Jump to content

Sygic vs Garmin vs Route66 vs Nokia Maps vs MLS Destinator


EWS
 Κοινοποίηση

Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για s60?  

523 members have voted

  1. 1. Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για s60?

    • Sygic Mobile GPS
      89
    • Garmin Maps Mobile XT
      316
    • Route 66
      51
    • Nokia Maps
      52
    • MLS Destinator
      15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως τα λες.. Και για εμενα το Sygic σαν εφαρμογη ειναι καλυτερο :) κριμα που δεν εχει τους χαρτες του garmin :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Χρειάζομαι τα φώτα σας! πήρα το Ν96 και θέλω να του περάσω ένα full πρόγραμμα για χάρτες! Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από αυτά στο δικό του? Τι να περάσω και από που να το κατεβάσω μαζί με τους χάρτες του? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Nokia maps και garmin τα έχω δοκιμάσει και λειτουργούν μια χαρά. Το route 66 έχει ξεχαστεί εντελώς και το sygic δεν κατάφερα να το περάσω (λογικά γιατί το έβαζα στην κάρτα μνήμης ενώ δουλεύει μόνο στο Ε).

 

Οπότε, όποιο θες να βάλεις, θα περάσεις απο το αντίστοιχο θέμα του και θα διαβάσεις τις οδηγίες του πρώτου ποστ. Στο Nokia Maps, μιας και είναι περασμένο ήδη, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις το update.

 

Για οποιαδήποτε άλλη ερώτηση, αν αφορά εφαρμογή πλοήγησης, στο θέμα της κάθε εφαρμογής, αν αφορά το Ν96, στο επίσημο θέμα του.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις δοκιμασει την τελευταια εκδοση του Route66?Ακουσα οτι ειναι αρκετα καλη.Τωρα με τους χαρτες δεν ξερω τι γινεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν κανω λαθος οι χαρτες εχουν να ανανεωθουν απο το 2005 :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω να ασχοληθώ χρόνια με το route και με μια γρήγορη έρευνα που έκανα, είδα οτι υπάρχουν χάρτες για την έκδοση 8 (που πρόσφατα κυκλοφόρησε και σπασμένη) αλλά είναι μόνο για Αττική. Δεν ασχολήθηκα περισσότερη αλλά δεν βρήκα πουθενά αναφορά για Ελλάδα, έγραφε απλά περιοχές της Αθήνας και τίποτα εκτός αυτής.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα το προγραμμα του garmin ειναι της πλακας και δεν εννοω τους χαρτες.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι απλα το προγραμμα του garmin ειναι της πλακας και δεν εννοω τους χαρτες.

 

Πως γινεται να βγαζεις μαπα ενα απο τα καλυτερα προγραμματα,συμφωνα +με τις αποψεις των παιδιων εδω?Τι να πουνε +κατι route +nokia maps.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις είναι καλύτερα. Δεν μίλησε για κάλυψη χαρτών αλλά για την εφαρμογή. Και το destinator δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά το σώζει το οτι έχει τους χάρτες της NGI.
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να βγαζεις μαπα ενα απο τα καλυτερα προγραμματα,συμφωνα +με τις αποψεις των παιδιων εδω?Τι να πουνε +κατι route +nokia maps.

 

 

εξαιρετικη χαρτογραφιση το garmin αλλα οχι και τοσο ενημερωμενη.....

 

 

 

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ DESTINATOR ΓΙΑ SYMBIAN ....... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να βγαζεις μαπα ενα απο τα καλυτερα προγραμματα,συμφωνα +με τις αποψεις των παιδιων εδω?Τι να πουνε +κατι route +nokia maps.
Φιλε μου μιλαω για την εφαρμογη,οποιος βγαζει καλυτερη την εφαρμογη του garmin απο το nokia maps κανει μεγα λαθος κατα την αποψη μου.Ειδικα τωρα με το 3 nokia maps η διαφορα θα γινει ακομα μεγαλυτερη αν ειχε και χαρτες της προκοπης το garmin δε θα μετρουσε μια μπροστα του οπως και το destinator
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικη χαρτογραφιση το garmin αλλα οχι και τοσο ενημερωμενη.....

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ DESTINATOR ΓΙΑ SYMBIAN ....... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :D:D:D:D:D:D

 

Μιλάς πολύ γενικά και έτσι δε βγαίνουν σωστά συμπεράσματα.

Δεν είναι ενημερωμένη της Ελλάδος, τη στιγμή που βγαίνουν ενημερώσεις κάθε 3 μήνες?Μήπως μιλάς για άλλες χώρες?

Σε ποια περιοχή της Ελλάδος πήγες και δε σε κάλυψε??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ας ηρεμήσουμε, εξάλλου δεν είναι το συγκεκριμένο τόπικ του στυλ: "Ψηφίστε το καλύτερο Πρόγραμμα πλοήγησης" αλλά αναφέρεται σε αυτούς που το περίμεναν...

