Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pera pigenis mesa apo to programa sto menu 'katastasi gps'. kato aristera patas suskebh, meta pali kato aristera pigeneis sthn automati ebresi, thn ora pou tha sou pei gia bluetooth PRIN PATISIS TO OXI PERIMENE 4 DEUTEROLEPTA kai meta pata to oxi,i syndesi me to esoteriko gps exei gini,

 

εμένα εκεί δεν μου έχει επιλογή "όχι" απλά κάνει αναζήτηση bluetooth gps στα 9600 baud επ΄άπειρον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα εκεί δεν μου έχει επιλογή "όχι" απλά κάνει αναζήτηση bluetooth gps στα 9600 baud επ΄άπειρον.

 

Στις Ρυθμίσεις του κινητού έχεις επιλέξει το Bluetooth GPS;

Στο autodetect θα πας και οταν σου πει το bluetooth ειναι απενεργοποιημένο, ενεργοποίηση; Εσυ θα περιμένεις 2-3 δευτερα και θα πατήσεις οχι.

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις του κινητού έχεις επιλέξει το Bluetooth GPS;

Στο autodetect θα πας και οταν σου πει το bluetooth ειναι απενεργοποιημένο, ενεργοποίηση; Εσυ θα περιμένεις 2-3 δευτερα και θα πατήσεις οχι.

 

ώπα! που είναι η επιλογή bluetooth gps στο κινητό??? (λες να βρούμε άκρη?)

Link to comment
Share on other sites

ώπα! που είναι η επιλογή bluetooth gps στο κινητό??? (λες να βρούμε άκρη?)

 

Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Γενικές->Εντοπ.θέσης->Μέθοδοι εντοπ. θέσης-> τίκαρε το bluetooth GPS

 

μάλλον αυτό είναι..

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Γενικές->Εντοπ.θέσης->Μέθοδοι εντοπ. θέσης-> τίκαρε το bluetooth GPS

 

μάλλον αυτό είναι..

 

ΑΨΟΓΟΣ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τπτ φίλε μου, δουλεύει τώρα;

 

Μια χαρα είναι τώρα.

 

Δοκίμασα και 3 χάρτες για Ελλάδα. Μόνο ο 50 MB παίζει, οι άλλοι που αναφερονται στο πρώτο ποστ βγάζουν μήνυμα ότι δεν είναι συμβατοί με την παρούσα έκδοση του λογισμικού. Άφησα τον 50 με το όνομα GRC στο folder maps και έβαλα τους 15άρηδες με folder GR2, GR3 κλπ. φυσικά στο αντίστοιχο αρχείο mtm άλλαξα τον δείκτη (ένα απλό text αρχείο είναι).

 

Ανακάλυψα ότι μπορείς να βάλεις ένα αρχείο text με κατάληξη upi και να το ονομάσεις όπως θες (πχ έβαλα ένα "Νοθευμένη βενζίνη") το πρόγραμμα θα το δει και μπορείς να περάσεις τις διευθύνσεις που σε ενδιαφέρουν (πχ από εδώ: h++p://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm)

Link to comment
Share on other sites

pedia kalimera apo x8es to apogebma kai akoma perimeno na mou stiloun ton kodiko ti ginete lete na stamatise o tipos na stelni??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους δουλεψε με το εσωτερικο gps .To μονο τωρα οτι οταν ανοιγω το χαρτη να δω που ειμαι μετα απο λιγο 1- 2 λεπτα λεει το σημα gps χαθηκε.εχετε και αλλοι αυτο το προβλημα?σημαινε απλα οτι δεν υπαρει καλο σημα? μετα απο λιγο παω κατασταση δορυφορων και εχουν χαθει ολοι οι δορυφοροι. ξεσυνδεθηκε απο το εσωτερικο gps?εχετε αλλοι αυτο το προβλημα?δε γνεται να φτιαχτει με καποιο patch?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους δουλεψε με το εσωτερικο gps .To μονο τωρα οτι οταν ανοιγω το χαρτη να δω που ειμαι μετα απο λιγο 1- 2 λεπτα λεει το σημα gps χαθηκε.εχετε και αλλοι αυτο το προβλημα?σημαινε απλα οτι δεν υπαρει καλο σημα?οχι οτι ξεσυνδεθηκε απο το εσωτερικο gps?

