Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Meta apo diexodiki enasxolisi me ta periexomena tou topic

exo na po oti to sygic doulebei apsoga sto E65 me exoteriko

bluetooth dekti GPS. Katopi na efxaristiso olous pou asxolithikan

me tin syntaxi ke ti beltiosi tou topic.

Eilikrina Sygxaritiria

X/H
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορω να βαλω εικονιδιο σε πολλα pois που ειναι κενα και βγαζουν μονο ονομα,πραγμα πολυ σπαστικο να μην καταλαβαινεις αν ειναι ιατρειο,φαρμακειο η οτιδηποτε αλλο..σου πεταει ενα ονομα σε ενα γκρι κουτακι κι αυτο ειναι ολο??
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω εικονιδιο σε πολλα pois που ειναι κενα και βγαζουν μονο ονομα,πραγμα πολυ σπαστικο να μην καταλαβαινεις αν ειναι ιατρειο,φαρμακειο η οτιδηποτε αλλο..σου πεταει ενα ονομα σε ενα γκρι κουτακι κι αυτο ειναι ολο??

Αυτό είναι εύκολο.Πήγαινε στον φάκελο E:\Sygic\Icons\ και τοποθέτησε ένα εικονίδιο με κατάληξη bmp διαστάσεων 20x20 96dpi.Αν θες αντέγραψε ένα εικονίδιο από εκεί για να δεις τις διαστάσεις του και να το ανοίξεις με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας.Αφού το κάνεις τοποθέτησε το καινούργιο εικονίδιο που θέλεις με τις ίδιες διαστάσεις, στον ίδιο φάκελο Icons με ίδιο όνομα με το αρχείο upi.Για παράδειγμα αν έχεις ένα αρχείο φαρμακεία.upi στον φάκελο E:\Maps\GRC\ θα πρέπει για να εμφανίζεται το εικονίδιο στον χάρτη να υπάρχει το άντιστοιχο φαρμακεία.bmp στον Φάκελο E:\Sygic\Icons\.

Δοκίμασε το...

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι εύκολο.Πήγαινε στον φάκελο E:\Sygic\Icons\ και τοποθέτησε ένα εικονίδιο με κατάληξη bmp διαστάσεων 20x20 96dpi.Αν θες αντέγραψε ένα εικονίδιο από εκεί για να δεις τις διαστάσεις του και να το ανοίξεις με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας.Αφού το κάνεις τοποθέτησε το καινούργιο εικονίδιο που θέλεις με τις ίδιες διαστάσεις, στον ίδιο φάκελο Icons με ίδιο όνομα με το αρχείο upi.Για παράδειγμα αν έχεις ένα αρχείο φαρμακεία.upi στον φάκελο E:\Maps\GRC\ θα πρέπει για να εμφανίζεται το εικονίδιο στον χάρτη να υπάρχει το άντιστοιχο φαρμακεία.bmp στον Φάκελο E:\Sygic\Icons\.

Δοκίμασε το...

ok ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

.....Παιδια ζητω την βοηθεια σας...δεν ειναι η ευκολη λυση ειλικρινα.εχω ψαχτει παρα πολυ ωρα. ειναι 1και 10 και προσπαθω απο τισ 8 να κανω την εγγραφη στους ρωσους ...ομως τιποτα....εχω ανοιξει 5 καινουργια mail ,προσπαθω ξανα και ξανα και δεν μπορω με τιποτα...αν μπορει καποιος να βοηθησει please.... το device code που μου βγαζει στο 6110 ειναι....SEC3BYERBEC9...Ας ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΝ ΘΕΛΕΙ........ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω...

Επίσης να θυμάσαι ότι για να μην φαίνονται τα εικονίδια στην Έκθεση του κινητού σου να τα κάνεις hidden είτε με τον explorer είτε με κάποιο πρόγραμμα file browser στο ίδιο το κινητό.Αλλιώς θα γεμίσεις με εικόνιδια στην Έκθεση σου!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα και ένα μεγάλο μπράβο σε όσους ασχολούνται.

Εγώ δυστηχώς είμαι στο μηδέν.Κατέβασα το προγραμμα και ενώ πάω να το αποσυμπιέσω μου ζητάει κωδικό.Τι βλακε'ια κάνω???

