Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω προφανως το i pod touch model a1213 ,το θεμα ειναι πως πρεπει να ειναι κλειδωμενο? δηλαδη οταν το βαζω σε φορτωση κ παω να ανοιξω μου βγαζει το καλωδιο κ ενα cd ειναι οντως κλειδωμενο ? Αν ναι τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτή την εικόνα βλέπεις;

http://i.ebayimg.com/t/Apple-iPOD-TOUCH-8GB-MODEL-A1213-MA623LL-A-/17/!B6w76SwBGk~$%28KGrHqIOKpoEy+jC%293TqBMyZ,ZsmR!~~-1_35.JPG

 

αν ναι, νομίζω ότι πρέπει να κάνεις restore

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω προφανως το i pod touch model a1213 ,το θεμα ειναι πως πρεπει να ειναι κλειδωμενο? δηλαδη οταν το βαζω σε φορτωση κ παω να ανοιξω μου βγαζει το καλωδιο κ ενα cd ειναι οντως κλειδωμενο ? Αν ναι τι μπορω να κανω?

 

Τα iPod δεν είναι κλειδωμένα και αυτό δεν είναι CD, είναι το σύμβολο του iTunes. Πρέπει να το συνδέσεις με υπολογιστή ενώ είναι ανοικτό το iTunes.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Nαι εχεις δικιο το εφτιαξα αυτο φιλε μου με το itunes. Σε αυτο το μαραφετι δε μπορω να περασω τραγουδια φωτο κτλ ? Μονο με itunes? Τι μπορω να κανω για αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μονο με itunes συγχρονιζεις δεδομενα (φωτο, μουσικη, κλπ.)

 

Βεβαια υπαρχει και αλλος τροπος, με drag n drop, βλεποντας τη συσκευη σαν φλασακι/σκληρο δισκο.

 

Για το τελευταιο δεν ειμαι 100% σιγουρος. Ας σου απαντησει καποιος κατοχος της συσκευης

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xμ οκ το jailbreak που λενε σπαει το λειτουργικο κ μπορω να κατεβασω οτι θελω ? Αν ναι αξιζει να το κανω? Επισης ζηταει να παιξει βιντεο το τελευταιο flash player μου φαινεται αλλα εφοσον ημoyn συνδεδεμενος με wifi δε το κατεβαζε ,γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι ... Με βλέπω με το PMP της Sony, με 4,3inch display είναι αναμφισβήτητα ότι καλύτερο κυκλοφορεί ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το iPod touch 4gen. Έχω προηγούμενη εμπειρία από ipod ( έχω το ipod nano 4gen ) και με έχει αφήσει υπερικανοποιημένο, αρκεί να κρατούσε λίγο παραπάνω η μπαταρία. Σκέφτομαι να αγοράσω το touch όχι μόνο για μουσική άλλα και για τις περαιτέρω δυνατότητες που προσφέρει. Πιστεύετε πως αξίζει; Από μπατραρία πώς πάει ; Για να κατεβάσω εφαρμογές απ' το κατάστημα χρειάζεται να είμαι μέλος υποχρεωτικά; Η οθόνη είναι σαν του iphone, δηλαδή αψεγάδιαστη;

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το iPod touch 4gen. Έχω προηγούμενη εμπειρία από ipod ( έχω το ipod nano 4gen ) και με έχει αφήσει υπερικανοποιημένο, αρκεί να κρατούσε λίγο παραπάνω η μπαταρία. Σκέφτομαι να αγοράσω το touch όχι μόνο για μουσική άλλα και για τις περαιτέρω δυνατότητες που προσφέρει. Πιστεύετε πως αξίζει; Από μπατραρία πώς πάει ; Για να κατεβάσω εφαρμογές απ' το κατάστημα χρειάζεται να είμαι μέλος υποχρεωτικά; Η οθόνη είναι σαν του iphone, δηλαδή αψεγάδιαστη;

 

Ευχαριστώ

H oθόνη είναι πολύ καλή, αλλά όχι σαν του I4.

Κατά τα λοιπά, ναι αξίζει, αν δεν θέλεις να δώσεις τόσα λεφτά για να πάρεις Iphone.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορά της οθόνης με του iphone;

Στα χαρακτηριστικά δεν υπάρχει διαφορά. (ανάλυση κλπ). Υπάρχει στην απόδοση της οθόνης, από όσο έχω διαβάσει σε κάποια reviews

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πεοσωπικά δεν έιδα διαφορά στην απόδοση οθόνης:worry:

με iphone 4 έρχομαι σε επαφή κάθε μέρα, με το touch όποτε τύχει:X

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορά της οθόνης με του iphone;

 

Αν εξαιρεσεις τα χρωματα της retina του i4 και την αναλυση, απολυτως καμια. Εχω iTouch 2g και i4, και τα δουλευω παραλληλα. Οθονη το ιδιο ευαισθητη και smooth οσο αφορα την αποκριση και την αφη.

