην πίσω πλευρά στο γκρι πλαστικό καπάκι γύρω από την κάμερα παρατηρώ ότι έχει ήδη ξεφτίσει το χρώμα ενώ απλά το βάζω στην τσέπη και το ακουμπάω στο γραφείο.

δεν εχει κατι εμενα, αλλα δεν το ακουμπαω σε σκληρες επιφανειες καθολου.

 

 

οσο για τη φωτεινοτητα της οθονης, εκανα καποια πειραματα με την καταναλωση. ο μονος τροπος για να μενει η φωτεινοτητα στο φουλ, ειναι να τρεχει στο background το Sygic, το οποιο απο μονο του τρωει αρκετουτσικη μπαταρια αλλα η φωτεινοτητα οχι τοσο. επισης η εφαρμογη mgmaps εχει ρυθμιση για τη φωτεινοτητα αλλα πεφτει μολις μπει στο background, αρα ακομα και με εφαρμογη εχει δυνατοτητα αυξησης της φωτεινοτητας.

 

@head_on, το κινητο αναγνωριζει κανονικα και με το νομο 8gb καρτα.

Link to comment
Share on other sites

pantos to 6500 slide tin 8 gb tin anagnorizei san 4 gb : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174382&page=39

 

Δεν έχω ακούσει κάτι παρόμοιο για symbian συσκευή. Ακόμα και όταν πρωτοκυκλοφόρησαν τα Ν95 και Ε90, παρόλο που είχαν πει οτι δεν υποστηρίζουν πάνω απο 2GB (μέχρι τουλάχιστον το επόμενο firmware), δοκιμάστηκαν κάρτες 4 και 8 και λειτουργούσαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η microsd είδα πως είναι fat16. Αν την μετατρέψω σε fat32 δεν θα είναι ποιο γρήγορη?
Link to comment
Share on other sites

Η microsd είδα πως είναι fat16. Αν την μετατρέψω σε fat32 δεν θα είναι ποιο γρήγορη?

Όχι... άστη καλύτερα FAT16.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το Nokia Mpas προφανώς, έτσι; Όταν ανοίγεις την εφαρμογή, τι σου δείχνει; Την υδρόγειο ή σε πηγαίνει κατευθείαν Ελλάδα;

 

Κάνε ζούμ και πήγαινε σε κάποια περιοχή που είναι σίγουρα χαρτογραφημένη (πχ πήγαινε στο κέντρο της Αθήνας). Αν όσο κάνεις ζούμ δε σου εμφανίζονται όλ ακαι περισσότερες πληροφορίες και τελικά, δε βλέπεις τίποτα, τότε δεν είναι περασμένοι οι χάρτες στην μνήμη σου. Βάλε το maploader, σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή σου, και κατέβασέ τους.

 

Όοσν αφορά την άδεια, έχεις ήδη δωρεάν πλοήγηση. Μόλις φτιάξεις το πρόβλημα που έχεις και δείς κανονικά δρόμους, σχεδίασε μια διαδρομή και πάτα πλοήγηση. Λογικά θα έχεις και φωνητική καθοδήγηση.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!!!

Τελικά έκανα όπως μου είπες και λειτουργεί , όμως αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν περιλαμβάνει με χάρτες μικρές πόλεις .

Έτσι έπρεπε να είναι??????

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!!!

Τελικά έκανα όπως μου είπες και λειτουργεί , όμως αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν περιλαμβάνει με χάρτες μικρές πόλεις .

Έτσι έπρεπε να είναι??????

:(:(:(

 

Ναι , δεν υπαρχει καλυψη μικρων πολεων κλπ

Υπαρχουν ομως αλλες εφαρμογες,με καλυτερες

δυνατοτητες.Δες τα αντιστοιχα θεματα για garmin & Sygic.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το wifi. Εγκατεστησα σημερα την εφαρμογη της νοκια για το internet radio. Και με ρωτησε να συνδεθω κανονικα στο ιντερνετ και επελεξα ως acces point το router μου, αλλα με εβγαζε WLAN:Συνδεση αδυνατη. Δεν βρεθηκε δικτυο WLAN

λεω καποιο προβλημα θα εχει η εφαρμογη, παω να κανω περιηγηση στον ΙΣΤΟ, με διχνει κανοικα το wifi το σημα κτλ, αλλα οταν παω να μπω σε σελιδα κτλ με λεει παλι το ιδιο, WLAN:Συνδεση αδυνατη. Δεν βρεθηκε δικτυο WLAN

 

Δεν εκανα καποια ριθμιση στο ρουτερ και στο pc συνδεομαι καννικα, γιατι το κανει αυτο ? :confused:

 

Edit: οκ το ελυσα κανωντας το διαγραφη και ξανα το περασα στο κινητο, αλλα δεν καταλαβα γιατι να το κανει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκοπεύω ν'αγοράσω το Ν82.Ήθελα να ρωτήσω το εξής:έχει αγοράσει κανείς κινητό(ή ο,τιδήποτε) από το play247.gr ?το έχει φθηνότερα και με δωρεάν παραλαβή στο σπίτι με κούριερ.Ευχαριστώ:happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...