arhstotelh sta eipa kai extes ayta,to oti xathike to sima den simeni oti den exeis syndesi me to gps alla apla oti den exeis kalh lipsi tou simatos.allo na mhn exeis syndesi gps kai allo to kako kai xamilo sima.mhn ta mperdebis.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν επανερχεται ρε φιλε....αντιθετα χανει το σημα ολοκληρωτικα και δε ξαναβρισκει.πρεπει να ξαναπαω κατασταση gps συσκευες και ουτο καθεξης για να ξαναβρει δορυφορους.αυτη τη δουλεια θα κανουμε να δυο λεπτα?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους δουλεψε με το εσωτερικο gps .To μονο τωρα οτι οταν ανοιγω το χαρτη να δω που ειμαι μετα απο λιγο 1- 2 λεπτα λεει το σημα gps χαθηκε.εχετε και αλλοι αυτο το προβλημα?σημαινε απλα οτι δεν υπαρει καλο σημα? μετα απο λιγο παω κατασταση δορυφορων και εχουν χαθει ολοι οι δορυφοροι. ξεσυνδεθηκε απο το εσωτερικο gps?εχετε αλλοι αυτο το προβλημα?δε γνεται να φτιαχτει με καποιο patch?

 

Κατι παιζει με τις ρυθμισεις και το εσωτερικο GPS του Ν95.

Στο ιδιο σημειο το Garmin μου δειχνει full σημα ενα με το Sygic εχει ελαχιστο σημα.

Ισως ειναι καποια ρυθμιση η ειναι ετσι η εκδοση του συγκεκριμενου προγραμματος.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν επανερχεται ρε φιλε....αντιθετα χανει το σημα ολοκληρωτικα και δε ξαναβρισκει.πρεπει να ξαναπαω κατασταση gps συσκευες και ουτο καθεξης για να ξαναβρει δορυφορους.αυτη τη δουλεια θα κανουμε να δυο λεπτα?

 

se blepo arketa epithetiko,ean thes mhn asxolise katholou kai mhn kanneis auti th doyleia(an kai den xriazete na th kaneis),to gps einai gia to dromo kai oxi gia to domatio tou spitiou mas,einai logiko otan briskee se klisto xoro na mhn exeis kalh lipsi.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

αρα εχετε και αλλοι το ιδιο προβλημα.ελπιζω να βγει κανενα patch γιαυτο.δε ρωτατε τον τυπο στο ρωσσικο site μηπως ξερει τιποτα σχετικο εκτος απ τους κωδικους?

 

se blepo arketa epithetiko,ean thes mhn asxolise katholou kai mhn kanneis auti th doyleia(an kai den xriazete na th kaneis),to gps einai gia to dromo kai oxi gia to domatio tou spitiou mas,einai logiko otan briskee se klisto xoro na mhn exeis kalh lipsi.

 

οχι καμμια σχεση.παρεξηγησες τα λογια μου.αντιθετα ασχολουμαι γιατι ειναι παρα πολυ καλο προγραμμα απο interface κτλ. απλα ειτε χανει ολοκληρωτικα το σημα μονο (το οποιο δεν επανερχεται οπωσ ειπα) ή χανει τη συνδεση με το εσωτερικο gps το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.προσπαθω να βρω λυση γιατι ο χαρτης ειναι ο καλυτερος που εχω βρει εκτος απο το nokia maps και αξιζει να διορθωθει αυτο το Bug.εσενα δηλαδη δε χανει το σημα ολοκληρωτικα μετα απο 2 3 λεπτα?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

οχι καμμια σχεση.παρεξηγησες τα λογια μου.αντιθετα ασχολουμαι γιατι ειναι παρα πολυ καλο προγραμμα απο interface κτλ. απλα ειτε χανει ολοκληρωτικα το σημα μονο (το οποιο δεν επανερχεται οπωσ ειπα) ή χανει τη συνδεση με το εσωτερικο gps το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.προσπαθω να βρω λυση γιατι ο χαρτης ειναι ο καλυτερος που εχω βρει εκτος απο το nokia maps και αξιζει να διορθωθει αυτο το Bug.εσενα δηλαδη δε χανει το σημα ολοκληρωτικα μετα απο 2 3 λεπτα?

