Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σαι καλά...θα το κοιταξω άμεσα.ελπίζω να μην υστερεί έναντι του πρώτου τρόπου (πιο πολύπλοκου) όσον αφορά την λειτουργία μετά.

Aa..μην ξεχάσω..αυτός ο τρόπος περιλαμβάνει και το menu.zip μέσα για να σχεδιάζουμε δικές μας διαδρομές???Και τέλος εγώ έχω το 6110navi πρέπει να περάσω το αρχείο settings.ini για να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο?(σημείωση πως τα πλήκτρα στο κινητό μου έχουν και ελληνικούς χαρακτήρες)

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Να στε καλά

 

Εχει τα παντα αυτο το λινκ που ανεβασα ετοιμα. Σχεδιασμο διαδρομης κ ελληνικους χαρακτηρες. Βαζεις μονο τους 2 φακελους στο κινητο , τρεχεις το προγραμμα κ ενεργοποιεις τους χαρτες απο τους ρωσους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΓΩ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΒΆΛΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΟΜΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν 2 version του Sygic η μια πριν την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου θα πρεπει να την υπογραψεις και απο οτι καταλαβαινω προσπαθεις να βαλεις αυτη για αυτο και δεν σε αφηνει να την κανεις εγκατασταση και στην αλλη θα πρεπει να παρεις τον κωδικο ξεκλειδωματος απο ενα ρωσικο φορουμ. Εαν διαβασεις προσεκτικα το 1 ποστ του παροντος θα σου λυθουν ολες οι απορειες :)

 

Mην γραφεις με κεφαλαια στα φορουμ ειναι σαν να φωναζεις ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι οταν εχω ανοιχτη μια πλοηγηση και παρει καποιος τηλεφωνο και απαντησω και κανω κανονικα την συνομιλια μου μετα απο αυτο σταματα να υπαρχει φωνητικη καθοδηγηση.δειχνει κανονικα πως πρεπει να οδηγησεις,απο που να στριψεις κτλ αλλα ολα αυτα χωρις φωνητικη πλοηγηση.....και επισης αν μετα απο την κληση που δεχομαι προσπαθησω να κλεισω την εφαρμογη δεν κλεινει .πατας εξοδο και μενει-κολλαει εκει..........

γνωριζει καποιος κατι γιαυτο?

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι οταν εχω ανοιχτη μια πλοηγηση και παρει καποιος τηλεφωνο και απαντησω και κανω κανονικα την συνομιλια μου μετα απο αυτο σταματα να υπαρχει φωνητικη καθοδηγηση.δειχνει κανονικα πως πρεπει να οδηγησεις,απο που να στριψεις κτλ αλλα ολα αυτα χωρις φωνητικη πλοηγηση.....και επισης αν μετα απο την κληση που δεχομαι προσπαθησω να κλεισω την εφαρμογη δεν κλεινει .πατας εξοδο και μενει-κολλαει εκει..........

γνωριζει καποιος κατι γιαυτο?

 

 

Και εμένα το κάνει αυτό... Δεν ξέρω γιατί...:blink:

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βαλουμε speedcamera alerts οπως σε αλλα προγραμματα ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2240380#post2240380 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ο ΚΩΔΙΚΟς μηπως αργει λίγο;;Κ οσον αφορα τους χαρτες πως τους εγκαθιστούμε;;

Ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

ο ΚΩΔΙΚΟς μηπως αργει λίγο;;Κ οσον αφορα τους χαρτες πως τους εγκαθιστούμε;;

Ευχαριστώ

 

Χαρη μας κανουν με τον κωδικο οι ρωσοι...Υπομονη και ενα ευχαριστω...

 

Υπαρχουν οδηγιες στην 1η σελιδα ,ποσες φορες

πρεπει να το πουμε ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χαρη μας κανουν με τον κωδικο οι ρωσοι...Υπομονη και ενα ευχαριστω...

 

Υπαρχουν οδηγιες στην 1η σελιδα ,ποσες φορες

πρεπει να το πουμε ?

Ευχαριστω πολυ τους φιλους που μας εξυπηρετουν, αλλα αναφερομαι ηδη στην πρώτη σελιδα οπου λεει πως να κατεβασω χαρτες αλλα οχι το που θα τους εγκαταστησω στο κιν.

Ευχαριστω

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ τους φιλους που μας εξυπηρετουν, αλλα αναφερομαι ηδη στην πρώτη σελιδα οπου λεει πως να κατεβασω χαρτες αλλα οχι το που θα τους εγκαταστησω στο κιν.

