Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ααα ωραια ευχαριστω πολυ ,ειναι αρχη ακομα κ αυτο το itunes μου φαινεται λιγο μπερδεμα ρε παιδι μ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τραγικό όταν δεν ξέρεις να το χρησιμοποιείς. Όταν ξέρεις είναι πολύ εύκολο και πάρα πολύ καλό για οργάνωση!

 

Όσοι σκέφτεστε να βάλετε την 3.1.3, να μην προχωρήσετε γιατί προς το παρών δεν μπορεί να γίνει Jailbreak άρα αναμένουμε κάποιο update από Blackra1n/redsnow ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό όταν δεν ξέρεις να το χρησιμοποιείς. Όταν ξέρεις είναι πολύ εύκολο και πάρα πολύ καλό για οργάνωση!

 

Όσοι σκέφτεστε να βάλετε την 3.1.3, να μην προχωρήσετε γιατί προς το παρών δεν μπορεί να γίνει Jailbreak άρα αναμένουμε κάποιο update από Blackra1n/redsnow ;)

Και εγώ αυτό πιστεύω.

Στα "παλιά" iPods γίνεται. Το έκανα το απόγευμα. Με το redsn0w, το πιο καινούργιο.:) Εντύπωση μου έκανε πως δεν χρειάστηκε να εγκαταστήσει ξανά τα Apps, ακόμα και τη σειρά που τα έχω βάλει.:)

Ουσιαστικά η 3.1.3 είναι για να μην μπορούμε να κάνουμε jailbreak!:X Δεν έχει καμία απολύτως διαφορά! Αυτές οι 3 που έχω αναφέρει είναι τελείως, μα τελείως ασήμαντες. Όσο για τη "Βελτίωση της ακρίβειας του επιπέδου μπαταρίας στο iPhone 3GS", λογικό είναι! Νέα έκδοση και δεν θα βελτιώνει κάτι; Οι υπόλοιπες 2 είναι τελείως γελοίες!

(για το θέμα της απαγόρευσης του jailbreak) Η Apple αυτοκαταστρέφεται έτσι. Για το jailbreak το αγόραζαν οι περισσότεροι (iPods/iPhones). Εκτός αν της κάνουν παράπονα οι εταιρίες παιχνιδιών!

Ένα είναι σίγουρο (πιστεύω), τα "παλιά" iPods και iPhones για πάντα θα γίνονται jailbreak. Γιατί το λέω; επειδή και τώρα, που με τη 3.1.3 μπορούμε να κάνουμε, και στα "νέα" όχι, τότε μπορούμε και σε όλα...

Ας ελπίζουμε να αφήσει κάποια πόρτα ανοιχτή.

Τέλος πάντων, θα δούμε στη πορεία...

Edited by isidorosr20595
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε καπως χωρις jail να αλλαξουμε το μαυρο φοντο με μια οποιαδήποτε φωτο?

Δυστυχώς όχι. Μόνο με jailbreak.

Edited by isidorosr20595
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση...

Οι χρήστες του iPod Touch 3G, όταν κάνουν jb με το blackra1n, μετά την επανεκκίνηση του iPod τι πρόβλημα έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει την εικόνα με το καλώδιο.

Πρέπει να το συνδέσεις και να τρέξεις το blackrain, να γίνει jb και να επαναφερθούν όλα (δεν αλλάζει τίποτα), ή να το βάλεις στο iTunes και να κάνεις επαναφορά (επαναφέρεται εργοστασιακά).

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το Jailbreak είναι η μόνη λύση. Εναλλακτικός αλλά όχι και τόσο εύχρηστος τρόπος είναι να βάλεις μια εφαρμογή που μετράει το ποσοστό και σου λέει πόσες ώρες μουσικής/βίντεο/περιήγησης στο διαδίκτυο σου έμειναν.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε καπως να βλεπουμε στην μπαταρια ποσο τις % εχει απομείνει χωρις jail?

