Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

--Μια ερωτηση ρε παιδια.. Εβαλα μια καρτα 2gb στο κινητο στην οποια εγκατεστησα το Sygic (ωραιο προγραμμα ) και τωρα δεν βλεπει τον χαρτη της Ελλαδας το route66 , μπορω να μεταφερω κατι συγκεκριμενο απο τη παλια καρτα που υποθετω εκει εχει τον χαρτη? Βασικα ανοιξα να δω τα αρχεια της καρτας κ δεν εχει τπτ σχετικο με χαρτη η το route66 μεσα :wacko:

 

-Kανενας χριστιανος να απαντησει? :cry:

 

Δεν εκανες μεταφορα του περιεχομενου της παλιας

καρτας στην καινουργια ? :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δε μετέφερες τίποτα στην νέα κάρτα, πως περιμένεις να είναι μέσα ο χάρτης; Μετέφερε τον φάκελο E:/System/apps/Route66
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα τπτ nervous.. παιρνω να μεταφερω κατι συγκεκριμενο Η τα πάντα?

 

Αν θες να διατηρησεις ολο το περιεχομενο

της παλιας καρτας ,τοτε τα παντα.

(εφοσων πρωτα εχεις ενεργοποιησει να φαινονται τα κρυφα αρχεια στο pc σου)

 

Αλλιως ,δες το σχολιο του mirrorofsorrow (τα σεβη μου ) :bow:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια κάρτα μνήμης 2giga στο Ε51 , εγκατέστησα ενα file manager. Πέρασα το φάκελο της εφαρμογής Sygic_DRIVE_7199_MOBILE_SYMBIAN\Sygic. Οταν όμως πάω να το κάνω εγκατάσταση μου βγάζει μήνυμα οτι το πιστοποιητικό έχει λήξει και κάτι τετοια. Γιατί ; αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω το πρόγραμμα. Κάνω τα βήματα της Εγκατάστασης 2 και έχω κατεβάσει τα αντίστοιχα προγράμματα απο τα link που έχει...

 

Αλλά το πρόγραμμα δεν γίνεται εγκατάσταση. Καμια λύση ;;;

 

Απο τις ρυθμίσεις / εφαρμογές / Διαχ. Εφαρμ. έχω βάλει εγκατάσταση λογισμικού ΟΛΑ και έλεγχος πιστοπ. συνδ. ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ. Τι πρόβλημα υπάρχει ;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Οταν όμως πάω να το κάνω εγκατάσταση μου βγάζει μήνυμα οτι το πιστοποιητικό έχει λήξει και κάτι τετοια. Γιατί ;το πρόγραμμα δεν γίνεται εγκατάσταση. Καμια λύση ;;;

 

Όποτε στο βγάζει αυτό το μήνυμα, ανεξαρτήτου εφαρμογής, θα πηγαίνεις στην ημερομηνία απο τις ρυθμίζεις και θα πηγαίνεις την ημερομηνία πίσω. Πχ πήγαινέ την πίσω 6 μήνες και κάνε εγκατάσταση. Αν στο ξαναβγάλει, πήγαινε πιο πίσω την ημερομηνία μέχρι να το πετύχεις.

 

Στο τέλος επανέφερε την ημερομηνία στην κανονική της ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε στο βγάζει αυτό το μήνυμα, ανεξαρτήτου εφαρμογής, θα πηγαίνεις στην ημερομηνία απο τις ρυθμίζεις και θα πηγαίνεις την ημερομηνία πίσω. Πχ πήγαινέ την πίσω 6 μήνες και κάνε εγκατάσταση. Αν στο ξαναβγάλει, πήγαινε πιο πίσω την ημερομηνία μέχρι να το πετύχεις.

 

Στο τέλος επανέφερε την ημερομηνία στην κανονική της ρύθμιση.

 

 

Δεν γίνεται τίποτα πάλι το ίδιο.......το δοκίμασα απο 6 μήνες νωρίτερα...μεχρι το 1999 έφτασα.... :(

 

//// !!

 

Tελικά κατάφερα να προχωρήσω σε εγκατάσταση με ημερομηνία 5/2/08

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μα αμα το γυρίσεις πάρα πολύ πίσω, πριν ακόμα κυκλοφορήσει ή γραφτεί η εφαρμογή, είναι λογικό να σου λέει σφάλμα πιστοποιητικού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ και εγώ με την σειρά μου...Σας μελετώ εδω και μέρες και σήμερα ποστάρω για πρώτη φορά.

 

ΒΟΗΘΕΙΑ:Έχω το 6610 και θέλω να του περάσω το Sygic GPS Navigator Mobile Symbian 3rd .Λέω να το κάνω με τον ρώσικο τρόπο.Επειδή δεν κατέχω πολλά από αυτά είναι καλύτερος(ευκολότερος) ο τρόπος με το certificate?

