Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kapoia voithia pou tha vro ta arxia kai an ipostirizi tin rodo se map.

Τα αρχεια θα τα βρεις εδω και για την Ροδο δες εδω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως απο χθες παλευω να βαλω στο ν82 την νεα εκδοση mcguider-mcDUCK(ολο ονομα του αλλαζουν αντε να το κανουνε να δουλεψει κι ολας) 7.5 αλλα παλι kern-exec :(
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως απο χθες παλευω να βαλω στο ν82 την νεα εκδοση mcguider-mcDUCK(ολο ονομα του αλλαζουν αντε να το κανουνε να δουλεψει κι ολας) 7.5 αλλα παλι kern-exec :(

Με ποιόν χάρτη πήγες να ανοίξεις την νέα έκδοση; Είπαμε ο μεγάλος της Ελλάδας δεν συνεργάζεται με την νέα έκδοση αλλά ούτε και την 7.52. Συνεργάζεται μόνο με τον μικρό των 15ΜΒ με τις αγγλικές ονομασίες των δρόμων.

 

Φιλε mirror και παλι καλη σου μερα!!!

Εκανα οτι ακριβως μου υπεδειξες, αλλα και παλι δεν εχω αποτελεσμα.

Στο φακελο Sygic/Voices/Greek Woman, υπαρχουν 6 αρχεια στο μεγεθος που μου εγραψες, αλλα και παλι δεν εχω φωνητικη πλοηγηση!!

Μαλιστα, ξεκιναει καποιες φορες και λεει π.χ. "ακολουθειστε το δρομο" και αυτο ειναι ολο!!

Χρειαζεται μηπως να ξανακανω εγκατασταση καποιων αρχειων και αν ναι ποιων ακριβως???

Σ' ευχαριστω πολυ και παλι για την προσπαθεια και τη βοηθεια...

ϊσως έχει φάει κάποιο κόλλημα η εφαρμογή. Κάνε απεγκατάσταση, σβήσε τον φάκελο Sygic και Maps και ξαναπέρνα όλα τα αρχεία απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

.....και ας μην παιδευομαστε αδικως. ο φιλος mirrorofsorrow μας απαντησε ξεκαθαρα λιγο παραπανω..........................

 

Η μοναδική επιλογή προς το παρόν είναι να μείνουμ εμε την έκδοση 7.00 και τον χάρτη 2008 Q1 που συνεργάζεται άψογα. Άλλωστε η έκδοση 7.00 δεν έχει κάποιο πρόβλημα ωστε να βιαζόμαστε να κάνουμε upgrade.

 

οποτε ας μεινουμε οπως ειμαστε και αν βρεθει κατι στο μελλον καλυτερο οπως βλεπετε αμεσως υπαρχει ενημερωση και θα το μαθουμε

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μπειτε στο http://3ppc.net/forum/ ? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδες η ερωτηση μου ειναι χαζη αλλα θα την κανω!εχω ν82 και εχω σβηστο το υποβοηθουμενο gps απο τις γενικες ρυθμισεις της συσκευης αρα για κανενα λογο δεν με χρεωνει το sygic!σωστα?
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μπειτε στο http://3ppc.net/forum/ ? :)

 

Το μήνυμα τους λέει : "We are moving !!!!!!!!! URA!"

Άρα μάλλον κάμια μετακίνηση server θα κάνουν, υπομονή!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχω το Ν82 και θα η8ελα να βαλω τους χαρτες..επειδη δεν εχω δοκιμασει αλλη φορα να το κανω..πως γινεται?Το ξερω οτι στην πρωτη σελιδα λεει πως ..αλλα δυσκολευομαι να τα βρω αυτα που λεει γιατι αφαιρεθηκαν τα link.

Σορρυ αν σας εχουν ρωτησει παλι το ιδιο

 

Ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν χάρτη πήγες να ανοίξεις την νέα έκδοση; Είπαμε ο μεγάλος της Ελλάδας δεν συνεργάζεται με την νέα έκδοση αλλά ούτε και την 7.52. Συνεργάζεται μόνο με τον μικρό των 15ΜΒ με τις αγγλικές ονομασίες των δρόμων.

 

 

ϊσως έχει φάει κάποιο κόλλημα η εφαρμογή. Κάνε απεγκατάσταση, σβήσε τον φάκελο Sygic και Maps και ξαναπέρνα όλα τα αρχεία απο την αρχή.

εχει σημασια ο χαρτης οταν καν δεν ανοιγει?

