Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση! Η υποδοχή του iPhone 4G είναι ίδια με του iPod Touch 4G?

Δηλαδή εαν αγόραζα ένα dock station που λέει είναι για iPhone 4G θα ήταν το ίδιο για το iPod Touch 4G?

 

ουσιαστικά είναι η ίδια συσκευή,οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.

παλιά είχα το πρώτο touch και τώρα το καινούριο και για dock έχω αυτό που είχα πάρει τότε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα είναι αφού έβαλα την 10.1... μου βγάζει το εξής μήνυμα

 

[ iTunes could not connect to the iPod "name" iPod" because an invalid response was received from the device ]

 

Γενικά με την 10 δεν είχα θέμα. Αλλά αν βάλω τη 10 μου βγάζει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι με τη Library επειδή έγινε σε νεότερη έκδοση του iTunes και κλείνει. Οπότε ξανά πίσω στο 10.1

Το iPod μου είναι jailbroken -οπότε να φανταστώ μπορώ να ρωτήσω στο support της Apple ή θα φάω σουτ;-

 

Έκανα δεύτερο λογαριασμό Χρήστη στο PC (Windows 7 64-bit έχω) και ούτε στον άλλον λογαριασμό δούλεψε.

 

Όταν είναι συνδεδεμένο το iPod απο πρίν, το iTunes δεν ανοίγει. Κολλάει (το βλέπω στο Task Manager)

Όταν δεν έχω συνδεδεμένο το iPod, το iTunes ανοίγει κανονικά, αλλά εαν συνδέσω το iPod θα μου βγάλει το παραπάνω μήνυμα στις αγκύλες.

 

Θέλω να κάνω καθαρισμό απο τη Registry για το iTunes αλλά δεν ξέρω πως, μπορεί να μου πεί κανείς βήμα βήμα μην πάω σε λάθος KEY?

 

Οκ το προηγούμενο το έφτιαξα. Η νέα μου απορία είναι, εαν πάρω κάποιο app που έχει να κάνει με σημειώσεις/ημερολογιο κτλπ.. Και κάνω sync με το iTunes, αυτές οι σημειώσεις χάνονται;!! Αν το βγάλω δηλαδή πχ. :worry:

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα Χρονια Πολλα! παιδια :D

 

απαντηστε μου σε καποιες αποριες για το ipod touch καθοτι αρχαριος!

 

εχω απο χθες στα χερια μου ενα 4αρι 32GB jailbreaked

 

* restore

αν το κανω restore χανω οτιδηποτε εχει μεσα - γυρναει οπως ηταν στην αρχικη του κατασταση?

και χανεται το jailbreak? αν το κανω ετσι ποια μεθοδο να ακολουθησω για να το κανω ξανα? (εχω 4.1)

 

μπορω εναλακτικα να σβησω ο,τι δεν θελω και να επαναφερω τα μενου μονο στην αρχικη τους κατασταση?

(και τα προγ/τα στη κατω μπαρα)

 

* συγχρονισμος

εχω music-photos-videos-ipa μεσα αλλα θελω να περασω και προσθετα απο ολα αυτα μεσω του itunes,,,μου βγαζει μηνυμα ομως

οτι θα σβησει ο,τι υπαρχει και θα τα αντικαταστησει με τα νεα...εγω ομως θελω να κρατησω τα παλια στη συσκευη και να προσθεσω τα νεα ...δεν γινεται αυτο?

 

(η μονη λυση που βρισκω ειναι να βαλω στον ιδιο φακελο τα νεα αρχεια και μετα να μεταφερθουν ολα απο την αρχη παλια και νεα)

 

* συγχρονισμος 2

αν θελω να μεταφερω αρχεια απο το ipod στο PC πως γινεται?

 

thanks

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Χρονια Πολλα! παιδια :D

 

απαντηστε μου σε καποιες αποριες για το ipod touch καθοτι αρχαριος!

 

εχω απο χθες στα χερια μου ενα 4αρι 32GB jailbreaked

 

* restore

αν το κανω restore χανω οτιδηποτε εχει μεσα - γυρναει οπως ηταν στην αρχικη του κατασταση?

και χανεται το jailbreak? αν το κανω ετσι ποια μεθοδο να ακολουθησω για να το κανω ξανα? (εχω 4.1)

 

μπορω εναλακτικα να σβησω ο,τι δεν θελω και να επαναφερω τα μενου μονο στην αρχικη τους κατασταση?

