Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι όμως, είναι :) Στο Amazon κάνουν shipping μετά από 10 ημέρες, εγώ το πήρα 2 ημέρες αφού κυκλοφόρησε. Τέλος πάντων

AngeloDion, το δήλωσα σαν δώρο και αξία 44 δολλαρίων

 

Ok, οπως πιστευεις, θα σου χαλασω τη ψευδαισθηση; :)

 

Τεσπα. :)

Link to comment
Share on other sites

Η αναπαραγωγή βιντεου είναι καλύτερη από το iPhone 3Gs και iPod 3G?

 

ρωτάω επειδή σε ένα βίντεο που είδα που συγκρίνουν το iPhone 4 και iPod 4G το 4 είχε πολύ καλύτερη αναπαραγωγή βιντεου από το iPod 4.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

περιμενω να μαθω για τη διαρκεια μπαταριας. θα παιξει μεγαλο ρολο στην αποφαση μου για αγορα :)
Link to comment
Share on other sites

Η αναπαραγωγή βιντεου είναι καλύτερη από το iPhone 3Gs και iPod 3G?

 

ρωτάω επειδή σε ένα βίντεο που είδα που συγκρίνουν το iPhone 4 και iPod 4G το 4 είχε πολύ καλύτερη αναπαραγωγή βιντεου από το iPod 4.

το ipod 4 χρησμοποιει retina display οπως με το αιφον 4 και που ειναι παρομοιο με τις αμολεντ οθονες. απλα αντι για αμολεντ μπηκε αυτο μιας και η σαμσουνγκ δεν θελησε να τις πουλησει στον στηβ:p ετσι η αναπαραγωγη του βιντεο ειναι οχι απλα καλυτερη αλλα ειναι σαν να συγκρινεις blue ray με ντι βι ντι.το αιποντ ειναι ενα αιφον 4 χωρις τηλ 5 μ καμερα gps. κατα ολλα αυτα το ιδιο ειναι οκ με αλο design.καπιος που δεν μπορει η δεν θελει να παρει το αιφον αυτο ειναι η τελεια λυση
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone 4 το έχω λειτουργήσει πριν 3 μέρες από κατάστημα, και μετά ήρθε ένας που δούλευε στην vodafone και μου έδειξε να δω το δικό του κινητό και κάναμε κάποιες συγκρίσεις στο Ίντερνετ, στην αναπαραγωγή βιντεου και είδα πολύ μεγάλη διαφορα δηλ το πράσινο φαινόταν ποιο πράσινο το ίδιο και το μαύρο.

 

Το iPod 4 δεν το έχω δει από κοντά για να ξέρω, απλά ξέρω ότι η οθόνη δεν έχει ips.

 

Απλά ρωτάω επειδή είδα στο YouTube που ένας είχε το iPhone 4 και iPod 4 και στο θέμα ,αναπαραγωγής το iPhone φαινόταν πολύ καλύτερα σε αντίθεση με το iPod touch 4 .

Δεν ξέρω τώρα το αν φαινόταν έτσι.

 

Επειδή έχω είδη ένα iPhone κι ένα iPod touch 2G δεν θα ήθελα να δώσω πωσα λεφτά για περίπου τα είδια.

 

Δηλ από 3Gs φαίνεται καλύτερα? άρα κάτι θετικό.

 

Από αναπαραγωγή μουσικής ακούγεται ποιο δυνατά από 3Gs?

 

η κάμερα που έχει μήπως ξέρετε πωσα mega pixel είναι?

 

Και κάτι τελευταίο μήπως ξέρει κανείς σε ποια τιμή θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερά του είναι ικανοποιητική, τίποτα το ιδιαίτερο, σε σκοτάδι έχει αρκετό θόρυβο, είναι decent
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω είδη ένα iPhone κι ένα iPod touch 2G δεν θα ήθελα να δώσω πωσα λεφτά για περίπου τα είδια.

 

Τι iPhone έχεις; Αν έχεις το 4, προφανώς και δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το Touch. Αν έχεις 3G, 3GS, τότε προφανώς και τα χαρακτηριστικά του Touch είναι αρκετά καλύτερα (με βασικό την καλύτερη οθόνη).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPhone 3Gs και το iPod touch 2G.

Και σκέφτομαι να πάρω το iPod 4.

Το iPhone 4 απλά το έχω λειτουργήσει απο κοντά κι έχω κάνει κάποιες συγκρίσεις δίπλα δίπλα με το 3Gs που έχω.

 

Μήπως ξέρετε σε ποια τιμή θα έρθει?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPhone 3Gs και το iPod touch 2G.

Και σκέφτομαι να πάρω το iPod 4.