 

apo thn wra pou mou ekanes auth thn erwtisi to exo dipla sto parathyro(giayto kai den apantisa kai apantao twra),den exei xasi oute gia mia stgmi to sima.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

se blepo arketa epithetiko,ean thes mhn asxolise katholou kai mhn kanneis auti th doyleia(an kai den xriazete na th kaneis),to gps einai gia to dromo kai oxi gia to domatio tou spitiou mas,einai logiko otan briskee se klisto xoro na mhn exeis kalh lipsi.

 

Καλά επειδή ασχολείται με το θέμα και το ψάχνει πολύ, μπορεί καμιά φορά να μιλάει λίγο πιο έντονα ο Αριστοτέλης.

Αυτό δε σημαίνει ότι λέει κάτι με άσχημο σκοπό.

Άλλωστε μας έχει βοηθήσει αρκετά και με άλλα προγράμματα.

Και μη ξεχνάμε ότι από τις δοκιμές του Αριστοτέλη και άλλων παιδιών, μετά αποφασίζουν οι περισσότεροι χρήστες να βάλουν κάποιο πρόγραμμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα.αν τα καταφερω και εγω θα γινει το default προγραμμα navigation στο ν95 μου.τωρα απεγκατεστησα το garmin μηπως κανει κανενα conflict.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα.αν τα καταφερω και εγω θα γινει το default προγραμμα navigation στο ν95 μου.τωρα απεγκατεστησα το garmin μηπως κανει κανενα conflict.

 

Φιλε Αριστοτελη δεν φταιει το Garmin το ειχα βγαλει και εγω και εκανα format και το τηλ και την καρτα μνημης γιατι ειχα καποια αλλα προβληματα.

Αλλα προς το παρον το Sygic σε μενα μου δουλευει μονο με χαρτη της Ελλαδας.

Αν φορτωσω και αλλους χαρτες με πεταει συνεχεια εξω.

Αν επιλεξω απο το μενου maps Greece ολα οκ με το προγραμμα δουλευει.

Αν φορτωσω το all maps η το Europe με πεταει εξω το προγραμμα.

Δεν ξερω αν το κανει και σε σενα...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά επειδή ασχολείται με το θέμα και το ψάχνει πολύ, μπορεί καμιά φορά να μιλάει λίγο πιο έντονα ο Αριστοτέλης.

Αυτό δε σημαίνει ότι λέει κάτι με άσχημο σκοπό.

Άλλωστε μας έχει βοηθήσει αρκετά και με άλλα προγράμματα.

Και μη ξεχνάμε ότι από τις δοκιμές του Αριστοτέλη και άλλων παιδιών, μετά αποφασίζουν οι περισσότεροι χρήστες να βάλουν κάποιο πρόγραμμα.

 

 

να σαι καλα.μερικες φορες ειναι εντονο λιγο το υφος μου για να βρω απαντησεις.sorry για αυτο Ibiza.ισως ηρθε η ωρα να κανω format την καρτα μνημης.εχω καιρο να ακνω και χρειαζεται που και που.και ελπιζω να μην εχει προβλημα το gps μου.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

wrea,sbise auta pou exeis kai katebase opion xarth theleis apo dw:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2169606#post2169606

:)

 

Φιλε Αριστοτελη δεν φταιει το Garmin το ειχα βγαλει και εγω και εκανα format και το τηλ και την καρτα μνημης γιατι ειχα καποια αλλα προβληματα.

Αλλα προς το παρον το Sygic σε μενα μου δουλευει μονο με χαρτη της Ελλαδας.

Αν φορτωσω και αλλους χαρτες με πεταει συνεχεια εξω.

Αν επιλεξω απο το μενου maps Greece ολα οκ με το προγραμμα δουλευει.

Αν φορτωσω το all maps η το Europe με πεταει εξω το προγραμμα.

Δεν ξερω αν το κανει και σε σενα...