Ευχαριστω

 

από τη πρώτη σελίδα

 

"Στο root της κάρτας μνήμης φτιάχνουμε επίσης έναν φάκελο με όνομα Maps"

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ τους φιλους που μας εξυπηρετουν, αλλα αναφερομαι ηδη στην πρώτη σελιδα οπου λεει πως να κατεβασω χαρτες αλλα οχι το που θα τους εγκαταστησω στο κιν.

Ευχαριστω

 

Φίλε μου αν δυσκολέυεσαι και δεν μπορείς όπως στην πρώτη σελίδα κατέβασε απο το rapidshare το αρχειακι που λέει ο Arxegonos...Είναι πολύ έυκολο έτσι για κάποιον που δεν ξέρει να χειρίζεται καλά τα κόλπα εδώ.

Όσον αφορά το θέμα ρωσίας το πρώτο post ειναι specialll...

 

Να στε καλα παιδια για την βοηθεια που προσφέρεται

Link to comment
Share on other sites

tsafou εαν διαβαζες ποιο προσεκτικα το 1 ποστ θα εβλεπες και το παρακατω.

 

Εγκατάσταση προγράμματος

 

 

Περνάμε τον φάκελο Sygic στο root της κάρτας μνήμης.

 

Με έναν file manager, μπαίνουμε στον φάκελο Sygic και εγκαθιστούμε το αρχείο SygicMobile70.sis στην κάρτα μνήμης.

 

Στο root της κάρτας μνήμης φτιάχνουμε επίσης έναν φάκελο με όνομα Maps.

 

Κατεβάζουμε το αρχείο που βρίσκεται στο τέλος του μηνύματος Συνημμένα Αρχεία

Sygic GPS Navigator Mobile

 

Μέσα στο Sygic GPS Navigator Mobile.zip βρίσκουμε τα αρχεία

Settings.ini

All maps.mlm

Europe.mlm

Eastern Europe.mlm

Greece_15-09-07.mlm

 

Το αρχείο Settings.ini το τοποθετούμε στον φάκελο Sygic. Θα μας βγεί το μήνυμα που θα μας ρωτάει αν θέλουμε να αντικαταστήσουμε το αρχείο Settings.ini που υπάρχει ήδη στον φάκελο Sygic με το νέο. Επιλέγουμε ΝΑΙ.

 

Τα 4 αρχεία με κατάληξη .mlm τα τοποθετούμε στον φάκελο Maps.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

tsafou εαν διαβαζες ποιο προσεκτικα το 1 ποστ θα εβλεπες και το παρακατω.

Eνταξει κατάλαβα ότι χάρτη κατεβάζω τον περνάω στο καταλογο Maps.

Τελικα δεν γίνεται με την 1η εγκατασταση γιατι έχει κλείσει το site και το εγκατέστησα με τον 2ο τρόπο.Ναι ναι καλα οι ανθρωποι.

Συγχαρητήρια και για τις οδηγίες σας , πραγματικα είναι πολύ αναλυτικες.

Ευχαριστώ!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια χάρτες για Γερμανία που θα βρούμε;Μιας κ στην πρώτη σελίδα το link στο rs λέει file not found.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μολις το περασα.Συγχαρητηρια και ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους που εδωσαν τον καλυτερο τους εαυτο.:clap:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εχετε υπ' οψιν κανενα προγραμμα για POI ? ή τουλαχιστον converter από άλλα συστήματά (π.χ. destinator) σε sygic ?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

να στε καλά παιδιά...και εγώ το πέρασα....μέχρι τώρα δείχνει πολύ καλό.όταν πάω και στο χωριό μου θα τοι δοκιμασω στις "΄δυσκολες" συνθήκες της επαρχίας....

Πάντως αν ξέρει κανείς που υπάρχει κάποιο εγχείρίδιο για οδηγίες χρήσης του Sygic θα ήταν τέλειο...κάτι καλύτερο από αυτο που έχει στο site η εταιρία δλδ....

να στε καλά....

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρα πολυ καλη δουλεια μπραβο σε οσους μοχθησαν να δωσουν τοσο ολοκληρωμενη βοηθεια :clap:

 

ο χαρτης του sygic ειναι πιο φτωχος σε πληροφοριες απο του garmin,η απλα στα μερη που εγω το εχω δοκιμασει το garmin ειναι πολυ πιο πλουσιο σε δεδομενα ?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω προβλήματα σημαντικής καθυστέρησης στην πλοήγηση. μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω προβλήματα σημαντικής καθυστέρησης στην πλοήγηση. μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό ;

 

Σβήσε από το φάκελο του χάρτη τα αρχεία με ελληνικό όνομα και κατάληξη upi,

εγώ αυτό έκανα και έγινε ταχύτερο

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...