Βασίλης Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιζει πουθενα "οδηγος symbian για ηλιθιους" για να κατεβασω? Ουτε στο ρωσικο σιτε μπορεσα να κανω εγγραφη ουτε αυτο το sign το περιβοητο βλεπω να καταφερνω . Γ@_._._.ε τα η φαση ολη. Αν εχει κανενας κανενα ετοιμο word η οτιδηποτε χρειαστηκε να στειλει ποτε σε κανενα ετσι ξεφτερι σαν κ εμενα πχ.. ας μου το κανει μια προωθηση

 

-Εχει καταφερει κανεις να κατεβασει κανενα απο τους χαρτες που ειναι στη λιστα του ibiza στις πρωτες σελιδες? Ιταλια συγκεκριμενα ολοι λενε File not found..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι εύκολο.Πήγαινε στον φάκελο E:\Sygic\Icons\ και τοποθέτησε ένα εικονίδιο με κατάληξη bmp διαστάσεων 20x20 96dpi.Αν θες αντέγραψε ένα εικονίδιο από εκεί για να δεις τις διαστάσεις του και να το ανοίξεις με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας.Αφού το κάνεις τοποθέτησε το καινούργιο εικονίδιο που θέλεις με τις ίδιες διαστάσεις, στον ίδιο φάκελο Icons με ίδιο όνομα με το αρχείο upi.Για παράδειγμα αν έχεις ένα αρχείο φαρμακεία.upi στον φάκελο E:\Maps\GRC\ θα πρέπει για να εμφανίζεται το εικονίδιο στον χάρτη να υπάρχει το άντιστοιχο φαρμακεία.bmp στον Φάκελο E:\Sygic\Icons\.

Δοκίμασε το...

 

και που τα βρισκω αυτα τα icons γιατι ο φακελος Ε:\Sygic\icons μου εχει μονο 2 εικονιδια..το _b.fromFavorites.bmp και το _ι83.bmp

Link to comment
Share on other sites

Παιζει πουθενα "οδηγος symbian για ηλιθιους" για να κατεβασω? Ουτε στο ρωσικο σιτε μπορεσα να κανω εγγραφη ουτε αυτο το sign το περιβοητο βλεπω να καταφερνω . Γ@_._._.ε τα η φαση ολη. Αν εχει κανενας κανενα ετοιμο word η οτιδηποτε χρειαστηκε να στειλει ποτε σε κανενα ετσι ξεφτερι σαν κ εμενα πχ.. ας μου το κανει μια προωθηση

 

-Εχει καταφερει κανεις να κατεβασει κανενα απο τους χαρτες που ειναι στη λιστα του ibiza στις πρωτες σελιδες? Ιταλια συγκεκριμενα ολοι λενε File not found..

 

to diefkrinizo ti kanoume gia na katebazoume tous xartes,otan kanoume antigrafi tou syndesmou ston eksplorer,bgazoume afto edw

%20.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

.....Παιδια ζητω την βοηθεια σας...δεν ειναι η ευκολη λυση ειλικρινα.εχω ψαχτει παρα πολυ ωρα. ειναι 1και 10 και προσπαθω απο τισ 8 να κανω την εγγραφη στους ρωσους ...ομως τιποτα....εχω ανοιξει 5 καινουργια mail ,προσπαθω ξανα και ξανα και δεν μπορω με τιποτα...αν μπορει καποιος να βοηθησει please.... το device code που μου βγαζει στο 6110 ειναι....SEC3BYERBEC9...Ας ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΝ ΘΕΛΕΙ........ευχαριστω

 

Μια απο τα ιδια κ εδω. Εκανα μια μεταφραση στη σελιδα και εκει που λενε τα παιδια για το "no spam filter" που πρεπει να δωσουμε το Νο 25 , επειδη ρωταει ποσο κανει 45-20... δε νομιζω να ισχυει πλεον. Η μεταφραση λεει:

 

 

Checking issue antispam system "NoSpam!"

During the winter and summer of one color ...

 

Τι απαντηση να θελει τωρα εδω αραγε και κατα ποσο την εκανε σωστα το google τη μεταφραση :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια κ εδω. Εκανα μια μεταφραση στη σελιδα και εκει που λενε τα παιδια για το "no spam filter" που πρεπει να δωσουμε το Νο 25 , επειδη ρωταει ποσο κανει 45-20... δε νομιζω να ισχυει πλεον. Η μεταφραση λεει:

 

 

Checking issue antispam system "NoSpam!"

During the winter and summer of one color ...

 

Τι απαντηση να θελει τωρα εδω αραγε και κατα ποσο την εκανε σωστα το google τη μεταφραση :confused:

 

δοκιμαστε αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2210443#post2210443

Προστεθηκε και στην 1η σελιδα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια κ εδω. Εκανα μια μεταφραση στη σελιδα και εκει που λενε τα παιδια για το "no spam filter" που πρεπει να δωσουμε το Νο 25 , επειδη ρωταει ποσο κανει 45-20... δε νομιζω να ισχυει πλεον. Η μεταφραση λεει:

 

 

Checking issue antispam system "NoSpam!"

