Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα εν τέλει κι εγώ την 5.00.60 με την διαγραφή του ini αρχείου. Ωστόσο τα προβληματα αναζήτησης κι απεικόνισης παραμένουν.

 

Έχω τον "ανάβαση" ξεκλείδωτο. Αποθηκευμένο χύμα στο garmin folder της κάρτας μνήμης με όνομα gmapsupp.img.

 

Ωστόσο, ο χάρτης gmapsupp.img βρίσκεται στο φάκελο garmin, χύμα. Όπως και ο gmapbmap.img τον οποίο εν τέλει έσβησα αφου ο Anavasis εμπεριέχει αυτά που θέλω για την Ελλάδα. Στην "προβολή χάρτη" με τα παραπάνω λέει "no map" σαν να μην έχει αναγνωρίσει δλδ τον ανάβασης!

Ενώ οταν είχαν και τον αλλον έβγαζε αποτελέσματα.

 

Επίσης η επιστροφή αποτελεσμάτων της αναζήτησης γίνεται εν μέσω του χάρτη ή αλλων αρχείων του προγράμματος?

Το ρωτάω αυτό γιατί εμένα στις επιλογές αναζήτησης, πόλης, οδού, διαστάυρωσης, διεύθυνσης (που ναι και το πιο βασικό) οτι κι αν αναζητήσεις δεν βγάζει τπτ.

Είναι 5 βήματα κι όπως καταλαβαίνετε σε μένα κολλάει απο το 1ο.

Προσπαθώ τοσες μέρες να βρω κάποια λύση αλλά μάταια.

 

Θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν πας στο "Προς τα που" απο το μενου του Garmin πατας μετα "Κοντα" - "Κοντα σε αλλη...." - Συλλαβισμος πολης" - "Συλλαβισμος"- Γραφεις την πολη & περιμενεις.......σου δινει το αποτελεσμα π.χ θεσσαλονικη πας τωρα στις "Πολεις " απο το μενου & κανεις αναζητηση το χωριο.

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις τους χαρτες.

 

plaketokofths αν και το εχουμε αναφερει στην προηγουμενη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας στο "Προς τα που" απο το μενου του Garmin πατας μετα "Κοντα" - "Κοντα σε αλλη...." - Συλλαβισμος πολης" - "Συλλαβισμος"- Γραφεις την πολη & περιμενεις.......σου δινει το αποτελεσμα π.χ θεσσαλονικη πας τωρα στις "Πολεις " απο το μενου & κανεις αναζητηση το χωριο.

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις τους χαρτες.

 

plaketokofths αν και το εχουμε αναφερει στην προηγουμενη σελιδα.

 

Τάσο σε όποια απο τις επιλογές αναζήτησεις κι αν πάω δεν επιστρέφει αποτελέσματα!

Στο "συλλαβισμό πολιτείας" όπως το λέει σε μένα δεν επιστρέφει τπτ! Ακομα κι ενα σκετο γράμμα να πατήσεις πχ. "Α" δεν θα έπρεπε να βγάλει κάποιες πόλεις απο Α. εστω και την Αθήνα μόνο. Να σημείωσω εδώ οτι δοκιμάζω αναζήτηση τόσο με λατινικούς όσο και ελληνικούς χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος???

εχω το garmin xt νομιμα εγτατεστημενο σε καρτα 1 γιγα .Επειδη ομως χρειαζομαι περισσοτερο χωρο το αντεγραψα σε μεγαλυτερη καρτα. Οταν βαζω την καινουρια καρτα μου λεει οτι το gps ειναι κλειδωμενο. Αν ξαναβαλω την παλια καρτα παιζει κανονικα

εχει κανεις καμια ιδεα για το πως μπορω να λυσω το προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

plaketokofths@ Ο anavasis δεν βγάζει αποτελέσματα όπως και πολλοί 3-1.

 

Δοκίμασε μόνον τον autodrive.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

plaketokofths@ Ο anavasis δεν βγάζει αποτελέσματα όπως και πολλοί 3-1.

 

Δοκίμασε μόνον τον autodrive.

 

Και ξεχωριστα τον αναβασις που ειναι ξεκλειδωτος

Link to comment
Share on other sites

Και ξεχωριστα τον αναβασις που ειναι ξεκλειδωτος

 

Μα μονο τον αναβαση εχει το παιδι μεσα....

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον autodrive κι όλα λειτουργούν πλέον.

Ακόμα βέβαια δεν μπορώ να καταλάβω τι εγινε με τον "Anavasis"...

 

Παραθέτω κάποιες εικόνες απο το menu "σετ χαρτών" του κινητού μου μήπως κάποιος αναγνωρίσει κάτι λάθος.

 

Πατάω σετ χαρτών και:

 

βλέπω αυτό

http://xs.to/thumb-1EF5_4B68494C.jpg

 

 

Πατάω map source και βλέπω αυτό

http://xs.to/thumb-CDF6_4B68494C.jpg

 

Πατάω 1 και βλέπω αυτο

http://xs.to/thumb-A22C_4B68494C.jpg

 

και τέλος παταω 2 και βλεπω αυτο

http://xs.to/thumb-A1A1_4B68494C.jpg

Edited by plaketokofths
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου προειπα ετσι νομιζω ειναι το σωστο... ετσι ειναι και σε εμενα.... και λειτουργει μια χαρα...