νομιζω δεν απαιτειται χαρτης για να ανοιξει το προγραμμα, μπορει να κανω λαθος,

ευχαριστω για την απαντηση παντως

Link to comment
Share on other sites

παιδες η ερωτηση μου ειναι χαζη αλλα θα την κανω!εχω ν82 και εχω σβηστο το υποβοηθουμενο gps απο τις γενικες ρυθμισεις της συσκευης αρα για κανενα λογο δεν με χρεωνει το sygic!σωστα?

Kαι ανοιχτό να το έχεις το a-gps με το Sygic δεν χρεώνεσαι καθόλου!

Έχει ειπωθεί πολλές φορές! Δεν υπάρχει χρέωση :)

 

εχει σημασια ο χαρτης οταν καν δεν ανοιγει?

νομιζω δεν απαιτειται χαρτης για να ανοιξει το προγραμμα, μπορει να κανω λαθος,

ευχαριστω για την απαντηση παντως

Καλύτερα κάνε απεγκατάσταση το πρόγραμμα και ξανα βάλτο. Γιατί όντως και χωρίς χάρτες θα άνοιγε!

Εγώ αν παθαίνω κάτι τέτοιο γράφω το πρόγραμμα σε μια άλλη κάρτα φορμαρισμένη για να δοκιμάσω. Γιατι οι εφαρμογές γράφουν αρχεία σε φακέλους που είναι δύσκολο να βρείς και πρέπει να τα σβήσεις όλα κανονικά :)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Kαι ανοιχτό να το έχεις το a-gps με το Sygic δεν χρεώνεσαι καθόλου!

Έχει ειπωθεί πολλές φορές! Δεν υπάρχει χρέωση :)

 

 

να σαι καλα φιλε μου αλλα δεν παρακολουθουσα καθολου αυτο το thread και για αυτο ρωτησα...ευχαριστω για την απαντηση

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το n82 και την πρωτη εκδοση του sygic(την ειχα βαλει ενα μηνα πριν περιπου) και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος......

 

γενικα με λιγα λογια αξιζει να βαλεις αυτην την καινούργια που λετε.....???

η να περιμενω και αλλο....??

(φοβαμαι μην γινει καμια στραβή και δεν δουλευει μετα το προγραμμα σωστα οπως δουλευει τωρα και ολα τα σχετικα....)...

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις την 7.00 την δεύτερη έκδοση αν θυμάμαι καλά που είχε βγεί, μαζί με τον χάρτη GREECE_2008_Q1. Αυτά τα 2 συνεργάζονται τέλεια.

Τώρα για την καινούργια έκδοση υπάρχουν ακόμα προβλήματα οπότε προτιμότερο να μην την βάλεις ακόμα!

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

εχει σημασια ο χαρτης οταν καν δεν ανοιγει?

νομιζω δεν απαιτειται χαρτης για να ανοιξει το προγραμμα, μπορει να κανω λαθος,

ευχαριστω για την απαντηση παντως

Και όμως αυτό φταίει. Αν όπως σε ρώτησα πριν, έχεις βάλει την 7.52 ή την 7.50319 με κάποιον χάρτη εκτός του νέου μικρού των 15ΜΒ, τότε η εφαρμογή σε πετάει κατευθείαν έξω. Και ας μην επιλέξεις τον χάρτη.

 

Αν έχεις όμως την έκδοση 7.00, τότε είναι άλλο το πρόβλημα.

 

παιδια εχω το n82 και την πρωτη εκδοση του sygic(την ειχα βαλει ενα μηνα πριν περιπου) και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος......

 

γενικα με λιγα λογια αξιζει να βαλεις αυτην την καινούργια που λετε.....???

η να περιμενω και αλλο....??

H έκδοση 7.00 είναι αυτή την στιγμή μονόδρομος. Ο χάρτης 2008 Q1 δεν συνεργάζεται ούτε με την 7.52 ούτε και με την 7.50319. Οπότε περιμένεις μαζί με μας να βγεί κάποιος καλός χάρτης για κάποια από τις νέες εκδόσεις ή να βγει μια νέα έκδοση που να αναγνωρίζει αυτόν τον χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

ο λόγος που δεν ανοίγει ο μεγάλος χάρτης στις καινούριες εκδόσεις είναι ένα αρχείο μέσα στο φάκελο grc το οποίο λέγεται grc.ar1

αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι και αντικατάσταση αυτού του αρχείου με εκείνο από τον 15ρι θα κάνει το μεγάλο χάρτη να παίξει. Ναι μεν θα μπει στο μενού αλλά δεν εμφανίζονται όλοι οι δρόμοι ή παρουσιάζονται άλλα προβλήματα.