Το iPhone 4 απλά το έχω λειτουργήσει απο κοντά κι έχω κάνει κάποιες συγκρίσεις δίπλα δίπλα με το 3Gs που έχω.

 

Μήπως ξέρετε σε ποια τιμή θα έρθει?

 

Λογικά γύρω στα 300 ευρώ θα κοστίζει το 8άρι (δεδομένου ότι στο εξωτερικό κοστίζει 230-250 - δεν αναφερόμαστε σε Αμερική πάντα).

 

Για να πω την αλήθεια σκεφτόμουν κι εγώ το Touch 4G, αλλά επειδή μάλλον θα πάρω το iPhone 4 τελικά, άλλαξα γνώμη.

 

Δεν ξέρω κατά πόσον αξίζει η αγορά του Touch 4G αφού έχεις ήδη 3GS/Touch 3G...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Στα 250€ είναι αρκετά καλή τιμή.

 

Κοιτάζω κάτι βίντεο στο YouTube στην τύχη τα βρήκα όπου συγκρίνουν στο ενώ iPod touch 2G με iPod touch 4G.

Φυσικά η οθόνη του 4G είναι καλύτερη.

 

Και μετά είδα ότι συγκρίνουν iPhone 4 με iPod touch 4 σε δυο βίντεο που είδα, στο ένα βίντεο το iPhone είχε καλύτερη ανάλυση αναπαραγωγής βιντεου φαινόταν ποιο ζωντανά, και σε ένα άλλο βιντεο το iPhone 4 φαίνεται πως έχει ποιο ζωντανή οθόνη από το iPod 4 και δεν μπορώ να καταλάβω αφού έχουν τις ίδιες οθόνες.

 

Μήπως φταίει ότι δεν έχει ips?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία, απο καθαρή περιέργια. Ξέρω πως το 4th gen ipod touch έρχεται σε λίγες μέρες εδώ.. και επίσης ξέρω πως σας έχουν ρωτήσει πολλοί αλλά θέλω να το επιβεβαιώσω.. Τι γίνεται αν το αγοράσεις απο Apple online shop? Η εγγύηση καλύπτεται παντού? Στη στέλνουν μαζί με το Ipod Touch?

Πλιζ, πείτε μουυυ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.iphonehellas.gr/21185/eu-ends-app-investigation-cross-border-service/

 

 

Οτι ισχύει για το iphone ισχύει και για το ipodtouch.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Βλέπω ότι δεν πολυσυζητιέται το θέμα του ράδιο. Οπότε αυτό εδώ λέτε να δουλεύει με το Ipod touch 4G?

 

http://www.uxsight.com/product/31825/lcd-screen-mini-radio-remote-control-for-iphone-ipod-series.html

 

'H αν ξέρετε κανένα άλλο εξίσου καλό -τέτοιο καλώδιο θέλω σίγουρα- να μου δώσετε links?

Ευχαριστώ.

 

Δεν ξέρω σχεδόν τίποτα απο Apple προϊοντα (ενημερωτικά)

Edited by sp3cial
Ανανέωση συνδέσμου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Βλέπω ότι δεν πολυσυζητιέται το θέμα του ράδιο. Οπότε αυτό εδώ λέτε να δουλεύει με το Ipod touch 4G?

 

http://www.uxsight.com/product/31825/lcd-screen-mini-radio-remote-control-for-iphone-ipod-series.html

 

'H αν ξέρετε κανένα άλλο εξίσου καλό -τέτοιο καλώδιο θέλω σίγουρα- να μου δώσετε links?

Ευχαριστώ.

 

Δεν ξέρω σχεδόν τίποτα απο Apple προϊοντα (ενημερωτικά)

 

Γιατί να μη δουλεύει? μια χαρά φαίνεται... Υπάρχουν και bluetooth ακουστικά με ενσωματωμένο ραδιόφωνο...!!!! Ρώτησε σε ένα πλαίσιο ή Γερμανό ή Multirama...;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Βλέπω ότι δεν πολυσυζητιέται το θέμα του ράδιο. Οπότε αυτό εδώ λέτε να δουλεύει με το Ipod touch 4G?

 

http://www.uxsight.com/product/31825/lcd-screen-mini-radio-remote-control-for-iphone-ipod-series.html

 

'H αν ξέρετε κανένα άλλο εξίσου καλό -τέτοιο καλώδιο θέλω σίγουρα- να μου δώσετε links?

Ευχαριστώ.

 

Δεν ξέρω σχεδόν τίποτα απο Apple προϊοντα (ενημερωτικά)

 

 

Μου φαίνεται λίγο βαρύ 50 γρ.

 

Δες αυτό εδώ, πολύ πιο όμορφο σε τρία χρώματα, το μισό βαρος και μάρκα με αξιοπιστία. Αλλά τώρα που το βλέπω είναι και ακριβό.