Επίσης τι είναι αυτο το file manager?πως το κατεβαζω ? πως το χρησημοποιώ?άσχετος απο νεας τεχνολογιας κινητα βλεπετε.Πως το κάνουμε αυτό:

"Περνάμε τον φάκελο Sygic στο root της κάρτας μνήμης.

 

Με έναν file manager, μπαίνουμε στον φάκελο Sygic και εγκαθιστούμε το αρχείο SygicMobile70.sis στην κάρτα μνήμης."

 

Είμαι άσχετος ..χίλια συγγνωμη και περιμένω νέα σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ και εγώ με την σειρά μου...Σας μελετώ εδω και μέρες και σήμερα ποστάρω για πρώτη φορά.

 

ΒΟΗΘΕΙΑ:Έχω το 6610 και θέλω να του περάσω το Sygic GPS Navigator Mobile Symbian 3rd .Λέω να το κάνω με τον ρώσικο τρόπο.Επειδή δεν κατέχω πολλά από αυτά είναι καλύτερος(ευκολότερος) ο τρόπος με το certificate?

Επίσης τι είναι αυτο το file manager?

 

Καλωσόρισες στο φόρουμ.

 

Κάνε τον 2ο τρόπο εγκατάστασης. Αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες, δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.

 

Ο file manager, που αναφέρω στο πρώτο πόστ, είναι εφαρμογή που σου επιτρέπει να δείς τα περιεχόμενα της εσωτερικής μνήμης και της κάρτας μνήμης του κινητού σου. Κάτι αντίστοιχο με την διαχείρηση αρχείων αλλά με πολύ περισσότερες δυνατότητες.

 

Κάνε εγγραφή στο xxxxxxxxxxxxxx, και μετά μπές xxxxxxxxxx και κάνε αναζήτηση για το X-Plore, κατέβασέ το και εγκατέστησέ το στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Τζιφος η δουλεια.. Εχω βαλει να βλεπω κρυφα αρχεια κ φακελους αλλα παλι τπτ μεσα στη καρτα.. και δεν υπαρχει κανενας απο τους φακελους System/apps/Route66

 

-- ΑΚυρο παιδια. απλα δεν το εβλεπε μεσω της διαχειρισης της Νοκια. Τα ειδε ολα τα αρχεια μεσω USB ως φορητο σκληρο δισκο.. Ευχαριστω κ παλι

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι έκανες σωστή μεταφορά των αρχείων σου απο την παλιά κάρτα στην νέα; Γιατί ο φάκελος system δεν είναι κρυφός. Καμία ρύθμιση να μην κάνεις, θα μπορείς να τον μεταφέρεις εύκολα. Αν δεν έχεις κάνει cut paste την πρώτη φορά, ξαναδοκίμασε να μεταφέρεις όλους τους φακέλους.
Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο φόρουμ.

 

Κάνε τον 2ο τρόπο εγκατάστασης. Αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες, δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.

....

Το κατέβασα μα μου έχει δύο αρχεία zip ενα:X-plore_S60_3rd_original.sisx και ένα X-plore_S60_*****ed.sisx.

Ποιο απο τα δύο περνάω στο κινητό? Μόνο να το περάσω και τελέιωσε? μπορω να μπω στους φακελους του κινητού δλδ και να κανω τα copy paste μετα με συνδεση από pc?

Είμαι πολύ άσχετος τελικά

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος με ποίο τρόπο αποθηκεύουμε ένα προορισμό στα Αγαπημένα, είτε από το Ιστορικό είτε από τον Χάρτη???

 

Και κάτι ακόμα, ο χάρτης της Ευρώπης λειτουργεί???

Γιατί προσπάθησα να πάω με τον κέρσορα στην Ιταλία αλλά τίποτα :(

Αλλά και τα links της πρώτης σελίδας για τους ξεχωριστούς χάρτες διαφόρων χωρών (για να τους κατεβάσω) δεν λειτουργούν

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο φόρουμ.

 

Κάνε τον 2ο τρόπο εγκατάστασης. Αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες, δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.

QUOTE]

 

Ξέχασα να σε ευχαριστήσω...και να σε ρωτήσω αν σαν file manager είναι καλό και το SExplorer10.SIS. Μπορεί να με βοηθήσει σε αυτή την περίπτωση?(να μπαίνω στους φακέλους μέσα στο κινητό...)

 

Να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω αν σαν file manager είναι καλό και το SExplorer10.SIS. Μπορεί να με βοηθήσει σε αυτή την περίπτωση?(να μπαίνω στους φακέλους μέσα στο κινητό...)

