Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και ποτε δε καταλαβα γιατι να πρεπει να αλλαζω τις ρυθμισεις του προγραμματος της nokia για να ρυθμισω προγραμμα τριτου κατασκευστη αρκει που βρηκα τροπο.αντε να το παρουν πρεφα και οι υπολοιποι που ειχαν προβληματα χασιματος σηματος να πουν τη γνωμη τους
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε ibiza σ'ευχαριστούμε για την βοήθεια που μας έχεις προσφέρει. Πραγματικά, ό,τι και να σε ρωτήσουμε είσαι πάντα εκέι να μας απαντήσεις.

 

Πάντως, έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά τόσο με την εγγραφή στο ρώσικο site όσο και στο να μπορέσω να ζητήσω τον απαιτούμενο κωδικό απο το φόρουμ του εν λόγω site.

 

Προς το παρόν έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα και σαν πρώτη εντύπωση, μου φαίνεται πολύ εντυπωσιακό. Μοιάζει κάπως το UI με αυτό του Tom Tom αλλά το Sygic πιστεύω οτι είναι πολύ ανώτερο, 1ον γιατί είναι ταχύτατο, και 2ον γιατί είναι εξολοκλήρου γραφικό, κάτι που μου αρέσει απίστευτα. Αν το garmin είχε ανάλογο interface, θα ήταν κορυφή, όμως το μενού του το κρίνω δύχρηστο. Βέβαια όλ αθέμα σηνύθειας είναι.

 

Το δοκίμασα με bluetooth gps και μου κλείδωσε αμέσως δορυφόρους. Αυτό με έκανε να ανυπομονώ ακόμα περισσότερο να πάρω τον κωδικό στα χέρια μου.

 

edit:

 

Ευτυχώς ο φίλος gianpithio έδωσε την λύση. Το λίνκ που δίνεται στο πρώτο πόστ απο τον ibiza δεν ισχύει πλέον καθώς το συγκεκριμένο θέμα είτε διαγράφηκε είτε μετακινήθηκε. Το παρα κάτω λίνκ είναι το σωστό και θα πρέπει να ενημερωθεί το πρώτο ποστ του θέματος ωστε να μην ψάχνονται τα παιδιά που δεν έχουν γραφτεί ακόμα.

 

http://3ppc.net/forum/showthread.php?t=5084

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα και σαν πρώτη εντύπωση, μου φαίνεται πολύ εντυπωσιακό. Μοιάζει κάπως το UI με αυτό του Tom Tom αλλά το Sygic πιστεύω οτι είναι πολύ ανώτερο, 1ον γιατί είναι ταχύτατο, και 2ον γιατί είναι εξολοκλήρου γραφικό, κάτι που μου αρέσει απίστευτα. Αν το garmin είχε ανάλογο interface, θα ήταν κορυφή, όμως το μενού του το κρίνω δύχρηστο. Βέβαια όλ αθέμα σηνύθειας είναι.

 

συμφωνό απολύτος για το θέμα με το garmin....

Aλλα είναι και το άλλο... Αν ο Sygic είχε τους χάρτες του garmin επίσης θα ήταν καταπληκτικό πρόγραμμα το Sygic Drive...:D:D:D

Γιατί δεν συνεργάζονται άραγε αυτές οι δύο εταιρίες????:p:p

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια που έκανα αίτηση για κωδικό - πιστεύω πως μέχρι αύριο θα τον έχω - όλα θα είναι μια χαρά.

 

Προσπαθούσα τόσες ώρες να βγάλω άκρη με τα @$&%#ρώσικα και τελικά αυτό που συνέβαινε ήταν πολύ απλό: το link του θέματος είχε αλλάξει και αυτό που έβλεπα τόσες ώρες ήταν ένα μήνυμα του συστήματος οτι το λίνκ που ακολουθώ δεν είναι έγκυρο. Αυτό βέβαια δεν μπορούσα να το διαπιστώσω γιατί όταν πατούσα το google translation, δεν μου αναγνώριζε τα cookies και δε μπορούσα να κάνω sign in.

 

Ο λόγος που έπεσα με τα μούτρα σήμερα να βάλω το sygic είναι οτι είδα το πρόγραμμα στο media markt ν απωλείται ως λύση αυτοκινήτου και το πακέτο μου φάνηκε απίστευτα ελκυστικό. Τρομερή οθονάρα αφής 4,3 ιντσών, ο πληρέστατος Ελληνικός χάρτης με βάσεις στήριξης και όλ ατα παρελκόμενα, όλα αυτά με τιμή 180 ευρώ. Μου φάνηκε απίστευτη προσφορά, και παρόλο που έχω μηχανή και όχι αμάξι (δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω δηλαδή), το σκεφτόμουνα πολύ σοβαρά να το πάρω.