(και τα προγ/τα στη κατω μπαρα)

 

* συγχρονισμος

εχω music-photos-videos-ipa μεσα αλλα θελω να περασω και προσθετα απο ολα αυτα μεσω του itunes,,,μου βγαζει μηνυμα ομως

οτι θα σβησει ο,τι υπαρχει και θα τα αντικαταστησει με τα νεα...εγω ομως θελω να κρατησω τα παλια στη συσκευη και να προσθεσω τα νεα ...δεν γινεται αυτο?

 

(η μονη λυση που βρισκω ειναι να βαλω στον ιδιο φακελο τα νεα αρχεια και μετα να μεταφερθουν ολα απο την αρχη παλια και νεα)

 

 

 

* συγχρονισμος 2

αν θελω να μεταφερω αρχεια απο το ipod στο PC πως γινεται?

 

 

 

thanks

 

1.θα κατεβασεις το redsn0w και θα το κανεις απλα βεβαιωσου οτι εχεις σωσει τα shsh blobs απο το cydia { make my life easier} πριν ξεκινησεις την διαδικασια

 

2,Ναι

 

3,οταν συνδεεις το ipod , στον "υπολογιστη μου" σου δειχνει το ipod συνδεμενο σαν εξωτερικο σκληρο δισκο και απο εκει μπορεις να παρεις τις φωτο , για προγραμματα δεν γινετε παρα μονο αν καποιες εφαρμογες το υποστηριζουν και σε δινουν την δυνατοτητα να μεταφερεις αρχεια απο το φακελο "apps" οταν εχεις συνδεμενο το ipod

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι για το ipod touch 4g... (κατοχος ipod video 30 Gb) θα θελα το 32 gb αλλα μαλλον θα αρκεστω στα 8gb λογω τιμης... οσοι το εχουν η οσοι γνωριζουν θα θελα να μου πουν ποση ειναι η πραγματικη του χωριτικοτητα , κατα μεσο ορο ποσο χωρο πιανει πχ ενα παιχνιδι και επισης ποσο χωρο πιανει ενα βιντεο hd περιπου 1-2 λεπτων..

οταν θα το παρω υπολογιζω περιπου να το γεμισω με 600 τραγουδια... και τον υπολοιπο χωρο με 3,4 παιχνιδια, κανα application kava βιντεακι-photos που θα εχω τραβηξει... θα ειναι περιορισμενος λετε ο χωρος? φυσικα αμα ειχα παραπανω χωρο θα το γεμιζα με πολυ περισσοτερα....

αμα περιμενω κι αλλο νομιζω πως οι τιμες τους δεν πεφτουν πολυ....

γιατι σκεφτομαι το 8αρι με 225 και 25 ευρω θηκη οκ

αλλα το 32αρι με 300 και 25 ευρω θηκη παει πολυ...

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι εχουμε για jailbreak στα 4G πληρες ομως?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι για το ipod touch 4g... (κατοχος ipod video 30 Gb) θα θελα το 32 gb αλλα μαλλον θα αρκεστω στα 8gb λογω τιμης... οσοι το εχουν η οσοι γνωριζουν θα θελα να μου πουν ποση ειναι η πραγματικη του χωριτικοτητα , κατα μεσο ορο ποσο χωρο πιανει πχ ενα παιχνιδι και επισης ποσο χωρο πιανει ενα βιντεο hd περιπου 1-2 λεπτων..

οταν θα το παρω υπολογιζω περιπου να το γεμισω με 600 τραγουδια... και τον υπολοιπο χωρο με 3,4 παιχνιδια, κανα application kava βιντεακι-photos που θα εχω τραβηξει... θα ειναι περιορισμενος λετε ο χωρος? φυσικα αμα ειχα παραπανω χωρο θα το γεμιζα με πολυ περισσοτερα....

αμα περιμενω κι αλλο νομιζω πως οι τιμες τους δεν πεφτουν πολυ....

γιατι σκεφτομαι το 8αρι με 225 και 25 ευρω θηκη οκ

αλλα το 32αρι με 300 και 25 ευρω θηκη παει πολυ...

 

Γειά σου! Πολύ χαίρομαι προσωπικά που ενδιαφέρεσαι γιατί απλά... ΑΞΙΖΕΙ!

Λοιπόν εγώ έχω των 32GB σφίχτηκα λίγο για να το πάρω γιατί έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Αλλά! Αν είσαι κάτοχος PC και βάζεις βγάζεις πράγματα απτο ipod δεν σε ανησυχεί το 8GB. Βασικά ότι βολεύει εσένα θα κάνεις. Πχ μια ταινία mp4 διάρκειας 30 λεπτών είναι περίπου 200mb. Αν του χώσεις 2-3 ταινίες μιάμισης ώρας ε θα είναι περίπου 1-2GB αλλά μη κολλάς εδώ γιατί και αυτό ποικίλει. Προσωπικά έχω 718 τραγούδια 3.5GB οπότε δεν νομίζω να έχεις θέματα με τη μουσική και το χώρο που θα κρατάει. Όσο για apps και αυτά ποικίλουν. Υπάρχουν games με 200mb το ένα και games με 10mb. Αυτά τα βλέπεις στη πορεία.