πχ. το grc.lv1 ενεργοποιεί ή επενεργοποιεί το zoom , το ham, adr είναι για τις ονομασίες στα ελληνικά, κάποια άλλα πιο μικρά για να μην πολυλογώ είναι για το search για να μην βγάζει αλλαμπουρνέζικα.

εγώ πιστεύω ύστερα από αρκετές δοκιμές ότι ο λόγος που δεν παίζει είναι γιατί στα αρχεία με τα πολλά δεδομένα, ένα των 20mb και ένα των 6 δεν υπάρχει συσχέτιση με εκείνα του φακέλου wcl που μοιάζει να είναι τελικά και πιο σημαντικός.

 

ίσως να κάνω και λάθος...όπως και να χει περιμένουμε ανανέωση του χάρτη...

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Για σας και από μένα.

Έχω ένα N73 ME και μέχρι τώρα το σύνδεα με ένα BT GPS receiver και ήξερα μόνο το Nokia maps το οποίο καλό είναι αλλά από Ελλάδα λίγα πράγματα.

Τώρα βλέπω ότι υπάρχει και αυτό το Sygic. Επειδή ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα από την αρχή και είναι τεράστιο ποια έκδοση και ποιους χάρτες να εγκαταστήσω ή τελος πάντων από ποιά σελίδα και μετά να διαβάζω?

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από μένα.

Έχω ένα N73 ME και μέχρι τώρα το σύνδεα με ένα BT GPS receiver και ήξερα μόνο το Nokia maps το οποίο καλό είναι αλλά από Ελλάδα λίγα πράγματα.

Τώρα βλέπω ότι υπάρχει και αυτό το Sygic. Επειδή ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα από την αρχή και είναι τεράστιο ποια έκδοση και ποιους χάρτες να εγκαταστήσω ή τελος πάντων από ποιά σελίδα και μετά να διαβάζω?

 

Δυο ποστ πιο πάνω :rolleyes:

 

H έκδοση 7.00 είναι αυτή την στιγμή μονόδρομος. Ο χάρτης 2008 Q1 δεν συνεργάζεται ούτε με την 7.52 ούτε και με την 7.50319. Οπότε περιμένεις μαζί με μας να βγεί κάποιος καλός χάρτης για κάποια από τις νέες εκδόσεις ή να βγει μια νέα έκδοση που να αναγνωρίζει αυτόν τον χάρτη.

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως να ξεκλειδώσω τους χάρτες γιατί δεν δουλεύει το ρώσικο site ούτε το SymbianSigned:cry:ευχαριστώ πολύ:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Απλά, θα πρέπει να κάνεις υπομονή να επανέλθει το ρωσικο site ή να ξαναρχίσουν να δίνουν νέα πιστοποιητικά.
Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios an einai eukolo na mou dosei (me pm) ola auta ta link pou leipoun apo to 1o post tis selidas, wste na ta katevasw kai egw? (ola ta link me to programma kai tous xartes - kai gia tous dyo tropous!)

 

euxaristw poly :)

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις παράθεση τόσο μεγάλα ποστ γιατί μεγαλώνει η σελίδα χωρίς λόγο. Αρκούσε να αναφέρεις οτι θες τα λινκ του πρώτου ποστ.

 

Στα γνωστά μαγαζάκια υπάρχουν όλα τα λινκ που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Oταν ανοιγω το αγγλικο Settings.ini με το σημειωματαριο στην αρχη στης πρωτες γραμμες βλεπω αυτο που εχω με κοκκινο:

[Application]
title=Sygic DRIVE
name=Sygic
version=704400
fps=8.0
memory=[color="Red"]low[/color]
voiceAlphanumeric=alphanumeric.pak
voiceMenu=menu.pak
voiceNavigation=navigation.pak
swVersion=7.0

 

Στο ελληνικο Settings.ini το γραφει ετσι:

[Application]
title=Sygic DRIVE
name=Sygic
version=704400
fps=8.0
memory=[color="Red"]high[/color]
voiceAlphanumeric=alphanumeric.pak
voiceMenu=menu.pak
voiceNavigation=navigation.pak
swVersion=7.0

 

Γνωριζει κανεις ποια ειναι η διαφορα εαν γραφει low η high? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...