Jump to content

Πακέτο καρτοκινητής Ολυμπιακός


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο vodafone sharing πρέπει και ο αριθμός που θα λάβει τα ευρώ να έχει κάνει ανανεώσεις 25€ τους 3 τελευταίους μήνες ή όχι;

 

νομιζω οτι μονο το δικο σου νουμερο πρεπει να εχει ανανεωση εως 25 ευρω τους τελευταιος 3 μηνες και οχι αυτος που λαμβανει τα χρηματα . δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11420 γενικα για το vodafone sharing η μεταφορα χρηματων κοστιζει 0,50 ευρω!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ο Αριθμός που θα πάρει τα χρήματα :

α) Δεν πρέπει να έχει κάνει επέκταση υπολοίπου

β) Πρέπει να έχει κάνει κάποτε την πρώτη ανανέωση , Αν δεν έχει ανανεωθεί ποτέ ( νέος αριθμός) δεν γίνεται μεταφορα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, Βασίλη. Για να είμαι ειλικρινής περίμενα εσένα για να πάρω ουσιαστική απάντηση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μου ήρθε μήνυμα για δωρεάν 1gb internet για 15 μέρες : ...καλέστε δωρεάν στο 1252 και πιέστε 0 για εγγραφή στην προσφορά.

πρέπει να είναι αυτό : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12014

 

ισχύει από 24 Δεκεμβρίου

 

καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε μήνυμα για δωρεάν 1gb internet για 15 μέρες : ...καλέστε δωρεάν στο 1252 και πιέστε 0 για εγγραφή στην προσφορά.

πρέπει να είναι αυτό : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12014

 

ισχύει από 24 Δεκεμβρίου

 

καλές γιορτές

 

ενεργοποιειται απο τωρα ομως ; και ισχυει απο 24 του μηνα; , εγω προσπαθησα να το ενεργοποιησω στελνοντας μυνημα στο 1252 οπως λεει στο site και μου εβγαλε οτι δεν υπαρχει καποια προσφορα και οτι ολα και κατι θα σκασει! το δοκιμασα σε cu μαλλον δεν αφορα cu νουμερα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγώ το ενεργοποίησα

ισχύει από αύριο

δεν ισχύει για cu

πρέπει να έχεις κάνει τουλάχιστον μια ανανέωση μετά τις 19/10

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ενεργοποιησα. Ευτυχως αυτος ο μηνας πηγε και καλα απο γκολ! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη, όντας καρτοκινητή, αλλά ακούγεται ενδιαφέρον!
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε μήνυμα για δωρεάν 1gb internet για 15 μέρες : ...καλέστε δωρεάν στο 1252 και πιέστε 0 για εγγραφή στην προσφορά.

πρέπει να είναι αυτό : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12014

 

ισχύει από 24 Δεκεμβρίου

 

καλές γιορτές

Το ενεργοποίησα σε καρτοκινητό Ολυμπιακός, αλλά το 1gb δεν φαίνεται στο υπόλοιπο όταν καλώ στο 1252. Σε εσάς φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα σε καρτοκινητό Ολυμπιακός, αλλά το 1gb δεν φαίνεται στο υπόλοιπο όταν καλώ στο 1252. Σε εσάς φαίνεται;

 

Όταν καλώ το 1252 περιγράφει την προσφορά με το 1gb και αναφέρει ότι είναι ενεργοποιημένη μέχρι 07/01/15.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν ενεργοποιήσουμε σε καινούριο αριθμό πακέτο internet με αυτόματη ανανέωση, είναι δωρεάν ο πρώτος μήνας; Ισχύει κάτι τέτοιο;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσουμε σε καινούριο αριθμό πακέτο internet με αυτόματη ανανέωση, είναι δωρεάν ο πρώτος μήνας; Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Αυτο ισχύει πολύ παλιά από όσο ξέρω έχω καταργήθει!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσουμε σε καινούριο αριθμό πακέτο internet με αυτόματη ανανέωση, είναι δωρεάν ο πρώτος μήνας; Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Ισχύει μόνο στο Πακέτο Napster σε όλα τα άλλα προγράμματα, με προϋπόθεση να έχει γίνει κάποτε μία ανανέωση.