 

Το συγκεκριμένο είχε τους δρόμους με ελληνικούς χαρακτήρες και μάλιστα με μικρά γράμματα (όχι όλα κεφαλαία όπως είναι το Auto Drive) που φαίνονται πιο ωραία στο μάτι.

 

Ο ελληνικός χάρτης που έχουμε για την mobile edition έχει ελληνικούς χαρακτήρες ή greeklish;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια που έκανα αίτηση για κωδικό - πιστεύω πως μέχρι αύριο θα τον έχω - όλα θα είναι μια χαρά.

 

Προσπαθούσα τόσες ώρες να βγάλω άκρη με τα @$&%#ρώσικα και τελικά αυτό που συνέβαινε ήταν πολύ απλό: το link του θέματος είχε αλλάξει και αυτό που έβλεπα τόσες ώρες ήταν ένα μήνυμα του συστήματος οτι το λίνκ που ακολουθώ δεν είναι έγκυρο. Αυτό βέβαια δεν μπορούσα να το διαπιστώσω γιατί όταν πατούσα το google translation, δεν μου αναγνώριζε τα cookies και δε μπορούσα να κάνω sign in.

 

Ο λόγος που έπεσα με τα μούτρα σήμερα να βάλω το sygic είναι οτι είδα το πρόγραμμα στο media markt ν απωλείται ως λύση αυτοκινήτου και το πακέτο μου φάνηκε απίστευτα ελκυστικό. Τρομερή οθονάρα αφής 4,3 ιντσών, ο πληρέστατος Ελληνικός χάρτης με βάσεις στήριξης και όλ ατα παρελκόμενα, όλα αυτά με τιμή 180 ευρώ. Μου φάνηκε απίστευτη προσφορά, και παρόλο που έχω μηχανή και όχι αμάξι (δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω δηλαδή), το σκεφτόμουνα πολύ σοβαρά να το πάρω.

 

Το συγκεκριμένο είχε τους δρόμους με ελληνικούς χαρακτήρες και μάλιστα με μικρά γράμματα (όχι όλα κεφαλαία όπως είναι το Auto Drive) που φαίνονται πιο ωραία στο μάτι.

 

Ο ελληνικός χάρτης που έχουμε για την mobile edition έχει ελληνικούς χαρακτήρες ή greeklish;

 

Καλά μην τρελένεσαι επειδή είδες 1 προσφορά και συ!

ψάξου λίγο.Και το route66 το δίνει κάποιο άλλο μαγαζί στα 169€ με άλλη οθονάρα!:DΤι θα πει αυτό?Ότι επειδή το route είναι πιο φτηνό είναι και καλύτερο?

Καμία σχέση.

Για ρώτα μετά πόσο θέλουν να περάσεις και καμιά έξτρα χώρα.Αυτά που δίνουν είναι στάνταρ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ο φίλος gianpithio έδωσε την λύση. Το λίνκ που δίνεται στο πρώτο πόστ απο τον ibiza δεν ισχύει πλέον καθώς το συγκεκριμένο θέμα είτε διαγράφηκε είτε μετακινήθηκε. Το παρα κάτω λίνκ είναι το σωστό και θα πρέπει να ενημερωθεί το πρώτο ποστ του θέματος ωστε να μην ψάχνονται τα παιδιά που δεν έχουν γραφτεί ακόμα.

 

http://3ppc.net/forum/showthread.php?t=5084

Nα σε καλα :)

 

Επειδη ειχα παρακολουθησει τα ποστ απο το προηγουμενο θεμα και θυμομουν το ονομα καποιου απο αυτους που δινουν κωδικους πηγα στο προφιλ του και βρηκα το link μεσα απο τα ποστ του.

 

Αντε να ερθει το Ν82 γιατι δεν μπορω να δοκιμασω ουτε το Sygic ουτε το Garmin και εχω ξενερωσει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που έκανες την καλή γιατί ακόμα θα ψαχνόμουν. :)

 

Εστάλει ο καωδικό ςκαι έκανα την πρώτη πλοήγηση. Ο χάρτης πάρα πάρα πολύ καλός. Μικρά δρομάκια, παράδρομους, κάτι ημιχωματόδρομους, όλα αυτά στην γειτονιά μου, τα είχε όλα. Έριξα μια γρήγορη ματιά σε περιοχές που ξέρω καλά και είδα οτι η κάλυψη είναι φανταστική.