Ότι και να σου απαντήσει κανείς, εσύ θα πρέπει να προσαρμόσεις το iPod με τις ανάγκες σου. Εφόσον απορρίπτεις των 32GB σου προτείνω με τα χίλια να πας για των 8GB. Πίστεψε με εαν έχεις συνεχή επαφή με το PC και βγάζεις βάζεις πράγματα δεν θα το κλάψεις. Μη σου πώ πως η οργάνωση και το να βάλεις apps δεν είναι καθόλου κουραστική, θα το χαρείς κιόλας ;-)

(Για θήκη σου προτείνω amazon.co.uk θα βρείς και με 5 ευρώ! Πολύ φτηνά, πήρα απο εκεί τις θήκες και έχω.. 3!)

Καλή αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου! Πολύ χαίρομαι προσωπικά που ενδιαφέρεσαι γιατί απλά... ΑΞΙΖΕΙ!

Λοιπόν εγώ έχω των 32GB σφίχτηκα λίγο για να το πάρω γιατί έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Αλλά! Αν είσαι κάτοχος PC και βάζεις βγάζεις πράγματα απτο ipod δεν σε ανησυχεί το 8GB. Βασικά ότι βολεύει εσένα θα κάνεις. Πχ μια ταινία mp4 διάρκειας 30 λεπτών είναι περίπου 200mb. Αν του χώσεις 2-3 ταινίες μιάμισης ώρας ε θα είναι περίπου 1-2GB αλλά μη κολλάς εδώ γιατί και αυτό ποικίλει. Προσωπικά έχω 718 τραγούδια 3.5GB οπότε δεν νομίζω να έχεις θέματα με τη μουσική και το χώρο που θα κρατάει. Όσο για apps και αυτά ποικίλουν. Υπάρχουν games με 200mb το ένα και games με 10mb. Αυτά τα βλέπεις στη πορεία.

Ότι και να σου απαντήσει κανείς, εσύ θα πρέπει να προσαρμόσεις το iPod με τις ανάγκες σου. Εφόσον απορρίπτεις των 32GB σου προτείνω με τα χίλια να πας για των 8GB. Πίστεψε με εαν έχεις συνεχή επαφή με το PC και βγάζεις βάζεις πράγματα δεν θα το κλάψεις. Μη σου πώ πως η οργάνωση και το να βάλεις apps δεν είναι καθόλου κουραστική, θα το χαρείς κιόλας ;-)

(Για θήκη σου προτείνω amazon.co.uk θα βρείς και με 5 ευρώ! Πολύ φτηνά, πήρα απο εκεί τις θήκες και έχω.. 3!)

Καλή αγορά!

 

γεια χαρα ευχαριστω πολυ που απαντησες...... ναι μαλλον αποκλειω το 32αρι , το ιδανικο μεγεθος για μενα θα ηταν το 16gb αλλα δυστυχως δεν βγαινει.. :mad: γενικα δεν μου κανει πολυ αισθηση να βλεπω ταινιες απο το ipod θα δοκιμασω ομως να δω πως φαινονται... οποτε ο χωρος θα γεμισει πιο πολυ με apps και τραγουδια.. θελει κλασσικα παλι converter για να περασεις βιντεο?

εσυ απο που το πηρες και ποσο αν επιτρεπεται? εγω κοιταω τιμες απο το skroutz.gr και το εχω βρει στα 225 το 8αρι.. για θηκη που ελεγα πιο πανω εχω βρει μια πολυ καλη κατα την γνωμη ειναι αυτη εδω http://www.switcheasy.com/products/RebelTouch_4G/# γι αυτο ειναι και πιο ακριβη.. Tελος αν θυμασαι κατι που ρωτησα και πιο πανω ενα βιντεακι hd που εχεις τραβηξει 1-2 λεπτων ποσο χωρο πιανει?

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δοκιμάστε το imtoo podworks.

Το δουλεύω και έχω μείνει κατευχαριστημένος.

Μπορείτε να περάσετε τα πάντα στο ipod χωρίς να ανοίξετε το itunes(πρέπει να το έχετε εγκατεστημένο όμως).

Έχει και video converter,music και λοιπά και οι μετατροπές γίνονται αυτόματα.

