Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως αναφέρει και η ανακοίνωση στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος,

:!:========================================================= ================:!:

Υπάρχει σοβαρό νομικό πρόβλημα με την ανάρτηση και διατήρηση συνδέσμων που οδηγούν στη λήψη εφαρμογών και χαρτών πλοήγησης. Ως εκ τούτου απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής σε όλα τα forums του myphone.gr. Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι θα αφαιρεθούν, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση. Θα σας παρακαλέσουμε να μην προχωρήσετε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr. Ελπίζουμε σε κατανόηση και ζητούμε συγνώμη για την όποια αναστάτωση.

:!:========================================================= ================:!:

Με μια αναζήτηση στο Google θα βρεις ότι αρχεία χρειάζεσαι.

 

Επίσης όταν θες να επικοινωνήσεις με κάποιο μέλος μπορείς να το κάνεις απευθείας χωρίς να το πεις δημόσια.

 

Ευχαριστώ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παίδες ήθελα να ρωτήσω στο Nokia 6210 Navigator μπαίνει το garmin nav όπως εχω βάλει στο Nokia 5800? Ευχαριστώ
XABALES CLUB (xabales.com)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Κόλλησα!! Να κάνω μια πιθανόν ηλίθια ερώτηση...;;

 

Το Garmin, είναι το ίδιο για τα 3rd και για τα 5th;; Δηλαδή αυτό που έχω περάσει σε Ν79 τι ίδιο περνάω και στο 5800ΧΜ;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Κόλλησα!! Να κάνω μια πιθανόν ηλίθια ερώτηση...;;

 

Το Garmin, είναι το ίδιο για τα 3rd και για τα 5th;; Δηλαδή αυτό που έχω περάσει σε Ν79 τι ίδιο περνάω και στο 5800ΧΜ;; :confused:

 

Nαι πλέον είναι το ίδιο οπότε βάζεις την ίδια έκδοση.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, είχα βάλει το Garmin πριν κανένα χρόνο αν θυμάμαι καλά και τώρα θέλω να ανανεώσω τους χάρτες. Επειδή τους είχα κατεβάσει από το xxxxxxxxx (αν ονομαζόταν έτσι; ) τώρα δεν το βρίσκω, έχει κλείσει; Κάπου αλλού να ψάξω; Τους χάρτες 3σε1 ψάχνω για την Ελλάδα. Σε περίπτωση που βρω τους καινούριους, θα είναι συμβατοί να υποθέσω και με προηγούμενη έκδοση του Garmin;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, είχα βάλει το Garmin πριν κανένα χρόνο αν θυμάμαι καλά και τώρα θέλω να ανανεώσω τους χάρτες. Επειδή τους είχα κατεβάσει από το xxxxxxxxxx (αν ονομαζόταν έτσι; ) τώρα δεν το βρίσκω, έχει κλείσει; Κάπου αλλού να ψάξω; Τους χάρτες 3σε1 ψάχνω για την Ελλάδα. Σε περίπτωση που βρω τους καινούριους, θα είναι συμβατοί να υποθέσω και με προηγούμενη έκδοση του Garmin;

 

ψαξε με το ονομα μου για αυτο που θες εκει που λες ;)

 

υπαρχει ετοιμη η λυση σου με οδηγιες :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν περασα την εφαρμογη εκανα την ''εξυπναδα'' να σβησω τις φωτο που εβγαζε μετα αντι να κανω κρυφο τον φακελο.υπαρχει η δυνατοτητα να περασω τωρα μονο τις φωτο?
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το φακελο στο pc σου παρε τις φωτο που διεγραψες και επικολληση στην καρτα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα χθες τον εξης χαρτη.

 

4-1 (Auto Drive Hellas 1.85el_ Anavasis 4.20_Bluechart Atlantic 2008.5_NT 2010 GR)_unlock

 

ειναι ξεκλειδωτος και δουλευει μια χαρα. Υπαρχει free στο internet. Περαστε τον αφοβα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα αν και σας παρακολουθω πολυ καιρο.

Εχω μια απορια γιατι τις συντεταγμενες μου τiς εμφανιζει με κoμα και οχι με τελεια με αποτελεσμα να μην της δεχεται, υπαρχει καποια ρυθμιση που μου διαφεύγει οπως με την αποθηκευση των αγαπημενων?

εχω nokia n85.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει 2 χαρτες εναν τον gmapsupp και εναν τον gmapsup2, πως μετα εγω επιλεγω ποιον απο τους 2 θα ανοιξει το προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει 2 χαρτες εναν τον gmapsupp και εναν τον gmapsup2, πως μετα εγω επιλεγω ποιον απο τους 2 θα ανοιξει το προγραμμα?

Ρίξε μια ματιά εδώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα......Θέλω να βάλω την εκδοση 60....εκανα κανονικα την εγκατάσταση με όλα όσα έπρεπε, αλλά όταν το ανοίγω για να πάρω το id για να κάνω μετά το ξεκλείδωμα ανοιγει, αλλα δεν το τρέχει καθολου και με πετάει.....ξέρουμε το id της 60 για να φτιάξω χειροκίνητα το sw.unl?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα......Θέλω να βάλω την εκδοση 60....εκανα κανονικα την εγκατάσταση με όλα όσα έπρεπε, αλλά όταν το ανοίγω για να πάρω το id για να κάνω μετά το ξεκλείδωμα ανοιγει, αλλα δεν το τρέχει καθολου και με πετάει.....ξέρουμε το id της 60 για να φτιάξω χειροκίνητα το sw.unl?