 

Το μενού όπως είπα και παραπάνω είναι φανταστικό. Πάρα πολύ εύχρηστο, και αν ξέρεις που είναι το κάθετι, το χειρίζεσαι πολύ γρήγορα.

 

Πολλές επιλογές παραμετροποίησης για την πορεία και για την πλοήγηση, κάτι που μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Το πέρασα σε Ε90 και Ε51 και με τα δύο όλα πήγαν ρολόι και δεν αντιμετόπισα κανένα πρόβλημα να κλειδώσω την θέση μου. Φαίνεται οτι τα προβλήματα της προηγούμενης έκδοσης αποτελούς παρελθόν.

 

Κατά την πλοήγση τώρα, δεν μπορώ να πω οτι εντυπωσιάστηκα. Αυτό γιατί 2 φορές δεν κατάφερε καθόλου να μου κάνει επανυπολογισμό διαδρομής, και σε μερικές στροφές παρατήρησα οτι έμενε πίσω σε σχέση με την θέση μου και ενώ εγώ είχα στρίψει και είχα μπεί στον κάθετο δρόμο, αυτό ήταν πριν την στροφή και μου έλεγε οτι σε 200 μέτρα στρίψε δεξιά. Αυτό, αν οδηγείς μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα. Ελπίζω μόνο να λυθεί ή να μην ξαναπαρουσιαστεί.

 

Γενικά, το πρόγραμμα αξίζει.

 

Το ελληνικό πληκτρολόγιο που ανέβασαν κάποια παιδιά λειτουργεί άψογα. Στο εσωτερικό πληκτρολόγιο όμως του Ε90 δεν λειτουργεί. Αν μπορούσε κάποιος που ξέρει να κάνει τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να ανεβάσει το αρχείο ini για το εσωτερικό πληκτρολόγιο του Ε90, θα του ήμουν υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

na pw gia alli mia fwra oti exo anebasi thn NEA ekdosi,to leo gia ta paidia pou isos na mhn to exoun dei akomi,yparxi liga post pio pano opos episis kai sto proto post,episis na pw oti afti i ekdosi yparxi os apoklistiko mono sto MY PHONE,den tha ti brite se kanenan allo forum.:D

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

na pw gia alli mia fwra oti exo anebasi thn NEA ekdosi,to leo gia ta paidia pou isos na mhn to exoun dei akomi,yparxi liga post pio pano opos episis kai sto proto post,episis na pw oti afti i ekdosi yparxi os apoklistiko mono sto MY PHONE,den tha ti brite se kanenan allo forum.:D

 

ibiza 2003 αλλαξε το ονομα του topic ωστε να φαινεται απο εκει οτι βγηκε εκδοση για το ν95.πες τον nervous σχετικα να το αλλαξει

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ibiza 2003 αλλαξε ρε συ το ονομα του topic ωστεα να φαινεται απο εκει οτι βγηκε εκδοση για το ν95.πες τον nervous σχετικα αν το αλλαξει

 

Sto nervous exei gini idi gnosto.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με τα ρωσικα?υπαρχει κανενας φιλος να κανει το register?με πεταει εξω οταν παταω μεταφραση.το λινκ παντως ειναι το καινουργιο.ευχαριστο.
Link to comment
Share on other sites

arhstotelh,eki pou apantas to kaneis tzampa dioti i ekdosi pou exoun anevasi sto xxxxxxxxxxxx einai i arxiki pou eixa anebasi edw ,epanalambano i nea ekdosi einai apoklistika gia to my phone.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

πάντως για χρήστες Ν80 διαπίστωσα μέχτι τώρα οτι ενώ με την παλιά έκδοση του προγράμματος, κατα τον επαναυπολογισμό σε πετούσε έξω και κολλούσε

 

με την καινούργια έκδοση δεν μου το έχει κάνει μέχρι τώρα.. ;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα ενα κλειδι για το sygic αλλα δε ξερω αν δουλευει

 

 

Δοκίμασε κάποιος από μας το συγκεκριμένο κλειδί να μας πει αν δουλεύει τελικά ??? :worry::worry::worry:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά παιδιά.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος από μας το συγκεκριμένο κλειδί να μας πει αν δουλεύει τελικά ??? :worry::worry::worry:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά παιδιά.