Απλά επιλέγεις ποιο μοντέλο έχεις και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

Φτηνός φορτιστής για ipod υπάρχει πλίζ? Ή αναγκαστικά θα σκάσω το 30άρι στην μηλοεταιρία?

 

φιλε μου μπορεις να παρεις οποιοδηποτε φορτιστη αρκει να ειναι απο usb σε μπριζα....

μην τα σκασεις για το μηλο γιατι δεν αξιζει....

μπορεις να βρεις αμα ψαξεις και με κατω απο 10 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπορεις να παρεις οποιοδηποτε φορτιστη αρκει να ειναι απο usb σε μπριζα....

μην τα σκασεις για το μηλο γιατι δεν αξιζει....

μπορεις να βρεις αμα ψαξεις και με κατω απο 10 ευρω...

Φορτιστή απο usb σε μπρίζα εχω, απο ενα κινεζικο κινητο που ειχα πάρει.

 

Αυτό που μου χρειάζεται ειναι το καλώδιο που μπαινει στο ipod και να καταλήγει στο usb, επειδή το ipod μου το δίνουν χωρίς φορτιστή καθόλου.

 

Δυστηχώς το χρειάζομαι εντος 4ων ημερών, οπότε δεν μπορω να περιμενω παραλαβη παραγγελίας απο e-bay(εκτος αν ξερει κανεις, γρηγορο ευρωπαίο seller).

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Θεσσαλονίκη, κάτω απο την Εγνατία στο ύψος της Ιασωνίδου περίπου εκεί που είναι τα cdάδικα, ο πρώτος απο αριστερά κατηφορίζοντας πουλάει και καλώδιο για iphone/ipod με 8 ευρώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο USB δε σου έδωσαν;

Γνωστός μου το δίνει τζαμπέ, μην ειμαστε και πλεονέκτες :lol:

 

Κρητη ειμαι hostoli, μαλλον θα παρω τα μαγαζια σβαρνα αυριο μηπως πετυχω και δω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε ποσα mah ειναι h μπαταρια του ipod 4g ?

 

Γιατι ρωτάς? θες να την αλλάξεις? Οπως και ναχει το wikipedia λεει 930mah

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρωτάς? θες να την αλλάξεις? Οπως και ναχει το wikipedia λεει 930mah

 

πληροφοριακα ρωταω... :) ναι το ειδα... μου φαινονται λιγα τα 930.... το εχεις γενικα πως σου φαινεται ι μπαταρια? κραταει σε γενικες γραμμες.....

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα ρωταω... :) ναι το ειδα... μου φαινονται λιγα τα 930.... το εχεις γενικα πως σου φαινεται ι μπαταρια? κραταει σε γενικες γραμμες.....

 

nope και γω επισκεπτης ειμαι. Αλλα επιδή ταχα ψαξει λιγο εχω δει οτι ειναι βελτιωμενη σε σχεση με τα προηγούμενα. Τωρα ξέρεις τα συνηθισμένα. με wifi και app θαναι σαν τα κινητά.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Έχει σετάρει κανείς hotmail account;

 

μπορεις να το κανεις αλλα δεν θα συγχρονιζει με το hotmail,δλδ οταν θα το ανοιγεις απο το pc θα στα δειχνει ολα αδιαβαστα

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είχα την 4.1.. είπα να κάνω restore+update στην 4.2.1 και εκεί που κάνει restoring from backup (το τελευταίο που έκανα πρίν το update), μπαίνω και βλέπω ότι οι ταινίες και τα τραγούδια είναι άφαντα! Κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τι αξιζει? να παρεις το 3rd gen 32gb ή το 4th gen 8gb? ας πουμε οτι κοστιζουν στα ιδια €

η καμερα με αφηνει αδιαφορο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω ενα ipod touch 8 gb.

Το πρωι ηταν ολα καλα.

Τωρα που το εβαλα στον υπολογιστη για να του περασω τραγουδια [απο το itunes] και για να φορτισει δεν συνδεεται ουτε δειχνει οτι φορτιζει...

Η μπαταρια τελειωνει κ δεν μπορω να κανω τιποτα.

Το καλωδιο δουλευει μια χαρα γιατι το ipod της αδερφης μου φορτιζει κ συνδεεται κανονικα.

Τι μπορει να φταιει??

Βοηθηστε αν μπορειτε!!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

τις τελευταιεσ μερες ψαχνω απελπισμενα να βρω φτηνο 4g τελοσ παντων δεν ειναι αυτο το θεμα.Θελω να ακουσω γνωμες αν ειναι καλο και αν αξιζει να το αγορασει καποιοσ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...