Αν δεν κάνω λάθος στον Ολυμπιακό δεν δίνει Napster.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα,

έλαβα μήνυμα για δωρεάν 1 gb για 7 μέρες ( για ενεργοποίηση κλήση στο 1252 και μετά 0)

 

καλή Ανάσταση

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

έλαβα μήνυμα για δωρεάν 1 gb για 7 μέρες ( για ενεργοποίηση κλήση στο 1252 και μετά 0)

 

καλή Ανάσταση

 

Και εγω το ενεργοποιησα αλλα απο ποτε μεχρι ποτε ισχυει;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το Πάσχα στις 23:59.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γειά χαρά σε όλους.

 

Οπαδός του Θρύλου εδώ και θα ήθελα τα φώτα σας.

Έχω ένα δίκαρτο τηλ που μέχρι τώρα το χρησιμοποιούσα μόνο με πρόγραμμα συμβολαίου Cosmote (χωρίν ιντερνετ όμως), λόγω του ότι οι περισσότερες επαφές μου ήταν Cosmote + ότι το πρόγραμμα μου δίνει και κλήσεις προς σταθερά και δεν θέλω να το κόψω ακόμα. Ίσως όμως όταν λήξει το συμβόλαιο να το γυρίσω σε what's up ή cosmocarta. Αυτό θα εξαρτηθεί από το παρακάτω:

 

Το τελευταίο 6μηνο έχω καθημερινή συνομιλία και sms με αριθμό vodafone (:love:) και σκέφτομαι ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω το 2ο slot του τηλ για να μιλάω με το έτερον ήμιση και να έχω και ιντερνετ.

Σκέφτομαι λοιπόν να τσιμπήσω μια κάρτα βοντα για να είμαι κομπλέ.

Η κάρτα του Θρύλου από ότι βλέπω μπορεί να βοηθήσει με το 10ευρω που δίνει τα 600 λεπτά σωστά;

Μαζεύοντας και τα ευρώπουλα από τα γκολ μπορώ να βάζω και πακέτα για sms και mb για internet, σωστά;

Γιατί όμως στην σελίδα στη voda δεν βλέπω πακέτα ιντερνετ ή πακέτα sms;

Είδα ότι παίζουν και φάσεις με έκτακτες προσφορές για πακέτα προς όλους, σωστά;

Κι επίσης, αυτά τα πακέτα συνήθως πιάνουν και τα σταθερά; Έχουν περιορισμένη διάρκεια χρήσης;

Έχει νόημα πιστεύετε να το ξεκινήσω τώρα ή να περιμένω κατά τα τέλη Αυγούστου που θα πρέπει να κάνω και την πρώτη 10ευρω ανανέωση;

Υπάρχει περίπτωση βαθμιαία να καλύπτομαι τόσο που να λήξω και το συμβόλαιο στην κοσμοτέ, να το κάνω κι αυτό κάρτα για οικογένεια , φίλους και κομπλέ;

 

Σόρυ αν ρωτάω πολλά, αλλά έχω ζαλιστεί να διαβάζω για όλα αυτά τα διαφορετικά πακέτα ανάμεσα στις εταιρείες.

Εδω και 5-6 χρόνια ήμουνα σε φάση "έχω ένα καλό συμβόλαιο και δεν σπάω τα νεύρα μου παραπάνω" και τώρα το έχω κάψει λίγο.

 

Και να φανταστείς ότι κι εγώ όταν πήγαινα γήπεδο και μου δίνανε free κάρτες, τις έδινα σε άλλους...

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.

 

Οπαδός του Θρύλου εδώ και θα ήθελα τα φώτα σας.