 

Να σαι καλά

 

Τίποτα φίλε μου.

 

Οι καλύτεροι είναι το Active File και το X-plore.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου.

 

Οι καλύτεροι είναι το Active File και το X-plore.

 

Το κατέβασα μα μου έχει δύο αρχεία zip ενα Χ-plore_S60_3rd_original.sisx και ένα X-plore_S60_*****ed.sisx.

Ποιο απο τα δύο περνάω στο κινητό? Μόνο να το περάσω και τελέιωσε? μπορω να μπω στους φακελους του κινητού δλδ και να κανω τα copy paste μετα με συνδεση από pc?

Είμαι πολύ άσχετος τελικά

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν κανω καποιο λαθος με τους χαρτες αλλα η πλοηγηση δεν ειναι καλη. στη θεσσαλονικη δεν βγαζει καλες διαδρομες στην πλοηγηση και επιπλεον σε οδηγει σε λαθος μονοδρομους. το τραγικο ειναι οτι πηγαινα βολο και πανω στην εθνικη οδο υπηρχε μια γεφυρα στη διαδρομη που την περνας απο κατω και η πλοηγηση ελεγε να στριψω αριστερα πανω στην γεφυρα (???) πραγμα αδυνατο οχι μονο επειδη η γεφυρα ηταν πανω απο το κεφαλι μου (!!!) αλλα και γιατι στην εθνικη οδο παντου υπαρχει νησιδα στη μεση και δεν μπορεις πουθενα να στριψεις αριστερα (!!!). Υπαρχει καποια λυση ή καποιος καλυτερος χαρτης?
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα μα μου έχει δύο αρχεία zip ενα Χ-plore_S60_3rd_original.sisx και ένα X-plore_S60_*****ed.sisx.

Ποιο απο τα δύο περνάω στο κινητό? Μόνο να το περάσω και τελέιωσε? μπορω να μπω στους φακελους του κινητού δλδ και να κανω τα copy paste μετα με συνδεση από pc?

Είμαι πολύ άσχετος τελικά

 

Δεν πειράζει. Θα τα μάθεις σιγά σιγά.

 

Θα εγκαταστήσεις πρώτα το Χ-plore_S60_3rd_original.sisx και μετά το X-plore_S60_cr***ed.sisx

Εγκατέστησέ τα και τα 2 στη μνήμη τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Exw to nokia E51 . egatesthsa kanonika to programma, ebala xarth, phra kwdiko energopoihshs apo to rwssiko site pou douleuei ok. to problhma mou einai oti den douleuei o xarths giati mou leei den bre8hke suskeuh GPS kai rwtaei na energopoih8ei to bluetooth kai na psaxei...bazw nai alla den ginetai tipota. prepei na kanw kapoia ru8mish ?

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Ε51 δεν έκανα απολύτως καμία ρύθμιση. Το Sygic, ήταν το πρώτο πρόγραμμα πλοήγησης που του έβαλα, και όμως, βρήκε αμέσως το bluetooth gps και συνδέθηκε κανονικά.

 

Όταν σου λέει ενεργοποίησε ΒΤ, μετά βρίσκει τη ΒΤ κεράια σου; Σου ζητάει να κάνεις pairing;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Ε51 δεν έκανα απολύτως καμία ρύθμιση. Το Sygic, ήταν το πρώτο πρόγραμμα πλοήγησης που του έβαλα, και όμως, βρήκε αμέσως το bluetooth gps και συνδέθηκε κανονικά.

 

Όταν σου λέει ενεργοποίησε ΒΤ, μετά βρίσκει τη ΒΤ κεράια σου; Σου ζητάει να κάνεις pairing;

 

 

Moy leei na energopoih8ei to BT , tou lew nai.....

 

arxizei na psaxnei kai meta mou bgazei den bre8hkan BT GPS suskeues kati tetoio....

 

Opws kai stis ru8miseis an paw - dedomena GPS mou bgazei anazhthsh doruforon GPS pataw na kanei anazhthsh kai mou bgazei den bre8hkan suskeues BT

 

Ti mporw na kanw ???

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ποια ΒΤ κεραία χρησιμοποιείς; Δείχνει να συνδέεται με την συσκευή σου όταν κάνει αναζήτηση αυτή;
Link to comment
Share on other sites

Ποια ΒΤ κεραία χρησιμοποιείς; Δείχνει να συνδέεται με την συσκευή σου όταν κάνει αναζήτηση αυτή;

 

Pws to blepw auto pou les ? oxi den sundeetai tipota me th suskeyh giati kanei anazhthsh kai den briskei tipota.

 

Den diati8etai GPS mou bgazei

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...