 

Δεν έχω iPod αλλά στο 3GS είναι στις ρυθμίσεις>γενικά>χρήση>ποσοστό μπαταρίας, για δες αν έχει τέτοια επιλογή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε καπως να βλεπουμε στην μπαταρια ποσο τις % εχει απομείνει χωρις jail?

Κατέβασε δωρεάν την εφαρμογή Battery Free από το iTunes.

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωταω. αξιζει η αγορα ενος ipod touch απο Αμερικη? σε θεμα χρηματων ναι, αλλα με εγγυηση, κλπ τι γινεται?

θα παει ενας φιλος σε λιγες μερες και σκεφτομαι να του πω να με παρει ενα. αλλα το 8αρι ή το 32αρι? κλασικα, το θελω για νετ, μουσικη (αν και εχω και το zen x-fi για αυτο το λογο), κανα παιχνιδι και καμια ταινια. νομιζω οτι τα 8gb μου φτανουν, αλλα το 32αρι εχει καλυτερο hardware ε? τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται, αν η απόκλιση τιμής είναι μεγάλη (σκέψου, το 8άρι κάνει 199 ΔΟΛΛΑΡΙΑ και εδώ 199 ΕΥΡΩ, γλιτώνεις 50 ευρώ)... Πάντως, έχεις εγγύηση. Εγώ είχα σκεφτεί για το 3GS να το πάρω από έξω, αλλά το πήρα από εδώ και η εγγύηση μου χρειάστηκε κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

στο 8αρι γλιτωνω 50 ευρω και στο 32αρι 80. στο περιπου. δεν μπορω να αποφασισω τι να κανω.... :(
εγω σου λεω να παρεις το 32 .οχι μονο γιατι εχει εξτρα χαρακτηριστικα καλυτερο επεξεργαστη πιο γρηγορο, καλυτερη καρτα γραφικων και το εφε με το voice control αλλα και λογω γιγα.με τις χιλιαδες εφ και πεχνιδια που εχει το app store αλλα και με ταινιες και τραγουδια που θες να βαζεις με το 8αρι θα πρεπει να ξεγραφεις και να περνας για να σου μενει χωρος.

ΚΑΙ παρτο απο αμερικη.ειπαρχει θεμα εγγυησης δεν ξερω τι πεζει αλλα γλυτωνεις καπια λεφτα μιας και ο φιλος σου θα παει εκει περα.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχουμε ομως κανα νεο για ipod touch 2 το οποιο θα εχει και ραδιοφωνο? γιατι αν ισχυει κατι τετοιο, τοτε θα περιμενω να παρω με το ραδιοφωνο.

 

οσο για την εγγυηση, αν ειναι να μην ισχυει εδω, δεν το παιρνω. πες οτι παθαινει κατι, τι το κανω μετα? πεταμα? ενω αν το παρω απο δω θα εχω εγγυηση. κολλαω και σε αυτο το σημειο εκτος απο την χωρητικοτητα

Link to comment
Share on other sites

Για να βγει καινούργιο iPod θα πρέπει να περιμένεις ως τον Νοέμβριο. Για την εγγύηση θα πρέπει να το ψάξεις λίγο καλύτερα για να είσαι σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν ξερω τι παιζει αλλα η μπαταρια του τελειωνει πολυ γρήγορα, μολις το βγαλω απο την φορτιση κραταει το πολυ 2 αντε 2:30 ωρες app δεν ξερω μπας και το φορτιζω λαθος? ποση ωρα το αφήνετε εσεις, πρεπει να δειξει κατι η οθονη του οτι τελειωσε η φορτηση?
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια της μπαταρίας εξαρτάται από το τι κανείς , δηλαδή με κάποια παιχνίδια η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα από το να σερφάρεις η να ακούς μουσικη. Όταν φορτίσει το εικονίδιο στη μπαταρία από κεραυνός γίνετε μπριζα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...