Έχω ένα δίκαρτο τηλ που μέχρι τώρα το χρησιμοποιούσα μόνο με πρόγραμμα συμβολαίου Cosmote (χωρίν ιντερνετ όμως), λόγω του ότι οι περισσότερες επαφές μου ήταν Cosmote + ότι το πρόγραμμα μου δίνει και κλήσεις προς σταθερά και δεν θέλω να το κόψω ακόμα. Ίσως όμως όταν λήξει το συμβόλαιο να το γυρίσω σε what's up ή cosmocarta. Αυτό θα εξαρτηθεί από το παρακάτω:

 

Το τελευταίο 6μηνο έχω καθημερινή συνομιλία και sms με αριθμό vodafone (:love:) και σκέφτομαι ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω το 2ο slot του τηλ για να μιλάω με το έτερον ήμιση και να έχω και ιντερνετ.

Σκέφτομαι λοιπόν να τσιμπήσω μια κάρτα βοντα για να είμαι κομπλέ.

Η κάρτα του Θρύλου από ότι βλέπω μπορεί να βοηθήσει με το 10ευρω που δίνει τα 600 λεπτά σωστά;

Μαζεύοντας και τα ευρώπουλα από τα γκολ μπορώ να βάζω και πακέτα για sms και mb για internet, σωστά;

Γιατί όμως στην σελίδα στη voda δεν βλέπω πακέτα ιντερνετ ή πακέτα sms;

Είδα ότι παίζουν και φάσεις με έκτακτες προσφορές για πακέτα προς όλους, σωστά;

Κι επίσης, αυτά τα πακέτα συνήθως πιάνουν και τα σταθερά; Έχουν περιορισμένη διάρκεια χρήσης;

Έχει νόημα πιστεύετε να το ξεκινήσω τώρα ή να περιμένω κατά τα τέλη Αυγούστου που θα πρέπει να κάνω και την πρώτη 10ευρω ανανέωση;

Υπάρχει περίπτωση βαθμιαία να καλύπτομαι τόσο που να λήξω και το συμβόλαιο στην κοσμοτέ, να το κάνω κι αυτό κάρτα για οικογένεια , φίλους και κομπλέ;

 

Σόρυ αν ρωτάω πολλά, αλλά έχω ζαλιστεί να διαβάζω για όλα αυτά τα διαφορετικά πακέτα ανάμεσα στις εταιρείες.

Εδω και 5-6 χρόνια ήμουνα σε φάση "έχω ένα καλό συμβόλαιο και δεν σπάω τα νεύρα μου παραπάνω" και τώρα το έχω κάψει λίγο.

 

Και να φανταστείς ότι κι εγώ όταν πήγαινα γήπεδο και μου δίνανε free κάρτες, τις έδινα σε άλλους...

 

Το συγκεκριμένο καρτοκινητό βολεύει μόνο για μεγάλη επικοινωνία προς βόνταφον αριθμούς/ιντερνετ/φτηνότερο σμς.... Για άλλες εταιρίες καμία καρτοκινητή δεν βολεύει ΔΙΧΩΣ πακέτο ομιλίας.... Μπορείς να κοιτάξεις και για cu για το κύριο νούμερό σου, όπου έχει αρκετή ομιλία και προς βόνταφον+προς όλους αν θες να κόψεις την κοσμοτέ. Έχει και πακέτα μηνυμάτων. Επίσης δεν βλέπω το λόγο να μην τσιμπήσεις και ένα νούμερο Ολυμπιακός για να το έχεις για data ή και για σμς στη 2η sim .....

Link to comment
Share on other sites

Για πακέτα: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10369

Μολις βαλεις 10 ευρώ, για 30 μερες έχεις δώρο 600 λεπτά προς ολη τη vodafone (ελαχ.χρεωση 3 λεπτά) και 1 ευρώ μπονους για κάθε γκολ που βάλει ο Θρύλος σε επίσημο ματς Ελλάδας και Ευρώπης. Τα μπονους ευρώ μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις και για αγορές πακέτων.

Εαν μιλας πολύ προς vodafone, συμφέρει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.