 

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια... ισως ειναι λιγο χαζη.... το touch τι διαφορα εχει απο το iphone... εκτος οτι δεν παιρνει τηλεφωνο..!

δηλαδη για μενα που εχω ηδη το desire μου κ ψαχνομαι για κατι δευτερο με καλύπτει....??? στο ιντερνετ μπαινει, ολες της εφαρμογες μπορεις να τις κατεβασεις πιστευω, gps δεν ξερω αν εχει, μουσικη μπορω να ακουσω, jb μπορω να το κανω..... αρα αξιζει να το παρω...???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει άλλη ουσιαστική διαφορά. εγώ ψήνομαι εδώ και καιρό να πάρω αλλά δεν έχω αποφασίσει σε ποιο(1st/2nd/3rd/4th gen)
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει άλλη ουσιαστική διαφορά. εγώ ψήνομαι εδώ και καιρό να πάρω αλλά δεν έχω αποφασίσει σε ποιο(1st/2nd/3rd/4th gen)

 

 

gps εχει ομως....??? καλα αν ειναι να παρεις θα παρεις το 4th για να ειναι κ πιο γρηγορο...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

νομίζω όχι. αν θες να βρεις το στίγμα σου το κάνεις μέσω wifi

μωρε ναι, αριστο το 4αρι αλλα δε θα κάνω ΤΗΝ χρηση. κυρίως ως Mp3 player θα το χρησιμοποιώ, άντε κάνα παιχνιδάκι που και που. άρα με καλύπτουν και τα προηγούμενα μοντελα :)

Link to comment
Share on other sites

νομίζω όχι. αν θες να βρεις το στίγμα σου το κάνεις μέσω wifi

μωρε ναι, αριστο το 4αρι αλλα δε θα κάνω ΤΗΝ χρηση. κυρίως ως Mp3 player θα το χρησιμοποιώ, άντε κάνα παιχνιδάκι που και που. άρα με καλύπτουν και τα προηγούμενα μοντελα :)

 

ξενερωσα που δεν εχει gps.... ηθελα να το εβαζα κ στο αυτοκινητο σε συνδιασμο με το ηχοσυστημα που εχει ipod usb...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ξενερωσα που δεν εχει gps.... ηθελα να το εβαζα κ στο αυτοκινητο σε συνδιασμο με το ηχοσυστημα που εχει ipod usb...!

 

Μπορείς να το συνδυάσεις με βάση που έχει δέκτη gps

π.χ. http://www.tomtom.com/en_gb/products/mobile-navigation/tomtom-car-kit-for-iPod-touch/

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το συνδυάσεις με βάση που έχει δέκτη gps

π.χ. http://www.tomtom.com/en_gb/products/mobile-navigation/tomtom-car-kit-for-iPod-touch/

 

το οποιο παει μονο με tom tom..???η μπορω να αλλαξω το προγραμμα αφου θα εχω ηδη τον δεκτη???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

το οποιο παει μονο με tom tom..???η μπορω να αλλαξω το προγραμμα αφου θα εχω ηδη τον δεκτη???

 

Η βάση της tomtom για να δουλέψει, χρειάζεται μια δωρεάν εφαρμογή της tomtom που λέγεται car kit tool. Έχω διαβάσει ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλω αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Επίσης για να δουλεύει ο δέκτης gps, πρέπει να παίρνει συνέχεια ρεύμα από τον αναπτήρα (φορτίζει παράλληλα και την συσκευή). Η συγκεκριμμένη βάση είναι για τα ipod 1ης 2ης 3ης γενιάς αλλά και στο 4ης γενιάς, παρόλο που έχει άλλες διαστάσεις, δουλεύει κανονικά.

 

Όταν το είχα ψάξει, πριν από μήνες, υπήρχε και άλλος ένας δέκτης gps για ipod αλλά δεν θυμάμαι πως λεγόταν. Πιθανόν να υπάρχουν και άλλες επιλογές.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω 2 ερωτησεις.. Ραδιοφωνο στο 4αρι δεν μπορουμε να εχουμε ουτε με app απο το appstore?? Επειδη θα το παρω σε λιγο καιρο , θελω να μαθω αν θα βγει καινουργιο μοντελο και τι διαφορες θα εχει ? ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...