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο βαρύ 50 γρ.

 

Δες αυτό εδώ, πολύ πιο όμορφο σε τρία χρώματα, το μισό βαρος και μάρκα με αξιοπιστία. Αλλά τώρα που το βλέπω είναι και ακριβό.

 

Για να καταλάβω το συγκεκριμένο συνδέεται με το iPod Touch μέσω Bluetooth? Έχω ήδη καλώδιο (συγκεκριμένα αυτό που θέλω να χρησιμοποιήσω) και επειδή δεν θέλω να αγοράσω άλλο μακρύτερο, με συμφέρει οικονομικά να πάρω κατευθείαν ένα που θα έχει καλώδιο να πηγαίνει στο iPod και μετά με το άλλο καλώδιο που έχω να ακούω. Αυτό που έχω ήδη είναι 30εκ. Οπότε εαν έπαιρνα μια επέκταση + Radio τότε θα ήταν κομπλέ!

Πάντως εαν γίνεται ας πούμε με το παραπάνω αυτά που θέλω μιας και απο όσο διάβασα παίρνει και τη μουσική απο την συσκευή.. τότε γιατί όχι θα το λάβω υπόψιν μου και αυτό.

 

ΕDIT: Τώρα είδα τη τιμή και εγώ! Sorry δεν μπορώ να δώσω τόσα... Αν έχεις άλλες προτάσεις καλοδεχούμενες, να είσαι καλά!

Edited by sp3cial
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω το συγκεκριμένο συνδέεται με το iPod Touch μέσω Bluetooth? Έχω ήδη καλώδιο (συγκεκριμένα αυτό που θέλω να χρησιμοποιήσω) και επειδή δεν θέλω να αγοράσω άλλο μακρύτερο, με συμφέρει οικονομικά να πάρω κατευθείαν ένα που θα έχει καλώδιο να πηγαίνει στο iPod και μετά με το άλλο καλώδιο που έχω να ακούω. Αυτό που έχω ήδη είναι 30εκ. Οπότε εαν έπαιρνα μια επέκταση + Radio τότε θα ήταν κομπλέ!

Πάντως εαν γίνεται ας πούμε με το παραπάνω αυτά που θέλω μιας και απο όσο διάβασα παίρνει και τη μουσική απο την συσκευή.. τότε γιατί όχι θα το λάβω υπόψιν μου και αυτό.

 

ΕDIT: Τώρα είδα τη τιμή και εγώ! Sorry δεν μπορώ να δώσω τόσα... Αν έχεις άλλες προτάσεις καλοδεχούμενες, να είσαι καλά!

 

 

Επιδή το δικό σου είναι απο κατάστημα τύπου wholesale, σίγουρα θαέχει και κάτι αντίστοιχο με bluetooth, αλλά θα επιδή θαναι ασύρματα και αμφιβόλου προελευσης μπορει να σου κάνει νερά. Αρα αφού είσαι κομπλε με αυτό που βρήκες, δεν αξίζει να το ψάξεις.

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Επιδή είμαι λίγο ψείρας και το έψαξα, κοίταξε αυτό εδώ!

 

Είναι το ίδιο με το itech αλλά κάνει 40$ με τα μεταφορικά. το δικό σου κάνει 20$ αλλά χωρίς μεταφορικά. και είμαι σίγουρος αν το ψαξεις λίγο θα το βρεις ακομα πιο φτηνό. αυτονομία είναι 10 ώρες που είναι πολύ καλή. Τώρα διαλέγεις και παίρνεις. Το δικό σου όμως έχει και remote control.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια!!εχω ενα ipod touch δευτερης γενιας.αγορασα απο το εξωτερικο ενα idapt (πολυφορτιστης) ο οποίος είναι συμβατός με το ipod μας καθώς και ενα dock station ημιτασιόν από κίνα.όταν βαζω το ipod σε ένα απο τα δύο ενώ ξεκιναει η φόρτιση μετα απο λιγο διακοπτεται και μετα ξαναξεκινάει και ξανασταματαει......με άλλα λόγια το κανει συνέχεια με αποτέλεσμα να αργεί να φορτίσει και να μην μπορεί να κανει sync στο itunes.τι μπορεί να φταίει??

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

 

Τωρα τελευταια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το ipod touch .

Συνδεομαι στο ιντερνετ κανονικα και οταν παω να ανοιξω το appstore μου ζηταει κωδικο συγκεκριμενα λεει ¨You need to enter the correct password to launch App store " Ποιος ειναι αυτος ο κωδικος??

Εγω νομιζα πως ειναι αυτος που εδωσα οταν εκανα την εγγραφη στο Appstore αλλα δεν τον δεχεται...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...