During the winter and summer of one color ...

 

Τι απαντηση να θελει τωρα εδω αραγε και κατα ποσο την εκανε σωστα το google τη μεταφραση :confused:

 

Η άπαντηση πάνω σε αυτό το ερώτημα έχει δοθεί.Ψάξε λίγο το φόρουμ καλύτερα.Αν δεν ψάξετε, πως θα μάθετε;

Μην τα θέλετε όλα έτοιμα.

 

και που τα βρισκω αυτα τα icons γιατι ο φακελος Ε:\Sygic\icons μου εχει μονο 2 εικονιδια..το _b.fromFavorites.bmp και το _ι83.bmp

 

Τα εικονίδια, είτε τα δημιουργείς εσύ, με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας, απλά μετατρέποντας μια υπάρχουσα εικόνα με κατάληξη .bmp στις διαστάσεις που είπα πιο πάνω, είτε βρίσκεις έτοιμα με την ίδια διάσταση και τα χρησιμοποιείς.

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Η άπαντηση πάνω σε αυτό το ερώτημα έχει δοθεί.Ψάξε λίγο το φόρουμ καλύτερα.Αν δεν ψάξετε, πως θα μάθετε;

Μην τα θέλετε όλα έτοιμα.

 

 

Φιλος επειδη οκ μιλησες χωρις να ξερεις απλα ετσι πληροφοριακα σου λεω πως εχω στραβωθει περιπου κανενα 5ωρο απο το πρωι και κανενα 3ωρο χτες το βραδυ να διαβαζω ποστ.....

 

Και τετοιες απαντησεις καλυτερα να μη δινονται. ΑΝ ξερεις απαντηση ΤΟΤΕ απαντάς το να μου πεις "ψαξε καλυτερα" δε βοηθαει ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

Η άπαντηση πάνω σε αυτό το ερώτημα έχει δοθεί.Ψάξε λίγο το φόρουμ καλύτερα.Αν δεν ψάξετε, πως θα μάθετε;

Μην τα θέλετε όλα έτοιμα.

 

 

Φιλος επειδη οκ μιλησες χωρις να ξερεις απλα ετσι πληροφοριακα σου λεω πως εχω στραβωθει περιπου κανενα 5ωρο απο το πρωι και κανενα 3ωρο χτες το βραδυ να διαβαζω ποστ.....

 

Και τετοιες απαντησεις καλυτερα να μη δινονται. ΑΝ ξερεις απαντηση ΤΟΤΕ απαντάς το να μου πεις "ψαξε καλυτερα" δε βοηθαει ξερεις...

 

Όχι επειδή ξέρω, γι'αυτό σου τα είπα αυτά.

Δεν είναι καλό να επαλαμβανόμαστε συνέχεια.Άλλωστε και μεις "στραβωθήκαμε" πολύ παραπάνω από 5 ώρες για να βρούμε κάποια πράγματα και μάλιστα κάποια από μόνοι μας, που δεν υπήρχαν σε αυτό το φόρουμ.

Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να ηρεμήσεις και να μην μου υποδεικνύεις εμένα τι απαντήσεις θα δίνω.Άλλωστε σου είπα μόνο την αλήθεια και με το αν ψάξεις καλύτερα θα βρεις περισσότερα πράγματα.

Αυτό που ζητούσες υπάρχει 3 φορές μέσα στο φόρουμ.

 

Τα αγαθά κόποις κτώνται...

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Στη διευθυνση h**p//www.poiplaza.com υπάρχουνπολλα poi's κ speed cameras στην ελλάδα. Αξίζει μια ματιά!

 

Οντως ενδιαφερον το λινκ φιλε. το Θεμα ειναι ομως οτι δεν λεει οτι ειναι συμβατα τα Poi αυτα με το Sygic (τουλαχιστον αυτα για τις καμερες ταχυτητας που ειδα)

Link to comment
Share on other sites

Οντως ενδιαφερον το λινκ φιλε. το Θεμα ειναι ομως οτι δεν λεει οτι ειναι συμβατα τα Poi αυτα με το Sygic (τουλαχιστον αυτα για τις καμερες ταχυτητας που ειδα)

 

έχει τα Drive και Drive-Me, είναι το ίδιο πρόγραμμα, check το logo.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα και ένα μεγάλο μπράβο σε όσους ασχολούνται.