 

file kai i alli xartes douleboun kanonika,gia ton ellinilo tha dialeksis to antistixo mlm,eno gia tous allous to all i to europe,i to eastern pou anebasa extes,sou apantisa kai extes alla isos den to prosekses,edw

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2171283#post2171283

 

PROS OLA TA PAIDIA POU EXOUN DOSI IMEI,EISTAI ETOIMI:):p

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

file kai i alli xartes douleboun kanonika,gia ton ellinilo tha dialeksis to antistixo mlm,eno gia tous allous to all i to europe,i to eastern pou anebasa extes,sou apantisa kai extes alla isos den to prosekses,edw

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2171283#post2171283

 

Το ειδα φιλαρακι.

Αλλα παλι τα ιδια.

Αναγκαστικα εκανα Hard Format το τηλεφωνο αλλα παλι τιποτα :(

Σορυ που σε ζαλιζω κιολας αλλα σαν προγραμμα πεταει δεν εχει προβλημα.

Μονο αυτο με τους χαρτες τωρα με προβληματιζει.

Φωρτωνω τον Greece ολα οκ δουλευει.

Φορτωνω το Europe η το all maps κλεινει το προγραμμα και μολις το ανοιγω φορτωνει η οθονη υποδοχης και κλεινει.

Μετα πρεπει να σβησω το Europe.mlm και το all maps.mlm και να αφησω μονο τον Greece για να ανοιξει και να δουλεψει κανονικα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα φιλαρακι.

Αλλα παλι τα ιδια.

Αναγκαστικα εκανα Hard Format το τηλεφωνο αλλα παλι τιποτα :(

Σορυ που σε ζαλιζω κιολας αλλα σαν προγραμμα πεταει δεν εχει προβλημα.

Μονο αυτο με τους χαρτες τωρα με προβληματιζει.

Φωρτωνω τον Greece ολα οκ δουλευει.

Φορτωνω το Europe η το all maps κλεινει το προγραμμα και μολις το ανοιγω φορτωνει η οθονη υποδοχης και κλεινει.

Μετα πρεπει να σβησω το Europe.mlm και το all maps.mlm και να αφησω μονο τον Greece για να ανοιξει και να δουλεψει κανονικα.

 

profanos milas gia tous xartes pou exeis katebasi apo enan folder rp pou eixa dosii,i xartes syti den einai symbati ekana edit to post,kai i xartes pou einai twra sthn 1 selida ,douleboun kanonika,autous katebase

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

edw:

 

 

---File aristoteli egw na to kano euxarhstos omos den kserw pos tha to

paroun auti ean tous doso polla id:(

 

Αυτους εδω τους χαρτες κατεβασα.

Λοιπον θα δοκιμασω να το ξανακατεβασω και να περασω τα mlm που μου εδωσες μολις παω σπιτι.

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια αν και παλι δεν δουλέψει τοτε εγω ειμαι ο γκαντεμης :O

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα και εγώ... ολα καλα και με τους χαρτες.

 

Πολύ μπέρδεμα όμως... ακομα δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με το ΖΟΟΜ, Σημα δεν μου έχει βρει ακόμα... πρέπει να κάνω κάτι? Οπως εχω δει εδω μέσα, του λέμε οτι ειναι ΒΤ GPS και παίζει με το ενσωματομένο αφου δεν βρισκει ΒΤ GPS, σωστά?

 

απο χρηστικότητα νομίζω πως ειναι ανώτερο το GARMIN...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα συνεχιζει, καθε 2 λεπτα χανει το σημα του GPS, ακριβως το ιδιο πραγμα που συμβαινει και στον aristotelhs2060, εχει κανεις καμια ιδεα τι συμβαινει, Μηπως παιζει κατι με το Ε90 και το GPS του? Κανω οτι εχει αναφερθει ποιο πανω αλλα τπτ. Το πρωι σε καποια φαση και ενω το ειχα σε τυφλο σημειο μεσα στο δωματιο παραθυρο στα 10 μετρα αποσταση, επιασε σημα GPS, για κανα λεπτο και πανω που πηγα να σημειωσω τις συντεταγμενες εχασε σημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...