 

Το ini αρχείο το απεγκατέστησες? Ψάξε λίγο πιο πίσω, θα βρεις τι πρέπει να κάνεις, επίσης οι εκδόσεις δεν έχουν standard κωδικό, εξαρτάται από την κάρτα που έχεις μέσα, διάβασε λίγο τι πρέπει να κάνεις στο αρχικό ποστ!;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξυ όλα καλά το ini έφταιγε.......με τον bluechart και τον greek anavasi που έχουν το ίδιο όνομα (gmappsupp) όταν τους ξεζιπάρω τι κάνω????..Πρέπει να τους βαλω αλλο ονομα gmapsupp και gmapsupp1?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον 4 σε 1 και αφησα ενεργο χαρτη μονο τον NT 2010 GR και μου εδειξε αρκετους δρομους σε ενα συγκεκριμμενο σημειο .οταν ομως ενεργοποιησα και τουσ 4 μαζι μου εδειξε οτι μου εδειχνε ο 3 σε 1 . Μαλλον δεν συνεργαζονται ταυτοχρονα .εχει κανεισ παρομοια εμπειρια ??
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον 4 σε 1 και αφησα ενεργο χαρτη μονο τον NT 2010 GR και μου εδειξε αρκετους δρομους σε ενα συγκεκριμμενο σημειο .οταν ομως ενεργοποιησα και τουσ 4 μαζι μου εδειξε οτι μου εδειχνε ο 3 σε 1 . Μαλλον δεν συνεργαζονται ταυτοχρονα .εχει κανεισ παρομοια εμπειρια ??

Κάπου διάβαζα οτι ο 4σε1 δημιουργεί προβλήματα γιατί ο ΝΤ μπλεκεται και καλύπτει τους άλλους οπότε είναι καλύτερο να ναι κάποιος 3σε1.

Δεν το έχω δοκιμάσει όμως για να έχω εμπειρία.;)

Link to comment
Share on other sites

εγω 1η φορα εβαλα τον 4 σε 1 προχθες ,αλλα δεν εβλεπα καλα τους δρομους και το γυρισα αμεσως σε 2 ξεχουριστους (autodrive και anavasi)και τα ειδα μια χαρα , αφου οι αλλοι δεν μου χρειαζοντε γιατι να φορτωνει τσαμπα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να χρησιμοποιουμε τον καθε χαρτη ξεχωριστα αναλογα με την περιπτωση. Ο autodrive σκεπαζει τον anavasi και δεν φαινονται ολα τα στοιχεια του. Οπου ΔΕΝ υπαρχει καλυψη απο autodrive εμφανιζετε ο χαρτης της anavasis. Το ιδιο συμβαινει και με τον ΝΤ. Οσοι εχουν ενεργοποιημενους τους autodrive και anavasis ας δουν μερικα χωρια και μετα ας επιλεξουν μονο τον anavasi και θα δουν τεραστια διαφορα. Οι χαρτες δεν συνεργαζονται για να το πετυχουμε αυτο θα πρεπει να τους κανουμε διαφανους (παλιοτερα εχουν δοθει). Οι χαρτες αυτοι δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι ο ενας δρομος παταει επανω στον αλλο με αποτελεσμα σε μερικες στροφες να εμφανιζονται 2 δρομοι διπλα διπλα. Επισης επειδη βλεπουμε περισσοτερες πληροφοριες η ram του κινητου δεν επαρκει και κολλαει συνεχεια το garmin.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νεος Autodrive Hellas 1.90

 

 

Σημαντικές αλλαγές σε αυτή την έκδοση:

 

ΠΛΟΥΣΙΑ ΒΑΣΗ ΓΕΙΤΟΝΙΩΝ ΣΤΟ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Αφορά τόσο σε "γνωστές" γειτονιές (π.χ. "Εξάρχεια") όσο και σε πιο άγνωστες, που χρησιμοποιούν οι "ντόπιοι" (π.χ. "Βατραχονήσι" στο Παγκράτι). Οι γειτονιές εμφανίζονται στο χάρτη, αναζητούνται ως τοπωνύμια (από τις "Πόλεις"), αλλά, το σημαντικότερο, χρησιμοποιούνται, εναλλακτικά στο όνομα της πόλης και του Δήμου, για τον εντοπισμό διεύθυνσης!

 

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΧΩΜΑΤΙΝΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ (ΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΣΕ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΝΗΣΙΑ).

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΟΔΩΝ, ΑΡΙΘΜΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΩΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ, ΣΕ ΔΗΜΟΥΣ ΤΟΥ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΟΤΑΜΩΝ - ΛΙΜΝΩΝ - ΑΚΤΟΓΡΑΜΜΗΣ

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΗΔΗ ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΣΙΑΣ ΒΑΣΗΣ ΣΗΜΕΙΩΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στις γιορτες θα εχω περισσοτερο χρονο να κανω τεστ με τους χαρτες.

Μεχρι σημερα δεν κολλαγε η συσκευη,εκτος από τις ειδοποιησης για τις καμερες που καθυστερουσε λιγο.Εχω βγει εκτος χαρτογραφησης Autodrive και συνεχισε με αναβαση,δεν εχω δοκιμασει εκει εάν μονο ο αναβαση μου εδινε περισσοτερες πληροφοριες !!!

Ο αναβαση μονος δεν μπορει να σε οδηγηση λιγοτερο από 10 χιλιομετρα αποσταση.

Καλες γιορτες σε ολους με υγεια.:)

Link to comment
Share on other sites

1)Αντί να βάλουμε κάποιον 3 σε 1 χάρτη, μπορούμε να βάλουμε στο κινητό και τους τρεις χάρτες(autodrive, anavasi, bluechart) ξεχωριστά;

 

2)Αν ναι τι από τα δύο είναι καλύτερο και γιατί;

 

3)Ποια είναι η τελευταία έκδοση του anavasi;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...