 

Καθείς λέει την άποψή του. Και μένα ας πούμε δεν με βολεύει το destinator, αν μη τι άλλο κάποια από τα πράγματα που κάνει το Garmin καθοδόν στο Destinator πρέπει να τα ορίσεις από πριν για να μπορέσεις να πλοηγηθείς, για μένα και σαν πρόγραμμα είναι πίσω. Στην Αθήνα ποτέ δεν με έχει απογοητεύσει και όσο για επαρχία... Εκεί και αν είναι πίσω το Destinator, φίλος με Dest περίμενε εμένα με τον Anavasis για να τον βγάλω από την Βάλια-Κάλντα... Είναι όμως τι το θέλει ο καθένας. Μην τσακωθούμε για το ποιο είναι το καλύτερο, ας αφήσουμε αυτό το τόπικ για να γράφουν όσοι θέλουν να το τοποθετήσουν στα κινητά τους. Ένας από αυτούς είμαι και εγώ μιας και θέλω να το δοκιμάσω να δω διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μιλαω για την εφαρμογη,οποιος βγαζει καλυτερη την εφαρμογη του garmin απο το nokia maps κανει μεγα λαθος κατα την αποψη μου.Ειδικα τωρα με το 3 nokia maps η διαφορα θα γινει ακομα μεγαλυτερη αν ειχε και χαρτες της προκοπης το garmin δε θα μετρουσε μια μπροστα του οπως και το destinator

Συμφωνώ απολύτως. Την σταθερότητα του Nokia Maps δεν την έχει κανένα.

Link to comment
Share on other sites

λιγα και απο μενα....

το garmin ειναι το καλυτερο απο ολα σε χαρτη!!!!!!!!!!!

 

για το n82 μου......

 

ΑΛΛΑ το sygic ειναι καλύτερο και σε εμφάνιση και σε "οθονη" και σε χρωματα...και το βασικοτερο.....???(κατι που δεν ειχα προσεξει με το garmin) σε δειχνει το δρομο που βρισκεσαι οταν οδηγας και οχι τον δρομο που θα συναντήσεις μπροστα σου.......

 

με το νοκια maps...δεν ασχολουμαι......

ναι μεν φοβερο ελαφρύ γρηγορο και πολυ σταθερο στο σημα αλλα γενικα μαπα το καρπουζι...μαπα χαρτης μαπα εμφανιση μαπα ολα.......

 

οποτε τι να διαλεξω,,,,,,,/????

το sygic με τους χαρτες του garmin γινεται...?........:D:D

Link to comment
Share on other sites

πήγα πρόσφατα στην "μέση του πουθενά" :lol: κάποιο συνοικισμό (ούτε καν χωριό) κοντά στην στην λίμνη Πλαστήρα. Το αυτοκίνητο είχε ένα MLS destinator και εγώ garmin στο Ν95 (απλό) Μας πήγαν και τα δύο ακριβώς στο σημείο με μόνη διαφορά ότι τι garmin είχε πολύ περισσότερες λεπτομέρειες για τις γύρο περιοχές και τοποθεσίες.

Δεν ξέρω αν ήταν θέμα ρυθμίσεων του destinator (ήταν νέος χρήστης) και δεν είχε πολλές λεπτομέρειες αλλά το garmin έδινε απίστευτες πληροφορίες. Μέχρι πως λέγεται η περιοχή που βρίσκονται τα χωράφια που περνάμε!!!!!!!!!!!!!!!

Χρόνια πολλά σε όλους

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πήγα πρόσφατα στην "μέση του πουθενά" :lol: κάποιο συνοικισμό (ούτε καν χωριό) κοντά στην στην λίμνη Πλαστήρα. Το αυτοκίνητο είχε ένα MLS destinator και εγώ garmin στο Ν95 (απλό) Μας πήγαν και τα δύο ακριβώς στο σημείο με μόνη διαφορά ότι τι garmin είχε πολύ περισσότερες λεπτομέρειες για τις γύρο περιοχές και τοποθεσίες.

Δεν ξέρω αν ήταν θέμα ρυθμίσεων του destinator (ήταν νέος χρήστης) και δεν είχε πολλές λεπτομέρειες αλλά το garmin έδινε απίστευτες πληροφορίες. Μέχρι πως λέγεται η περιοχή που βρίσκονται τα χωράφια που περνάμε!!!!!!!!!!!!!!!

Χρόνια πολλά σε όλους

 

είχες ενεργοποιημένο τον χάρτη anavasis;:shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

o anavasis είναι ότι καλύτερο για βουνά, λίμνες και γενικά επαρχία. Αν είχες τον autodrive δεν θα είχες τόση λεπτομέρεια.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγω ψηφιζω το sygic κ συγκεκριμενα αυτο με την εκδοση χαρτων 2009. Ωραιο περιβαλλον ,γρηγορο κλειδωμα κ επαναπροσδιορισμος.αν ειχε κ λιγα περισσοτερα poi κ ειδικα καμερες...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το SmartCom GPS αλλά για Ελλάδα οι χάρτες του είναι απλά ΑΡΧΑΙΟΙ :mad:

 

Δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το να χρησιμοποιώ συνεχώς το GPS ή να βρίσκω ορεινές διαβάσεις κλπ, απλώς χρειάζομαι μία εφαρμογή που να έχει πλήρη κάλυψη για το οδικό δίκτυο της Ελλάδας σε χάρτη που θα μπορώ να χρησιμοποιώ και χωρίς να έχω ενεργοποιημένο το GPS. Με το Ν73 που είχα παλιά (τώρα έχω το Ν79), ήμουν πολύ ευχαριστημένος από το SmartCom GPS αλλά πλέον οι χάρτες του δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα (ειδικά τα κομμάτια της Εγνατίας Οδού).

 

Τι θα μου προτείνατε για αναλυτική πλοήγηση στο οδικό δίκτυο χωρίς να χρησιμοποιώ απαραίτητα το GPS; Επίσης για τις πόλεις ποιά εφαρμογή θα με κάλυπτε περισσότερο σε εύρεση οδών;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις το garmin. Λογικα θα σε καλυψει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...