 

Οπαδός του Θρύλου εδώ και θα ήθελα τα φώτα σας.

Έχω ένα δίκαρτο τηλ που μέχρι τώρα το χρησιμοποιούσα μόνο με πρόγραμμα συμβολαίου Cosmote (χωρίν ιντερνετ όμως), λόγω του ότι οι περισσότερες επαφές μου ήταν Cosmote + ότι το πρόγραμμα μου δίνει και κλήσεις προς σταθερά και δεν θέλω να το κόψω ακόμα. Ίσως όμως όταν λήξει το συμβόλαιο να το γυρίσω σε what's up ή cosmocarta. Αυτό θα εξαρτηθεί από το παρακάτω:

 

Το τελευταίο 6μηνο έχω καθημερινή συνομιλία και sms με αριθμό vodafone (:love:) και σκέφτομαι ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω το 2ο slot του τηλ για να μιλάω με το έτερον ήμιση και να έχω και ιντερνετ.

Σκέφτομαι λοιπόν να τσιμπήσω μια κάρτα βοντα για να είμαι κομπλέ.

Η κάρτα του Θρύλου από ότι βλέπω μπορεί να βοηθήσει με το 10ευρω που δίνει τα 600 λεπτά σωστά;

Μαζεύοντας και τα ευρώπουλα από τα γκολ μπορώ να βάζω και πακέτα για sms και mb για internet, σωστά;

Γιατί όμως στην σελίδα στη voda δεν βλέπω πακέτα ιντερνετ ή πακέτα sms;

Είδα ότι παίζουν και φάσεις με έκτακτες προσφορές για πακέτα προς όλους, σωστά;

Κι επίσης, αυτά τα πακέτα συνήθως πιάνουν και τα σταθερά; Έχουν περιορισμένη διάρκεια χρήσης;

Έχει νόημα πιστεύετε να το ξεκινήσω τώρα ή να περιμένω κατά τα τέλη Αυγούστου που θα πρέπει να κάνω και την πρώτη 10ευρω ανανέωση;

Υπάρχει περίπτωση βαθμιαία να καλύπτομαι τόσο που να λήξω και το συμβόλαιο στην κοσμοτέ, να το κάνω κι αυτό κάρτα για οικογένεια , φίλους και κομπλέ;

 

Σόρυ αν ρωτάω πολλά, αλλά έχω ζαλιστεί να διαβάζω για όλα αυτά τα διαφορετικά πακέτα ανάμεσα στις εταιρείες.

Εδω και 5-6 χρόνια ήμουνα σε φάση "έχω ένα καλό συμβόλαιο και δεν σπάω τα νεύρα μου παραπάνω" και τώρα το έχω κάψει λίγο.

 

Και να φανταστείς ότι κι εγώ όταν πήγαινα γήπεδο και μου δίνανε free κάρτες, τις έδινα σε άλλους...

 

βεβαίως έχει πακέτα δες εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10369 επειδή παλιά είχα καρτοκινητο Vodafone Ολυμπιακός με εξυπηρετούσε με τα ευρώ ανά γκολ και ενεργόποιόυσα μυνηματα προς vodafone .αλλά δεν είχε πακέτα προς όλους και μυνηματα προς όλους και δεν συμφέρει. καλύτερα να πάρεις cu εχει πακετα για ομιλία με 300 λεπτά προς cu και 300 μυνηματα προς cu και 30mb με 3ευρώ! συμφέρει καλύτερα να έχει και εκείνη cu . επίσης με κάθε δέκα ευρω σου δίνει και 500mb δωρο ίντερνετ και 250mb ίντερνετ άμα τα κάνεις μέσω ίντερνετ ανανέωση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Oκ παιδιά, ευχαριστώ πολύ!

 

Με βλέπω να τσιμπάω κάρτα Θρύλου κι αναλόγως αν θα πάρουμε Μπερμπάτοφ βλέπουμε μετά.:p

Link to comment
Share on other sites

Oκ παιδιά, ευχαριστώ πολύ!