Εγώ δυστηχώς είμαι στο μηδέν.Κατέβασα το προγραμμα και ενώ πάω να το αποσυμπιέσω μου ζητάει κωδικό.Τι βλακε'ια κάνω???

Βασίλης Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το έσβησα το ξανακατέβασα και πάλι μου ζητάει κωδικό ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΥΜΠΊΕΣΗ :mad:

 

Εαν μπορεί κάποιος...........

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι επειδή ξέρω, γι'αυτό σου τα είπα αυτά.

Δεν είναι καλό να επαλαμβανόμαστε συνέχεια.Άλλωστε και μεις "στραβωθήκαμε" πολύ παραπάνω από 5 ώρες για να βρούμε κάποια πράγματα και μάλιστα κάποια από μόνοι μας, που δεν υπήρχαν σε αυτό το φόρουμ.

Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να ηρεμήσεις και να μην μου υποδεικνύεις εμένα τι απαντήσεις θα δίνω.Άλλωστε σου είπα μόνο την αλήθεια και με το αν ψάξεις καλύτερα θα βρεις περισσότερα πράγματα.

Αυτό που ζητούσες υπάρχει 3 φορές μέσα στο φόρουμ.

 

Τα αγαθά κόποις κτώνται...

 

ΟΚ μπορω να πω μιλησα καπως εντονα αλλα οταν σε γ***ι ο γερμανος με μουφα κινητο και δεν βγαζεις και ακρη τι παιζει μπας κ βρεις ελληνικους χαρτες (ανιδεος απο symbian 100%) και περιμενεις ενα χερι βοηθειας και εναντι σου ερχετε ενα "μη τα θες ετοιμα"... τοτε οκ πνιγω κ ανθρωπο. κατα ταλλα συγνωμη αν προσβαλει ο τροπος που εθιξα τη σταση σου αλλα συνεχιζω να πιστευω πως οταν καποιος ζηταει βοηθεια η του τη δινεις η απλα τον αγνοεις

Link to comment
Share on other sites

 

ΟΚ μπορω να πω μιλησα καπως εντονα αλλα οταν σε γ***ι ο γερμανος με μουφα κινητο και δεν βγαζεις και ακρη τι παιζει μπας κ βρεις ελληνικους χαρτες (ανιδεος απο symbian 100%) και περιμενεις ενα χερι βοηθειας και εναντι σου ερχετε ενα "μη τα θες ετοιμα"... τοτε οκ πνιγω κ ανθρωπο. κατα ταλλα συγνωμη αν προσβαλει ο τροπος που εθιξα τη σταση σου αλλα συνεχιζω να πιστευω πως οταν καποιος ζηταει βοηθεια η του τη δινεις η απλα τον αγνοεις

 

ΟΚ φίλε μου no harm done!

Ελπίζω να βρήκες την άκρη τελικά :)

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβγαλα ακρη με το γερμανο.. τελικα παραδεχτηκε πως η συσκευη που μου εδωσε ηταν για μονιμο κατοικο βερολινου κ περιμενω την καινουργια , ελληνικη αυτη τη φορα. Οσο για το προγραμμα.. ελπιζω να εχω καταλαβει πως γινετε για να μη χρειαστει να ζαλισω κανενα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα το ξανακατέβασα και πάλι μου ζητάει κωδικό ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΥΜΠΊΕΣΗ :mad:

 

Εαν μπορεί κάποιος...........

 

Εχει παρουσιαστεί σε κάποιον αυτό το πρόβλημα???

 

Η κάποιος που γνωρίζει θα τον παρακαλούσα να δώσει μία απάντηση

(θέλω να το εγκαταστήσω αλλά ειμαι στο μηδέν

 

Ευχαριστώ Βασίλης

 

Κατέβασα και το αρχείο της σελίδας 11 και πάλι τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρουσιαστεί σε κάποιον αυτό το πρόβλημα???

 

Η κάποιος που γνωρίζει θα τον παρακαλούσα να δώσει μία απάντηση

(θέλω να το εγκαταστήσω αλλά ειμαι στο μηδέν

 

Ευχαριστώ Βασίλης

 

Κατέβασα και το αρχείο της σελίδας 11 και πάλι τα ίδια

 

 

 

Αν καταλαβα σωστα δοκιμαζεις την "Εγκατασταση 2"

τοτε διαβασε καλα το λεει ξεκαθαρα στη 1η σελιδα

 

Κατεβάζετε το πρόγραμμα από εδώ:

 

Κώδικας:

 

_http://rapidshare.com/files/84505363/Sygic_DRIVE_7199_MOBILE_SYMBIAN.rar

 

pass: 4pda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...