 

Dystixos den kanei,einai gia allo programa ths sygic.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ibiza2003, μία ερώτηση, αν μπορείς... :(

 

Πώς ακριβώς ονομάζεται ο φάκελος που πρέπει μέσα να περάσω τους χάρτες και που θα τον δημιουργήσω, μέσα στον κεντρικό φάκελο Sygic της κάρτας μνήμης ή κάπου αλλού ?? :worry:

 

 

Σ'ευχαριστώ για την όποια απάντησή σου. Ήδη έστειλα στο ρώσσο ένα post με τo device code του κινητού μου (Ν95). Μακάρι να μου απαντήσει... :O

 

=============================================================================

 

Την έβγαλα την άκρη. :D Τελικά ο φάκελος των χαρτών ονομάζεται Maps και όχι Μap που είχα εγώ βάλει (κάπου στο πρώτο post αναφέρει και τα δύο και μπερδεύτηκα κάπως) και εκεί μέσα μπαίνουν όλοι οι χάρτες και οι υποφάκελοι (όπου υπάρχουν) των διαφόρων χαρτών.

 

Τώρα για την ενεργοποίησή τους, να υποθέσω ότι ο κωδικός που απαιτείται είναι αυτός του ρώσσου, έτσι ?? Ο ίδιος κωδικός θα ισχύει για όλους τους χάρτες ή μόνο για έναν ?? Επίσης, όλοι οι χάρτες (ακόμη και οι νεώτεροι) είναι "Map version 5.67" όπως λέει στο "Αbout" του προγράμματος ?? :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για την ενεργοποίησή τους, να υποθέσω ότι ο κωδικός που απαιτείται είναι αυτός του ρώσσου, έτσι ?? Ο ίδιος κωδικός θα ισχύει για όλους τους χάρτες ή μόνο για έναν ?? Επίσης, όλοι οι χάρτες (ακόμη και οι νεώτεροι) είναι "Map version 5.67" όπως λέει στο "Αbout" του προγράμματος ?? :worry:

Νίκο, με τον κωδικό αυτό ξεκλειδώνεις το πρόγραμμα ουσιαστικά και όποιον χάρτη του βάλεις, θα τον αναγνωρίσει. Δεν θα χρειαστείς άλλον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωνει ολους τους χαρτες..δεν ειναι σα το garmin που καθε χαρτης θελει δικο του κωδικο.σα να λεμε ξεκλειδωνεις το προγραμμα και βλεπει καθε χαρτη χωρις αλλο κωδικο.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν δωσω τον κωδικο μου σε καποιον απο εσας που κανατε εγγραφη στο ρωσικο forum θα μπορεσει να μου παρει εναν κωδικο για τον χαρτη ?
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι γραφτηκα στο Ρωσο με λιγο δυσκολια θα ελεγα και μετα απ τα απταιστα ρωσικα μου!!! ανταποκριθηκε αμεσως και εδωσε κωδικο,οποτε ειμαστε ετοιμοι για δοκιμες.Το πρωτο αξιοσημειωτο ειναι οτι μολις ανοιξα την εφαρμογη και αφου εβαλα τον κωδικο βρηκε αμεσως το εσωτερικο GPS!!! στο Ν95 χωρις να κανω καποια ρυθμιση.Ευχαριστω και τα παιδια που ασχοληθηκαν με το θεμα και βοηθησαν.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγιες στην 1η σελιδα ανανεωθηκαν και γραφτηκαν απο

την αρχη στα Ελληνικα,με ολη την διαδικασια, απο τον mirrorofsorrow[/member].

Τον ευχαριστουμε για αυτο:clap:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2169466#post2169466

 

Ευχαριστουμε και παλι τον ibiza2003[/member]

και τα υπολοιπα μελη τα οποια βοηθανε στην αναπτυξη

του θεματος :bow: :respect:

 

Για τυχον παρατηρησεις ,διορθωσεις ,κλπ,

παρακαλω επικοινωνηστε

μαζι μου με προσωπικο μηνυμα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό πληκτρολόγιο που ανέβασαν κάποια παιδιά λειτουργεί άψογα. Στο εσωτερικό πληκτρολόγιο όμως του Ε90 δεν λειτουργεί. Αν μπορούσε κάποιος που ξέρει να κάνει τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να ανεβάσει το αρχείο ini για το εσωτερικό πληκτρολόγιο του Ε90, θα του ήμουν υπόχρεος.

Δεν εχω ασχοληθει αλλα ισως αυτο το ποστ σε βοηθησει να βγαλεις ακρη :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2171153#post2171153

ρε παιδια αν δωσω τον κωδικο μου σε καποιον απο εσας που κανατε εγγραφη στο ρωσικο forum θα μπορεσει να μου παρει εναν κωδικο για τον χαρτη ?

Eαν διαβασεις το 1 ποστ του παροντος σου γραφει αναλυτικα πως κανεις εγγραφη και πως μπορεις να αποκτησεις των κωδικο ξεκλειδωματος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...