 

Με βλέπω να τσιμπάω κάρτα Θρύλου κι αναλόγως αν θα πάρουμε Μπερμπάτοφ βλέπουμε μετά.:p

 

μπορείς να πάρεις δωρεάν πακέτο σύνδεσης από το site του Vodafone.gr απο όσο θυμάμαι! απλά έχω μπερδευτεί πρέπει να αγοράσεις κάρτα δέκα ευρώ για να ενεργοποίηση ? ή όχι? κάτι θυμάμαι για δέκα ευρώ για νέο νούμερο κάπου το είχα διαβάσει!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε μαζεψει πολλα λεφτα απο τα μπονους γκολ, προσεξτε τα υπολοιπα σας: http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40304&dateFrom=&dateUntil=
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μπορείς να πάρεις δωρεάν πακέτο σύνδεσης από το site του Vodafone.gr απο όσο θυμάμαι! απλά έχω μπερδευτεί πρέπει να αγοράσεις κάρτα δέκα ευρώ για να ενεργοποίηση ? ή όχι? κάτι θυμάμαι για δέκα ευρώ για νέο νούμερο κάπου το είχα διαβάσει!

 

Γειά χαρά,

 

Τελικά πήρα καινούρια sim του Θρύλου από κατάστημα Vodafone το Σάββατο 01/08.

Δεν μου ζήτησαν υποχρεωτικά 10ευρω αλλά τα έβαλα γιατί ήθελα χρόνο ομιλίας.

Στα καπάκια μου δίνει 600 λεπτά free προς όλα τα Vodafone και καπάκια μετά από αυτό μου στέλνουν αυτό:

 

"Ειδική προσφορά του πακέτου! 200 δωρεάν λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα με διάρκεια 30 ημέρες με την πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα. Ισχύει για 2 μήνες."

 

Αυτό σημαίνει ότι τον επόμενο μήνα πρέπει να κάνω άλλη μία ανανέωση (πχ 5ευρω) για να έχω πάλι τα 200;

Και τί σημαίνει ότι ισχύει για 2 μήνες; Στο Myaccount βλέπω ότι τα 200 λεπτά αυτά έχουν ημερομηνία λήξης ένα μήνα μετά... Μπερδεύτηκα :cry:

Επίσης, στο Myaccount ημερομηνία λήξης για το χρηματικό υπόλοιπο της καρτας γράφει ότι είναι 6μήνες μετά (31/01/2016) κι όχι το 3μηνο που λένε οι ανακοινώσεις.

 

Επίσης, προχτές μου έρχεται αυτό:

"Θες να μιλάς 200 λεπτά προς όλους για 30 μέρες μόνο με 3€ από το υπόλοιπό σου; Στείλε...μπλα μπλα μπλα για αγορά έως 07/08"

 

Η ερώτηση εδώ είναι συνδυαστική:

α) Αυτό το πακέτο σας εμφανίζετε συχνά ή τώρα τους έκατσε;

β) Αν το τσιμπήσω σήμερα (04/08) θα μπορώ να το ανανεώσω τον άλλο μήνα και τον μεθεπόμενο κτλ κτλ και να συσσωρεύσω υπόλοιπο χρόνου ομιλίας (όπως από ότι έχω καταλάβει γίνεται στο cu) ή απλά είναι ένα "μια κ έξω" πακέτο;

γ) Γενικά, συσσώρευση χρόνου ομιλίας, sms, mb γίνεται εδώ ή μόνο στο cu;

δ) Κανά σέντερ φορ θα πάρουμε ρε παιδιά;:p

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια, ήδη ετοιμάζομαι να φουντάρω το συμβόλαιο κοσμοτέ και να πάω σε καρτοκινητή και για το 2ο slot του τηλ.

Αμφιταλαντεύομαι όμως ακόμα, αν θέλω να το κάνω cu ή f2g. Έχω μπερδευτεί και με τα πακέτα, χαμός γίνεται. Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

 

Ευαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...