να πως την αληθεια δεν εχω παει σε βουνα οπου ειναι καλυτερος ο αναβασης αλλα εχω χαρτη με πολλες λεπτομερειες...

Να για να δουμε αν λειτουργει.. ας μας πει καποιος που ξερει ενα μερος που το εχει μονο ο αναβασης και οχι ο autohellas για να δουμε... :)

Ευχαριστω :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι πρεπει να ειναι :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2963855#post2963855

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου προειπα ετσι νομιζω ειναι το σωστο... ετσι ειναι και σε εμενα.... και λειτουργει μια χαρα...

να πως την αληθεια δεν εχω παει σε βουνα οπου ειναι καλυτερος ο αναβασης αλλα εχω χαρτη με πολλες λεπτομερειες...

Να για να δουμε αν λειτουργει.. ας μας πει καποιος που ξερει ενα μερος που το εχει μονο ο αναβασης και οχι ο autohellas για να δουμε... :)

Ευχαριστω :)

 

 

Η προσφορά σου ήταν πολύτιμη και σ' ευχαριστώ!

 

Η προσπέλαση των χαρτών πως γίνεται? Θέλω να πω οταν υπάρχουν 2 χάρτες παραλληλα πως γίνεται η προσπέλαση τους?

Link to comment
Share on other sites

τι θες να πεις? Εννοείς ποιον χάρτη να έχει σαν προεπιλογή??

Νομίζω ότι έχει και τους δύο παράλληλα....

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!!!

Εχω μια ερώτηση σχετικά με τους χάρτες της Ευρώπης!!!(αν είναι βλακεία μη με βρίσετε....:O)

Κατέβασα χθες τους χαρτες 2010.20 για όλη την ευρωπη!

Τους πέρασα κ στο φάκελο garmin!Οταν πάω στο σετ χαρτών μου δείχνει 1 τον base map, 2 τον 3-1 autodrive κ 3 τον 2010.20!!

Στο 2 μπορώ να πατήσω mapsource κ να επιλέξω χάρτες κτλ κ λειτουργέι κανονικά για ελλάδα!!

Ο ευρωπαικός όμως όταν βάζω ας πούμε οδο στη γερμανία δε μου βγάζει αποτελέσματα...λεει ότι θέλει λεπτομερείς χάρτες....!!!1.8GB είναι ο ευρωπαικός κ δε βγάζει τπτ?

Γενικά για ευρώπη δεν έχει τιποτα αναλυτικό...!Κ μαλλον χρησιμοποιεί μόνο το base map...!

Τα αρχεία τα εχω περάσει το 3-1 ως gmapsupp κ τον ευρωπαικό ως gmapprom!!

Πως θα γίνει να το κάνω να δουλέψει?Μήπως θέλει καμιά επεξεργασία με το Maploader? Οχι τπτ αλλο, αλλά τον άλλο μήνα φέυγω εξωτερικό κ θα μου ήταν χρήσιμος αν δούλευε...

Ευχαριστώ για την απάντηση σας κ sorry αν σας κούρασα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι το έχετε υπόψη σας αλλά βγήκε ο Autodrive 1.91 ο οποίος η μόνη διαφορά που έχει με τον 1.90 είναι κάποιες αλλαγές σχετικά με τον κλειστό δρόμο των Τεμπών.:)

 

http://www.eranet.gr/geodata/el/dset_v191.html

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα πει υποστηριξη προιοντος!igo τα βλεπεις?????

 

Εννοείται. Κάνουν εξαιρετική δουλειά οι άνθρωποι και τους αξίζουν πολλά πολλά συγχαριτήρια.:clap:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα χθες τους χαρτες 2010.20 για όλη την ευρωπη!

Ο ευρωπαικός όμως όταν βάζω ας πούμε οδο στη γερμανία δε μου βγάζει αποτελέσματα...λεει ότι θέλει λεπτομερείς χάρτες....!!!1.8GB είναι ο ευρωπαικός κ δε βγάζει τπτ?

Τα αρχεία τα εχω περάσει το 3-1 ως gmapsupp κ τον ευρωπαικό ως gmapprom!!

ο Europe NT 2010.10 unlock3d by ipmark δουλεύει κανονικά και πλοήγηση τσεκαρισμένο σε Γαλλία Δανία

autodrive 1.90 gmapprom.img

anavasi 4.30 gmapsup2.img

Europe NT 2010.10 gmapsupp.img

 

+και ο Europe NT 2010.30 δουλεύει

όταν κάνεις αναζήτηση μια πόλη η ένα δρόμο πρέπει να τον γράφεις όπως είναι περασμένος στο χάρτη

στη Δανία αν βάλεις για την Κοπεγχάγη Copenhagen η Kopenhagen δεν βρίσκει τίποτα πρέπει να βάλεις København

Edited by sergyma
Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...